Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek RTVSLO

RTVSLO

»Slamorezanje in neprestano norčevanje iz okusov ljudi, od piramid, na zdravja in vsega tega … saj to je gnusoba, ki poneumlja slovenski narod.«
Pesnik TONE PAVČEK, v oddaji Intervju na TV SLO, o stanju programa na slovenski televiziji.

Natančno to si tudi jaz mislim o programu RTVSLO zadnje čase. Če pa to reče kulturnik, kakršen je gospod Pavček, pa že mora bit nekaj na tem. Možina pa še kar govori, kako “je javna televizija izredno pomembna za nacionalno identiteto in širitev kulturnih obzorij našega naroda” A s piramidami in nazdravje in narodnozabavno muziko in ponovitvami desetletja starih oddaj?

Tudi to je eden izmed razlogov, da grem v nedeljo na volitve.

LDS obljublja, da če zmaga, bodo spremenili nazaj zakon o RTV. Že samo zato bi jih volila. Ker to ne pelje nikamor.

Se strinjam z navedenim. RTVSLO ima že od nekdaj slab progarm, zadnje čase pa še slabšega…
Človek ne ve ali gleda prvo ponovitev ali drugo ponovitev ali se je moda morda tako spremenila, da je enaka kot pred 10 leti.
In celo to, ponavljajo celo tiste oddaje, ki so jih zaradi negledanosti ukinili. Gledam samo še Dnevnik, ker je na POPTV še slabši.
Da bi pa neko stranko volila, ker obljublja spremembo zakona RTV se mi zdi pa malo srhljivo, ker če že tako vsi govorite, da se sedanja vlada vmešava v neodvisnost medijev, potem pa spet druga opcija obljublja natanko to…Najbrž si lastijo do vmešavanja v vse pore te družbe samo eni.
lp

Če spremeniš zakon, ki uzakonja vmešavanje v medije, to ni vmešavanje v medije. Je umikanje iz medijev. ??? Spremenili ga bodo, da bo tak kot prej.

Hočeš rečt, da se je vmešavanje v medije začelo šele z Janševo vlado?

Jaz ne gledam takih oddaj niti pod razno, vem pa, da jih gleda zelo veliko ljudi, ki jih poznam. Ampak oni pa ne gledajo kulture npr. na RTV. To je javna televizija, ni odvisna od nobene vlade, in mora biti za vsakogar nekaj!

In kak je bil prej? sprašujem, ker res ne vem, zakaj je zdaj zakon tako slab;
slab program nima veze z zakonom…
in kako veš, da ga bodo spremenili tako, da ne bodo on spet imeli vse vajeti v rokah?
Otroške in mladinske oddaje so mi čisto ok, samo tole ponavljanje…

In kak je bil prej? sprašujem, ker res ne vem, zakaj je zdaj zakon tako slab;
slab program nima veze z zakonom…
in kako veš, da ga bodo spremenili tako, da ne bodo on spet imeli vse vajeti v rokah?
Otroške in mladinske oddaje so mi čisto ok, samo tole ponavljanje…[/quote]

Seveda programa ne more uzakonit. Je bila pa prej RTV relativno neodvisna (pač v kolikor uredniki niso podlegli pritiskom), zdaj pa v svetu RTV sedijo politiki. In dejansko RTV vodi aktualna vlada. Zdaj pač ta, anslednjič ga bo druga, če se ne bo nič spremenilo. Dobri novinarji in kader zato odhajajo in program je posledica. Nihče nima več volje za nič. Malo se komu zameriš, pa letiš ali te premestijo. A ne veš, da je bil Janšev prvi odmevnejši zakon zakon o RTV, s katerim so obljubljali boljši program, v bistvu pa izvedli popolno politizicajo tega medija? Še na referendum smo šli.

