Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek recept za muffinse

recept za muffinse

Ga ima kdo pri sebi? Razmišljam, da bi jih danes pekla z mojima malčkoma, pa moram najprej v trgovino. In ker bi v trgovino letela takoj po službi, receptov pa nimam s sabo, vas prosim, da mi jih kdo pove. Recimo za tiste z banano in tiste s čokolado.

Hvala.

Če še ni prepozno…

ČOKOLADNI MUFFINI

125 g margarine
lonček navadnega jogurta (malo več)
125 g sladkorja
2,4 dcl mleka
100 g jedilne čokolade
2 jajci
vanilij sladkor
pecilni
380 g moke
150 g čokolade sesekljane na koščke

Margarino in čokolado stopimo v vodni kopeli. Razžvrkljamo jajce z malo mleka. V drugi posodi zmešamo pecilni prašek, moko, vanilij sladkor in sladkor. V stopljeno margarino in čokolado dodamo jogurt, mleko in jajce. To dodamo k moki. Na koncu vmešamo koščke čokolade. Pečemo 20 minut pri 180°C.

COKOLADNI

Sestavine:
3 jedilne zlice masla
60-80g jedilne cokolade
200 g moke
100g sladkorja
1 zavitek vanilijevega sladkorja
2 zvrhani jedilni zlici kakava v prahu
2 kavni zlicki pecilnega praska
pol kavne zlicke sode bikarbone
sol
2 jajci
150ml mleka

Priprava:
Pecico segrejete na 180 stopinj. Najbolje je imeti papirnate modelcke za pekac,ce tega nimate vdolbinice potresete z moko.
Cokolado dobro nasekljate,maslo raztopite (jaz ga ponavadi kar v mikrovalovni).

Pomembno je da suhe in mokre sestavine zmesate posebej (vsako v svoji posodi)!!!
SUHE SESTAVINE:skupaj zmesajte moko,sladkor,vanilijev sladkor,kakav,pecilni prasek,sodo bikarbono in scepec soli.
MOKRE SESTAVINE:zmesajte jajca z mlekom in maslom.

Jajcno maso date k mesanici moke in z metlico za sneg ali kuhalnico le toliko premesajte da se vse sestavine navlazijo. Testu primesajte tudi cokolado.

S testom napolnite vdolbinice v modelu,vendar ne do treh cetrtin.

Pecete jih 20-25 minut na sredini pecice.

Recept za bananine imam samo je skupaj s korenckom (in meni ni vsec ker so suhi maffini in nic socni).Ali vam ga vseeno posredujem?

Janci in puppa zares najlepša hvala. Zelo sta prijazni. Zgleda, da bo res dež in bomo pekli…

Zanima me samo še, za koliko muffinsov je recept. Jaz imam pekač za 12 kolačkov.

Puppa, misliš, da bi bili mufini suhi tudi, če bi bili samo z banano, brez korenja? Uh, korenja itak ne bi dala notri. Nič, če so suhi, potem najlepša hvala, jih pa danes ne bomo pekli. So dobri in sočni še kateri?

Ja za 12 maffinov je recept…ceprov meni vedno se za kaksna 2 vec ostane mase…pa potem kar dofilam…pa so mal vecji:)

Jaz imam drugace knjigo maffinov….in notri jih je fuuuuuuul:)))) ce jih delam najraje naredim,poleg cokoladnih seveda se borovniceve….ker so pa tooook socni pa ful okusni. Mislim da tut ce ne bi bilo korenja notri v bananinih bi bli se vedno fuuul suhi…men so bli tok zanic da sm vse stran vrgla,tako da ne priporocam.

Ce rabite se kaksen recept…sicer vidim da ze bolj pozno pisem,kar recite pa vam ga posredujem. Notri v knjigi je ful receptov za otroke…in so res srckani maffini na sliki. Vam dam mail ce boste se kej rabili: [email protected]

dober in sladek tek:))

Ojla. Jst ti priporočam recepte na tej strani

Muffini so odlični. Meni so najbolj všeč bananino čokoladni.

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

New Report

Close