Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Revoz in Adria ustavljata proizvodnjo, Počivalšek za zdaj ne vidi potrebe po splošni ustavitvi dela

Revoz in Adria ustavljata proizvodnjo, Počivalšek za zdaj ne vidi potrebe po splošni ustavitvi dela

V novomeški tovarni Revoz bodo ob 22. uri ustavili proizvodnjo, enako bodo s sredo naredili tudi v Adrii. Večina drugih podjetij prilagaja proizvodne procese in širi število zaposlenih, ki delajo od doma.

Iz Revoza, ki zaposluje približno 3400 ljudi, so sporočili, da za zdaj ni mogoče oceniti, kdaj bodo vzpostavljene razmere za vnovičen zagon proizvodnje. “To bo odvisno tako od razmer v državi kot od odločitev matične skupine Renault,”so dodali. Podjetje si bo, tako kot celotna skupina Renault, prizadevalo vzpostaviti poslovanje takoj, ko bo to mogoče. Ko bo kriza mimo, bo v dogovoru s socialnimi partnerji sprejelo vse potrebno ukrepe, s katerimi bo zagotovilo ustrezno delovanje in odgovorilo na pričakovanja kupcev.

Revozov sindikalist Slavko Pungeršič je za STA povedal, da bo proizvodnja ustavljena do nadaljnjega oz. po prvih ocenah najmanj 14 dni, delavci pa bodo medtem na čakanju. Plačani bodo po določilih interventnega zakona.

Po poročanju Dolenjskega lista tudi novomeška Adria ustavlja proizvodnjo. Ta izredni ukrep prične veljati jutri in velja do vključno 31. marca – z možnostjo podaljšanja do 5. aprila.

smetarji,komunala,vzdrževalci čisilnih naprav,razni drug mojstrje pa najlepše javni upravi,lepo se bodso vrnili na delovna mesta,medtem ko bo v gospodarstvu marsikaj crknilo.lahko bi bile odprte tudi trgovine s tehničnim in gradbenim materialom,pa lepo spuščat par ljudi noter,kot v živila.sem pa ravno hotel kupit novega nissana a mi ni omogočeno

Ja ustavlja se…ker ni vec sestavnih delov bumbar…elektronske komponente se dobivajo iz kitajske a ne..itd…v teh tovarnah je ze dolgo just in time rezim…in ce ni vijakov lahko ustavis…tovarna ne proizvaja delov za avte….le sestavlja avte iz delov ki jih dobi od drugih dobaviteljev…in ko norija doseze vrh….se proizvodnja ustavi…ampak saj…bodo drzavi posodili denar…obdobje nizkih ibrestnih mer je koncno koncano…bankirji si lahko odahnejo…samo da se obresti placujejo…glavnica nikogar ne zanima…vazne so obresti…

Točno tako. Materiala ni. Ampak lepše se sliši da prekinjajo z delom “zaradi zagotavljanja varnosti in zdravja zaposlenih”. Če bi bilo s čim delati, verjemi, da se ne bi zapiralo.

Točno tako. Materiala ni. Ampak lepše se sliši da prekinjajo z delom “zaradi zagotavljanja varnosti in zdravja zaposlenih”. Če bi bilo s čim delati, verjemi, da se ne bi zapiralo.
[/quote]

Delam sicer nekje drugje, dobava iz evropskih tovarn in z daljnega vzhoda je presenetljivo tekoča, tudi tovorne ladje so in vse, zatika se pa znotraj Balkana, ker zavlačujejo s plačili že izdanih faktur, ker se bojijo, da ne bo dostave čez meje. Ko se bo normaliziralo, bo po mojem na cestah totalna kap, če se ne bo medtem malo uredilo vse skupaj.

https://svetkapitala.delo.si/ikonomija/volkswagen-bo-zacasno-zaprl-tovarne-v-evropi-289619

Kdo za vraga pa dandanes kupuje avto in gospodinjske aparate?

Točno tako. Materiala ni. Ampak lepše se sliši da prekinjajo z delom “zaradi zagotavljanja varnosti in zdravja zaposlenih”. Če bi bilo s čim delati, verjemi, da se ne bi zapiralo.
[/quote]

Točno to, tak primer je Hella. Imam 2 frenda tam, to še kr delajo. Baje jim je blo rečen da če zaprejo, da bodo zgubil kupce LOL dans pa baje da bodo delal do konc tedna zihr še, dokler imajo naročila.

