Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razlika v letih

Razlika v letih

Moški, ki žensko zapusti, ko so otroci še majhni, ne more biti prida, razen če ni odšla ženska ali če je res totalno mimo oseba (zmešana, otročja, pritegnjena, nora …). Že tako ali tako je postal očka dokaj pozno, potem se je pa še takoj ločil. En kup red flagov, če jih le želiš videti.

Ne bodi obupanka. Imaš ogromno samskih moških tvojih let ali malo starejših brez otrok. Ženske imate pa res veliko izbiro, kaj se zapletete po nepotrebnem s tako osebo. Razlika nad 10 let je preveč.

Odvisno kaj oba želita od te zveze. Če sta na istem, če se imata rada itd., potem ne bi smel biti problem. Glede na to, kako te že sedaj motijo otroci in kakšne pomisleke imaš,dvomim da bo uspešno. Vsaka zveza temelji na spoštovanju, zaupanju in razumevanju. Midva z mojim otrok od prej nimava, tako da ti kaj o tem povedati ne morem, lahko pa ti povem, kako jaz gledam na zvezo s starejšim, imava namreč 20 let razlike. Ampak naju ne moti, niti se ne pozna kaj preveč. Kako bo in karkoli bo, bova reševala takrat. Ampak ga ne menjam za nič na svetu. Dolga, dobra zveza ni garantirana nikomur, tako kot življenje ne. Upam, da rešiš dileme. Naredi tako, kot se zdi da bo najboljše. Lp

Ne vem no, jaz se nebi v takšno razliko spuščala. Zdaj se to še ne pozna tako zelo ampak kasneje se pa bo. Moja svakinja je stara 36 njen partner pa 53. Zdaj sta skupaj okrog deset let in z leti ta razlika v letih postaja vedno bolj opazna. Ona je še mlada, bi z veseljem še kam šla z njim, njemu se pa preprosto več ne da. Ravno zadnjič mi je potarnala da živi življenje petdeset letnice. Jahh pismo, to bi morala prej razmišljati. Plus tega se jima je letos zgodilo da je zanosila. In ona bi otroka obdržala. Tipa je skoraj kap. Kaj bo on pri 54tih z dojenčkom? Če bi bil mlajši še že mogoče, tako pa sta se na koncu odločila, da ga ne obdrzita.

Tako, da ne vem. Kot sem napisala. Jaz ne bi. Pa vso srečno.


Velja zate in za vse!
Drage pametne babnice vse ki iščete v drugo sanjskega moškega ,iščete samo ku r ca za v pi z do in to je vaša prioriteta.
Mislite da bo ljubezen in spoštovanje in še kakšna vaša traparija prinesla srečo v naslednjo vezo.
Sanjate o gospodiču ,ki bi vas nosil ,poslušal in delal vse tako kot vi rečete.
Malo morgen.
Pa tudi prav je tako ,ker vas je veliko nič vrednic drugače ne more biti.

Imam 20 let starejšega moža. Poročena sva že več kot četrt stoletja. Imava odraslega sina. Od njegove hčere iz prvega zakona sem starejša dobrih 10 let. Se super razumemo, hodimo skupaj na morje… Njen sin me kiče babi. Ko sva z možem začela najino zvezo je bil to kar en majhen škandal, pa je mož že bil ločen, ko sva se spoznala. Po toliko letih je vsem vse normalno. Smo normalna družina in se imamo super. Z možem se ljubiva kot prvi dan. Niti enkrat nisva šla skregana spat. Skupaj sva se postarala in imava že vnuke.

Razlika v letih se opazi kasneje, ko moški doseže 55 let in več.

da si se ti pri 50ih “postarala” naprimer na 75let je pa malo prehitro in preveč škoda. Tp je tvoja žrtev, tvoja življenska odločitev. boš videla, ko njega več ne bo, boš prestara pri svojih takratnih letih :(. Pa nič ne rečem – kapo dol in čestitke, ker vama funkcionira. Vama verjetno vsaj takrat na začetku javnost ni delala “škandala”, ker v tistih letih še ni bilo toliko razpaseno kot danes, ko na to gledajo predvsem iz koristoljublja, da gre za sugar daddy love.

