Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šamanizem v teoriji in praksi

Šamanizem v teoriji in praksi

Med drugim sem lahko vaš večni učenec. Ogromno je še stvari, ki bi se jih rad naučil.

drug drugega programiramo

si bom vzela minutko časa več in poskusila kar najenostavneje razložiti svoje videnje.
s šamanizmom se “ukvarjam” cca 5 let. tkarat semn začela s prvimi knjigami in do danes sem jih nabrala preko 60 z vseh koncev sveta. torej sem se vanj zelo poglobila in ga skušala videt z vseh mogočih zornih kotov. ko oz. če bom kdaj s komerkoli o tej temi resno debatirala bomn od sogovornika pričakoval, da je o zadevi podkovan in da je prebral vsaj tolikšen del razpoložljive literature, ker kar nekaj na blef govorit je čista izguba časa.

šamanizem je po celeme svetu približno enak, ima podobne tremelje in zadeva podobne teme. ni samo verovanje, ni samo zdravljenje, kolikor sem jaz prebrala je to način življenja in deluje v okoljih, kjer ljudje z njim gor rastejo. na splošno toliko o njem: ljudje so vanj poklicani bodisi preko bolezni, bodisi preko delodavanja, bodisi preko “duha”. če se klicu ne odzovejo običajno doživljajo hude posledice, tako neprijetne, da se slednjič vdajo temu klicu. iniciacija je povsod približno enaka – najprej se odide v divjino, kjer se prebiva nekaj časa brez hrane in pijače, brez spanja, čaka se na halucinacije oz. na živali, ki pridejo k bodočemu šamanu kot pomočnice. sledi posvetitev, ki je spet dokaj podobna po celem svetu -simboli lestve, ki vodi v nebo, razgradnja telesa in nova postavitev le tega – meni osebno je zanimivo, da dobijo nove oči, tj. oči oz. pogled, ki je sposoben videt v človeka, v njegovo duševno plat + fizično. šamanov boben je unikat in je narejen izključno samo zanj, enako njegovo oblačilo. slike na bobnu so čisto njegove, okraski tudi, skratka vsak šaman je unikaten.
zanimivo je, da so ponekod šamani vspolno vzdržni in povsem posvečeni svojemu delu – so tudi predstavniki svojih plemen, kar pomeni, da če so oni slabi, je pleme zanič, zato si tisti šamani res prizadevajo biti perfektni. drugje so poročeni oz. imajo družine.
živi jih pleme, so takoj za vodjem oz. enakovredni z njim.

kar se tiče njihovih obredov zdravljenj – če vanje ne verjameš, če nimaš pojma o čem se gre, močno dvomim, da so sploh učinkoviti. sicer pa nekateri šamani uporabljajo droge, drugi ne. značilno za njihove obrede je bonanje, ki naj bi jih tudi povedlo v trans, zato oni sami kaj dosti drog ne prakticirajo. ja, v amazonki, kjer z uporabo ajahuaske iščejo primerno zdravilo za bolnika – ajahuaska naj bi jim pokazala katera zel je primerna. pa s tobakom tudi zdravijo tam, ampak to niso naše cigarete, pač pa čisto drug tobak, ki se ga ne inhalira. kot rečeno pa to ne pomnaga, če v to nisi vpeljan in v to ne verjameš.

sama osebno ne verjamem, da lahko belec postane pravi šaman., zaot tudi ne obiskujem delavnic, kjer naj bi prisotni iskali in našli svoje živalske pomočnike, niti ne hodim na druge dogodke, kjer naj bi beli šamani izvajali obrede. pravi šaman naj bi tudi deloval v skladu s socialnim stanjem bolnika – če ima denar, mu računaj, če ga nima, mu ne računaj. pri nas ne poznam nikogar, ki bi na tak način zdravil ljudi.

