Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek reakcija na pik insekta?

reakcija na pik insekta?

Živjo, tukaj vas je veliko, pa več glav več ve. Me zanima, če se kdo bolj spozna, ali je taka reakcija na pik lahko kaj nevarna? Namreč, mož ima 15 cm nad nartom od parih dni nazaj (domnevno, ni siguren) pik insekta, z zelo pordelo kožo, ki ne boli, v sredini je viden kot en bel krogec. Da bi imel klopa na tem mestu, oz. v bližini, se ne spomni, jih je pa imel že več letos. zanima me pa, ker očitno, da je neka malo hujša reakcija, koliko je to lahko nevarno, oz. kdaj do zdravnika. je pa vsak dan malo večja rdečina.

če se komu da povedat, pa ve zakaj gre, naj prosim napiše.

Pa lep večer.

težko je rečt kaj bi bilo to kar ga je pičilo, lahko da je vrtna mušica lahko komar, lahko spet kaj drugega… ampak s tako nogo bi bil jst že pri zdravniku.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Poznam dve osebi, ki sta po piku insekatov (mislim, da je šlo za neke mušice) veliketežave. del telesa, kjer se je pik zgodil, je bil zatečen, natala je bula in bolelo je.

Rešitev so bili antibiotiki, pa nekaj malega bolovanja

obiščita osebnega zdravnika, povejta mu, kaj se je zgodilo, pa vam abo znal svetovat

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Sem ravno imela tako nogo … Pa letos že večkrat, tudi na roki (sem vsak dan v gozdu).

Par dni po piku je v bistvu najhuje. Če imate doma kateri koli antihistaminik (claritine, xyzal, …), naj ga vzame. Led gor, da ne bo srbelo, ali namazat z alojo oziroma kako mažo, ki blaži pike. Za alergično reakcijo bi morala biti še oteklina.

Če ga pa preveč skrbi, pa k zdravniku. Jaz recimo ne bi šla, ker sem tega vajena in je bila to zaenkrat vsa reakcija.

Pri piku okuženega klopa se pojavi bel kolobar z rdečim robom in to, ni tipično za klopa.

Najbrž je na sredi belega krogca želo ali mesto pika. Malo stisnita, mogoče se pokaže. Pa razkužita. Če bi želo šlo ven, bi verjetno bilo ok. Zna pa noga zateči. Meni se je tudi že to nekajkrat zgodilo in očitno je to alergija na pike ne vem česa. Trikrat sem šla k zdravniku, pa so mi razkužili, nekaj šarili, pa je splahnelo in bilo potem ok. Od takrat dalje pa sama razkužim mesto pika, pa neka bela tekočina gre včasih ven, razkužujem z alkoholom ali propolisom in se mi uspeva pozdravit.

Mogoče ne bi bilo slabo, če gre pokazat zdravniku. Danes je vse bolj kot ne zastrupljeno. Je pa noga najbrž malo vroča.

Super, hvala za odgovore. Vprašala sem predvsem zato, ker ima mož osebno zdravnico še vedno v svojem rojstnem kraju, ker pa je zelo v redu, je ni menjal, ko se je preselil 100 km drugam. Pa da ne bi za brez veze letal dol, ali pa na urgenco…sem vprašala tukaj. Drugače pa oteklina je, sem mu pa namazala z locoidonom (ki ga je tamala dobila za alergično reakcijo in nam je P zabičala, da neporabljeno uporabljamo za pike, ampak ne pomaga)

Pri pikih se počaka en teden, potem se nekako izoblikuje “taprava” slika.

Ni sicer videti borelioze (tisti krogec ni nujno, da se naredi), ampak če tale izrazita rdečina ne bo izginila v roku enega tedna in bo še naprej takole vidna, le pojdita k zdravniku, bo mož dobil antibiotike. Ni se za hecat.

