Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

dodaj več zelenjave pri zajtrku in kosilu. pa boš sita. redi pa ne.
ne moreš imeti porcije za otroka.

pa mogoče vključi pri zajtrku namesto kruha tudi kakšno žitarico. proseno kašo, ovsene kosmiče. kruh zavira hujšanje, četudi ga poješ zelo malo. omeji ga 3krat tedensko ostalo izbiraj kakšne drugačne zajtrke. jaz sem na tak način lepo shujšala.

Manj sladkorja, manj ogljikovih hidratov, nič vmesnih obrokov in bo šlo dol, počasi, po en kilogram na teden.
Potem pa ta jedilnik obdrži, lahko tudi kaj malega dodaš.

Otroška porcija pomeni, natačno izmerjena porcija, ne tako kot je to v menzah (primer gostilne Maček v Galemeljnah), ko dobiš porcijo, katero bi lahko 3 normalni ljudje jedli.
Mala sklečka juhe, mala sklečka solate, 1 kos mesa, 2 veliki žlici kromprija itd… Nisi pa nikoli lačen, saj se telo navadi na takšne porcije. Jem na 4 ure, kar seveda pomeni brezvmesnih obrokov. Se pa seveda mislim tega držati celo življenje, kar pomeni, da bo to moj nov slog prehranjevanja. Ker, če bom le tega prekinila, by by kilogrami in ves trud in odrekanj…

Če imaš konfekcijsko 38 si že itak suhica, kar je manj pa že meji na anoreksijo

Jaz sem imela pred nosečnostjo 56 do 58 kil. Konfekcijo 36. Po porodu sem 60 kil, tudi do 62. Konfekcija 36. Oblečem vsa ista oblačila, kot prej. Kaj to pomeni? Včasih se v telesu z nosečnostjo kaj zgodi, nekaj se spremeni. Drugega odgovora jaz nimam. Jaz se s kilami ne obremenjujem, važno mi je, kako izgledam, ne kaj pravi tehtnica.

Predlagam ti, da se nehaš obremenjevat s kilami, delaj vaje za trebušne mišice in kakšno drugo obliko kardio vadbe, bolj za to, da boš fit in močna, saj imaš malega otroka. Prenehaj s hujšanjem, ker ni smiselno. Uporabljaj zdravo pamet. Lepo delaj s svojim telesom, da boš še dolgo zdrava.

Lep pozdrav.

sori, ni dovolj. predvsem premalo zelenjave. tista sklečka solate je premalo. dodaj k zajtrku in kosilu kuhano/surovo zelenjavo.

Kakšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa je 1 kg pri tvoji teži?
Lažji kot si, bolj težko spraviš kg dol. Po porodu sem še tista dva odvečna kilograma uspela sneti šele na morju, kjer zaradi vročine lažje manj ješ, zraven ful plavaš, otroke vsak večer nekaj kilometrov z vozičkom voziš ali pa s kolesom vsak dan rineš na vrh otoka. Veliko dela in tudi lakota torej nista nekaj, čemur se izogneš, če želiš izgubiti zadnji dve kili.

Tiste, ki veste o čem pišem, vidim da me povsem razumete. In hvala vam!!! Vem, borba bo. Vendar sem si zadala cilj in ne odneham, pa četudi grem večkrat lačna kot sita spat. Je pa res težko 4 kg dol spravit, težje kot si misliš.

Točno tako sem mislila reči.
Po drugi strani pa menim, da je še kako fajn, da je kakšen kg več na ženski (tudi če zboliš, včasih že ena težja viroza pobere nekaj kg). Raje se posveti telovadbi in oblikvoanju telesa z manj obremenjenosti ali imaš nekaj kg več (važno je, da niso ravno na trebuhu).

Verjemi, tudi 4 kg je težko dobit za nekatere!

Hočeš izgubiti 4kg ali hočeš imeti postavo kot pred nosečnostjo / raven trebuh?
Ker praviš da si izgubila 1k in vidiš rebra? In to ni ok, ker rabiš še 3kg izgubit? Točno 3. Čeprav imaš že ok trebuh? Resno ne razumem.
Drugače je v dveh tednih 1kg za nekoga, ki je že na optimalni teži kar dober rezultat.

preveč stresa z jedilniki itd. Zelo enostavna varianta za hujšanje brez stresa je, da enostavno izločite vso pijačo razen vode, nesladkana kava, nesladkan čaj… stopite na vago čez mesec dni… presenečeni boste.

Odpovedala se bom vsem dejavnikom, ki povzročajo pretiran vnos kalorij.
Poskušala se bom gibati in videli bomo, kaj bo tja na pomlad.
Kakšnih pet kilogramov bi rada izgubila.