Točno to, tak primer je Hella. Imam 2 frenda tam, to še kr delajo. Baje jim je blo rečen da če zaprejo, da bodo zgubil kupce LOL dans pa baje da bodo delal do konc tedna zihr še, dokler imajo naročila.
[/quote]

In kaj je to takega? Povsem logično. Noben si ne želi privoščiti še dodatnih socialnih bomb. Tako, da ti LOL in podobno ni niti slučajno na mestu.

Pri nas se bodo podjetja začela ustavljati zato, ker ne bo materiala, ne zaradi korone.

In kaj je to takega? Povsem logično. Noben si ne želi privoščiti še dodatnih socialnih bomb. Tako, da ti LOL in podobno ni niti slučajno na mestu.

Pri nas se bodo podjetja začela ustavljati zato, ker ne bo materiala, ne zaradi korone.
[/quote]

Pa bi se moral zarad korone, ne pa da delajo kot sardine pa še brez zaščite.
Lej, vsa velka avtomobilska podjetja po EU so zaprla svoja podjetja za določen cajt. Kaj je pri njih tolk nujnga da morjo delat? A tiste luči ki jih sestavljajo so bolj nujne od zdravja delavcev?

Pa bi se moral zarad korone, ne pa da delajo kot sardine pa še brez zaščite.
Lej, vsa velka avtomobilska podjetja po EU so zaprla svoja podjetja za določen cajt. Kaj je pri njih tolk nujnga da morjo delat? A tiste luči ki jih sestavljajo so bolj nujne od zdravja delavcev?
[/quote]

Pogodbene obveznosti je treba izpolniti.

Kar vecina ljudi ne razume je to, da ce se kar vse ustavi nekega dne ne bo vec od kje vzeti denarja in bo cel sistem kolapsiral. V podjetjih je to mal drgac kot v solah, kjer bodo sli en dan pac nazaj na delo in to je to, nikome nista. Veliko zaposlenih v podjetjih bo slo pa na zavod. To je ta razlika, ki mnogim ni jasna. [hashtag=ostanidoma]#ostanidoma[/hashtag] se ful dobro slisi, ampak posledice bodo hude. Samomorilnost pa je v zelo mocni korelaciji z brezposelnostjo, to je pa tudi ze dovoljkrat znanstveno dokazano.

Pogodbene obveznosti je treba izpolniti.

Kar vecina ljudi ne razume je to, da ce se kar vse ustavi nekega dne ne bo vec od kje vzeti denarja in bo cel sistem kolapsiral. V podjetjih je to mal drgac kot v solah, kjer bodo sli en dan pac nazaj na delo in to je to, nikome nista. Veliko zaposlenih v podjetjih bo slo pa na zavod. To je ta razlika, ki mnogim ni jasna. [hashtag=ostanidoma]#ostanidoma[/hashtag] se ful dobro slisi, ampak posledice bodo hude. Samomorilnost pa je v zelo mocni korelaciji z brezposelnostjo, to je pa tudi ze dovoljkrat znanstveno dokazano.
[/quote]

To vse mi je jasn. Ampak lej, če že ne morš zapret, se vsaj za delavce ki delajo v teh razmerah potrud. Kot mi je znano, imajo že 3 s simptomi tega virusa. Ok, jih ni več na del.mestu. In da po vsem tem še naprej teraš delavce delat in da jim ne omogočiš vso zaščito, sorry, ni šans da bi delala v takem.

Pa bi se moral zarad korone, ne pa da delajo kot sardine pa še brez zaščite.
Lej, vsa velka avtomobilska podjetja po EU so zaprla svoja podjetja za določen cajt. Kaj je pri njih tolk nujnga da morjo delat? A tiste luči ki jih sestavljajo so bolj nujne od zdravja delavcev?
[/quote]
Cuzlarjem drzavnega seska kaj razlozit je umetnost..oz lahko..mpovivalsek oz drzava naj da jamstvo da bo placala pogodbene kazni pa je reseno oz naj razglasi ali ukaze ustavitev vseh proizvodnih podjetij ce imajo jajca…tega tudi v italiji niso naredili…ce ze karikiram pajaca kacina…smo v vojnem stanju in.v vojni so zrtve…9/10 nedolznih in en vojak zdaj menda razumes situacijo

Pogodbene obveznosti je treba izpolniti.

