Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Človek je prav žalosten, ko to bere. Hvala streznitelju in 1234567… Še je upanje 😉

Medtem pa vsak dan 3.000.000 EUR odroma bogve kam… (=100 delovnih mest)

Vsaj 1.000 jih bi jih dnevno lahko reklo ne!!! V povprečju 3.000 EUR take ali drugačne kraje… Tudi če sekretar ministra zapravi 2.000 EUR za telefon, je to kraja!!! (da ne bomo samo vratarje lovili, ki klepetajo s sorodniki)…

To je sedaj naš boj… Pustimo dražgoše rekreativcem… Vrniti bo treba 20.000.000.000 EUR

Lahko nakladate kolikor hočete zgodovine se ne da popraviti,lahko pa se iz nje kaj naučimo,pa se očitno ne ker se še kar naprej delimo pa tako majhni smo-žalostno!

To vse,kar se danes dogaja v politiki je samo prikrojevanje le te,v korist takih ali drugačnih lobijev.Pri tem se ne izbira načina za dosego cilja.Dosti še imam za napisati,pa ne bom tukaj,da ne bom kvaril nosilne teme.raje bom odprl novo temo.

Si ti sploh prebral naslovno zgodbo?

Sem prebral,zakaj pa sprašuješ?

Sori, nisem vprašal tebe, temveč 12345…. 😉

Očitno imaš v možganih hudo zavoro, pa ne gre in ne gre.
Samo še tole ti bom napisal: vse DANAŠNJE težave in skoraj bankrot Slovenije so se spočele z ustanovitvijo OF. Samo komunisti in izključno komunisti in danes njihovi idejni nasledniki so krivi za te težave. V samostojni Sloveniji so vladali večino njenega obstoja. Eno državo (Jugoslavijo) so spravili k hudiču, Slovenija pa je na tej poti.

Kulta, sem že rekel, da s takšnimi cepeci ne razpravljam, a ti si res zlahka pobral vse zmage v zvezi debilnosti! Drugače ti ne bi nikdar nihče povedal ob izjavi, da je OF kriva za gaospodarski propad juge in Slovenije. Več kot jasno je, da nimaš pojma kaj je OF sploh bila. Najprej se to nauči, potem boš lahko kaj pametnega povedal in tvoja splošma razgledanost je pod ničlo.
Kriza se je začela drugje po svetu in Slovenija je sledila. Kriza se je začela v ZDA in zahodnem svetu. In po tvojih popolnoma bolnih izjavah je tudi v ZDA za to krivaOF!!!
Ne ne, draga lutka, jasno mi je, da govoriš tisto kar so ti natrobili v glavo in kar moraš, a sam se zavedaš, da si velik revež. Ko boš sposoben izjaviti “OF in osvoboditelji naše domovine so bili zakon, takrat boš bistveno napredoval!!!”
Kdo so krivci za to kar ti brezvezno pripisuješ drugim si lahko prebereš tukaj:
Pa tega je še ogromno, pa vsaj prva dva komentarja si preberi!!!

Drugič pa še kaj več, če boš vsaj malo napredoval. Sedaj pa hitro teči svojemu pastirčku povedat kako pišejo resnico po medijih. In malo izpraši svojo vest, kakšna je in kaj imaš od takšnega blatenja svoje domovine in njenih državljanov!!! To bo tapravo!!!

genij———— Ja kdo hudiča pa je tebi namalal v tvoji glavi to kar tukaj pisariš !

Se pridružujem osebi KULTA in se seveda v popolnosti strinjam, da je komunistična revolucija prispevala ogromno k gospodarskem zaostanku Slovenije ! Pa ne samo Slovenije, temveč cele vshodne Evrope, ki je bila pol stoletja onkraj železne zavese !

Genij ti nimaš pojma o resnični realnosto !

