Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

Tale frajlica ima še krepko za dozoret, ker da se odrasla ženska in celo mama na tak način ubada s svojo težo, kaže samo na to, da je narcisistična vase zaverovana avša in še popolnoma nezrela povrhu. Babji kokošji svet tule ji pa ploska, itak.

Zadovoljstvo v svoji koži je odraz notranje zrelosti, ki je pa takemu najstniškemu in plitkemu načinu povsem nedosegljiva. Ima avtorica posta še krepko za odrast, kot vse putke tutke, ki ji tule prikimavajo. In preden planete – je že prav, da se skrbi za primerno težo, a ubadanje s kilami na tak način, kot se tale punca (ženska ji ne moreš reči, ker še ni mentalno odrasla), je pa pač pomilovanja vredno.

Samo to je pač današnje revno, psihološko retardirano stanje duha. Ženske v odraslih telesih, ki niso presegle nivoja pubertete.
[/quote]

Se popolnoma strinjam. Če ti 2 kg povzročita, da nisi več zadovoljen sam s sabo, potem imaš nekje drugje težave in ne v teh 2 kg.

Eno je skrbeti zase, za zdravje in primerno težo, drugo je pa padati v depresijo zaradi 2 dodatnih kg. Kot, da sta teža in zunanji videz edino kar šteje.

Resno, enkrat na 3 mesece kozarec vina in to šteje kot prekršek. Pivo ni ženstveno in še vsa ostala odpovedovanja zaradi bogih 2 kg.

No, zame zagotovo nista toliko vredna. Jaz želim življenje uživati in ne živeti v stalnem odrekanju.

Kar pa ne pomeni, da ne skrbim zase in za svoje zdravje in težo, samo kar je pa preveč, je pa preveč. Tole meji že na ortoreksijo

No, jaz sem pridelala 6 kg, sicer sem se še vedno stlačila v cifro 36, ampak ne v vsa oblačila in tudi zgledalo seveda ni!
Notranje zadovoljstvo izvira tudi iz zunanjih dejavnikov, in med njimi je tudi videz, telesna kondicija, počutje. Seveda pa to ni vse, ampak tale tema je posvečena hujšanju in ne notranji rasti. Kdor želi razpredati o drugih virih zadovoljstva s samim seboj, naj pač odpre svojo temo!

Avtorica, zelo verjetno bo tole boj na dolge proge in boš morala vse življenje paziti na vnos kalorij, redno gibanje, izbor jedilnika. In z leti celo vedno bolj. Presnova se ti je očitno toliko spremenila, z leti telo ne odpušča več tako zlahka grehov. Ampak meni je vredno vsakega truda, poleg tega se sploh ni treba nekaj ful odpovedovati, samo omejevati – a je res treba vedno požreti ogromne knapovske porcije za kosilo? Jaz si krompir, če je priloga, vzamem eno servirno žlico in to je to.

Ker si že sedaj suha je normalno, da kilogrami ne gredo dol!
Debeli ljudje hitreje shujšajo!
Jaz sem v mesecu in pol shujšala za 10 kg, iz 80 na 70:)

Resno, enkrat na 3 mesece kozarec vina in to šteje kot prekršek. Pivo ni ženstveno in še vsa ostala odpovedovanja zaradi bogih 2 kg.

No, zame zagotovo nista toliko vredna. Jaz želim življenje uživati in ne živeti v stalnem odrekanju.

Kar pa ne pomeni, da ne skrbim zase in za svoje zdravje in težo, samo kar je pa preveč, je pa preveč. Tole meji že na ortoreksijo
[/quote]

Tudi meni se zdi tole preveč drastično in tudi ne ravno realno. Jaz jem vse, razen mesa (sem vegetarijanka), vse polnomastno, sladkarij skoraj nič, ker ne maram (razen tistega, kar sama spečem), sem pa zelo omejila količine!
Ob priliki pijem tudi alkohol, sem ljubiteljica piva, vendar ga ne uživam redno. Ko grem ven, na kaki zabavi in podobno. Mogoče tri velike pire na mesec.

Se pa seveda mislim tega držati celo življenje, kar pomeni, da bo to moj nov slog prehranjevanja.

a da boš hodila spat lačna in vstajala lačna in se nikoli več normalno najedla.
good luck ob takem režimu.

po ajurvedi sem tip Vata in zame velja 3 obroki na dan. Če pojem preveč ali napačno hrano mi telo samo sporoča z določenimi težavami. Že leta živim po ajurvedskih principih in se dobro počutim, brez težav sem na svojih idealnih kg, pa sem že 50innekajdrobiža. :))
poskusi z ayurvedo, ker ješ pestro in dobro.
Jaz pečem kruh sama, alkohola ne uživam, od mesa pa le piščanca.

