Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razgovor v hoferju – izbran nisem bil zahtevali so moj trr, banko itd.

razgovor v hoferju – izbran nisem bil zahtevali so moj trr, banko itd.

Si ziher, da se tega ne sme vprasat? 🙂 Ker jaz nisem. Ja, je par stvari, ki so no-go, ampak tole pač ni.
In mene bi tudi zanimalo, a mi bo nekdo kradel iz trgovine ali ne.

Si ziher, da se tega ne sme vprasat? 🙂 Ker jaz nisem. Ja, je par stvari, ki so no-go, ampak tole pač ni.
In mene bi tudi zanimalo, a mi bo nekdo kradel iz trgovine ali ne.
[/quote]
potem se pa malo sama pozanimaj – seveda je to no go… kaj pišeš, da ni, če nisi ziher in sploh ne veš o čem te smejo spraševati.
tebe lahko zanima karkoli te hoče v svoji domišljiji obtoževanja ljudi, ampak obstajajo zakoni katere os. podatke sme nekdo zbirati – in o tujih ljudeh, ki nimajo nič z iskanjem dela pri dotični firmi, nimajo kaj zbirati kakršnegakoli os. podatka.

Od vseh nedovoljenih vprašanj na razgovorih definitivno zmaga trgovina KIK, kjer te v pisni obliki sprašujejo: “Koga obvestimo v primeru smrti na delovnem mestu?”
Verjamete ali ne, res je bilo to vprašanje v vprašalniku. Se mi je zgodilo na razgovoru v njihovi ekspozituri v Šiški.
Poleg tega emšo otrok, partnerja, kdo bo “uveljavljal” otroke za davčno olajšavo, davčne od vseh….

Avtor, kontaktiraj novinarje, da še malo globje pobrskajo po zadevi. Ker je to neverjetno, da že na prvem razgovoru zahtevajo TRR in ostale osebne podatke.
Ostalim pa, če se vam to zgodi na razgovoru, vprašajte, če je to fora. Če gre za pisni vprašalnik ga poslikat in poslat na inšpektorat.


Oprosti, ampak si pa naivna. Misliš, da ti ga dovolijo poslikat? No way. Že vedo zakaj.


Oprosti, ampak si pa naivna. Misliš, da ti ga dovolijo poslikat? No way. Že vedo zakaj.
[/quote]

Ali pa vmes zaprosi za wc-pavzo. na wc-ju pa si zapiši vsa sumljiva vprašanja.

tuki gor se vas pase nebroj… dejmo, akcija. Imate zagarantiran udaren prispevek.


Oprosti, ampak si pa naivna. Misliš, da ti ga dovolijo poslikat? No way. Že vedo zakaj.
[/quote]

pa kaj potem če ti ga ne – prijaviš jih kljub temu, inšpektorju in uradnim osebam v postopku bodo dolžni pokazati dokumentacijo o tebi… in tam se bo natančno videlo kaj so ti dali v roke za izpolniti


Oprosti, ampak si pa naivna. Misliš, da ti ga dovolijo poslikat? No way. Že vedo zakaj.
[/quote]

pa kaj potem če ti ga ne – prijaviš jih kljub temu, inšpektorju in uradnim osebam v postopku bodo dolžni pokazati dokumentacijo o tebi… in tam se bo natančno videlo kaj so ti dali v roke za izpolniti
[/quote]

Zakaj bi pa pokazali? Skrili bodo ali uničili.


Oprosti, ampak si pa naivna. Misliš, da ti ga dovolijo poslikat? No way. Že vedo zakaj.
[/quote]

pa kaj potem če ti ga ne – prijaviš jih kljub temu, inšpektorju in uradnim osebam v postopku bodo dolžni pokazati dokumentacijo o tebi… in tam se bo natančno videlo kaj so ti dali v roke za izpolniti
[/quote]

Dokumentacijo neizbranih kandidatov je delodajalec dolžan vrniti kandidatom, če ne zahtevajo, pa jo uničiti, kot tudi drugo dokumentacijo neizbranih, ostane samo zapisnik o postopku in izbiri.


res ne razumem kaj je tako čudno, sam poznam kar nekaj ljudi kateri so šli delat takoj, in ja enim je morda res čudno ko pri 30-tih nima dneva delavne dobe…

pa kaj potem če ti ga ne – prijaviš jih kljub temu, inšpektorju in uradnim osebam v postopku bodo dolžni pokazati dokumentacijo o tebi… in tam se bo natančno videlo kaj so ti dali v roke za izpolniti
[/quote]

Dokumentacijo neizbranih kandidatov je delodajalec dolžan vrniti kandidatom, če ne zahtevajo, pa jo uničiti, kot tudi drugo dokumentacijo neizbranih, ostane samo zapisnik o postopku in izbiri.
[/quote]

no, potlej naj pa zahteva vrnitev vse dokumentacije – tako dobi vprašalnik in jih s tistim dokazom prijavi. Saj po moji laični logiki gre za nedovoljeno zbiranje osebnih podatkov