Kar vecina ljudi ne razume je to, da ce se kar vse ustavi nekega dne ne bo vec od kje vzeti denarja in bo cel sistem kolapsiral. V podjetjih je to mal drgac kot v solah, kjer bodo sli en dan pac nazaj na delo in to je to, nikome nista. Veliko zaposlenih v podjetjih bo slo pa na zavod. To je ta razlika, ki mnogim ni jasna. [hashtag=ostanidoma]#ostanidoma[/hashtag] se ful dobro slisi, ampak posledice bodo hude. Samomorilnost pa je v zelo mocni korelaciji z brezposelnostjo, to je pa tudi ze dovoljkrat znanstveno dokazano.
[/quote]

jih izpolnjuj sam. kdo ti jih bo izpolnjeval pa, ko ti bodo vsi delavci zboleli? Boš prevzel odgovornost, če kdo umre? Najbolje bi bilo imet kar konc lagerje v firmah, a ne?

Banda delodajalska in managerska. Ti se najbrž skrivaš nekje na varnem, delavce pa izpostavljaš. Ne nazadnje a ste večinoma taki kot ti prinesli bolezen v državo. delavec si za svojega minimalca ne more privoščit smučanja v Italiji.

To vse mi je jasn. Ampak lej, če že ne morš zapret, se vsaj za delavce ki delajo v teh razmerah potrud. Kot mi je znano, imajo že 3 s simptomi tega virusa. Ok, jih ni več na del.mestu. In da po vsem tem še naprej teraš delavce delat in da jim ne omogočiš vso zaščito, sorry, ni šans da bi delala v takem.
[/quote]

Podjetja jim niti ne morejo omogocit zascite, ker mask NI (reminder: nasi pametnjakovici so jih 1,5 milijona poslali v Wuhan).
V preteklih dneh je bil ze z razkuzilom problem, pa s papirjem v rolah in vse sorte podobnega.

jih izpolnjuj sam. kdo ti jih bo izpolnjeval pa, ko ti bodo vsi delavci zboleli? Boš prevzel odgovornost, če kdo umre? Najbolje bi bilo imet kar konc lagerje v firmah, a ne?

Banda delodajalska in managerska. Ti se najbrž skrivaš nekje na varnem, delavce pa izpostavljaš. Ne nazadnje a ste večinoma taki kot ti prinesli bolezen v državo. delavec si za svojega minimalca ne more privoščit smučanja v Italiji.
[/quote]

Ne vem zakaj to name naslavljas. Jaz sem te dni v sluzbi, ja, zaradi izpolnjevanja pogodbenih obveznosti, ki jih ima podjetje.

To s smucanjem pa sploh ne bom komentiral, ker se ne mislim spuscati na tako nizek gostilniski nivo.

Podjetja jim niti ne morejo omogocit zascite, ker mask NI (reminder: nasi pametnjakovici so jih 1,5 milijona poslali v Wuhan).
V preteklih dneh je bil ze z razkuzilom problem, pa s papirjem v rolah in vse sorte podobnega.
[/quote]

Če jim ne morjo zagotovit zaščite, naj zaprejo. Če že hočš da delam, me zaščit. Kaj tuki ni jasn?

Pogodbene obveznosti je treba izpolniti.

Kar vecina ljudi ne razume je to, da ce se kar vse ustavi nekega dne ne bo vec od kje vzeti denarja in bo cel sistem kolapsiral. V podjetjih je to mal drgac kot v solah, kjer bodo sli en dan pac nazaj na delo in to je to, nikome nista. Veliko zaposlenih v podjetjih bo slo pa na zavod. To je ta razlika, ki mnogim ni jasna. [hashtag=ostanidoma]#ostanidoma[/hashtag] se ful dobro slisi, ampak posledice bodo hude. Samomorilnost pa je v zelo mocni korelaciji z brezposelnostjo, to je pa tudi ze dovoljkrat znanstveno dokazano.
[/quote]
Stroške pogodbene neizpolnitve je potrebno iztožit. Ga ni sodišča ki bi te stroške v luči izrednih razmerah priznalo. Ne gre za nič drugega kot namerno ogrožanje zdravja zaradi doseganja dobičkov.