NI res; jz sem pri 43ih načrtno 20 kilogramov dol spravila..Po boleznih in zdravilih, je šlo samo še navzgor zaradi pomanjkanja gibanja in ovire – bolečih sklepov.
Je bilo treba stisnit zobe, porinit, kile so začele padat, sklepi ne bolijo več, zdravila niso več potrebna.

Sedaj imam že 4. leto enako težo, brez težav, vzdržuem pa kondicijo, namensko. In nobenih težav z boleznijo več. Sem kot prerojena in zadovoljna v svojem telesu.
[/quote]

Jaz imam popolnoma enako situacijo – boleči sklepi, 43 let in 20 kg preveč, tudi zaradi zdravil. Prosim, napiši, kako ti je uspelo. Hvala ti!

Nehaj noret s temi dietami, saj si suha.
Jej normalno kot prej, morda malo zmanjšaj obroke in ne jej po 6. uri zvečer.
Važno je, da si zdrava in da se ne rediš.
Ne bodi obsedena sama s seboj in s svojimi kilogrami. Bodi srečna, da nimaš drugih problemov.


Pa kaj se sploh vtikuješ v to, če sta njej 2 kilograma odveč? Sprašuje čisto drugo stvar.
Pohvalno je, da se noče zanemariti, da skrbi zase tako, kot si je zastavila. S tem se dolgoročno izogne kupom težav: zadovoljna bo v svoji koži. Vsak, ki mu je koža prav in zna sebe spraviti v red na kateremkoli področju, je vreden pohvale. Je tudi bolj zadovoljen in okolici prijazen.

Točno tako sem mislila reči.
Po drugi strani pa menim, da je še kako fajn, da je kakšen kg več na ženski (tudi če zboliš, včasih že ena težja viroza pobere nekaj kg). Raje se posveti telovadbi in oblikvoanju telesa z manj obremenjenosti ali imaš nekaj kg več (važno je, da niso ravno na trebuhu).
[/quote]

A to je kak strokoven nasvet, tole z viški kg za vsak slučaj, če zboliš? To se tudi ene mamice tolažijo, ko imajo debelušne otroke, češ, da shujša med boleznijo. Resno, to so potem samo izgovori. Pač če si ti sama sebi všeč s par kg viška, je to čisto okej, samo ne pa drugim delit nasvetov, da je dobro imeti rezervo za bolezen. Ja, ampak beljakovine, to so pa mišice, ne špeh.
In med boleznijo ti pobere mišice, ne špeha, tudi če imaš par kg odveč. Telo za obrambo porablja beljakovine, te pa so v mišicah.

Rada bi nazaj oblekla oprijete majčke, in tudi ko se vsedem, da se ne vidi noben oz. še najmanjši slaufek okoli pasu.

Tisti, ki imate plus 20 kg viška ne morete ali nočete razumeti, da so za nas, ki imamo samo 4-5kg viška te kg ravno tako problem oz nas motijo no vsaj mene. Zato se tudi jaz trudim, da jih zgubim. Gre pa počasi oz 1 kg v 12 dneh.
Ko jih bom izgubila nih{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}e ne bo opazil, da sem jih kot zdaj nihče ne ve, da sem jih pridobila vendar to ne šteje ker pomembno je meni ko se ne morem gledati kako se je po celem telesu nakopičila 2 cm podlaga. Še vedno nosim konfekcijo 38 vendar ne ravno na komot.
Moj problem ni ne sladkor, ne kruh temveč prevelike porcije pri kosilu in vedno vzamem șe repete. Kljub temu, da se tedensko intenzivno gibljem 7 ur je bil vnos prevelik in sem si v 4 letih predelala 6 kg kar me moti oz se pozna pri teku. Moj moto je samo da gre dol ni važno lahko tudi do poletja. Zdaj se itak skrivam za dolgimi jopcami hi hi. Problem bo ko se bom oblekla v kratko majčko in se v njej je bom počutila ok. Stara sem 45 let.

Jaz imam popolnoma enako situacijo – boleči sklepi, 43 let in 20 kg preveč, tudi zaradi zdravil. Prosim, napiši, kako ti je uspelo. Hvala ti!
[/quote]

Sem že večkrat tukaj podelila; bom na hitro 🙂

Popolnoma prerešetat jedilnik, sestavine, ki jih vnašaš v telo – pri AI boleznih je to prva stvar – ker določena živila in sestavine prav pozročajo vnetja sklepov in obsklepnih tkiv – tega revmatologi ne povedo 🙂

Po “etapah” jest določena živila, da ugotoviš, katero ti škodi, katero ne. Začneš z dvema in potem dodajaš, kombiniraš….

Meni so škodila:
– vsa živila z dodanimi ojačevalci okusov, ( tudi kitajska hrana v kitajskih restavracijah – wejing dodajajo po žličkah v jedi med kuho), potem konzervansi, barvila. Ja, treba je brat etikete ob nakupu, gledat, kaj je dodanega.