Poznam primer iz rodbine, sta bila celo 30 let narazen. sta bila toliko let tudi poročena, on vodvec sicer, ne ločen. Tudi čista ljubezen, a kaj, ko je ona pri 56 postala vdova. Praktično potem ni imela nikogar, s katerim bi se starala še naprej nadaljnih 15 let. Jasno, se je tako odločila, da drugih moških v življenju več ne bo imela. In postala samotarka. Saj vnuki, otroci pridejo na obisk, samo kaj, ko potem na nočni omarici 20 let gledaš njegovo sliko zvečer v postelji….. In ko taka oseba govori: joj danes bi pa imel 100 let… Kot da je še živ.
Prehitro ostariš v taki zvezi, ker ostaneš v “najlepših letih” brez soul mate, ne grep pa iskat novega, ker enakega ni in ne bo :)))

Narazen sva 14 let. Ima tri otroke od prej, skupaj imava dva.
Z bivso se razumemo zelo dobro- normalno. Ne vem zakaj se nebi? Nisem bila krivec za razpad njunega zakona, spoznala sva se precej kasneje.
Z otroci se razumem. So bili kdaj tezki dnevi ( v kateri familiji pa niso me zanima?), ampak smo ok.
Je pa veliko odvisno od vseh, ne samo od enega.

Sta skupaj ali narazen?

Že tako se je v partnerstvu treba prilagajati partnerju in nato otrokom, pa občasno tastu in tašči. Za mnoge pare je že to preveč in se razidejo.
Odgovori si na naslednja vprašanja:
-Zakaj se je razšel z bivšo? To je skoraj najbolj pomembno! Ker če je tip zapustil mlado mamico, ki je vsaj približno normalna, nekaj ni v redu z njim. In če ga je ona kot mamica dveh otrok postavila pred vrata, je imela konkreten razlog – alkohol, nasilje ali prevara!!!
-Kako pogosto uživa alkohol in kako se obaša takrat?
– Kako dolgo je bil ločen preden se je zapletel v novo zvezo?

Potem so tu že razne čudne situacije glede premoženja, stroškov,.. ko si par, in si ustvarjaš družino, po moje normalno, da je denar skupen, pri vama že štartata iz drugih pozicij. On verjetno s stalnim prihodkom, a finančnimi obveznostmi od prej, ti pa si po mojem mnenju praktično še otrok, vsaj kar financ tiče, pa tudi razmišljanja. Če bi ti bilo vse kristalno jasno, ne bi spraševala tukaj.
Zrel odgovoren moški se ne zapleta z mladenkami in ne pusti družine kar tako.. Morda bo enkrat tebi storil enako.. Vse to razmisli in si odgovori. Srečno!

da si se ti pri 50ih “postarala” naprimer na 75let je pa malo prehitro in preveč škoda. Tp je tvoja žrtev, tvoja življenska odločitev. boš videla, ko njega več ne bo, boš prestara pri svojih takratnih letih :(. Pa nič ne rečem – kapo dol in čestitke, ker vama funkcionira. Vama verjetno vsaj takrat na začetku javnost ni delala “škandala”, ker v tistih letih še ni bilo toliko razpaseno kot danes, ko na to gledajo predvsem iz koristoljublja, da gre za sugar daddy love.