Ja in v čem je fora, da od mesa jeste samo piščanca?

ja to je sedaj skoraj nova religija, ko folk misli, da je baterijsko gojen, s hormoni nafilan in kostno moko nafutran degeneriran piščanec nekaj tako zdravega kot kure, ki so se včasih po vrtovih pasle.

jaz se zdravim zaradi avtoimunske bolezni, telo mi predela le piščanca, po ostalem imam zdravstvene težave, sicer pa meso jem zelo poredko,

Sem že večkrat tukaj podelila; bom na hitro 🙂

Popolnoma prerešetat jedilnik, sestavine, ki jih vnašaš v telo – pri AI boleznih je to prva stvar – ker določena živila in sestavine prav pozročajo vnetja sklepov in obsklepnih tkiv – tega revmatologi ne povedo 🙂

Po “etapah” jest določena živila, da ugotoviš, katero ti škodi, katero ne. Začneš z dvema in potem dodajaš, kombiniraš….

Meni so škodila:
– vsa živila z dodanimi ojačevalci okusov, ( tudi kitajska hrana v kitajskih restavracijah – wejing dodajajo po žličkah v jedi med kuho), potem konzervansi, barvila. Ja, treba je brat etikete ob nakupu, gledat, kaj je dodanega.

– zelenjava rodu razhudnikovk ( paradižnik, krompir, jajčevci, navadna paprika – čili paprika je bila pa OK, ker vsebuje kapsaicin)

– črtan ves kruh in pekovski izdelki, piškoti, slani prigrizki, vsa bela moka, bele testenine

– omejitev vnosa soli in tudi sladkorja

5x tedensko:
– mlečni izdelki: albuminska skuta, navadni jogurt LCA ali čvrst – polnomastni, ne posneti ( ker mu dodajajo gostila in sladkor, da lahko shomogenizirajo, če odvzamejo maščobo ),, natur kefir in natur pinjenec ( mlekarna Planika). Siri z manj mlečne maščobe, nobenih plesnivih sirov, niti sirov z dodatki – orehi napirmer.

– suhi nepraženi oreščki: indijski, lešniki največ. Suho sadje: hruškini ( Vilko) in jabolčni krhlji, neolupljeni, pa nežveplani morajo biti; za prigrizke med glavnimi obroki, ali pri zajtrku

– nobenih gaziranih pijač, nobenega alkohola – zeliščni in oolong čaji, črna kava ( ne liofilizirana v granulah in ne turška).

– od sadja omejitev tistega, ki ima prisotnega veliko naravnega sladkorja ( banane, hruške, sveže in suhe fige, mango, vse vrste grozdja). Jedla pa se ogromno jagodičevja + sveže češnje v sezoni; najraje od sadja imam pa pomelo in sveži ananas.

– od mesa čimmanj mesa iz baterijske reje ( trgovinski nakupi), črtana svinjina, veliko modrih rib , losos, brancin in tuna, lignji- vse najraje kuhano na pari. Nobenih školjk.

– nobene ocvrte prehrane, nobene ulične prehrane ( burek, kebab, ipd -se nisem v 6ih mesecih niti enkrat pregrešila – ne jem tega tudi sedaj, ker vem, da bi mi takoj škodilo).

– nobene delikatese, paštet, občasno pregreha samo s koščkom dobrega pršuta ( staran vsaj 18 mesecev, sol pod 4 grame na 100 gramov).

– nobene konzervirane tunine, če že ribe v konzervi, potem samo sardele v naravnem olju, ne oljčnem – odlito.

– meni odgovarja japonski način prehanjevanja: alge – nori , wakame, potem domač sushi, japonska domača miso juha, namesto soli uporaba sojine omake z reducirano vsebnostjo soli – obvezno brez ojačevalcev okusov ( znamka Kikkoman z manj soli).

– režim prehranjevanja: zajtrk največ kar se hranil tiče ( tudi losos napirmer, pečena jajca – vstajam tudi 40 minut prej, da si pripravim, sem se strenirala in navadila, ali pa grem na vadbo zjutraj ob 5.30-6h, pa ob 7h zajtrk potem), kosilo zmerno, večerja najmanj in nikoli kuhana kot cel obrok, nisem jedla tudi več hrane po 18. uri – samo pijača, kak čaj. Vmes čez dan, če je bila res lakota, grizljanje kakšne zelenjave ( stebelna zelena, korenje, jabolko).