Očitno si funkcionalno nepismen. Napisal sem, da so se današnje težave SPOČELE z ustanovitvijo OF. Takrat so komunisti ilegalno prevzeli oblast v Sloveniji. In ker komunisti nimajo pojma o ekonomiji in finančništvu (razen za svoje žepe), so njihova gospodarstva propadla. Tako v Vzhodni Evropi, kot v Sovjetski zvezi, “domovini zatiranega svetovnega proletariata”.
Komunisti so posledično preko OF prišli na oblast. In ker komunisti v hudih kriznih pogojih gospodarstev ne znajo voditi – v Sloveniji pa so večino časa samostojne Slovenije bili na oblasti nasledniki komunistov – je temu primerno krepko padla tudi Slovenija.
O OF: še v Kraljevini Jugi je obstajalo društvo prijateljev Sovjetske zveze. Predsednik je bil Josip Vidmar. Kmalu po nemškem napadu na Jugoslavijo, se je 27. aprila iz Društva prijateljev Sovjetske zveze ustanovila PIF (proti imperialistična fronta), za katero so bili glavni krivci vojne imperialistične države Anglija, Francija, USA; Hitlerjeva Nemčija in Sovjetska zveza pa prijateljski državi, ki se zoperstavljata imperializmu. V tem razdobju je bila Nemčija prijateljska država (za vse evropske komuniste, tudi jugoslovanske), nastajajoči zavezniki pa sovražniki. Po nemškem napadu na SZ Stalin preko Kominterne zahteva od vsek KP po Evropi, da organizirajo odpor V POMOČ SZ, ne pa odpor za borbo proti okupatorju, ki je zasedel evropske države, tudi Jugoslavijo. Komunisti v Jugi dvignejo upor V POMOČ SZ, ne pa zato, ker je bila Juga okupirana in so njeni prebivalci ječali pod okupatorji. Toliko o OF, ki je bila le transmisija za sovjetske apetite. Preko takoimenovanih “ljudskih front” je Kominterna že mnogo pred 2.svetovno vojno infiltrilara svoje agente v večini evropskih držav – za sovjetske interese.
Za enkrat sem ti povedal toliko o daljnosežnih posledicah ustanovitve PIF/OF. Poljsko, Češko, Estonijo, ki so bile komunistične države, danes pa jih ne vodijo več zapriseženi komunisti (Kučan, Stanovnik, Forum 21), so svetovno krizo občutile bistveno manj kot Slovenija.

pa saj ne moreš verjet, v šoli so nas pa učil kašni junaki naj bi bili partizani … zakaj so se pa skrivali za domačini ? sej bi se lahko udarli nekje zunaj vasi, da ne bi nastradali civili … čudno res čudno in zelo strahopetno.

Lagali so nam celo življenje.

Včasih so rekli: “O Bog odpusti jim, saj ne vedo ne kaj delajo, ne kaj govorijo!!!” Po vaši teoriji in vašem “znanju” so za nastanek krize v ZDA in vsej zahodni Evropi in vsem zahodnem svetu krivi komunajzarji??? Le kdaj se jih je nagnetlo toliko po Ameriki in po celem svetu?!
Pa poglejte malo po svetu preden takšne neumnosti bluzite, PikAs kulta!!! Paje smopo vseh vaših blodnjeh 1991 leta premagali ta komunizem in prišli v demokracijo, ki je kakršna je. In stanje je kakršno je in to je PORAZNO moj Pik in ne samo v Sloveniji, ampak je največja kriza ravno na Zahodu!!! Pik, kdo nima pojma. Si prebral kaj piše v tekstun pod linkom??? Res piše da so bankrotirali komunisti??? Ne vem če so v mariborski škofiji res komunisti?! To lahko trdi samo osel tak kot t!!
Iz tvojih dejanj in izjav je razvidno, da ti je mleko še glavna prehrana, ampak pred desetletji mariborska škofija ni bila prav nič zadolžena, država še menj. Največji rast zadolžitve je bila po letu 2000, ko so nekateri ki si razlagajo demokracijo kot si jo celo državo podarili tujcem in nastalo je kar je. Tragedija.
Ne hvalim nobenega sistema za razliko od vas, ki beketate neumnosti, ampak normalen človek ne more mimo sperenevedanja in laži, drugega ne bom niti omenjal, ki si jo privoščijo posamezniki, ki so si zapisali v svojo glavo: “Država, to sem jaz?!”
Kar pa se tiče zlorabe oblasti po vojni se malo podučita o vodilnih članih ZKJ, ki so peš tekali v Jajce za bratstvo i jedinstvo in že takrat vse uničili, danes pa so največji kritiki in pljuvalci po svojem delu in danes spet hočejo biti na oblasti za vsako ceno in spet je rezultat kakršen je!!!
In ne mi nakladat berite te knjige, berite one!!! Papir vse prenese, poglejte malo okrog sebe s svojo glavo in ne da ste slbši kot papige in prave marionete.
Jasno mi je, da nimate pojma, kaj in kako je v Jugi sploh bilo, a za vas bo to dobra tema:

Ne komunisti,pogoltneži,lopovi in tatovi so naredili krizo.Demokracija takšna,kot je danes pa jim je to omogočila.