Poznam primer iz rodbine, sta bila celo 30 let narazen. sta bila toliko let tudi poročena, on vodvec sicer, ne ločen. Tudi čista ljubezen, a kaj, ko je ona pri 56 postala vdova. Praktično potem ni imela nikogar, s katerim bi se starala še naprej nadaljnih 15 let. Jasno, se je tako odločila, da drugih moških v življenju več ne bo imela. In postala samotarka. Saj vnuki, otroci pridejo na obisk, samo kaj, ko potem na nočni omarici 20 let gledaš njegovo sliko zvečer v postelji….. In ko taka oseba govori: joj danes bi pa imel 100 let… Kot da je še živ.
Prehitro ostariš v taki zvezi, ker ostaneš v “najlepših letih” brez soul mate, ne grep pa iskat novega, ker enakega ni in ne bo :)))
[/quote]
imam sorodnice,ki so postale vdove pri 50 letih.vse so ostale same.
en moz je bil istih let,en pa 15 let starejši.ampak si niso novih najdle tako kot je to v navadi sedaj.
je pa res da so vdove postale pred 20 leti.
saj zakon ni tako popolen…na konc itak moz tečen rata,skoz teži
ne pa sedaj…ko zenska še sama ne zna bit

Moj mož je skoraj 14 let starejši od mene in moram reči, da se super razumeva. Spoznala sva se v zrelih letih, ko imava že oba odrasle otroke in lahko rečem, da je najina zveza res lepa. Odlično se ujameva in se dopolnjujeva. Oba sva mnenja, da sva ustvarjena eden za drugega in sva vesela, da sva se spoznala.
Če sta oba osebnostno zrela, se ujameta, ter se imata zelo rada leta niso nikakršna ovira za skupno življenje. Če te pa že sedaj motijo njegovi otroci, pa ne vem kako bo šlo… Ko imaš nekoga res rad, sprejmeš tudi njegove otroke…

Bejži, Bejži kakor te nesejo 👣.
Otroc pa bivša… Nikoli ne boš imela mirnega življenja.iti v sanjah si ne moreš predstavljati kaj vse te še čaka.
Meni so tako govorili par let nazaj, naj grem.. Raj včeraj kot jutri..nisem poslušala, ampak bi morala.
Draga moja, samo pojdi. ❤️


imam sorodnice,ki so postale vdove pri 50 letih.vse so ostale same.
en moz je bil istih let,en pa 15 let starejši.ampak si niso novih najdle tako kot je to v navadi sedaj.
je pa res da so vdove postale pred 20 leti.
saj zakon ni tako popolen…na konc itak moz tečen rata,skoz teži
ne pa sedaj…ko zenska še sama ne zna bit
[/quote]

Razlika je ovdoveti pri 50ih letih, ko umre partner praktično “tvojih let”, ker se skupaj starata, kot pa partner 80+ – ker pri temu je pričakovano pri teh letih, da se to lahko hitro zgodi.
V bistvu je pa tako, kot bi skrbela za svojega ostarelega starša, veliko odrekanj pride po nekje 70em letu lahko…. če me razumeš. Ampak seveda take osebe se tako zavestno tako odločijo -se pa prikrajšajo s tem za cca 20 let življenja v dvoje – ker se tudi kasneje obsodijo na “osamelost”, ker da “nobenega mođkega več, da mu bom prala, likala, kuhala in ga negovala…..

5+👏

res je

Kaj lahko ženska odgovornega pričakuje od tipa, ki naredi lastnim otrokom tako štalo, da razbije družino, da se ni sposoben razumet s partnerko, ki je mama njegovim otrokom?
Koliko odgovornosti premore?

Če so funkcionalno odrasla oseba zmoreš naredit nekaj čeprav ni tako prijetno in ne delaš zgolj tisto kar tebi trenutno paše
[/quote]

Najbolj odgovorno je za vsako ceno vztrajat v gnilem zakonu, to je res dober zgled otrokom.

Ne delaj tega! Navadno se ne izide. Probleme boš imela z njegovimi otroki.
Pa daj no, lepo te prosim, no! Ne boš pobrala starca, ki ti bo jamral ob najmanjšem naporu. Zagotovo lahko najdeš svojim letom primernega fanta. Kje pa piše, da je 10,15 let starejši moški boljši od tvojih letnikov? Star je že zdaj, kaj šele bo čez 10 let!