Dnevni vnos kalorij: max 1500 kcal ( spremljano, beleženo)., pokurjeno z dodatno vadbo: vsaj 1000 kcal. Tehtanje: vsake 3 dni. Toleranca med menstrualnim ciklusom: + – 2 kg.

-Gibanje:

od začetka je kar težko, ko te bolijo sklepi, a moraš premagat mejo in bolečina popusti. Ne smeš se predati bolečini, da zmaga. Vse je najprej v glavi.

Teka nikoli nisem marala ( tudi zaradi takrat delne inkontinence, ki je kasneje izginila, ko sem shujšala).
Vadba v zaprtih prostorih: vadba na tekaču, hoja v klančnini, vsak drugi dan; na začetku 10 minut, kasneje prišla do 50 minut – toliko, da se prepotiš na začetku , da teče s tebe, nato moraš delat v intervalu utripa srca med 170-125 udarcev na minuto. v tem intervalu telo kuri maščobo. Sklepi tako niso obremenjeni, kot pri teku, ker ni impakta, udarca ob podlago. po 4ih mesecih še dodatno delo s 0,5 kg utežmi okoli gležnjev, nato 1kg utežmi – odlično za mišice celih nog, rito. 2x tedensko tudi pilates. ZUnaj: pohodi, hoja predvsem na bližnje in daljne hribčke – vsak dan vsaj eno uro.

Raztezne vaje ( terapevtska žoga), vaje za moč ( z ročnimi utežmi, največ 7 kg na roko) Naprave za krepitev ramenskega obroča – manjša teža uteži, več ponovitev. in vaja “plank” tudi dela čudeže. Infra savna tudi.

po 5ih mesecih sem lahko opustila tudi zdravila za AI bolezni – ni bilo več zagonov in jih ni že 4. leto. Sklepi in obsklepna tkiva so se očistili tako nabranega zaradi prehrane, kot zaradi zdravil.

Spanec – vsaj 7 ur na noč – obvezno. Da se telo med spancem regenerira, očisti strupov. jaz sem AI bolezni pridelala ravno zardi stresa, ne dovolj spanca in nepravilne prehrane

Od dodatkov: po potrebi vit C in B12, kapljice vetamina D v oljni raztopini – v zimskih mesecih, ko je pomanjkanje sonca, pa še Resveratrol 1000mg tablete. Nobenih pripravkov za hujšanje, niti proeinskih dodatkov ob vadbi.

Sem pa, predno sem se lotila, veliko tega prebrala na spletu, tudi tuja literatura, in prisluhnila svojemu telesu, kako se je odzvalo na spremembe – burno ali umirjeno. Je to kar projekt, ki je vreden časa, da si ga vzameš. da prečistiš telo in ga pripraviš a nadljanih nekaj desetletij neobremenjenega delovanja.
[/quote]

Se strinjam, da je tole zdravo..ampak, sama imam tudi zelo pogoste bolečine v sklepih, najbolj koleno, stopalo, prsti rok, vrat, hrbet….vse v nekakih zagonih, migrene, občasno vrtoglavice..še marsikaj druga me občasno napade. Sem slikala glavo in je baje vse OK.
Imam 59 kg pri 174 cm, mene bi pobralo ob takem vnosu kalorij, če zjutraj do nekje ure potem ko vstanem, ne jem, se mi že rahlo vrti, kaj šele, da bi športala uro pred jedjo..Pojem dosti, tudi očitno vse porabim, nikoli nisem bila debela, športam ne pretirano, delam bolj vaje za hrbtenico itd..
Kaj naj potem jaz jem, če bi bil vzrok hrana?