Mnogo starejši sem od vas. Rojen sredi 2. svetovne vojne.
Vedoželen.
V službi (ves aktivni čas) v ustanovi, ki je in je še v središču dogajanj.
Marsikaj sem izkusil, tudi skozi trpljenje, ki mi ga je storila komunistična diktatura.
Ne nasedam zgodovini, ki so jo pisali komunistični zmagovalci z namenom, da bi se prikazali v čim lepši luči.
Sam pred sabo ne lažem, ampak se trudim, da bi spoznal resnico. Le-te pa sigurno ni v jugoslovanski “slavilni” apologetski literaturi.
Mislim s svojo glavo in ostro zavračam jugoslovansko in slovensko göbelsovsko propagando.

Bodi dovolj!

Kulta, če je tako pa bi moral biti že davno v postelji!!! Demenca te meče do popolnosti!
Če si vedoželen moraš biti tudi pameten in ne klatiti neumnosti in laži okrog!
A da si aktiven še danes v podjetju praviš?! Pa ja ni to podjetje parlament??? Sicer me ne bi to nič presenetilo glede na dejansko stanje in ravnanje današnje oblasti???
Ali si bil v kakšni drugi instituciji in si (ŠE) preganjaš prekupčevalce z orožjem???
Kaj pa po svetu si bil kdaj iz dvorišča do bližnje veste??? Si šel pogledat koliko komunajzarjev je v Ameriki in na zahodu??? Pa lahko noč in na zobno protezo ne pozabi!!!

Saj tisti,ki nismo dali skozi vsega ne moremo vedeti kako je bilo dejansko.vedeli smo samo tisto,kar so nas učili,oz.propagirali.Morali smo verjeti,ker nasprotnih informacij nismo dobili od nikogar.Marsikaj sem slišal od dedka in babice,ampak so mi rekli da naj molčim,ker jih bodo drugače zaprli.Še sedaj se spomnim ženske,ki je hodila k nam.In je vedno pljuvala ob besedi komunist.Pozneje sem zvedel,da so ji komunisti ubili moža.Starši in stari starši pa so nam prepovedali govoriti o tem.Ko pa so nam, v šoli in v vojski prali možgane,smo pač verjeli.V vojski sem bil v Gospiču v Liki in so nam starešine vedno trobili,naj se pazimo domačinov,ker,da so to sami ustaši.Ko sem pa šel v mesto in sem imel stik z domačini,pa so bili dobri do vojakov,kot,da smo njhovi otroci.Že takrat sem videl kam vodi ta propaganda

Še en funkcionalno nepismen. “Aktivni čas” pomeni delovno dobo, ki jo mora vsak oddelati.
Trudi se pisati brez žalitev. Kajti, ko zmanjka argumentov, so na vrsti žalitve. Si pač pokazal podobo “modernega” človeka.
Le priden podi pa adijo.

Gornji odgovor je namenjen @BRANI-MIR.

BRANIMIR ti si teslo žališ ljudi ki imajo izkušnje,pa tudi protezo boš nekoč imel če jo boš učakal!

kero nakladanje in kakšne insinuacije:-))))

gremo lepo po vrsti: prvo vprašanje je zakaj je Hitler obtožil prav komuniste za požig Reichstaga? A ne bi bilo bolj logično, da bi Jude?

Lejga Boomčka

gremo lepo po vrsti: prvo vprašanje je zakaj je Hitler obtožil prav komuniste za požig Reichstaga? A ne bi bilo bolj logično, da bi Jude?

