Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Revmatoidni artritis

Revmatoidni artritis

Imam avtoimunsko bolezen revmatoidni artritis že 10 let in nimam nekih posebnih težav. Cepila se nisem zaradi tveganja za možnost ponovnega izbruha po cepljenju. Je kdo tukaj s podobnim primerom in je dobil covid. Kakšen je bil potek in kako je bilo z artritisom – izbruh, poslabšanje.

    Hvala za odgovore.

priporočila revmatologov so bila da se je potrebno cepiti.

Revmatoški bolniki imamo že tako oslabljen imunski sistem, da ni besed.

Ne poznam nobenega revmatološkega bolnika (pa jih poznam veliko) ki se ni cepil.

 

No, jaz se nisem cepil. Imam. Ra od otrostva. Prebolel delto poleti 2021, bolecine v misicah in zal izguba vonja, ki se sele zdaj pocasi vraca. Februarja prebolel omikron, 2dni vrocine in bolece grlo, brez drugih simptomov. Ra brez sprememb, ni bilo zagona. 28 let.

Imam sistemski lupus, ki tudi spada med revmatske bolezni. Nisem se cepila. Lani jeseni sem prebolela (delto) brez težav, kot malo hujši prehlad + izguba voha. Osnovna bolezen stabilna, brez poslabšanja, sem pa od prebolevanja kovida malo večkrat prehlajena.

Odgovor na objavo uporabnika
Ankaran policija, 29.01.2022 ob 23:27

Imam avtoimunsko bolezen revmatoidni artritis že 10 let in nimam nekih posebnih težav. Cepila se nisem zaradi tveganja za možnost ponovnega izbruha po cepljenju. Je kdo tukaj s podobnim primerom in je dobil covid. Kakšen je bil potek in kako je bilo z artritisom – izbruh, poslabšanje.

    Hvala za odgovore.

jaz imam psoriatičnega + še tri druge diagnosticirane avtoimune. In tudi necepljena oseba, ker je bila vzdrževalna terapija imunomodulirajoče zdravilo – kjer je pa kakršnokoli cepljenje odsvetovano; trenutno prvič okužena oseba in prebolevam, taglavno je že mimo-lahko napišem, da ni bilo nobenih bolečinskih ali zagonsko novovnetnih težav s prizadetimi in okvarjenimi sklepi-nobenih bolečin; ta trenutna aprilska različica povzroča hud glavobol, vrtoglavico,  suh dražeč kašelj ( lahko do bruhanja sprovede), pa spiš “zimsko spanje” prve tri dni okužbe tudi po več kot 12 ur lahko skup. Načeloma pa ni “zmahanosti in nisi brez kondicije” – meni je težje gripo prebolet, kot trenutno tole različico kovida.

 

Cepiti se ne mislim ( ker imam eno drugo oteževalno zdr. okoliščino – iz naslova strjevanja krvi in je bolj rizično zame cepljenje, kot da prebolevam ).

Odgovor na objavo uporabnika
BAJTA, 04.03.2022 ob 10:19

priporočila revmatologov so bila da se je potrebno cepiti.

Revmatoški bolniki imamo že tako oslabljen imunski sistem, da ni besed.

Ne poznam nobenega revmatološkega bolnika (pa jih poznam veliko) ki se ni cepil.

 

Odgovor na objavo uporabnika
sem oseba tudi z artritisom in prebolevam, 05.04.2022 ob 20:43

jaz imam psoriatičnega + še tri druge diagnosticirane avtoimune. In tudi necepljena oseba, ker je bila vzdrževalna terapija imunomodulirajoče zdravilo – kjer je pa kakršnokoli cepljenje odsvetovano; trenutno prvič okužena oseba in prebolevam, taglavno je že mimo-lahko napišem, da ni bilo nobenih bolečinskih ali zagonsko novovnetnih težav s prizadetimi in okvarjenimi sklepi-nobenih bolečin; ta trenutna aprilska različica povzroča hud glavobol, vrtoglavico,  suh dražeč kašelj ( lahko do bruhanja sprovede), pa spiš “zimsko spanje” prve tri dni okužbe tudi po več kot 12 ur lahko skup. Načeloma pa ni “zmahanosti in nisi brez kondicije” – meni je težje gripo prebolet, kot trenutno tole različico kovida.

 

Cepiti se ne mislim ( ker imam eno drugo oteževalno zdr. okoliščino – iz naslova strjevanja krvi in je bolj rizično zame cepljenje, kot da prebolevam ).

 

Sobivam pa z diagnosticiranimi revmatološkimi in ostalimi AI bolezni, tako zdravljenimi, kot v remisiji, že 17 let .

Sem delil že v drugi temi a morda tudi tukaj komu pride prav. Na spletni strani kjer kupujem CBD sem zasledil članek o vnetju sklepov (sam imam težave s koleni in zapestji – brez diagnoze, a mislim, da gre stvar na bolje), kjer omenjajo tudi različne oblike artritisa in kako si lahko pomagate. Poznam tudi veterinarko, ki je tudi artritičnim živalim uspešno pomagala s CBD in imam prijatelja, ki je odpravil simptome psoriaze, vendar se mu psoriatični artritis ni razvil, tako da ne morem karkoli več povedati o njem. No, če koga zanima je tu povezava https://hempika.com/sl/vnetje-sklepov-na-rokah/

Artritis pozdraviš z boraksom.

Popolnoma naravno.

Ker ne verjamete, poglejte na splet, kako pozdravijo konje.

Ja, konji so dragi, ne kot ljudje.

 

 

 

 

 

New Report

Close