ne vem, če je vračarstvo isto kot šamanizem. šaman se med obredom podaja na težke in zapletene poti v istkanje vzrokov bolezni oz. v zdravljenje človeka. ena taka zadeeva, ki je zelo zanimiva, ja pomoč pri neplodnosti. zdaj ne vem na katerem koncu so tako zdravili ženske, ki niso mogle zanosit, ampak tam naj bi se šaman preko obreda podal v podzemni svet iskat dušo, ki jo tam ukrade in pripelje v ta svet, tj. v ženskih trebuh “položi” to dušo in par spočne otroka. ne vem če je vračastvo imelo kak podoben obred pomoči pri neplodnosti.

skratka … ja, zame šamanizem ni neka zajebancija, ampak zelo resna zadeva. komunikacija s svetom zgoraj in svetom spodaj, poznavanje poti, iskanje rešitev, poznavanje duševnih zapletov in fizičnih tegob ni mačji kašelj, zato vsem pravim šamanom kapo dol.
seveda s svojim zapisom nikomur nočem prati možganov, mi je osebon prav vseeno kaj si kdo misli o tej temi in mojih stavkih tukaj. 🙂
kar se pa tiče povezanosti živih bitij imaš pa vsak dan praktičen primer pred seboj in to je osebno hranjenje. če ne bi bili z živalmi in rastlinami kompatibilni in povezani, se tudi ne bi mogli z njimi hranit. one nas vendar ohrannajo pri življenju. obstaja tudi hranjenje s prano, a tudi za to mora biti človek “poklican” in prekleto malo je takih, ki jim je to dano.

hologram: o tem je pa veliko v knjigah Fantomski jaz Davida Icka, ki ju najbrž tudi še nisi prebral, a ti na tem mestu ne bom niti skušala razložit. gre za to, da je cela naša družba konstrukt in da se naše pranje možganov ter nastavitefv na to družbo začne že takoj po rosjtvu. čjudje si hočemo biti podobni, hočemo živeti po danih vzorcih, hočemo se držati vnaprej določenih pravil … čeprav so konstrukt. 🙂 sami hočemo biti v zaporu, ker nam je v njem bolj fino kot izven njega. če hočeš biti izven se moraš namreč boroti, prepoznavati igro, videti vzorce in se zoperstavljati sistemu.
[/quote]

Najprej hvala za vaš obsežen zapis.
Forum na katerem sodelujemo nam omogoča raznorazne možnosti sodelovanja in komunikacije. Na tem forumu lahko počnemo karkoli, edino fizičnega kontakta nimamo. Tukaj lahko izmenjujemo znanje, vedenje, karkoli. Šamanska teorija mi je do neke mere kar znana. Šaman opravlja več nalog, lahko je zdravilec, duhovnik in praviloma je popolnoma predan ljudem v svojem plemenu. Lahko bi rekli, da je šamanizem kot neke vrste prareligija, ki se ohranja tudi v sodoben čas. Nekateri šamani imajo tudi prebujene neverjetne sposobnosti in to v osnovi mene najbolj zanima, kako prebujati te sposobnosti. Ti šamanski potenciali, ki v večini nas spijo so prisotni v vsakem od nas.

drug drugega programiramo

Najprej bi se vsem, ki ste se te debate že udeležili zahvalil in tudi vam, ki to debato trenutno samo spremljate. Vsak s svojim prispevkom pomaga pri razvijanju debate. V uvodu sem izpostavil neko skupno točko, ki nas povezuje med sabo. To skupno točko si lahko povsem različno predstavljamo, vsak na svoj način. Pogovarjamo se okrog šamanizma in tudi različnih šamanskih sposobnosti. Te sposobnosti so v čisto vsakem človeku. Namesto, da uporabljam besedo šaman, bi lahko uporabil tudi besedo sveti človek. Torej v čisto vsakem človeku se skriva ta sveti človek, ki ga tudi poskušamo prebujati v sebi in drugih.