– zelenjava rodu razhudnikovk ( paradižnik, krompir, jajčevci, navadna paprika – čili paprika je bila pa OK, ker vsebuje kapsaicin)

– črtan ves kruh in pekovski izdelki, piškoti, slani prigrizki, vsa bela moka, bele testenine

– omejitev vnosa soli in tudi sladkorja

5x tedensko:
– mlečni izdelki: albuminska skuta, navadni jogurt LCA ali čvrst – polnomastni, ne posneti ( ker mu dodajajo gostila in sladkor, da lahko shomogenizirajo, če odvzamejo maščobo ),, natur kefir in natur pinjenec ( mlekarna Planika). Siri z manj mlečne maščobe, nobenih plesnivih sirov, niti sirov z dodatki – orehi napirmer.

– suhi nepraženi oreščki: indijski, lešniki največ. Suho sadje: hruškini ( Vilko) in jabolčni krhlji, neolupljeni, pa nežveplani morajo biti; za prigrizke med glavnimi obroki, ali pri zajtrku

– nobenih gaziranih pijač, nobenega alkohola – zeliščni in oolong čaji, črna kava ( ne liofilizirana v granulah in ne turška).

– od sadja omejitev tistega, ki ima prisotnega veliko naravnega sladkorja ( banane, hruške, sveže in suhe fige, mango, vse vrste grozdja). Jedla pa se ogromno jagodičevja + sveže češnje v sezoni; najraje od sadja imam pa pomelo in sveži ananas.

– od mesa čimmanj mesa iz baterijske reje ( trgovinski nakupi), črtana svinjina, veliko modrih rib , losos, brancin in tuna, lignji- vse najraje kuhano na pari. Nobenih školjk.

– nobene ocvrte prehrane, nobene ulične prehrane ( burek, kebab, ipd -se nisem v 6ih mesecih niti enkrat pregrešila – ne jem tega tudi sedaj, ker vem, da bi mi takoj škodilo).

– nobene delikatese, paštet, občasno pregreha samo s koščkom dobrega pršuta ( staran vsaj 18 mesecev, sol pod 4 grame na 100 gramov).

– nobene konzervirane tunine, če že ribe v konzervi, potem samo sardele v naravnem olju, ne oljčnem – odlito.

– meni odgovarja japonski način prehanjevanja: alge – nori , wakame, potem domač sushi, japonska domača miso juha, namesto soli uporaba sojine omake z reducirano vsebnostjo soli – obvezno brez ojačevalcev okusov ( znamka Kikkoman z manj soli).

– režim prehranjevanja: zajtrk največ kar se hranil tiče ( tudi losos napirmer, pečena jajca – vstajam tudi 40 minut prej, da si pripravim, sem se strenirala in navadila, ali pa grem na vadbo zjutraj ob 5.30-6h, pa ob 7h zajtrk potem), kosilo zmerno, večerja najmanj in nikoli kuhana kot cel obrok, nisem jedla tudi več hrane po 18. uri – samo pijača, kak čaj. Vmes čez dan, če je bila res lakota, grizljanje kakšne zelenjave ( stebelna zelena, korenje, jabolko).

Dnevni vnos kalorij: max 1500 kcal ( spremljano, beleženo)., pokurjeno z dodatno vadbo: vsaj 1000 kcal. Tehtanje: vsake 3 dni. Toleranca med menstrualnim ciklusom: + – 2 kg.

-Gibanje:

od začetka je kar težko, ko te bolijo sklepi, a moraš premagat mejo in bolečina popusti. Ne smeš se predati bolečini, da zmaga. Vse je najprej v glavi.

Teka nikoli nisem marala ( tudi zaradi takrat delne inkontinence, ki je kasneje izginila, ko sem shujšala).
Vadba v zaprtih prostorih: vadba na tekaču, hoja v klančnini, vsak drugi dan; na začetku 10 minut, kasneje prišla do 50 minut – toliko, da se prepotiš na začetku , da teče s tebe, nato moraš delat v intervalu utripa srca med 170-125 udarcev na minuto. v tem intervalu telo kuri maščobo. Sklepi tako niso obremenjeni, kot pri teku, ker ni impakta, udarca ob podlago. po 4ih mesecih še dodatno delo s 0,5 kg utežmi okoli gležnjev, nato 1kg utežmi – odlično za mišice celih nog, rito. 2x tedensko tudi pilates. ZUnaj: pohodi, hoja predvsem na bližnje in daljne hribčke – vsak dan vsaj eno uro.