Se strinjam, da je tole zdravo..ampak, sama imam tudi zelo pogoste bolečine v sklepih, najbolj koleno, stopalo, prsti rok, vrat, hrbet….vse v nekakih zagonih, migrene, občasno vrtoglavice..še marsikaj druga me občasno napade. Sem slikala glavo in je baje vse OK.
Imam 59 kg pri 174 cm, mene bi pobralo ob takem vnosu kalorij, če zjutraj do nekje ure potem ko vstanem, ne jem, se mi že rahlo vrti, kaj šele, da bi športala uro pred jedjo..Pojem dosti, tudi očitno vse porabim, nikoli nisem bila debela, športam ne pretirano, delam bolj vaje za hrbtenico itd..
Kaj naj potem jaz jem, če bi bil vzrok hrana?
[/quote]

Pri tebi bi bilo potrebno najprej korenito prečiščenje telesa, prehrana pa glede na dosha tip

jaz se zdravim zaradi avtoimunske bolezni, telo mi predela le piščanca, po ostalem imam zdravstvene težave, sicer pa meso jem zelo poredko,
[/quote]

Ne vem, če si opazila, ampak v tej temi teče beseda o hujšanju.

Če imaš ti neke druge dietne omejitve, je prav, da to dopišeš, ko opisuješ svoj jedilnik, ker se sicer bere tako, kot da je to, da ješ samo piščanca, povezano z uravnavanjem telesne teže. Taki posti so zavajajoči in ljudje potem na podlagi takšnih napačnih informacij sprejemajo slabe odločitve glede lastne prehrane.

Pri tebi bi bilo potrebno najprej korenito prečiščenje telesa, prehrana pa glede na dosha tip
[/quote]
Ne telesa, potrebno bi bilo čiščenje glave tvoje in njene. To je edino in tako ti bo vsak razumen povedal, prav tako zdravniki.

Se strinjam, da je tole zdravo..ampak, sama imam tudi zelo pogoste bolečine v sklepih, najbolj koleno, stopalo, prsti rok, vrat, hrbet….vse v nekakih zagonih, migrene, občasno vrtoglavice..še marsikaj druga me občasno napade. Sem slikala glavo in je baje vse OK.
Imam 59 kg pri 174 cm, mene bi pobralo ob takem vnosu kalorij, če zjutraj do nekje ure potem ko vstanem, ne jem, se mi že rahlo vrti, kaj šele, da bi športala uro pred jedjo..Pojem dosti, tudi očitno vse porabim, nikoli nisem bila debela, športam ne pretirano, delam bolj vaje za hrbtenico itd..
Kaj naj potem jaz jem, če bi bil vzrok hrana?
[/quote]

Jaz sem hujšala in shujašal 20 kilogramov, zato sem imela vnos toliko malo kalorij, da je telo kurilo iz zalog. jasno, ti vnašaj 2000 kcal in več, noben problem.

Vnetje sklepov-bolečine sklepov: telo sporoča, da nekaj vnašaš v telo, kar mu ne ustreza – ali s hrano, ali premalo spanca, s stresom,…. ni samo do vremena, vlage , sonca to odvisno , kot nekateri mislijo 🙂

Preveri podrobno svojo prehrano, pijačo poleg vode, kaj vnašaš v telo in boš ugotovila, da je zagotovo nekaj stvari, ki škodujejo tvojim sklepom, da tako odreagirajo z bolečino 🙂


Ne telesa, potrebno bi bilo čiščenje glave tvoje in njene. To je edino in tako ti bo vsak razumen povedal, prav tako zdravniki.
[/quote]

Zanimivo, da nekdo ve več od mene ter se spozna na moje zdravje, očitno nimaš takšnih zdravstvenih težav, pri katerih klasična medicina poklekne. Želim ti pa dosti zdravja in sreče vso leto, pa da se ti ne vrne kot bumerang tvoje razmišljanje.

Pa res, zakaj ste tu gor 1 tako zelo sitne ??

Zanimivo, da nekdo ve več od mene ter se spozna na moje zdravje, očitno nimaš takšnih zdravstvenih težav, pri katerih klasična medicina poklekne. Želim ti pa dosti zdravja in sreče vso leto, pa da se ti ne vrne kot bumerang tvoje razmišljanje.
[/quote]
Seveda pred bolno glavo medicina poklekne, lahko se samo križajo, si dovolj napisala v svojem prispevku, da se razbere kako zblojena je tvoja betica.

Pri tebi bi bilo potrebno najprej korenito prečiščenje telesa, prehrana pa glede na dosha tip
[/quote]

Ne odgovarjaj cepcem na njihove neumestne oziroma po domače, don’t feed the troll.

Ne vem ali je še aktualno zate ali ne in tudi nisem brala vseh postov.