drug drugega programiramo


To bo razumljivo komaj takrat, ko bo bog sestopil iz Neba in kaznoval vse grešnike.
Do takrat pa bodi zadovoljen s tem, kaj od te točke prejemaš.
Prejemaš pa božjo luč in vso toploto, ki jo ti zmoreš.

si bom vzela minutko časa več in poskusila kar najenostavneje razložiti svoje videnje.
s šamanizmom se “ukvarjam” cca 5 let. tkarat semn začela s prvimi knjigami in do danes sem jih nabrala preko 60 z vseh koncev sveta. torej sem se vanj zelo poglobila in ga skušala videt z vseh mogočih zornih kotov. ko oz. če bom kdaj s komerkoli o tej temi resno debatirala bomn od sogovornika pričakoval, da je o zadevi podkovan in da je prebral vsaj tolikšen del razpoložljive literature, ker kar nekaj na blef govorit je čista izguba časa.

šamanizem je po celeme svetu približno enak, ima podobne tremelje in zadeva podobne teme. ni samo verovanje, ni samo zdravljenje, kolikor sem jaz prebrala je to način življenja in deluje v okoljih, kjer ljudje z njim gor rastejo. na splošno toliko o njem: ljudje so vanj poklicani bodisi preko bolezni, bodisi preko delodavanja, bodisi preko “duha”. če se klicu ne odzovejo običajno doživljajo hude posledice, tako neprijetne, da se slednjič vdajo temu klicu. iniciacija je povsod približno enaka – najprej se odide v divjino, kjer se prebiva nekaj časa brez hrane in pijače, brez spanja, čaka se na halucinacije oz. na živali, ki pridejo k bodočemu šamanu kot pomočnice. sledi posvetitev, ki je spet dokaj podobna po celem svetu -simboli lestve, ki vodi v nebo, razgradnja telesa in nova postavitev le tega – meni osebno je zanimivo, da dobijo nove oči, tj. oči oz. pogled, ki je sposoben videt v človeka, v njegovo duševno plat + fizično. šamanov boben je unikat in je narejen izključno samo zanj, enako njegovo oblačilo. slike na bobnu so čisto njegove, okraski tudi, skratka vsak šaman je unikaten.
zanimivo je, da so ponekod šamani vspolno vzdržni in povsem posvečeni svojemu delu – so tudi predstavniki svojih plemen, kar pomeni, da če so oni slabi, je pleme zanič, zato si tisti šamani res prizadevajo biti perfektni. drugje so poročeni oz. imajo družine.
živi jih pleme, so takoj za vodjem oz. enakovredni z njim.

kar se tiče njihovih obredov zdravljenj – če vanje ne verjameš, če nimaš pojma o čem se gre, močno dvomim, da so sploh učinkoviti. sicer pa nekateri šamani uporabljajo droge, drugi ne. značilno za njihove obrede je bonanje, ki naj bi jih tudi povedlo v trans, zato oni sami kaj dosti drog ne prakticirajo. ja, v amazonki, kjer z uporabo ajahuaske iščejo primerno zdravilo za bolnika – ajahuaska naj bi jim pokazala katera zel je primerna. pa s tobakom tudi zdravijo tam, ampak to niso naše cigarete, pač pa čisto drug tobak, ki se ga ne inhalira. kot rečeno pa to ne pomnaga, če v to nisi vpeljan in v to ne verjameš.

sama osebno ne verjamem, da lahko belec postane pravi šaman., zaot tudi ne obiskujem delavnic, kjer naj bi prisotni iskali in našli svoje živalske pomočnike, niti ne hodim na druge dogodke, kjer naj bi beli šamani izvajali obrede. pravi šaman naj bi tudi deloval v skladu s socialnim stanjem bolnika – če ima denar, mu računaj, če ga nima, mu ne računaj. pri nas ne poznam nikogar, ki bi na tak način zdravil ljudi.

