Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ROARING DVAJSETA

ROARING DVAJSETA

Se boste pridružili trendu in zarjoveli in zažurali v rjoveča se dvajseta?

Je bilo napisano že v enem članku decembra 2020, ki sem ga že takrat prebrala:

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/epidemiolog-cakajo-nas-spolna-revolucija-eksplozija-umetnosti-in-manj-religioznosti/

 

In ja, noro bo! Se bom definitivno pridružila, ker sem se sedaj leta in leta skrivala zaradi drugih. Živi, kot da je tvoj zadnji dan! Živi za danes!

Če bi imela časovni stroj, bi definitivno občasno hodila žurat v to obdobje. In zares upam da bodo nova 20ta vsaj tako ali še bolj zabavna in ekstravagantna, ne samo za mlajše generacije ampak tudi za nas 40+ in starejše če to želijo, why df not. Sploh meni, ki sem tik pred corono zlezla iz omare, bi mi ta nova svoboda pomenila zelooo veliko. Breme ki sem ga desetletja nosila … uf … Tako da … jaz sem za

Osebno upam, da znova prihajajo nova rjoveča 20-ta (sem tudinsam star med 20 in 30 let – torej idealna starost za tako obdobje). Ljudje si želimo uživanja, zabave, sprostitve in novih dogodivščin. Zaprti smo bili skoraj eno leto v katerem se nam ni dogajalo veliko reči, druženje z ljudmi je skoraj izginilo v tem čas, obstali smo na mestu, vse je bilo enolično in duhamorno,… Pravzaprav je bila to za vsakega izmed nas velika psihična travma (pa sem podpiral večino ukrepov, ker vem da so bili potrebni za zaščito zdravstva… Seveda sem ukrepe tudi dosledn spoštoval) – priznam pa, da sem pogrešal “normalno življenje” – druženje s prijatelji/sorodniki, fitnes, kavice, kosila, hotele, trgovine, frizerje, prireditve… In zdaj je spet vse to dostopno – predvsem mladi bomo v večini gotovo to skušali “nadoknaditi”… Za nas, ki smo cepljeni tako ni problem, ker imamo tako sedaj dostop do vseh teh prijetnih reči… Pa tudi sedaj, ko je cepiva dovolj za vsakega, ki se želi cepit je veliko manjša potreba po soodgovornosti do ranljivih – prej smo seveda moralo zelo paziti, da kakšnega ranljivega ne okužimo (je šlo za življenja) – sedaj pa je ta odgovornost predvsem na necepljenih, ker če si se cepil boš v najslabšem primeru imel blago obliko bolezni ali boš asimptomatski – če pa se niso cepil pa je to odgovornost/skrb posameznika, da je veliko bolj previden in da ve kaj lahko tvega, če gre v množico… Po moje nas čaka izjemno poletje – že sam pri sebi vidim s koliko ljudmi iz različnih družb sem že precej vnaprej dogovorjen za petke in vikende v prihajajočem mesecu – pa za precej krajših oddihov/izletov se dogovarjam… Ljudje smo kljub težkemu obdobju globoko v sebi še vedno željčni akcije in zabave 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
flapperka, 05.06.2021 ob 16:53

Če bi imela časovni stroj, bi definitivno občasno hodila žurat v to obdobje. In zares upam da bodo nova 20ta vsaj tako ali še bolj zabavna in ekstravagantna, ne samo za mlajše generacije ampak tudi za nas 40+ in starejše če to želijo, why df not. Sploh meni, ki sem tik pred corono zlezla iz omare, bi mi ta nova svoboda pomenila zelooo veliko. Breme ki sem ga desetletja nosila … uf … Tako da … jaz sem za

kam, v veimarsko nemčijo?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close