Moja opažanja in predlogi (iz lastnih izkušenj):
– tvoj jedilnik nima pravilno izbranih živil.
– začni brati deklaracije in hranilne vrednosti posameznih živil
– opusti sadje in ga menjaj za zelenjavo, po možnosti nadzemno zelenolistnato
– popolnoma opusti kruh, od žit jej samo polnozrnata in še to v res majhnih količinah
– od oreščkov jej le lešnike in nikakor praženih in slanih oreščkov
– na dan pojej cca. 1500 kalorij razdeljene v 3 obroke ali maksimalno 4 obroke – poglej hranilne vrednosti in boš hitro videla, zakaj teža stagnira in ne gre tako hitro dol, kot si mislila
– aktivnost je dobra, vendar boš definitivno največ dosegla s prehrano (90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je v prehrani)
– za potešitev občutka lakote dodaj maščobe v obrok (npr. maslo, avokado, kokosovo maslo, olivno olje) in pri tem glej na kalorije
– v excel vnesi hranilne vrednosti živil in zaužite grame. Potem boš hitro videla, kje grešiš in kaj ti prebija mejo priporočeno zaužitih kalorij na dan

Če res želiš narediti premik, bo treba v to vložiti nekaj časa in se malo poučiti o zadevah. Kar tako na počez in na pamet ne bo šlo. Nekaj že gre, ampak po navadi ravno toliko, da ljudje izgubijo motivacijo in so razočarani, hkrati pa zraven še pošteno lačni.

In za zaključek; da se! Preverjeno. Ne bi verjela, če ne bi sama poskusila na lastni koži.

Sem že večkrat tukaj podelila; bom na hitro 🙂

Popolnoma prerešetat jedilnik, sestavine, ki jih vnašaš v telo – pri AI boleznih je to prva stvar – ker določena živila in sestavine prav pozročajo vnetja sklepov in obsklepnih tkiv – tega revmatologi ne povedo 🙂

Po “etapah” jest določena živila, da ugotoviš, katero ti škodi, katero ne. Začneš z dvema in potem dodajaš, kombiniraš….

Meni so škodila:
– vsa živila z dodanimi ojačevalci okusov, ( tudi kitajska hrana v kitajskih restavracijah – wejing dodajajo po žličkah v jedi med kuho), potem konzervansi, barvila. Ja, treba je brat etikete ob nakupu, gledat, kaj je dodanega.

– zelenjava rodu razhudnikovk ( paradižnik, krompir, jajčevci, navadna paprika – čili paprika je bila pa OK, ker vsebuje kapsaicin)

– črtan ves kruh in pekovski izdelki, piškoti, slani prigrizki, vsa bela moka, bele testenine

– omejitev vnosa soli in tudi sladkorja

5x tedensko:
– mlečni izdelki: albuminska skuta, navadni jogurt LCA ali čvrst – polnomastni, ne posneti ( ker mu dodajajo gostila in sladkor, da lahko shomogenizirajo, če odvzamejo maščobo ),, natur kefir in natur pinjenec ( mlekarna Planika). Siri z manj mlečne maščobe, nobenih plesnivih sirov, niti sirov z dodatki – orehi napirmer.

– suhi nepraženi oreščki: indijski, lešniki največ. Suho sadje: hruškini ( Vilko) in jabolčni krhlji, neolupljeni, pa nežveplani morajo biti; za prigrizke med glavnimi obroki, ali pri zajtrku

– nobenih gaziranih pijač, nobenega alkohola – zeliščni in oolong čaji, črna kava ( ne liofilizirana v granulah in ne turška).

– od sadja omejitev tistega, ki ima prisotnega veliko naravnega sladkorja ( banane, hruške, sveže in suhe fige, mango, vse vrste grozdja). Jedla pa se ogromno jagodičevja + sveže češnje v sezoni; najraje od sadja imam pa pomelo in sveži ananas.

– od mesa čimmanj mesa iz baterijske reje ( trgovinski nakupi), črtana svinjina, veliko modrih rib , losos, brancin in tuna, lignji- vse najraje kuhano na pari. Nobenih školjk.

– nobene ocvrte prehrane, nobene ulične prehrane ( burek, kebab, ipd -se nisem v 6ih mesecih niti enkrat pregrešila – ne jem tega tudi sedaj, ker vem, da bi mi takoj škodilo).

– nobene delikatese, paštet, občasno pregreha samo s koščkom dobrega pršuta ( staran vsaj 18 mesecev, sol pod 4 grame na 100 gramov).

– nobene konzervirane tunine, če že ribe v konzervi, potem samo sardele v naravnem olju, ne oljčnem – odlito.