In kak je bil prej? sprašujem, ker res ne vem, zakaj je zdaj zakon tako slab;
slab program nima veze z zakonom…
in kako veš, da ga bodo spremenili tako, da ne bodo on spet imeli vse vajeti v rokah?
Otroške in mladinske oddaje so mi čisto ok, samo tole ponavljanje…[/quote]

Seveda programa ne more uzakonit. Je bila pa prej RTV relativno neodvisna (pač v kolikor uredniki niso podlegli pritiskom), zdaj pa v svetu RTV sedijo politiki. In dejansko RTV vodi aktualna vlada. Zdaj pač ta, anslednjič ga bo druga, če se ne bo nič spremenilo. Dobri novinarji in kader zato odhajajo in program je posledica. Nihče nima več volje za nič. Malo se komu zameriš, pa letiš ali te premestijo. A ne veš, da je bil Janšev prvi odmevnejši zakon zakon o RTV, s katerim so obljubljali boljši program, v bistvu pa izvedli popolno politizicajo tega medija? Še na referendum smo šli.[/quote]

Zajklja, ker si tako poučena, jaz pa ne: naštej mi prosim 5 politikov, ki sedijo v svetu RTV.

Janez Kocijančič?

aja… ups, to je blo prej, preden se je začela politika vmešavat v medije…

In kak je bil prej? sprašujem, ker res ne vem, zakaj je zdaj zakon tako slab;
slab program nima veze z zakonom…
in kako veš, da ga bodo spremenili tako, da ne bodo on spet imeli vse vajeti v rokah?
Otroške in mladinske oddaje so mi čisto ok, samo tole ponavljanje…[/quote]

Seveda programa ne more uzakonit. Je bila pa prej RTV relativno neodvisna (pač v kolikor uredniki niso podlegli pritiskom), zdaj pa v svetu RTV sedijo politiki. In dejansko RTV vodi aktualna vlada. Zdaj pač ta, anslednjič ga bo druga, če se ne bo nič spremenilo. Dobri novinarji in kader zato odhajajo in program je posledica. Nihče nima več volje za nič. Malo se komu zameriš, pa letiš ali te premestijo. A ne veš, da je bil Janšev prvi odmevnejši zakon zakon o RTV, s katerim so obljubljali boljši program, v bistvu pa izvedli popolno politizicajo tega medija? Še na referendum smo šli.[/quote]

Praviš, da bi bil zakon tak kot prej. In kdo je prej sedel na stolu gen. direktorja? Namreč J.Kocjančič, ki je privrženec (mogoče kdaj tudi čalna li kak kandidat) SD? Ja, prej pa TV res ni bila spolitizirana.

Program je slab, ni dvoma, niti ne trdim, da zdajšnja vlada ni obljubljala boljši program. To se mi je zdelo že takrat neumno. Ne pristanem pa na trditev, da je zdaj RTVSLO bolj politična kot kdaj poprej.Enkar eni, drugič drugi. In če bo LDS zmagala, potem bodo oni naštimali svoje. Dvimom pa, da poznaš prejšnji zakon tako dobro, da lahko trdiš, da je bil boljši in manj politično naravnan.
lp

Jaz se s tem sploh več ne obremenjujem ampak lepo gledam HTV, ki mi je milojnkrat boljši, ima kvalitetne oddaje, pogovorne, Latinica, Otvoreno, Život uživo, Na rubu znanosti, Nedeljom u dva… itd., dobre filme, odlične dokumentarce… pa naj se zdaj kar javijo kakšni nacionalisti, ampak, resnici na ljubo, imajo naši sosedje vrhunsko nacionalno televizijo!

P.S. Ja, je pa res žalostno, da jim naša ne seže do kolen, to pa. Ampak, hvala bogu za daljinca! 🙂

Pazi, ker je preveč spolitizirana. Kaj pa oddaje, ki jih je naša nacionalka skopirala od njih, a te so zanič? Jaz namreč ne gledam tv.

Kocijančič je bil PREDSEDNIK KPS – v obdobju ko se je imanovala ZLSD, dons je to SD, če kdo ne ve in ne kr tm en član.

V času ko se je politika začela vmešavat v medije, se pravi ob nastopu Janševe vlade pa je bil PREDSEDNIK SVETA RTVS.

Madona ne vem a mate eni tko kratek spomin al kratko pamet.