Mi smo dobavitelji živilski industriji in delamo. Moramo pa vsi imeti maske s filtri, rokavice, na nekaterih mestih tudi zaščitna oblačila. Vse to preverjajo če imamo na sebi. Razkuževanje na vsakem vogalu, dezinfekcija delovnega prostora ves čas. Pa spremenili so nam režim malic, preoblačenk v garderobi. Mislim, jaz sem zadovoljna, res nas čuvajo. Pa tudi če zaradi lastnega interesa.

Mi tudi delamo in naš delodajalec piše:
Zaposlene družbe naprošamo, da zaradi omejene količine razkužil, le te racionalno uporabljate.

Birokratom, javnim usluzbencem, karkoli pac ze.. ni jasno, da njihova placa je odvisna od dela vseh ljudi, ki se trenutno ubijajo in dajejo svoje glave na prodaj v prozvodnji. Tudi počivalsek to ve, zato vztraja in vztraja, da vsega ne moremo zapret.. Kaj bo potem z davki, sej javna sluzba nic ne proizvaja, da bodo ljudje na obcini, solstvo, razne agencije, ministrstva, nevladne organizacije itd..dobili svoje 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}place,mora nekdo delat, tako je bilo in vedno bo. Ce ne pa je lahko kolaps sistema, seveda.
Prvi ukrep bi bil, vsem NENUJNIM sluzbam, ki zdaj delajo od doma, dat 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},oziroma isti delez, kot so ga namenili za gospodarstvo.

Če jim ne morjo zagotovit zaščite, naj zaprejo. Če že hočš da delam, me zaščit. Kaj tuki ni jasn?
[/quote]
Če ne morem nikjer kupiti zaščite, kako naj te zaščitim ?
Tebi ni jasno, da boš brez službe, če ustavim firmo. Da boš brez nadomestila na zavodu, ker denarja, zaradi ustavljenih firm, ne bo. Vklopi možgane.


Če ne morem nikjer kupiti zaščite, kako naj te zaščitim ?
Tebi ni jasno, da boš brez službe, če ustavim firmo. Da boš brez nadomestila na zavodu, ker denarja, zaradi ustavljenih firm, ne bo. Vklopi možgane.
[/quote]

Ja kdo jim bo pa delal če vsi zbolijo?
Lej, men je na 1.mestu zdravje zato, če folka ne morš zaščitit, zapri. Vsi zihr ne bodo ostal brez službe, če pa kdo bo, pa lej, za proizvodnjo al kakšna podobna dela vrjetn ni tak problem dobit druge zaposlitve, se ti ne zdi?

Pri nas tudi delamo oz. delamo kot norci, ker si podjetja delajo zaloge, ker pričakujejo dvig cen ali problem z dobavo. Doma imamo tudi rizične skupine, ki v primeru okužbe nimajo veliko možnosti. Prerekanje je brezpredmetno, ker gre za denar. To velja tako za podjetje, kot tudi državo. Ker če ni nas ni davkov. Pač nekateri bomo ali bodo plačali visoko ceno za vse.

Zato bi bilo bolje, da se nič ne spremeni pa bo kar bo. Močnejši preživi, tako kot v vsakdanjem življenju. Pač Darwin.

Po VW, ki bo oponoci iz petka na soboto popolnoma ustavil proizvodnjo je podobno odlocitev danes sprejel tudi BMW. Kar pomeni mocan udarec za oskrbovalno verigo, ki seze tudi v Slovenijo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Podpis pod to. Če je država leta in leta od mene pobirala (kar mi je razumljivo, saj od nečesa pač mora živeti), potem ji je sedaj že jasno, da ob moji/naši ustavitvi pač ne bo imela več kje jemati. Jaz lahko odpustim delavce, pošljem firmo v stečaj oz. pač neham poslovat. In kaj bom s tem dosegel? Od kje bodo jemali denar za nadomestila/pokojnine/socialne transferje/plače za JS? Totalni kolaps. Siple as that. Zato je Počivavšek (ki je bivši gospodarstvenik) previden pri izjavah in je (po tiho) proti zaprtju. Vprašanje, če si tisti, ki so vse življenje v javnem sektorju, znajo predstavljat, kaj pomeni, če se VSI v gospodarstvu naenkrat ustavimo. Mislim, da se JS ne zaveda realnih posledic. Še nam v gospodarstvu so nepredstavljive, pa imamo (zelo dober) stik z realnostjo. Jeba bo, ja. Preživel bo pa najmočnejši.

New Report

Close