– meni odgovarja japonski način prehanjevanja: alge – nori , wakame, potem domač sushi, japonska domača miso juha, namesto soli uporaba sojine omake z reducirano vsebnostjo soli – obvezno brez ojačevalcev okusov ( znamka Kikkoman z manj soli).

– režim prehranjevanja: zajtrk največ kar se hranil tiče ( tudi losos napirmer, pečena jajca – vstajam tudi 40 minut prej, da si pripravim, sem se strenirala in navadila, ali pa grem na vadbo zjutraj ob 5.30-6h, pa ob 7h zajtrk potem), kosilo zmerno, večerja najmanj in nikoli kuhana kot cel obrok, nisem jedla tudi več hrane po 18. uri – samo pijača, kak čaj. Vmes čez dan, če je bila res lakota, grizljanje kakšne zelenjave ( stebelna zelena, korenje, jabolko).

Dnevni vnos kalorij: max 1500 kcal ( spremljano, beleženo)., pokurjeno z dodatno vadbo: vsaj 1000 kcal. Tehtanje: vsake 3 dni. Toleranca med menstrualnim ciklusom: + – 2 kg.

-Gibanje:

od začetka je kar težko, ko te bolijo sklepi, a moraš premagat mejo in bolečina popusti. Ne smeš se predati bolečini, da zmaga. Vse je najprej v glavi.

Teka nikoli nisem marala ( tudi zaradi takrat delne inkontinence, ki je kasneje izginila, ko sem shujšala).
Vadba v zaprtih prostorih: vadba na tekaču, hoja v klančnini, vsak drugi dan; na začetku 10 minut, kasneje prišla do 50 minut – toliko, da se prepotiš na začetku , da teče s tebe, nato moraš delat v intervalu utripa srca med 170-125 udarcev na minuto. v tem intervalu telo kuri maščobo. Sklepi tako niso obremenjeni, kot pri teku, ker ni impakta, udarca ob podlago. po 4ih mesecih še dodatno delo s 0,5 kg utežmi okoli gležnjev, nato 1kg utežmi – odlično za mišice celih nog, rito. 2x tedensko tudi pilates. ZUnaj: pohodi, hoja predvsem na bližnje in daljne hribčke – vsak dan vsaj eno uro.

Raztezne vaje ( terapevtska žoga), vaje za moč ( z ročnimi utežmi, največ 7 kg na roko) Naprave za krepitev ramenskega obroča – manjša teža uteži, več ponovitev. in vaja “plank” tudi dela čudeže. Infra savna tudi.

po 5ih mesecih sem lahko opustila tudi zdravila za AI bolezni – ni bilo več zagonov in jih ni že 4. leto. Sklepi in obsklepna tkiva so se očistili tako nabranega zaradi prehrane, kot zaradi zdravil.

Spanec – vsaj 7 ur na noč – obvezno. Da se telo med spancem regenerira, očisti strupov. jaz sem AI bolezni pridelala ravno zardi stresa, ne dovolj spanca in nepravilne prehrane

Od dodatkov: po potrebi vit C in B12, kapljice vetamina D v oljni raztopini – v zimskih mesecih, ko je pomanjkanje sonca, pa še Resveratrol 1000mg tablete. Nobenih pripravkov za hujšanje, niti proeinskih dodatkov ob vadbi.

Sem pa, predno sem se lotila, veliko tega prebrala na spletu, tudi tuja literatura, in prisluhnila svojemu telesu, kako se je odzvalo na spremembe – burno ali umirjeno. Je to kar projekt, ki je vreden časa, da si ga vzameš. da prečistiš telo in ga pripraviš a nadljanih nekaj desetletij neobremenjenega delovanja.
[/quote]

Najlepsa hvala! Zdaj vidim, da sem te ze brala, tvoje nasvete imam natisnjene, nekaj ze upostevam, nekaj pa se bom. Tole moram tudi natisnit in preverit, ce je se kaj novega tu napisano 🙂 Moj poklon, da si vse to zmogla. Zelim ti vse dobro in hvala se enkrat!

Danes je polna luna,nastopila ob 4.h,24 ur nič ne jej ,pij veliko vode,pojdi migat za 1h,pa boš shujšala od 1-2 kg,preverjeno.
Tako se drži ob polni luni in mlaju,pa ne boš imela težav s kg.

Zelo uporaben nasvet. Hujšanje s polno luno.

Ja, sam, danes je mlaj in ne polna luna.
Torej, danes ne bo nič s hujšanjem, kar začnite jest.

New Report

Close