Zakaj je Jankovič za Majerjevo pismo obsodil prav SDS? A nebi bilo logično, da bi Jelinčiča?

zdaj si pa našel primerjavo :-))) šef te bo sigurno pohvalil in ti dodal 5 centov za ta post, ker si dokazal nezmožnmost logičnega razmišljanja. Take potrebujejo na desni :-)))

Viš razlika med teboj in menoj je velika, ogromna, neizmerljiva. ;););)

Nad seboj nimam nobenega šefa, ampak zlagam skupaj leve in desne informacije. Upam, da veš kaj to pomeni. Na volitve grem redno, vendar ne volim po navodilu, temveč po lastni presoji.

Npr. 2004, 2008, 2011 nisem volil Janše, iz preprostega razloga, da Janša nebi dobil preveliko podporo in enako taktiko je ubralo kar en kup mojih kolegov. Že prevečrat v zgodovini smo videli, da ni dobro da nekdo vlada z absolutno večino. K temu pa žal stremite pripadniki LZJ.

Če bi bil sposoben dati odgovor, na moja preprosta vprašanja: Zakaj je Jankovič za Majerjevo pismo obsodil prav SDS? A nebi bilo logično, da bi Jelinčiča?

in to na podlagi tvojih vprašanj, bi ti kliknilo. Očitno ti ni, ker sam deluješ po navodilih.

No ti bom tudi tokrat pomagal, kaj se skriva v tvojih in mojih vprašanjih.

Jankovič je obsodil SDS najbrž zato, da bi jih še bolj diskreditiral in še bolj očrnil pred ljudstvom. Jelinčiča, ki velja kao za desničarskega skrajneža, kateremu bi po logiki to pripisali, ni obdolžil, ker tako ali tako ni prišel v parlament in ni več zanimiv za diskreditacije.

Podobna zgodba je s Hitlerjem, ki je na ta način pometel s konkurenco, in se zavihtel na oblast. Z Judi pa je opravil ko je bil na oblasti.

Je čist možno, da se zelo motim.

Zato pa bi bilo edino pravilno, da se najdejo tisti, ki so vse to sprocesirali (Tomaž Majer, grožnje Jankoviču na silvestrovo, pismo Janši).

Preseneča me tudi, da se razen Majerja ostalega ni tako bombastično populariziralo, ampak je kar nekam potihnilo.

Nisem pa vedel, da je vrednost tvojih odgovorov 5 centov. Potem te čisto razumem zakaj pišeš. Treba je štamfat odgovore in nabirat cente.

bolj se nekako bere, da zlagaš desne informacije, ki jih pišejo nekoč levi :-)))

Recimo, da je omenjeno res napisal Jelinčič, kaj potem pove dejstvo, da je bilo to objavljeno na strani SDS? Še vedno le to, da se stranka z napisanim strinja.

Potem je najbrž to edini primer v zgodovini, ko nekdo pometa s svojimi zavezniki (kot sami pravite).

Res je, pometel je s konkurenco, ker v tistem času so v Nemčiji leve stranke imele kar nekaj podpore. V resnici pa so bili levičarji (in še posebej komunisti) Hitlerjev sovražnik št. 2 in po vsej verjetnosti je to tudi razlog, da so ga zavezniki zelo dolgo ujčkali in mu tudi dovoljevali osvajanja in priključitve (ga celi kreditirali) ter ga s tem potiskali na vzhod oz. vse bližje SZ. Rusija je pač bila zahodu nevarna. Ne toliko vojaško kot ideološko. Razmah vsesplošnih pravic se je začel šele po Oktobrski revoluciji, saj je bilo treba popustit, da se ne zgodi še kakšna in Nemčija je bila takrat zelo primerna za kaj takega, kar pa je do neke mere spet krivda zaveznikov, ki so jo po WWI spravili gospodarsko na kolena (zato si kaj takega po WWII niso upali več, temveč so jo raje izdatno financirali). Skratka, Zahod je potreboval Hitlerja predvsem kot ščit pred vplivom SZ, zato ga je potiskal na vzhod, najebali pa so predvsem slovanski narodi (poleg Judov). Je potem kaj čudno, če se je OF pred tem imenovala PIF (konec koncev je imeprializem tudi to, kar je počel Hitler). Temu v prid govori tudi dejstvo, da so zavzeniki ignorirali tudi Protinacistični pakt, ki jim ga je ponudil Stalin in kar je pozneje imelo za posledico podpis rusko – nemškega pakta (kot edinega mehanizma, ki bi Hitlerja takrat za nekaj časa zadržal pred mejami SZ).

New Report

Close