Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Rešitev za rome

Rešitev za rome

1. Ambrus je ravno toliko nad vodnem zajetju kot Dečja vas. Vaščani veselo gnojijo z gnojnico, mečejo kupe smeti v gmajno, da ne omenjam akumulatorjev, odpadnega olja…

2. Skoraj vsaka hiša v Ambrusu ima kako malo črno gradnjo (garažo, drvarnico, nadstrešek…)

3. Orožja ima Ambrus verjetno več, kot so ga premogli Romi ( nekaj primerkov smo videli tudi na TV, o ostalem čisto resno razpredajo vaščani sami )

4. Spoštovanje zakonov je obojim precej tuje.

5. Z neregistriranimi prevoznimi sredstvi se vozijo oboji.

Jaz bi začasno izselil še Ambrus. Mogoče bi z izmenjavo med Kazahstanom in Slovenijo rešili problem. Krajani Ambrusa in Dečje vasi gredo za 20 let v Kazahstan. K nam pa pride enaka količina Kazahstancev, ki jih naselimo v hišice stran od vodnih zajetij.

A, kdo bo skrbel za gosi in konje, ki bodo ostali v obeh vaseh ? Jaz bi tam ustanovil kako komuno za zdravljenje odvisnosti. Ne vem ! Lahko se kdo iz sosednje vasi z motorno žago loti novih naseljencev.

Najprej je že naslov napačno postavljen. Ne govori se o Rešitvi za rome, ampak o rešitvi družine Strojan. Ne govori se na splošno o vseh Romih, temveč le o eni dotični družini. To stvar zelo spremeni, saj ne govorimo o manjšini na splošno, torej ne gre za neko fobijo ali protiromsko nastrojenost (lahko bi bil bosanc, kitajc al pa slovenc).
Ne vem zakaj hodimo okoli vrele kaše… Prepričana sem, da so vsi Zakoni znani, da se situacijo da rešiti čisto preprosto. Mislim, da obstajata le dve varianti:
1. Ambrušani lažejo in nakladajo, zemlja je Strojanova, ker so Slovenski državljani je nedopustno, da so jih sploh izselili (potemtakem lahko izselijo vsakogar, ki se napačno piše, govori ali kihne…), zapreti nasilne Ambrušane, jih kaznovati in nuditi ustrezno zaščito Strojanovim pred pobesnelimi, potemtakem malo zaostalim domačinom
2. Strojanovi ne upoštevajo Zakonov, dolžnosti in obveznosti, ki jih imajo s tem, ko so Slovenski državljani, v resnici že dolgo let zganjajo teror nad ostalimi ljudmi – ja pa kaj se delamo neumni. Zakoni so zelo jasni:
– če je bilo storjeno kaznivo dejanje – sledi kazen: plačilo globe, zapor ali celo izgon iz države
– če zemlja ni njihova, jih potem v resnici niso izgnali
– če otroci ne hodijo v šolo in niso prilagojeni ostali družbi gredo pač v prevzgojne domove
– če starši niso pripravljeni delat pač ne dobijo niti nobene socialne podpore
…..
Sploh ne vidim zakaj se sprašujemo kaj narediti. Kje je problem? Če ne znamo rešiti enega tako preprostega primera, potem pa je res najbolje, da vzamemo redirko in se izbrišemo iz zemljevida sveta.

Kazahstan, ti to vaščane Ambrusa ocenjuješ tako na dljavo iz naslonjača, ali imaš kakšne insajdesrke informacije, ki jih mi nimamo..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Potrebnega bo še veliko dela na obeh straneh.

Jaz živim v Mariboru, kjer je Romov okoli 2000.In to so drugi Romi, kot ti Brajdiči, naši Romi so sem prišli iz Kosova.Moje opažanje je, da so iz vsake generacije v generacijo manj problematični.Še vedno pa je problem izredno nizka izobrazbena struktura in posledično visoka brezposelnost.In od tod potem očitki, da živijo od sociale.Ja od nečesa pa mora živet, šeevdno imam raje, da Rom dobiva socialno pomoč, kot pa da je lačen in mi pride z orožjem na vrata po hrano.

Mogoče bi bilo koristnote Dolenjske Rome po vzoru Pušče pri Murski Soboti nekje na nek način integrirati v mestno okolje in legalizirati ilegalne zaselke.Mesto bo najbrž Rome lažje sprejelo, kot vas.Pri nas v Mariboru Romi živijo v mestu.Res je, da v najslabših delih mesta, ampak v mestu.V starih hišah.Pozimi prodajajo petarde in lučke, poleti in čez elto pa raznoceneno robo.Ma pri nas smo se že navadili na njih, meni bi se kr čudno zdelo, če naenkrat v Mariboru ne bi bilo več Romov.

