Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek samo janša ne

samo janša ne

Za večino navedenega (prevetritev zdravstva, zmanjšanje JU, NLB) se zavzema občestvo na Finance.si, pa so označeni za fašistične, klerikalne in desne. Če bi se upoštevalo samo nekaj njihovih predlogov, bi nam bilo dosti boljše (razen prisesanim rentnikom, tistim bi bilo pa slabše). Jaz ne mislim več, da levo pomeni nekaj dobrega, desno pa nekaj slabega. To so pravljice naših ‘levičarjev’.

Za Grčijo prvo. Tudi mi kot država smo si na veliko sposojali denar v času debelih krav, ker so bili takrat krediti izredno poceni in so vsi mislili, da bo gospodarska rast neskončna. Denar se je porabljal večinoma za gradbeništvo in tajkunizacijo, nekaj ga je prišlo tudi do nas navadnih ljudi kot naprimer zelo poceni vinjeta in brezplačni vrtec in še par takšnih ugodnosti. Sedaj pravijo, da moramo vsi prispevati za krizo, ker smo vsi živeli preko svojih zmožnosti. Čisto isto se je zgodilo Grčiji. Se ti počutiš odgovornega za čas zapravljanja? Če se lahko potem kriviš tudi Grke, ker navadni ljudje pri tem niso imeli nobene besede in nobeden nam ni predstavil možnih posledic. Trpijo pa najbolj tisti, ki so pri vsem tem zastonj denarju imeli še najmanj od njega.

Za prevetritev zdravstva se zavzemajo večinoma vsi, vendar premišljeno in z analizami. Rezanje tu in malo tam je bedasto in zelo škodljivo. Isto velja to za javni sektor. Naj odpuščajo vendar naj odpustijo fikuse in politične nastavljence in poskrbijo za razbohoteno korupcijo. Zdravnike, policaje, medicinske sestre itd. naj pustijo na miru, preverijo naj predvsem vodstvene položaje in kako sposobni so tisti na vrhu. Zdravnike ki delajo v javnem sektorju in popoldne služijo kot privatniki pa izpostaviti hudemu nadzoru. Intakodalje
Pa saj vsi ljudje vemo kaj je treba storiti samo tisti pri vrhu se delajo bedaste in bodo poskušali zavlačevati z pravimi spremembami dokler se bo dalo ker jim je zdaj še čisto lepo. Elita se med sabo pozna, dolžni so si usluge, vsak nekaj o nekom ve in zato ni nobene prave volje po spremembah. Me res zanima koliko bo na koncu narejenega od obljube zmanjšanja števila občin.

Veš kaj me zanima, v čem je razlika med t.i. levičarjem in desničarjem? Vse, kar si naštela, si želij(m)o tudi t.i. desno usmerjeni – s poudarkom na pogojih za podjetništvo, ker iz uspešnega gospodarstva izhaja tudi vse ostalo, zdravstvo, šolstvo itd. Recimo NLB je peskovnik za naše salonske ‘levičarje’, česar ti ne podpiraš. Podobno Luxšič in AB zagovarjata ‘močan javni sektor’, ti bi ga zmanjšala. Naša ‘levica’ v praksi zagovarja čisto druge stvari kakor ti.

Pred časom sem za sebe mislil, da sem tudi t.i. ‘levo’ usmerjen, ampak stanje, v kakršnem smo, in pogled čez mejo (ni treba daleč), da človeku misliti.[/quote]

Podpis!!! Ko vidim luksica na TV ki ga že itak promovirajo od “vstaj” naprej … me kakat prime!! Človek je izredni profesor na FDV in potem še FDV pol leta preverja magisterij bratuškovi… Mislm haloooo narode a ni to že prav očitno???

New Report

Close