A nimaš kej mlajšega

Jaz imam izkušnjo s tem, odlično lahko rečem. Razčisti sama s sabo, ker je dejansko vse na tebi. Če si pripravljena razumeti, da bo on namenjal čas tudi otrokoma dobro, če pa misliš da te bo to motilo, potem pa nikar, ker boš brezveze trpela.
Jaz sem se sprijaznila in vse teče kot po maslu, dobro se razumeva in vse. Pustim mu prosti čas z otroci in se ne obremenjujem s tem, da bo mogoče se vrnil h bivši, če ne bi bilo hudo ne bi šla narazen.
Tako da, nasvet, dobro razmisli.

Tista, ki ni imela očeta pada na starejše, tisti, ki ni imel mame, pada na starejše.

Ok, kaj pa obratno. Tista, ki pada ful na mlajše al tisti, ki pada ful na mlajßo, kaksna pa je njihova prognoza?

Ok, kaj pa obratno. Tista, ki pada ful na mlajše al tisti, ki pada ful na mlajßo, kaksna pa je njihova prognoza?
[/quote]
ja v drugo smer-se hoče špilat dedija, ker samozavestne, umsko srčno zrele ženske ne sfolga in hoče mlajšo preoblikovat po svojih regelcih.. podobno starejša, ki pada na mladiče oz mlajše.

Pozdravček!
No da ti podam mojo izkušenjo… Morda bodo nanjo negativni komentarji pa vseeno…sem v zvezi z 31let starejšim moškim (jaz 25 on 56) in sem srečna. Skupaj počneva vse, sva zaposlena pri istem podjetju, živiva skupaj in se imava noro noro dobro.
Skupaj se smejiva, zabavava, podpirava, jeziva, kritizirava, skregava skupaj sva tečna in skupaj pozitivno in z veseljem gledava v svet in prihodnostm kljub razliki v letih ki roko na srce moti ogromno ogromno ljudi okoli naju. Ampak se na to ne ozirava več tako on kot jaz sva izgubila ljudi predvsem tiste v družini ki so nama po tem ko sva razkrila da sva skupaj obrnili hrbet in začeli širiti laži ali pa so nama tako ali drugače nagajali in metali polena pod noge… Pa greva naprej kr veva da to ni za naju da midva take negative ne potrebujeva.
Naj povem vsem tistim ki mislijo da ga imam iz koristoljubja da ne nima gore denarja ima ga toliko kot jaz, nima avta visokega cenovnega razreda (sva ga kupila skupaj takega kot nama je všeč) nima hiše na luksuzni lokaciji ker skupaj živiva v najemniškem stanovanju in na žalost nima več otroka (izgubil ga je nekaj let nazaj, in ja hudo mi je zaradi tega)…in je ločen, z njegovo bivšo smo v stikih povsem normalno brez zamer in predsodkov čeprav slišim iz vseh koncev da to pač ni normalno, pa vest kaj… prej se mi zdi nenormalno to da se vsi po razhodu kregajo in tožarijo… Zakaj? Živi in pusti živeti, vsak ima pravico da si izbere partnerja za življenje takšnega kot ga sam želi. In vem da z tem ko sem si izbrala toliko starejšega izbiram pot po kateri bom na koncu hodila sama ker bo zapustil svet prej kot jaz, ampak a vest kaj? Raje imam nekaj deset let skupnega življenja z osebo ki jo imam noro rad in ga na vseh področjih sprejem takšnega kot je z vsemi napakami kot pa celo življenje z osebo ki bo samo izpolnjevala standarse in pričakovanja okolice. Pogumno in z veliko žlico zajemava življenje in tako svetujem tudi tebi 😉

Se ne strinjam z tem…
Sem imela atija ki je bil ljubeč, srčen, topel in na sploh najboljši ati na svetu nebi ga zamenjala za nič na svetu in lahko vam povem da sta se z partnerjem čudovito razumela!
Ampak partner je partner atija pa on nemore ne zamenjati in ne nadomeščati sedaj ko ga več nimam, lahko in mi pa stoji ob strani in me podpira 😉
Pa lep dan

New Report

Close