In vsekakor, če Rom počne kriminalna dejanja, najs ega kaznuje.Ne paad s policija zatiska oči, kot je to očitno situacija v Suhi Krajni.Policija je dolžna posrbeti, da se ljudje, tako eni, kot drugi, počutijo varne.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Išče-te(jo) rešitve za Rome!?
Rešitve za Rome ne rabite iskati saj je država še kako poskrbela zanje.
Če pa iščete rešitve za odseljene Rome iz Ambrusa pa je to več kot nepotrebno, kajti tu ni potrebno reševati Romov ampak kriminalce najvišjega ranga in za te, kot za vse ostale državljane, se točno ve kaj je za narediti: krive kaznovati in obsoditi, vse ostale pa vrniti v Ambrus na njihov dom.
Ja pa še to………… Bedno in absurdno je, da se minister osebno ukvarja z njimi, se rokuje in na koncu ponuja svoj odstop (na kakršno koli funkcijo že), kakor tudi, ni mi poznano, da bi kdo od večinskega naroda bil deležen takega vrhunskega tretmaja s strani države, ki bi pri tem bil še prestopnik katerega branijo odvetniki na račun države.

A če tako razmišljam ko povežem dejstva sem nacionalist in šovinist ?! Pa ja…

Kaj pa demonstracije v Ljubljani? A se boste pridružli romom v podporo, al boste pripravli kontra demonstracije?

Strojanove naj vzame Milena Zupančič v Bohinjsko Belo, da bo imela eksote vsak dan na očeh, če jih je zanjo preveč, pa vsak, kateremu se tako zelo smilijo in se zgražajo nad Ambrušani, da so nestrpneži, še po enega …

Pa lepo zavitega v celofan.

dober prispevek o romski problematiki si lahko preberete na http://www.hervardi.com/ciganska_problematika.php

Morda bi bilo na teh demonstracijah primersno pripraviti transparent z vprašanjem: “G. Mirko Strojan, zakaj potrebujete tako enormne količine orožja?” (…da se še hvali s tem)

Odgovor na to vprašanje si lahko prebereš v zadnjem Več-u.

Mene bi bolj zanimal odgovor na vprašanje:

Ministra Mate in Šturm, WHAT THE **** ARE YOU WAITING FOR?

No, če tole človek pregleda, zgolj na hitro, mu je takoj bolj jasno, zakaj je do tega prišlo kot je prišlo v Ambrusu in zakaj se jih branijo vsepovsod. Če bi več ljudi to videlo, bi sigurno tudi več ljudi bolj razumelo Ambrušane in tudi Strojanovi ne bi imeli več toliko brezpogojne podpore po celi Sloveniji.

Sedanja vlada bo naredila precej več v zvezi z romsko problematiko, kot prejšnje, levičarske.

Zdaj bodo Romi dobili poseben zakon,ki bo urejal njihov položajDS in SD pasta romsko problematikosamo pometali pod preprogo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Romi naj ostanejo lepo v Postojni in to toliko časa, da se bodo zaposlili, se vpisali v šole, otroci v redne, starši pa v večerne, po tem pa naj se jim da možnost, da tako kot vsi zaživijo na svojem. Ni potreben nič poseben zakon, ki bo urejal romsko problematiko. Kateri zakon pa rešuje našo problematiko o plačevanju vrtcev, šol, in vseh ostalih stroškov. Še prej pa umit, pa orožje pobrat, kriminalce pa v arest.

Kar z drugimi besedami pomeni, da se bo še več dnarja prelilo od tistih, ki delajo in plačujejo davke k tistim, ki se znajo samo praskat po jajcih če že ne vtikajo roke v tuj žep. In ta vlada naj bi bla kao desna?

Prčakoval bi kakšno izjavo v stilu “Kriminalcem bomo stopili na prste” ne pa “legalizirali bomo nelegalna na tujih zemljiščih zgrajena naselja ter jim napeljali vodo in elektriko”.

Mislim, da je legalizacija nelegalnih naselij na dolgi rok prava rešitev.

Marginalizirani skupini je treba dati možnost, da se integrra.Če jih bomo samo tolkli, ko bodo naredili kakšen prekršek, jih s tem ne bomo umirili, prej obratno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

VREDNO BRANJA !

Mene pa nekaj zanima, še nikjer nisem prebrala ali slišala, da so jim ponudili dom cigani, pa naj bodo tisti na Dolenjskem, v Beli Krajini ali pa v Prekmurju, kjer so tako lepo socializirani. Kje ste bratje cigani, ali tudi vi ne marate stojanov ?

Pol pa najboljš, da legaliziramo vse nelegalno.

Za začetek bi recimo lahko legalizirali droge.

Mal nekonsistenten tale članek, se ti ne zdi? Cel cajt ugotavlja, da pravna država ne funkcionira, zraven pa zmerja Ambrušane z drhaljo pod vplivom šmarnice, ker se niso poslužili postopkov, ki veljajo v pravni državi.

Po mailu sem dobil zanimiv predlog za rešitev vseh težav z naselitvijo Strojanovih. Dajmo jih v Bar.

“Vsi ven pa Strojanove notr, dost je tega cukra, Strojani so naravni, pa še 24 ur na dan jih bomo imel pod nadzorom…..;) “

hahahaha dobra ideja))))))))))))))

Ti so že zdavnaj povedali, da jih nočejo. In ker so tudi sami priviligirana kasta, bodo njihovo željo upoštevali in jih naselili med domorodce, ki smo tako kot povso po svetu manjvredni.

New Report

Close