V programskem svetu sede 5 predstavnikov državnega zbora.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=static&c_menu=1138971966

Sestava Programskega sveta RTV Slovenija

v mandatnem obdobju 2006-2010

Predsednik Programskega sveta: dr. Stane GRANDA
Namestnik predsednika: Jože HRIBERNIK

1. Madžarska narodna skupnost

* dr. Elizabeta BERNJAK

2. Italijanska narodnostna skupnost

* Maurizio TREMUL

3. SAZU

*

akad. Janko KOS

4. Predsednik RS

* dr. Janez GRIL
* Saša PAUKOVIĆ

5. zaposleni v RTV Slovenija

* Slavko BOBOVNIK
* Nataša BOLČINA ŽGAVEC
* Tom ZALAZNIK

6. Državni zbor RS (na predlog političnih strank)

* dr. Jana BEZENŠEK
* Jože HRIBERNIK
* Tino MAMIĆ
* dr. Boris VEZJAK
* dr. Jernej PIKALO

7. Državni zbor RS (na predlog gledalcev in poslušalcev)

* Boris CIPOT
* Boris GRABRIJAN
* dr. Stane GRANDA
* Peter JANČIČ
* Tanja KUŠTRIN
* Bine MATOH
* dr. Leon OBLAK
* mag. Stanko OKOLIŠ
* dr. Hubert POŽARNIK
* Peter RUDL
* Jože SNOJ
* mag. Anton ŠEPETAVC
* dr. Ivan Janez ŠTUHEC
* Marjan TERPIN
* dr. Matevž TOMŠIČ
* Tomaž HABE

Ampak kljub temu se takrat niso dogajale take stvari kot sta npr. umaknitev novinarke iz notranjepolitičnih oddaj zaradi kritike nekega ministra ali povzpetništvo novinarja slabih retoričnih sposobnosti samo zato, ker je pač njihov.

Seveda so se.
Ampak lepo potihem in ni za vsak drek 500+ levih novinarjev skočilo v luft.

Sicer pa – kako to, da se je po vseh medijih zaredilo 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} levičarskih novinarjev, če se pa levica ni vmešavala v medije?

Ma smešni ste, ni kej…

Zato ker je normalno stanje duha leva usmerjenost. Desnica zame predstavlja paranojo, zatohlost, vmešavanje cerkve, klientelizem – to je slovenska desnica. Kateri pametni novinar bi bil za to?

Malo za šalo – tudi vmešavati se je treba znat, ne bit kot slon med porcelanom.

zato, ker je tudi po svetu 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} novinarjev liberalno usmerjenih. težko si predstavljam novinarja konzervativca in desničarja. kako naj tak objektivno poroča o težavah marginalnih skupin, priseljencih, tujcih, itd.
dajte malo vklopit možgane in zdravo kmečko pamet, ne pa samo kokodakat in ponavljat, kar ste slišale pri maši.

S tem je bilo pa vse povedano.

A ti sploh veš, kaj je liberalizem? Očitno ne.
Sicer pa ja – glavna tema svetovnega žurnalizma je objektivno poročanje o težavah marginalnih skupin, ja.

lol, za crknit

zato, ker je tudi po svetu 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} novinarjev liberalno usmerjenih. težko si predstavljam novinarja konzervativca in desničarja. kako naj tak objektivno poroča o težavah marginalnih skupin, priseljencih, tujcih, itd.
dajte malo vklopit možgane in zdravo kmečko pamet, ne pa samo kokodakat in ponavljat, kar ste slišale pri maši.[/quote]

Ma koja si mi ti primitivka? Kdo te pa plačuje, da take stresaš?

V programskem svetu sede 5 predstavnikov državnega zbora.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=static&c_menu=1138971966%5B/quote%5D

Daj, naštej jih. A si slepa, tu piše, kdo jih potrjuje in na čigav predlog? Kateri so parlamentarci, ki hkrati sedijo v svetu RTV, no povej!

zato, ker je tudi po svetu 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} novinarjev liberalno usmerjenih. težko si predstavljam novinarja konzervativca in desničarja. kako naj tak objektivno poroča o težavah marginalnih skupin, priseljencih, tujcih, itd.
dajte malo vklopit možgane in zdravo kmečko pamet, ne pa samo kokodakat in ponavljat, kar ste slišale pri maši.[/quote]

aha, če si liberalno usmerjen si lahko objektiven,
če si pa konservativno (desničarski) ali kako drugače usmerjen si pa zaplankan in napol nacističen;
pa da nekdo, ki je tako razgledan tako razmišlja in posplošuje…

ja, s tem si povedala vse

Punce moje, jaz sploh ne nahdem besed, kok ste ene tumpaste. Dober da že mam lepo in pošteno ženo – ki ni liberalka.

New Report

Close