Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek RAZGOVOR ZA SLUŽBO

RAZGOVOR ZA SLUŽBO

Zdravo. Čez tri dni imam razgovor za službo v enem podjetju. Dobila sm gmail, lokacijo kam naj pridem, kjer pa je gospa napisala da čakali vas bomo tam in tam. Kaj to pomeni množina? Je možno, da ko prideš na razgovor, da je prisotnih več oseb, že itak sem ful živčna, ali pa je mišljeno da bo več kandidatov tam sedelo in opravljalo nek pisni del?! Napisala je tudi da me vabi na ustni in pisni del. Kaj to pomeni pisni del? Kako se naj pripravim, izkušnje prosim in lep sončen dan 🙂

Ja, odvisno od delovnega mesta, imajo nekateri poklici še pisni del. To bi pa morala vedet. In, ja na razgovoru so lahko -v dvojini, v množini …čisto odvisno od firme, delovnega mesta…Glej, samo sproščeno in bo vse okej.

Odgovor na objavo uporabnika
ina200, 15.04.2024 ob 13:48

Zdravo. Čez tri dni imam razgovor za službo v enem podjetju. Dobila sm gmail, lokacijo kam naj pridem, kjer pa je gospa napisala da čakali vas bomo tam in tam. Kaj to pomeni množina? Je možno, da ko prideš na razgovor, da je prisotnih več oseb, že itak sem ful živčna, ali pa je mišljeno da bo več kandidatov tam sedelo in opravljalo nek pisni del?! Napisala je tudi da me vabi na ustni in pisni del. Kaj to pomeni pisni del? Kako se naj pripravim, izkušnje prosim in lep sončen dan 🙂

Možno je da dobiš pač nek osebnostni test za reševati, lahko tudi kaj drugega. Če je pač nekaj, za kar se prijavi ogromno kandidatov je itak težko, da boš izbrana (želim ti vso srečo, samo pač če je recimo 100 kandidatov in je 1 izbran, vsak ima v teoriji enako možnosti je pač šansa dosti majhna). Ustni del je ponavadi pogovor. Na večini razgovorov, na kateri sem bil, je bila komisija oziroma več ljudi iz podjetja, ki te kaj sprašujejo. Res ni potrebe po tremi, odgovarjaj pošteno, tako boš imela največ koristi, tako ali tako ne moreš biti nekaj, kar nisi, če pa se kaj zlažeš, pa lahko dajo kakšno podvprašanje, na katerega ne boš mogla biti pripravljena. Veliko sreče!

Če je osebnostni test, se ni možno pripraviti. Imela boš npr. lastnosti (svoje karakteristike) za obkroževati (odgovarjaš po resnici, sicer se ne bodo opcije ujemale). Če je kak test znanja, bodo pač preverjali, če imaš ustrezna znanja za to delovno mesto. Lep dan ti želim.

Ali sploh veš kam se prijavljaš?

 

In potem še drugi krog izbrancev? Morda tretji krog?

Vprašaj jih, koliko časa bo vse skupaj trajalo in iz česa je sestavljen pisni del.

V nekaj destletij starih navodilih piše kako se moraš pretvarjati, da prepričaš delodajalca. Nič strahu, povej in napiši kaj znaš, lahko narediš in kaj pričakuješ. Srečno.

Mene pa zanima zakaj v oglasih  nekateri pišejo redno plačilo.

Potem tudi ti na razgovoru povej, da morda boš pa, redno prihajala delat.

Sramota v tem času, ko kandidate meljejo na razgovorih, se oni poslužujejo oglasa za kandidate in nudijo redno plačilo. Sram naj vas bo delodajalce, ki to oglašate.

 

Kakšne teste pa delajo v Leku ?

Največkrat sta vsaj dva na razgovoru. Zato da primerjata svoje občutke glede kandidata. Naloge pač odvisno kam se prijavljaš.

Pozor pa pri nalogah, ki od tebe zahtevajo neko kreativno rešitev – ob oddaji naloge obvezno dopiši, da gre za avtorsko delo izključno za namene testiranja dne tega in tega. Ker sem slišala, da par firm to naredi kandidatom in nato njihove ideje uporabijo, seveda brezplačno in brez zaposlitve.

Bodi kar si, ne laži v CVju – delodajalci preverjajo podatke, pazi kakšno vsebino objavljaš na svojih družbenih omrežjih – to delodajalec najprej preveri – še predno te vabi na razgovor, če bo po pregledu družbenih omrežij našel samo 1 poznano osebo, verjemi da jo bo klical in se pozanimal o tebi.

Čeprav se trudim zagovarjati “obleka ne naredi človeka”, so višji nad mano zelo občutljivi na oblačila: če razgovor vodi ženska in prideš v štiklih in predolgimi nohti, te bo premerila od pet do glave in najverjetneje ne boš dobila službe. Če bo razgovor vodil moški, mu bo neprijetno zaradi tvoje oprave in tudi obstaja možnost, da ne boš dobila službe. Manj je več velja tudi za makeup, nakit in parfum.

Privat zadeve zadrži zase in prosim, če želiš službo NIKOLI RES NIKOLI NE GOVORI ČEZ BIVŠEGA DELODAJALCA.

Trema počasi mine, ko opraviš več takih razgovorov.

Delodajalci so pa različni. Ponekod je samo pogovor (kaj boš delal, kaj znaš, kaj želiš doseči) drugod te testirajo… imaš tudi psihoteste ali samo teste o znanju. Različno.

Ponekod je v komisiji samo eden, drugod so lahko tudi trije, štirje. (Nekako normalno je 3. En iz kadrovske, tvoj bodoči šef in še njegov šef ali direktor)

New Report

Close