Raztezne vaje ( terapevtska žoga), vaje za moč ( z ročnimi utežmi, največ 7 kg na roko) Naprave za krepitev ramenskega obroča – manjša teža uteži, več ponovitev. in vaja “plank” tudi dela čudeže. Infra savna tudi.

po 5ih mesecih sem lahko opustila tudi zdravila za AI bolezni – ni bilo več zagonov in jih ni že 4. leto. Sklepi in obsklepna tkiva so se očistili tako nabranega zaradi prehrane, kot zaradi zdravil.

Spanec – vsaj 7 ur na noč – obvezno. Da se telo med spancem regenerira, očisti strupov. jaz sem AI bolezni pridelala ravno zardi stresa, ne dovolj spanca in nepravilne prehrane

Od dodatkov: po potrebi vit C in B12, kapljice vetamina D v oljni raztopini – v zimskih mesecih, ko je pomanjkanje sonca, pa še Resveratrol 1000mg tablete. Nobenih pripravkov za hujšanje, niti proeinskih dodatkov ob vadbi.

Sem pa, predno sem se lotila, veliko tega prebrala na spletu, tudi tuja literatura, in prisluhnila svojemu telesu, kako se je odzvalo na spremembe – burno ali umirjeno. Je to kar projekt, ki je vreden časa, da si ga vzameš. da prečistiš telo in ga pripraviš a nadljanih nekaj desetletij neobremenjenega delovanja.


Pa kaj se sploh vtikuješ v to, če sta njej 2 kilograma odveč? Sprašuje čisto drugo stvar.
Pohvalno je, da se noče zanemariti, da skrbi zase tako, kot si je zastavila. S tem se dolgoročno izogne kupom težav: zadovoljna bo v svoji koži. Vsak, ki mu je koža prav in zna sebe spraviti v red na kateremkoli področju, je vreden pohvale. Je tudi bolj zadovoljen in okolici prijazen.
[/quote]

Tale frajlica ima še krepko za dozoret, ker da se odrasla ženska in celo mama na tak način ubada s svojo težo, kaže samo na to, da je narcisistična vase zaverovana avša in še popolnoma nezrela povrhu. Babji kokošji svet tule ji pa ploska, itak.

Zadovoljstvo v svoji koži je odraz notranje zrelosti, ki je pa takemu najstniškemu in plitkemu načinu povsem nedosegljiva. Ima avtorica posta še krepko za odrast, kot vse putke tutke, ki ji tule prikimavajo. In preden planete – je že prav, da se skrbi za primerno težo, a ubadanje s kilami na tak način, kot se tale punca (ženska ji ne moreš reči, ker še ni mentalno odrasla), je pa pač pomilovanja vredno.

Samo to je pač današnje revno, psihološko retardirano stanje duha. Ženske v odraslih telesih, ki niso presegle nivoja pubertete.

Moram priznati, da sem vedno presenečena nad takšnim razmišljanjem, zakaj preveč kg, zakaj ne delate na tem, da se dobro počutite v svoji koži (telesu), kot da se vse življenje vrti samo skozi kg in štev konf.
Jaz bi na tvojem mestu delala bolj na vzdržljivosti in elastičnem telesu, kot, da se mučim za …..””!!!!
Tudi psiha te daje, zato se tudi nič ne spremeni, telo ti zna vrniti udarec s tem, da se ti povečajo kg, ker se stradaš in bo potegnilo vse iz zalog.

Teta fani, odlično napisano in se strinjam, da je za nas isto, kot za tiste z plus 20 kg.
Jaz moram povedat, da sem se 4 kg plusa počutila kot omara, in ja vse bom dala da se jih znebim, tako kot sem si to zadala z jasnim ciljem. Tudi meni niso bile hlače št.38 čisto komot. Sedaj po 15 dneh so mi. in to je tisto kar te živcira. Lahko si potem hitro na št.40, ali pa narediš kaj zase, in so ti prav še vse ostale manjše številke in se v svojem telesu počutiš top:)

Se zelo strinjam s teboj: tisti, ki nosijo raztegljiva oblačila ali na gumico v pasu, te težave sploh ne zaznajo. Ker funkcionirajo po principu – obleka raste z menoj 🙂

Sej ne rabiš komplicirat.
Večina se na sredi zaradi mašil kot so prigrizki, gazirane pijače, sokovi, razni pirčki (dedci)
pij samo vodo, kavo brez, nesladkan čaj, limonado, nič alkohola, (pir je itak neženstven :-), če se pregešiš z vinom enkrat na 3 mesece je ok, ostani na 1 dcl)
brez kruha, pekovskih izdelkov, peciv
brez sladkarij
junk fooda
solate veliko,
jej stročnice,
tudi mleko raje ne, še najboljša varijanta je kefir, grški jogurt
jej ribe, piščanca, vse z veliko zelenjave.
Pa pomembno je da se sprostiš, pojdi na sprehode, da se umiriš.

New Report

Close