Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razdedinjenje

Razdedinjenje

Pa kakšne kvasiš. Dokler je oseba živa, lahko s svojo lastnino dela kar hoče, dediči gor ali dol.

Po samski osebi so res dediči starši (če umre brez oporoke), ampak ker niso prvi dedni red, pa v primeru oporoke tudi niso uporavičeni do nujnega deleža.

Do nujnega deleža so upravičeni samo potomci. In še to ga lahko uveljavljajo samo, če je kaj za dedovati, ali pa, če so starši še za čas življenja podarili večjo vrednost drugemu zakonitemu dediču. Potem se gre lahko v tožbo oz. se zahteva, da se darilo vrne v dedno maso.

Če starši za časa življenja vse svoje imetje prodajo in denar zafrčkajo, se dediči ravno tako obrišejo pod nosom.

pa seveda so starši tudi v krogu nujnih dedičev

https://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/novice/odgovor-strokovnjaka-kdo-so-nujni-dedici

nujni dediči so lahko
potomci
zakonec
starši
stari starši pa pogojno

Pa kakšne kvasiš. Dokler je oseba živa, lahko s svojo lastnino dela kar hoče, dediči gor ali dol.

Po samski osebi so res dediči starši (če umre brez oporoke), ampak ker niso prvi dedni red, pa v primeru oporoke tudi niso uporavičeni do nujnega deleža.

Do nujnega deleža so upravičeni samo potomci. In še to ga lahko uveljavljajo samo, če je kaj za dedovati, ali pa, če so starši še za čas življenja podarili večjo vrednost drugemu zakonitemu dediču. Potem se gre lahko v tožbo oz. se zahteva, da se darilo vrne v dedno maso.

Če starši za časa življenja vse svoje imetje prodajo in denar zafrčkajo, se dediči ravno tako obrišejo pod nosom.
[/quote]

A ti sploh znaš brat in razumeti prebrano?

In ja, starši so nujni dediči.
Opravičilo?

ROFL

Bolnik

Na žalost je veliko takšnih primerov..tudi jaz imam neko podobno sranje..moja mama je manipulatorka,lažnivka…res prava lisica..kdor je ne pozna,si niti mislit ne more..oče pa njen kuža..in delata grozno razliko med nami..sestra je cele dneve doma,molze denar,nič ne dela,šolo je pustila,ima samo osnovno nareto..in jima pomeni vse…jaz sem žena,mamica dvema sončkoma,živimo za sebe..vglavnem nimajo nobenih stroškov z mano od 18leta odkar so me vrgli iz hiše…za vnuke jih boli briga…ne pogovarjamo se ze pol leta..od najine poroke,ki so jo uničili..vnukice stare pol leta še videli niso…prepovedujejo stike moji babici z mano..katastrofa res…in zdaj težijo s tem razdedinjenjem…pa kaj…se ne sekiram…dol mi visi…naj majo požeruhi…od takih ljudi jaz ne rabim nič…

Tudi jaz razmisljam da razdedinim otroke in zato ti hvala za to sporocilo. Spremljam debato za in proti. Saj dokler smo zivi lahko delamo s svojim kar hocemo.

New Report

Close