Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rjavi riž

Rjavi riž

za bolj zdravo bi naj belo nadomestili z rjavim…. pri testeninah mi je jasno. Kupila pa sem rjavi riž od Droge, tisti v zeleni škatli, pa je bil po eni uri kuhanja še vedno trd. Naslednjič sem ga namočila za pol ure, pa se je tudi kuhal neskončno dolgo….
Kateri nebeli riž kupujete, da ga v “normalnem” času skuhate?

Ponavadi kupim istega kot ti, ampak ga še nisem kuhala dlje od 45 – 60 minut.

Ja, dlje se kuha… Jaz ga navadno namočim kar čez noč, kuham ga pa vedno dlje, kot navadnega. Žal pa mi njegov okus ne odgovarja najbolj in tako zdaj riž jem le poredko…

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Ma kakšen riž to kuhate celo uro??? Saj rata že močnik!!! No, ja razen če res hočete prav takega in vam je to všeč? Poskušaj z neoluščenim Bali rižem kuha se 15-20 min. Vendar je pač rjavi riž drugačen in se zrnca ne sprimejo toliko… meni je pa riž vsekakor bolj okusen rjav in nikakor ne sme biti razkuhan!

Vedno kupim ta riž, razen za mlečnega ne. Čudovita rižota in dušen, kot priloga. Kuham ga pa res v AMC s hitro pokrovko, cca. 20 minut. Se pa ne razkuha in je še vedno čvrst, se ne spaca.

lp in dober tek

Se strinjam med rjavimi riži je Bali edini, ki je skuhan v normalnem času, vsi ostali se kuhajo tam do ene ure.

Jaz rjavega v tefalovi posodi kuham med 30 in 40 minut.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Bali je super, ja. Jaz vedno tega kupujem, bel riž mi je zanič …

Jaz ga skuham v ekonom loncu…. 🙂

Poskusi tudi s piro! Žitarica, prednica pščenice, dobro po okusu in paše z vso zelenjavo. Jaz jo kupim od Zlatega polja, kuha se 20 min.

Riž od Drige v zeleni škatli jaz en dan prej namočim, skuham ga pa toliko, da ga imamo za dva dni. Pa kaj, če dva dni isto jemo.

New Report

Close