ne vem, če je vračarstvo isto kot šamanizem. šaman se med obredom podaja na težke in zapletene poti v istkanje vzrokov bolezni oz. v zdravljenje človeka. ena taka zadeeva, ki je zelo zanimiva, ja pomoč pri neplodnosti. zdaj ne vem na katerem koncu so tako zdravili ženske, ki niso mogle zanosit, ampak tam naj bi se šaman preko obreda podal v podzemni svet iskat dušo, ki jo tam ukrade in pripelje v ta svet, tj. v ženskih trebuh “položi” to dušo in par spočne otroka. ne vem če je vračastvo imelo kak podoben obred pomoči pri neplodnosti.

skratka … ja, zame šamanizem ni neka zajebancija, ampak zelo resna zadeva. komunikacija s svetom zgoraj in svetom spodaj, poznavanje poti, iskanje rešitev, poznavanje duševnih zapletov in fizičnih tegob ni mačji kašelj, zato vsem pravim šamanom kapo dol.
seveda s svojim zapisom nikomur nočem prati možganov, mi je osebon prav vseeno kaj si kdo misli o tej temi in mojih stavkih tukaj. 🙂
kar se pa tiče povezanosti živih bitij imaš pa vsak dan praktičen primer pred seboj in to je osebno hranjenje. če ne bi bili z živalmi in rastlinami kompatibilni in povezani, se tudi ne bi mogli z njimi hranit. one nas vendar ohrannajo pri življenju. obstaja tudi hranjenje s prano, a tudi za to mora biti človek “poklican” in prekleto malo je takih, ki jim je to dano.

hologram: o tem je pa veliko v knjigah Fantomski jaz Davida Icka, ki ju najbrž tudi še nisi prebral, a ti na tem mestu ne bom niti skušala razložit. gre za to, da je cela naša družba konstrukt in da se naše pranje možganov ter nastavitefv na to družbo začne že takoj po rosjtvu. čjudje si hočemo biti podobni, hočemo živeti po danih vzorcih, hočemo se držati vnaprej določenih pravil … čeprav so konstrukt. 🙂 sami hočemo biti v zaporu, ker nam je v njem bolj fino kot izven njega. če hočeš biti izven se moraš namreč boroti, prepoznavati igro, videti vzorce in se zoperstavljati sistemu.
[/quote]
Samooklicanih oz. šamanov “z diplomo iz šamanske delavnice” je v Sloveniji na stotine. Ni pa baje nobenega pravega, ker je to praktično 24/7 poklic, glede na to da lahko pravi šamani urejajo vreme, zdravijo – zahodni medicini – neozdravljive bolezni, potujejo v astralne svetove po informacije. Po mojem mnenju je šamanizem v našem delu sveta zamrl, da bi dal prosto pot bioenergetskim metodam, katere so lažje učljive in bolj kompatibilne z načinom razvoja naše civilizacije.
Drugače pa je razlika med šamani in vrači zelo velika.Šamani se morajo po svojih načelih posluževati dobrobitnih metod, medtem ko vrači za lažji doseg svojih ciljev in ciljev plemena izvajajo tudi krvne obrede, prekletstva…

laponci še imajo šamanizem, a kolikor sem brala o njih, so jim bobne prepovedali prav krščanski duhovniki, ki naj bi še nekaj desetletij nazaj bdeli nad njihovo uporabo. mogoče se je komu uspelo skriti dovolj daleč, da je ostal živ.

sama mislim, da je največji problem belcev oz. zahodnjakov ta, da hočemo vse na hitro in vse isntant. nimamo potrpežljivosti, ne da se nam počasi učit. takoj in zdaj moramo, stvari kot so šamanizem, vzhodna verstva ion prakse pa potrebujejo čas. z nekaj delavnicami, pa čeprav jih je deset ali dvajset, se po mojem ne da kar tako vstopiti v duhovni svet.

