Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Samo mnenje

Samo mnenje

Pozdravljeni,

Prosila bi vas za mnenje 3 dni me boli grlo… drugih znakov nisem imela… cca 2 dni kasljam od vceraj me boli se glava in danes vrocina… znake otezenega dihanja imam tako ali tako celo obdobje (blazja astma)…. potovala nisem v okuzena obmocja. Bila sem v stiku z osebo ki je bila v italiji par dni pred vikendom ko se je panika zacela, in pa kar sem hodila v trgovino, sluzbo (200 zaposlenih), na javni prevoz…

Zdej sem v dvomih ali se v tem primeru poklice, ali bi bilo ze smesno… oz ali bi sploh kaj naredilo glede da v stiku z dokazano obolelim nisem bila….

Vem da ni vsak prehlad corona….

Odvisno od stika (je bil tesen, je med njim kihala, kašljala?). Pokliči najprej to osebo in jo vprašaj, ali je imela v preteklih dneh kaj kašlja, zaprt nos ali vročino. Če ja, pokliči zdravnika.

Stik je bil veckraten tekom sluzbe… menjave papirjev, posvetovanj… kaslanja in kihanja se ne spomnim… je pa od srede ni v sluzbo ker je zbolela hci (kaj in kako ni javila) privat telefonske tudi nimam…

Mah saj mi je kristalno jasno da ni vsak virus sedaj korona… vseeno pa neprijeten obcutek…. ker ce je potrjenih okuzb 12 je nepotrjenih najmanj 120 v enem tednu pa xx krat toliko… tudi v italiji definitivno niso bile vse osebe ki so virus prenesle po svetu v stiku s temi 3000 potrjenih primerov ampak z oatalimi 10000 kjer virus sploh se ni portjen…

Ne vem zdaj se mi zdi najbolj smiselno da pocakam do ponedeljka… ker druzino ce sem sem ze okuzila …. vseeno pa mislim da je vecja moznost samo kak drug virus…. upam…

Stik je bil veckraten tekom sluzbe… menjave papirjev, posvetovanj… kaslanja in kihanja se ne spomnim… je pa od srede ni v sluzbo ker je zbolela hci (kaj in kako ni javila) privat telefonske tudi nimam…

Mah saj mi je kristalno jasno da ni vsak virus sedaj korona… vseeno pa neprijeten obcutek…. ker ce je potrjenih okuzb 12 je nepotrjenih najmanj 120 v enem tednu pa xx krat toliko… tudi v italiji definitivno niso bile vse osebe ki so virus prenesle po svetu v stiku s temi 3000 potrjenih primerov ampak z oatalimi 10000 kjer virus sploh se ni portjen…

Ne vem zdaj se mi zdi najbolj smiselno da pocakam do ponedeljka… ker druzino ce sem sem ze okuzila …. vseeno pa mislim da je vecja moznost samo kak drug virus…. upam…
[/quote]

Vročina naj bi bla okol 40.

“Bila sem v stiku z osebo ki je bila v italiji par dni pred vikendom ko se je panika zacela,”

Izkoristi vikend in pokliči takoj. Med delovnim tednom bo vse še težje, in če kašljaš ti, bo še kdo drug tudi znotraj družine.
Že to da stika ni v službo je dodaten znak za alarm. Jaz bi poklical takoj.

Vročina naj bi bla okol 40.
[/quote]

Ok moja je slabih 38… a naj bi vrocina takoj narascala. Moram omenit da imam vedno bolj nizko trmperaturo se pri gripi ki smo jo letos preboleli vsi 4je je moja dosegla 38 od ostalih pa je sla do 40…. nic sem se odlocila da poklicem in povprasam…. pa naj mi usposobljeni povedo mnenje…

Ker imas astmo,ne igraj se, vso srečo ti zelim.

Ne kompliciraj. Bodi doma in ne širi svoje viroze. Če se sicer dobro počutiš, ne kliči. Saj si že imela kdaj kakšno virozo ali ne?? Samo ne širi okoli.

https://www.zurnal24.si/slovenija/rok-borstnik-ki-je-prisel-iz-maroka-se-javlja-v-videu-342975

In je praktično brez vročine, z nekaj slabšega počutja na začetku.

Osebi z astmo govoriš, da naj ne komplicira če ima vročino in kašlja. Resno? Poslabšanje astme lahko ogrozi njeno življenje in poslabšanje pogosto nastane zaradi virusne okužbe dihal.

Pokliči in povej vse kar si napisala pa poudari da imaš astmo. Tudi če nimaš korone (držim pesti da je nimaš) se ti lahko zakomplicira.

New Report

Close