Dokumentacijo neizbranih kandidatov je delodajalec dolžan vrniti kandidatom, če ne zahtevajo, pa jo uničiti, kot tudi drugo dokumentacijo neizbranih, ostane samo zapisnik o postopku in izbiri.
[/quote]

no, potlej naj pa zahteva vrnitev vse dokumentacije – tako dobi vprašalnik in jih s tistim dokazom prijavi. Saj po moji laični logiki gre za nedovoljeno zbiranje osebnih podatkov
[/quote]

Vsak kandidat ima pravico do vračila dokumentacije, ki jo je predložil; vloge, življenjepisa … ne pa do vprašalnikov in testov, ki jih je tam izpolnjeval. Te je treba uničiti ali anonimizirati.

no, potlej naj pa zahteva vrnitev vse dokumentacije – tako dobi vprašalnik in jih s tistim dokazom prijavi. Saj po moji laični logiki gre za nedovoljeno zbiranje osebnih podatkov
[/quote]

Vsak kandidat ima pravico do vračila dokumentacije, ki jo je predložil; vloge, življenjepisa … ne pa do vprašalnikov in testov, ki jih je tam izpolnjeval. Te je treba uničiti ali anonimizirati.
[/quote]
saj se mi je zdelo,da je tako – ampak očitno se nič ne uničuje še manj anonimizira, če sprašujejo v vprašalnikih o osebnih podatkih družine – in celo koga obvestiti, če umrejo na del. mestu – potlej očitno že imajo namen vse te osebne podatke in informacije hraniti in očitno tudi jih.
Torej ne samo,d a sprašujejo po nedovoljenih podatkih, celo hranijo jih očitno, kar tudi ne bi smeli.

Vsak kandidat ima pravico do vračila dokumentacije, ki jo je predložil; vloge, življenjepisa … ne pa do vprašalnikov in testov, ki jih je tam izpolnjeval. Te je treba uničiti ali anonimizirati.
[/quote]
saj se mi je zdelo,da je tako – ampak očitno se nič ne uničuje še manj anonimizira, če sprašujejo v vprašalnikih o osebnih podatkih družine – in celo koga obvestiti, če umrejo na del. mestu – potlej očitno že imajo namen vse te osebne podatke in informacije hraniti in očitno tudi jih.
Torej ne samo,d a sprašujejo po nedovoljenih podatkih, celo hranijo jih očitno, kar tudi ne bi smeli.
[/quote]

Mešaš – uničiti oz.anonimizirati je treba podatke neizbranih kandidatov.
Do osebnih podatkov zaposlenih, tudi TRR, davčne številke, davčne številke uveljavljanih družinskih članov pa je delodajalec upravičen – kako misliš, da lahko pravilno obračuna in nakaže plačo?


saj se mi je zdelo,da je tako – ampak očitno se nič ne uničuje še manj anonimizira, če sprašujejo v vprašalnikih o osebnih podatkih družine – in celo koga obvestiti, če umrejo na del. mestu – potlej očitno že imajo namen vse te osebne podatke in informacije hraniti in očitno tudi jih.
Torej ne samo,d a sprašujejo po nedovoljenih podatkih, celo hranijo jih očitno, kar tudi ne bi smeli.
[/quote]

Mešaš – uničiti oz.anonimizirati je treba podatke neizbranih kandidatov.
Do osebnih podatkov zaposlenih, tudi TRR, davčne številke, davčne številke uveljavljanih družinskih članov pa je delodajalec upravičen – kako misliš, da lahko pravilno obračuna in nakaže plačo?
[/quote]

seveda je, samo pravico te zbirati ima od izbranega kandidata in ne od kandidata v postopku izbire…
a tebe hipotetično tvoj zdravnik osebni vpraša kar vnaprej koga naj obveščajo, ko boš v bolnišnici – ne te ne… ampak šele ko si kot pacient sprejeta v bolnišnico (bog ne daj, da se to zgodi, pišem hipotetično zaradi primera) te tam za tisti primer vprašajo o svojcih, in dovoljenju za posredovanje podatkov in informacij v tistem konkretnem primeru… in to se počne za vsak primer posebej, ko ta nastane, torej ko nastane uporavičenost do zbiranja teh podatkov in informacij

zdaj pa nazaj na primer zaposlovanja – torej če so pri izbranih zaposlenih – med dokumentacijo shranjeni takšni vprašalniki, v katerih so zbirali te podatke – je to dokaz,d a so jih zbirali od vseh že v postopku zaposlovanja, in da niso pridobili teh podatkov od zgolj in samo izbranega zaposlenega po dejanski njegovi izbiri – dokaz temu je zaposlitveni vprašalnih v postopku izbire kandidata – in za zaposlene vso to dokumentacijo hranijo…
torej obstajajo dokumenti in dokazi, da neupravičeno zbirajo nekatere podatke tudi od tistih, ki jih kasneje ne zaposlijo. tega pa nimajo pravice.