kar se tiče višjih sposobnosti – telepatija, potovanje med svetovi, duhovno potovanje z enega mesta na drugega, pri čemer telo ostaja na enem mestu … ja, to se da vse naučit in uporabljat v tem času. v knjigi afriškega šamana Šaman plemena Zulu – Snovi, proročanstva i misteriji https://harsa.hr/online-knjizara/knjiga/-aman-plemena-zulu-snovi-proro-anstva-i-misteriji avtor celo opisuje vsakdanja srečanja z nezemljani, kako jih razločujejo in kakšni so do ljudi. poleg opisovanja inciaicije mladih fantov, kar je res znanstvena fantastika za naš belski um.
vse te tehnike se dajo naučit, pogoj pa so prava hrana, pijača, samota, namere, odločenost, potrpežljivost in čas. česa od naštetega belci ne premoremo? 🙂 v knjigagh Carsola Castanede je tega letenja preko ptice ogromno. torej človek ima svojo žival npr. krokarja, ki ga pošlje na xx kraj in on cv duhu leti z njim, vidi skozi krokarjeve oči. nekaj takega, recimo. potem imaš potovanje skozi čas, kar je spet v več knjigah izjemno natančno opisano. kvantna fizika dela čudežne premike in tudi mi nismo tako trdni kot se zdi. skozi naša telesa prehajajo nevtrini – poglej si Nobelovo nagrado za fiziko leta 2015. znanstvenika sta dokazala, da imajo ti delci maso, da se spreminjajo in da prehajajo tudi skozi naša telesa. noro odkritje.

post dela čudeže. samota jih stopnjuje. za vse skupaj potrebuješ halucinacije, ki so prehod v dcrug svet. belci pravimo temu drugače, da je nekdo podhranjen in da mu manjka to in to, 🙂 ampak drugje to počno zanalašč, da lahko pridejo drugam.

torej potovanje skozi čas. čas ni linearen, ni premica. vse je v enem prostoru in lahko se premikaš naprej, nazaj. je pa eno – ti imaš samo ta čas zdaj, samo v tem trenutku zdaj živiš. kar je bilo je bilo, kar bo bo, ti imaš samo zdaj. zato je tako noro, ko naš kultura obsoja in označuje ljudi za stvari, ki so jih naredili nekoč v preteklosti in nanje nimajo več vpliva. mi jih sodimo po tem, ne pa po tem kaj so sedaj. praktično se v naši družbi človek ne more spremenit, ker ga preteklsot do smrti preganja in to je res en tak bolan absurd.

Vsi vemo, da je naša psiha nekaj subtilnega, kar se v resnici na da zagrabiti, prijeti, otipati. Psiha je nekaj nematerialnega. Naše fizično telo je pa materialno in v resnici je podaljšek psihe v materialnem svetu. Torej, psiha in materialno telo sta v resnici neločljivo povezana. Po nekaterih podatkih je vsaj polovica raznih bolezni psihičnega izvora. Za temeljito ozdravljenje takih bolezni je nujno zdraviti psiho. Problem je, da se psihe, ki je subtilna v resnici ne da zdraviti z raznimi zdravili. Recimo, da šaman lahko da nek zvarek nekemu pacientu in pacienta mora temeljito prepričati, da bo ta zvarek pomagal odpraviti težave. V takem primeru šaman uporablja svojo avtoriteto in zvarek deluje kot placebo. Postavljam trditev, da je materialno telo v resnici materializirana psiha.

drug drugega programiramo


A si “iglavec, al listavec”??
[/quote]

Tale 🙂 . Kaj pa vdihovalci cvetnega prahu?

Drnovšek ga je rad puhal in pukal.

