Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razgovor za službo – vprašanja o otrocih

Razgovor za službo – vprašanja o otrocih

vdova s tremi otroki, ki jih mora sama preživljat? pa, naravnost idealen material za izkoriščat.
[/quote]

Nekateri od vas bi jo res izkoriščali, drugi smo pa fer. Je čisto zadovoljna pri nas že 10 let. Si moreš mislit?

Tukaj se prepucavate, kaj lahko delodajalec vpraša, po drugi pa človek klikne na FB, imate pa vse gor. Jaka zasebnost.

da tudi kupci hočejo čim bolj konkurečno cceno.

Lahko se v teoriji in tu na monu delate še tako pametne, v praksi je čisto drugače.
Vsak, ki ima otroke, sploh če ima večje otroke, to poudari kot svojo prednost že v CVju in seveda sam od sebe še na razgovoru – brez da ga vprašaš. Ker ve, da je to njegova prednost.
Seveda pa imajo dobi kandidati prednost pred slabšimi. Bi pa lhki tu naredili še ta premik, da bi država plačevala še 1 mesec dopusta poleg porodniške in vse bolniške iz naslova nosečnosti.

Šele ko bo kadra spet primanjkovalo, pa bo siuacija obratna.

da vprašanja ne delujejo oz niso garancija za to kar praviš. ne glede na to da si odgvorila tudi kolukokrat na teden seksaš, si vseeoi šla iz firme in usanovila svojo. morda celo s konkurenčno dejavnostjo. kaj torej ima bivši delodajalec od tebe, če se mu ne pustiš več izkoriščat in raje ti izkoriščaš druge ter jim postavljaš enako butasta vprašanja,

Nekateri od vas bi jo res izkoriščali, drugi smo pa fer. Je čisto zadovoljna pri nas že 10 let. Si moreš mislit?
[/quote]

pri slovenskih delodajalcih, ki večinoma delujejo po principu beračev na belih konjih, zaposleni niti ne sme biti nezadovoljen in bognedaj da sploh izreče kdaj kakšno, četudi dobronamerno, kritiko ali pomislek. je takoj ob službo ali deležen takega in drugačnega šikaniranja.

Meni so to cisto normalna vprasanja. Se kaj hujsega sprasujejo, to o otrocih mi je dosti nedolzno. Sama sem povedala kot sen mislila. Sem pa preden sem imela otroke, imela en razgovor in mi recejo kako ne mislim imeti otrok ker sem ze v pravih letih (stara sem bila 26 let). Takrat sva se z mojim dejansko odlocila, da ne bom vec iskala nove sluzbe, pac pa pocakala v stari in tu opravila vse porodniske.
Morate pa razumeti delodajalce, oni hocejo nekoga, ki bo za svojo placo tudi delal, drugace je bolje jemati studente. Nekateri ljudje so zelo pokvarjeni, nimajo namena delati, ampak izkoriscati vse kar je mozno. V nasi firmi smo zaposlili nekoga ki je v poskusni dobi deloval zelo v redu. Potem pa se je zacelo, lenarjenje, bolniske (tip je bil 2 dni v tednu ziher kao bolan, pa mu ni bilo nic, zdrav ko ribca). Iz firme so fa potem odpustili in mu dali neko odpravnino, samo da so ga bili frej.

Porodniska delodajalca res be stane, srane pa bolniska, iskanje novih ljudi za nadomescanje, razgovori, , uvajanje…. sigurno je prednost, ce ze imate otroke in so ti stari nekaj let ali pa so ze v prvi triadi OS.

Lahko pa poudarite tudi take vaše prednosti:
– pripravljenost na delo in dosegljivost 24/7,
– nimate svojega življenja, hobijev,
– opravljate lahko delo, za katerega so imeli prej tri zaposlene,
– zastonj nadure itd.

To bodo sigurno vaše prednosti pred ostalimi. Se boste šli tekmo proti dnu. Delavske pravice in zakone si pa lahko nekam vtaknejo, zdaj niso več taki časi, da bi se to upoštevalo, kneda? Ubogi ubogi delodajalci, le zakaj sploh zaposlujejo, če se jim to ne splača? Kako so dobre dušice, ane?

Je šla prijateljica na razgovor za službo. Imela je že dva otroka. So jo povprašali še po kakšnem, je rekla – ne. Prvi teden po zaposlitvi je zanosila (nenačrtovano) … In? Je pač zanosila. zaradi tega je ni nihče vrgel na cesto.

New Report

Close