Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rakitna – za astmatike, pljučne bolnike in tudi prehlade

Rakitna – za astmatike, pljučne bolnike in tudi prehlade

No, takole. Bom napisala še enkrat – prej je bil forum na OFF in žal nisem shranila napisanega. Upam, da zdajle česa ne pozabim. :)))

Tole sem se spravila pisati zaradi svete jeze, ki me popade, ko se spomnim na ZZZS. V začetku jeseni sem bila z otrokom 14 dni na Rakitni – ker ima bolana pljučka. Prošnjo za podaljšanje na 21 dni (kar je ubistvu “praviloma” po njihovem lastnem pravilniku) so nam žal zavrnili, prav tako pritožbo – češ, da je neutemeljena. Naša pediatrinja, pulmolog in dr. Weibl z Rakitne so vsi trije mnenja, da bi otroku daljše zdravljenje lahko koristilo, vendar gospoda z ZZZS ni dolžna upoštevati mnenja strokovnjakov. Sprva je bilo rečeno, da se ne podaljša zaradi polnih kapacitet (HALO!!!!), potem pa iz razloga, da je pritožba neutemeljena. No, mi bomo šli zdaj gor verjetno konec zime, oz. v začetku spomladi – pač samoplačniško.

Zakaj pa vse tole pravzaprav pišem? Ker je v novi reviji MAMA članek z dr. Weibl iz Rakitne. In, ker smatram, da premalo ljudi ve za možnost tega zdravljenja. Vem tudi, da ni malo otrok z bronhitisi, pljučnicami, anginami,… Je pa žal premalo pediatrov, ki to možnost predstavijo staršem prizadetih otrok. In le, če se bo o tem bolj pogosto in na večih mestih govorilo, bo kakšen učinek. Naj ZZZS ne varčuje na račun naših otrok!!!

Zato apeliram na vse starše – potrudite se in zahtevajte, da se vaša vloga vsaj obravnava. Mi smo bili letos prvič, ker sva lani z možem še razmišljala v smeri “da je veliko drugih otrok, ki so verjetno bolj prizadeti in bi zdravljenje bolj potrebovali”. Danes pa vem, da so kapacitete precej neizkoriščene in se s tem dela pravzaprav škoda. In potrebne je le malo dobre volje, da vaš otrok preživi 14 krasnih dni in ima od tega nekaj tudi zdravstveno stanje. Res, ne bo vam žal…

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Še link do internetne strani Mladinskega klimatskega zdravilišča:

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Popolnoma se strinjam s tabo. Varčujejo na naših otrocih.
Ena moja kolegica je imela otroka neprestano bolanega. Bronhitisi eden za drugim. Nihče ji ni niti ponudil možnosti za zdravljenje na Rakitni. Povedala sem ji jaz, ker sem za to možnost zvedela na tem forumu. Kasneje je sama predlagala pediatrinji in potem tudi dobila, mislim da 14 dnevno zdravljenje.

Tako je to v naši Sloveniji.

Mene zanima če si kot mati spremljevalka samoplačnica ali ti zavod krije.? Koliko je cena! Smo se že začeli srečevati z bronhitisom zato mi bi tole zelo prav prišlo!!!

Taša, odvisno je od starosti otroka. Če ima otrok manj kot leto dni, ima mamica brezplačno bivanje. Če pa je otrok starejši, se plača. Če sta na zdravljenje napotena 2 otroka, je dnevna cena nekoliko nižja, kot, če je en otrok. Jaz sem septembra zase doplačala 3.690 SIT na dan (vsaj zdi se mi, da je bila taka cena). Za dodatnega spremljevalca pa je cena 4.100 SIT/dan. V to je vključenih 5 obrokov, vsa pijača, komplet posteljnina, celo pranje in likanje perila. Skratka, ponudba ni tako minimalna. Lahko pa si prebereš še tule:

Res, poskusi in videla boš, da ti ne bo žal.

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Tudi jaz sem dve leti nazaj penila, ker sinu niso podaljšali še za en teden. Kar se tiče prezasedenosti pa je bilo tako da so bili prvi teden trije, drug teden pa je bil sam.

Kar se tiče zdravnice pa same pohvale. Take zlepa ne najdeš!!

Tinoča

New Report

Close