Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Re: Zavrnili predlog referenduma o migracijah, ker je ta brezpredmeten

Re: Zavrnili predlog referenduma o migracijah, ker je ta brezpredmeten

Ne gre za to, ampak za to, da je protiustavno razpisati referendum o zakonsko/ustavno že pridobljenih človekovih pravicah. 😉
[/quote]
Kaj a izsilit vstop v neko državo je človekova pravica ?!


Kaj a izsilit vstop v neko državo je človekova pravica ?!
[/quote]

Po novem očitno je, sicer se ne bi milijoni zlivali v Nemčijo, na Švedsko, Francijo, Benelux…
Pravilo, da je begunec to v prvi sosednji državi kjer ni vojne so gladko poteptali.

Dejstvo je, da glede pristopov k mednarodnim dogovorom NE odloča državni zbor in poslanci.
Na referendumih pa lahko odločamo samo o tem, kar sprejmejo ali sprejemajo poslanci.

Zato je bil predlog brezpredmeten, saj poslanci ne odločajo o pristopu in ne morejo glasovati o referendumu glede tega, česar niso obravnavali.

Predlagatelji bi to morali vedeti, za to jih plačujemo!
[/quote]
Zgrešeno. Vlada, predsednik .. so ravno toliko dolžni upoštevat rezultate referenduma, kot parlament. (torej nič). So bili že referendumi, kjer volja ljudi ni bila spoštovana.

Ampak to nima nobene veze, in v bistvu samo potrjuješ, da imam prav, ko pravim, da ko so SDS-ovci zahtevali referendum so vedeli da ga ne bo. No zakonoda je se ni v tem času nič spremenila, in vsi ti razlogi, s katerimi nas danes prepričujete, da referenduma ne sme bit so obstajali že takrat.
Se pa ne strinjam, da bi bil referendum protiustaven, ampak referenduma ne bo, ker niso zbrali 5000 podpisov (kot so ga za drugi tir) , in jih tudi zbirali niso, saj si referenduma nikoli niso želeli.
Vsa ta zadeva okol referenduma je samo pesek v oči ljudem,
Sicer pa obrazložitev zgoraj ni, da bi bil referendum neustaven ampak da bi bil brezpredmeten. Kar je razlika. In kot pravim vse to se je vedelo že prej.


Zgrešeno. Vlada, predsednik .. so ravno toliko dolžni upoštevat rezultate referenduma, kot parlament. (torej nič). So bili že referendumi, kjer volja ljudi ni bila spoštovana.

Ampak to nima nobene veze, in v bistvu samo potrjuješ, da imam prav, ko pravim, da ko so SDS-ovci zahtevali referendum so vedeli da ga ne bo. No zakonoda je se ni v tem času nič spremenila, in vsi ti razlogi, s katerimi nas danes prepričujete, da referenduma ne sme bit so obstajali že takrat.
Se pa ne strinjam, da bi bil referendum protiustaven, ampak referenduma ne bo, ker niso zbrali 5000 podpisov (kot so ga za drugi tir) , in jih tudi zbirali niso, saj si referenduma nikoli niso želeli.
Vsa ta zadeva okol referenduma je samo pesek v oči ljudem,
Sicer pa obrazložitev zgoraj ni, da bi bil referendum neustaven ampak da bi bil brezpredmeten. Kar je razlika. In kot pravim vse to se je vedelo že prej.
[/quote]

Problem je politično/pravna interpretacija, ki jo po potrebi vladajoče klike prilagajajo kot krojač oblekco “javni delavki”.
Ko pa pridejo do težave z manevrskim prostorom za prilagajanje interpretacije pa vskočijo še mediji in “pomagajo” po najboljših močeh. 😉

Še enkrat.
Referenduma ni, ker niso zbrali podpisov, in jih tudi niso zbirali. Zbirali jih pa niso, ker ga v resnici niso hoteli.
Zahteva za referendum je bila samo pesek v oči, za pridobivanje političnih točk v domači javnosti.

Če bi referendum hoteli, bi zbrali podpise, tako kot so jih za drugi tir.

Jaz sem samo napisal razlog, zakaj sploh niso šli zbirat podpisov. 😉

Zanimivo, da jih pa isti razlog ni oviral, ko so na široko govorili, kako bodo izpeljali referendum.

Glej, Merklca je Janši rekla: ne smete izpeljat nobenega referenduma (in zakona) proti migrantom in tu je konec zgodbe.

Pa še to je rekla: Lahko pa ga seveda obljubljate, doma uporabljate protimigrantsko retoriko, da se boste priljubili ljudem in pokasirali več glasov na naslednjih volitvah. torej eno govorit, drugo pa delat. Pa krivdo za uvoz migrantov v EU pripisujte levičarjem.

In tako je tudi bilo.

No saj jaz tudi pravim…

Sicer pa referendumi ne bodo propadli, bodite brez skrbi da nas bodo vlekli na referendume, kolikor češ, ko bodo rabili potrditev za svoje traparije. Pa še vedno se nekako najde dovolj ovac.
[/quote]

V Švici pa veliko zadev rešujejo na referendumih. Določen imajo poseben dan v letu, na katerem se z referendumi glasuje o o več različnih zadevah.
Po tvoje je Švica ena najbolj zaostalih držav v Evropi.

Ja, Cerarjeva vlada in tedanja koalicija je bila PROTI, da bi bil referendum no 2. tiru hkrati z volitvami. Kdo proč meče denar??? KDO???

aha, se pravi, da ima smisel ukinit samo desne… jah lej vse al pa nič…. ti… levi populist.
[/quote]
Ja, veš, enim komunizem ne gre iz glave. Takrat je bila dovoljena samo ena stranka. Če si ( v moderni spakedranščini: v kolikor si…) kaj rekel, čez njo, si šel pa v arest.

Očitno ste vsi znoreli.

Odtapkajete v google ‘Kalergijev plan’ in boste videli kaj se dogaja in kam vse to vodi. EU je z novo direktivo že udarila po orožju, ki ga imajo v rokah civilisti. Čez nekaj let bodo ukinili papirnat denar, na Švedskem to planirajo do leta 2027, tam so jih tudi že poskusno čipirali. Uvoz doktorjev in inženirjev, posledica česar bo oziroma je že genocid nad belo raso, pa tudi kaos z raznimi geti in kriminalom, kot smo temu že priča na Švedskem in v Franciji, poteka v polni meri.

Čez nekaj let vas bodo imeli v računalniku in boste samo še poslušne ovce, al vas bojo pa utišal s klikom na miško. Vi se pa tle nekaj pregovarjate okoli ene brezvezne SDS…

Slovenski levičarji tega ne razumejo, ker živijo v svojem imaginarnem svetu.

Je ena razlika, samo ne tista o kateri ti pišeš. Moja je- za vse enako, tvoja je pa potolč vse, ki ne mislijo enako kot jaz. In to je tisto, kar ti oponašam že koliko… 3 leta?
[/quote]

Vidiš, kako se motiš. Sploh ni v moji naravi, da bi kogarkoli kar tako na lepe oči skušala potolči, niti to, da bi skušala kogarkoli prepričati, da misli tako kot jaz. Ravno nasprotno – moti me, če mene ali pa tudi druge kdo prepričuje (še zlasti, če to počne dokaj nasilno), da morajo misliti tako kot on ali ona.

Ker pa si trmast osliček, boš seveda oponašal še naprej. Ti kar, prav pa nimaš.

New Report

Close