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj94ZW8k43gAhWNx4UKHeDgDnQQFjAAegQIAxAB&url=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.delo.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fnovice{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fsvet{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Faretirali-samana-ki-je-blagoslovil-moralesa-in-obiskal-drnovska.html&usg=AOvVaw1oduiddrnN_Ak8ZKc9Tz4h

Ko duše po smrti odidejo, jih lahko še vedno začutimo

25. 1. 2019

1. Vonj
Vonj je zelo pogost znak, saj po njemu velikokrat prepoznamo ljudi (ali živali!). Morda po osebnem vonju, parfumu, najljubši hrani ali cvetlici te osebe, skratka katerikoli vonj lahko povežemo z njimi. Lahko ujamete tako močan vonj cvetlic, v prostoru, kjer jih ni… Gre za jasno sporočilo duše, da je z vami.

2. Sanje
Večina duš najlažje komunicira z nami medtem ko spimo, saj smo takrat najbolj »odprti« oziroma dojemljivi, nismo zaposleni z dejavnostmi, skrbmi in mislimi kot med dnevom, smo bolj sproščeni in pretočni, zato nas duše bližnjih rade obiščejo v tem času in nam sporočajo preko sanj. Sanje, v katerih nas obiščejo duše, so zelo realistične in nimajo občutka sanj, zdijo se realnost. Bodite pozorni na njih ter kaj vam v njih sporočajo. Več lahko preberete v članku: Ko vas obiščejo duše v sanjah.

3. Izginjanje predmetov
Ko ste absolutno prepričani, da ste nekaj pustili na določnem mestu, pa te stvari tam ni ali izgine začasno. Pogledate na polico in ključev ni, zopet pogledate čez nekaj minut in se pojavijo. Lahko gre za znak duš, ki se šalijo. Čeprav so v onostranstvu še ne pomeni, da so izgubili smisel za humor! Nasmejte se jim!

4. Misli, ki niso vaše
Komunikacija, ki se odvija na ravni duš se lahko zelo močno odvija v vaših mislih. Občutite, da te misli niso vaše oziroma niso zrastle v vašem umu. Običajno gre za občutek, da nekdo govori skozi vas. Bodite kar se da sproščeni in mirni, da komunikacija lahko steče.

5. Občutek prisotnosti
Tudi občutek, da je nekdo z vami v prostoru, čeprav v fizičnem svetu ni nikogar, je zelo pogost pojav, ko nas obiščejo duše bližnjih.

6. Videnje
Lahko se zgodi, da osebo vidite… Morda v neki drugi osebi, za hip se vam zdi, da jo vidite, potem pa ugotovite, da gre za nekoga drugega.

7. Spreleti vas hlad ali srh
Duše v onostranstvu imajo višjo vibracijo, zato jih zaznamo kot hlad. Dobite kurjo polt in spreleti vas srh, čeprav vam je morda sicer v tistem trenutku vroče.

8. Občutek ganjenosti
Ko začutite prisotnost vašega bližnjega, ste zagotovo ganjeni in planete v jok, saj gre za zelo močen občutek.

Kakršnekoli znake vam dajejo duše, da so z vami, bodite za njih nadvse hvaležni! In ne zmenite se za dvomljivce okoli vas, ki vam morda ne verjamejo. Vsakdo, ki izkusi bližino duše svojega ljubljenega na lastni koži ve, da gre za prelepo izkušnjo, ki je še kako resnična.

Ljudje, ki živimo v tem takoimenovanem civiliziranem svetu smo izredno vkalupirani v tem sistemu. Vsak posameznik je ujet v nek kalup, ki si ga je zgradil deloma zaradi osebne varnosti, deloma pa tudi zaradi zahtev družbe. Govorim o psihološkem kalupu. Z nekega šamanskega vidika je potrebno ta psihološki kalup v katerem se nahaja posameznik “razbiti”, če se hoče posameznik osvoboditi. Ta psihološki kalup je kot psihološka ječa, ki posamezniku reducira svobodo. Tudi fizično telo je svojevrstna ječa. Nekje se pa nahaja neka imaginarna fantazijska skupna točka, ki je lahko izven časa in prostora in ta kolektivna točka vse ljudi povezuje. To točko sem izpostavil v uvodnem postu. Šamanska praksa zahteva od posameznika izredno prožnost in fleksibilnost duha in mišljenja. Posameznik lahko razmišlja na poljubno mnogo načinov. Razbijamo dogmatizem, ki je v jedru kalupa.