Mešaš – uničiti oz.anonimizirati je treba podatke neizbranih kandidatov.
Do osebnih podatkov zaposlenih, tudi TRR, davčne številke, davčne številke uveljavljanih družinskih članov pa je delodajalec upravičen – kako misliš, da lahko pravilno obračuna in nakaže plačo?
[/quote]

seveda je, samo pravico te zbirati ima od izbranega kandidata in ne od kandidata v postopku izbire…
a tebe hipotetično tvoj zdravnik osebni vpraša kar vnaprej koga naj obveščajo, ko boš v bolnišnici – ne te ne… ampak šele ko si kot pacient sprejeta v bolnišnico (bog ne daj, da se to zgodi, pišem hipotetično zaradi primera) te tam za tisti primer vprašajo o svojcih, in dovoljenju za posredovanje podatkov in informacij v tistem konkretnem primeru… in to se počne za vsak primer posebej, ko ta nastane, torej ko nastane uporavičenost do zbiranja teh podatkov in informacij

zdaj pa nazaj na primer zaposlovanja – torej če so pri izbranih zaposlenih – med dokumentacijo shranjeni takšni vprašalniki, v katerih so zbirali te podatke – je to dokaz,d a so jih zbirali od vseh že v postopku zaposlovanja, in da niso pridobili teh podatkov od zgolj in samo izbranega zaposlenega po dejanski njegovi izbiri – dokaz temu je zaposlitveni vprašalnih v postopku izbire kandidata – in za zaposlene vso to dokumentacijo hranijo…
torej obstajajo dokumenti in dokazi, da neupravičeno zbirajo nekatere podatke tudi od tistih, ki jih kasneje ne zaposlijo. tega pa nimajo pravice.
[/quote]

V postopkih izbiranja lahko pridobivajo določeno dokumentacijo – tudi npr.sami podatke o državljanstvu, potrdilo o nekaznovanju …, so pa podatki, do katerih tudi v postopku izbire niso upravičeni (število otrok, poročen/neporočen, vera, načrti o družini…) in to jasno piše tudi v zakonih.
In seveda nimajo pravice hraniti neanonimizirane dokumentacije o neizbranih, tako kot tudi nimajo pravice spraševati določenih stvari (pri nas sem jaz vsakih sitna, kdaj se bo dokumentacija uničila).

Ampak kot pogosto – ljudje pišejo tule, nihče pa žal ne pusti praznih rubrik na vprašalnikih in ne posreduje informacij o takih dogajanjih komu naprej. Informacijska pooblaščenka bi z veseljem napisala kako kazen..

Mediji so zelo pripravljeni o tem poročat.

Delo kadrovika je dandanes precej podobno delu privatnega detektiva – velikokrat hodi po robu zakona in ne izbira sredstev. Informacije pridobljene v sivi coni, pa so seveda povsem neformalne. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ne samo za inšpekcijo.
Če je to res, kar naj bi spraševali,so to elementi kaznivega dejanja.
Jaz osebno bi vložil kazensko ovadbo na ODT.


Lahko prosim poveš kateri medij si poklical in kateri novinar je prevzel primer. Rada bi dodala še svoje izkušnje. Hvala.

Ne razumem, kaj se razburjate. Ce bi jaz nekoga vzela v sluzbo, me se kako zanima, ali je bolnik, ali krade, ali ima otroke, ali je porocen. Vse to pove veliko o cloveku. In seveda bi poklicala bivse delodajalce, zakaj je sel, kaksen delavec je. In ce ima blog, bi prebrala. Ne mores kar vzeti vsake osebe.

Tebe lahko zanima samo, kako opravlja delo, ne pa, ali ima otroke in ali je poročen. O zdravstvenem stanju te lahko zanima le tisto, kar neposredno vpliva na delo – npr. dober vid, če gre za poklicnega voznika ipd.
A moram res to razlagati?!


pač opravljivka ti bi se zanimala o vsem samo o njegovi strokovnosti, ki te ima pravico brigati, te -ta te ravno ne briga… ti bi rada vedela samo tisto, da lahko trače okoli razlagaš.

Jaz se s tem popolnoma strinjam. Če nekoga spustiš v firmo je še kako pomembno kakšna oseba je. Ali jemlje tablete za živce, ali je eksploziven, ali je družinski človek. Veliko raje vzamem človeka, ki je poročen in ima otroke, kot nekoga pri 40, ki nima nič od tega. To veliko pove o njemu samemu. Pa če je bil kaznovan, halooooooo, seveda to želim vedeti.

New Report

Close