[img]http://www.zdravstvena.info/preventiva/wp-content/uploads/2013/05/znak-lymske-borelioze.jpg[/img]
Tako naj bi izgledal pik, oziroma ugriz klopa. Lahko kdo potrdi, da je imel tako kot je na sliki prikazano.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Kakšen hladen obkladek še dajta na oteklino. Ne preveč mrzlo, hladno pa. Mogoče kis ali kaj podobnega. Prav možno, da ga je pičila kakšna mušica, jaz nikoli nisem čutila pika, reakcija pa da še sandal na ježke nisem mogla obut.

Ni nujno.
Lahko je ob piku malo rdeče, pa se pol čez kakšen teden pokaže samo kot rdeč flek. Ker tole kar ti poslal je pa čista borelioza. Ni pa nujno, da je tkole.

Naj gre k zdravniku, izgleda, da se mu je mesto vboda vnelo in bo rabil antibiotike in bo v 2 dneh OK.

Kolobar je lahko tudi enojen, tukaj je videti dvojen, drugače pa ja – sem videla takšnega v živo.

Drugače je neokužen pik klopa lahko zelo podoben piku komarja, le vsaj mene osebno srbi cela dva tedna, čeprav ni videti kaj dosti.

Lahko, da gre za bakterijsko infekcijo na mestu vboda. V redu bi bil lokalni antibiotik, če se pa zadeva razširi na bezgavke, pa sistemski. verjetno tudi, da se bo samo od sebe pozdravilo.

No jaz sem zaradi takega pika letos tudi obiskala zdravnika, sploh ker se mi je na mestu pika začela izcejati tekočina, noga me je bolela/srbela – najhuje je tam po 2, 3 dneh, potem gre na bolje.
Dobila sem elocom proti srbenju in dvojno dozo flonidana pa je bilo potem hitro dobro. Rekla je tudi nogo imet dvignjeno, pomagajo hladni obkladki, kaka aloja ali čajevec.
To so baje neke mušice, ki so aktivne v juliju in avgustu in pri nekaterih povzročijo tako hudo reakcijo – jaz sem jo letos fasala prvič.

Ljudje, kaj vam je, da za vsako oteklino od pika letite k zdravniku po antiboitik?
Zadevo res pozdravi kak dan prej, ampak sploh veste kaj delajo antibiotiku telesu?
Če ni res nujno, jih raje ne jemat, če si želite dobro.
Takih fleki kot je tole so pogosta zadeva. Mene vedno pikajo ose, mušice, komarji, tudi sršen in škorpijon. Po zadnjih dveh je res ogromna oteklina. Pa ne letam vedno k zdravniku. Pač mine. Po sršenu in škorpijonu traja kar en čas, ostalo pa hitreje mine.
Razen seveda, če je kdo resno alergičen: potem pa se začne dušenje, hitro bitje srca in podobno. Takrat je pa nujno k zdravniku.

Od prijatelja prijatelj se za oteklino ni zmenil. Sedaj je tako hudo,da ga bodo odklopili iz aparatov. Žal. Jaz se s takšnimi stvarmi ne hecam, še tako lahko zdravniki naredijo kakšno napako.

Od prijatelja prijatelj se za oteklino ni zmenil. Sedaj je tako hudo,da ga bodo odklopili iz aparatov. Žal. Jaz se s takšnimi stvarmi ne hecam, še tako lahko zdravniki naredijo kakšno napako.[/quote]

Zelo nevarno je posredovati take na pol zgodbice iz tretje roke. Ta človek je lahko imel tako oteklino, da je bila za še eno nogo, blaga oteklina na mestu pika pa je dokaj normalen odziv na pik. Sosedu je bilo enkrat nekaj slabo, pa je minilo in ni šel k zdravniku, čez dva tedna so mu pa diagnosticirali raka v neozdravljivem stadiju. Torej letajmo za vsako slabost preventivno k zdravniku.
Če bi jaz v vsakem primeru otekline po piku letala k zdravniku, lahko kar bivakiram tam oziroma mi da zalogo antibiotikov za celo sezono.

New Report

Close