drug drugega programiramo

Vem, da nas je kar nekaj, ki hočemo prakticirati “šamanizem” (dajem namensko v narekovaj ker ne vem kakšen izraz bi uporabil) tudi v praksi. To pomeni iskanje in prebujanje tega šamanskega jedra v sebi, lahko pa tudi v drugih osebah. Na teh področjih lahko drug drugega tudi učimo. Vsak nekaj ve, vsi pa vse vemo. Ta prekrasen forum na katerem sodelujemo nam omogoča vse sorte oblike izražanja in delovanja. Torej, tu imamo lahko kar tečaj praktičnega šamanizma. Najpomembnejše se mi zdi, da v prvi vrsti zavzamemo izrazito pozitivno naravnanost do sveta in seveda do soljudi.

drug drugega programiramo

Čudi me, kako imajo nekateri mišljenje, da ni belcev šamanov, zdravilcev.
V SLO je do današnjih časov preživela naravoverje, kar nekateri inačijo s staroverstvom. Za duhoven uvid, ne potrebuješ nikamor v tujino potovati. Vse to je tukaj, okoli nas.
Vodja, v smislu šamana, se je pri nas reklo Dehnar.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Vedno se moramo globoko v sebi zavedati, da imajo naše besede, ki jih pišemo izredno veliko magično moč. Lahko v drugi osebi prebudijo neprijetne občutke, lahko pa prebudijo prijetne občutke.

drug drugega programiramo

Hvala. Sem kar tukaj na netu prebral kar se je dobilo od Staroverstva.

drug drugega programiramo


To bo razumljivo komaj takrat, ko bo bog sestopil iz Neba in kaznoval vse grešnike.
Do takrat pa bodi zadovoljen s tem, kaj od te točke prejemaš.
Prejemaš pa božjo luč in vso toploto, ki jo ti zmoreš.
[/quote]

“Babo”, vem, da sva se že večkrat pogovarjala in se ti opravičujem, da ti nisem že januarja odgovoril. Sem pa mnenja, da ljudje nismo grešniki, ampak smo samo zaslepljeni.

drug drugega programiramo

Za šamansko prakso v resnici ne potrebujemo nekega fizičnega kontakta med sabo. Ni se nam potrebno zbirati v nekem prostoru nekje. Pri nekem takoimenovanem šamanskem učitelju, ki nas bi treniral in vodil. Več kot zadošča nam ta forum na katerem se nahajamo. To je naša skupna učilnica.

drug drugega programiramo

Ljudje smo psihološka bitja in na tem forumu sodelujemo kot psihološka bitja.
Ok. bom oddal post, da vidim kakšen bo odziv.

drug drugega programiramo

Materialno telo v katerem se trenutno nahajam je izredno staro.

drug drugega programiramo

Vsem duhovnikom tega sveta se opravičujem, ker se mi ne ljubi k maši. Svoj tempelj imam kar tukaj. Hvala za razumevanje.

drug drugega programiramo

Ko sem bil še otrok, mi je mama velikokrat rekla: tak si kot antikrist.

drug drugega programiramo

Danes je sobota, včeraj je bil petek in jutri bo nedelja. Trije dnevi.

drug drugega programiramo

Bom tukaj nadaljeval. Za medzvezdna potovanja potrebujem fantastično navigacijo. Zato pa ves čas trolam o neki neskončno majhni zvezdici. Se nadaljuje…

drug drugega programiramo

Jaz z vami lahko komuniciram samo še preko računalnikov. Svet v katerem se nahajam je grozljiv.

drug drugega programiramo

Jaz sem PREKLET NOREC in ANTIKRIST.

drug drugega programiramo

New Report

Close