Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samomor zaradi slabih ocen

Samomor zaradi slabih ocen

Šiit – a ti to resno?? Preberi še 1x za sebojodebeljeno in podčrtano, kaj si napisal..

Da starši prijavijo lastnega sina, mladoletnega Policiji?? Kot da ni drugih pomoči in rešitev!!!
Ej, policija je represivni organ. Sicer obvešča CSD in podobne babure – je pa za vekomaj zabeležen v krim. evidencah! (ne verjet, da se brišejo…. samo upošteva se jih ne po določenem času!)
Kaj ima za iskat policist v šoli pri mladoletniku?? Vsak najmanjši postopek mora bit v prisotnosti staršev.
Dej sam ne mi težit v šoli.

Jap, starši so spravili na svet in tudi v smrt! In to zaradi travce….. groza! Faljeno čist. Niso pa šli z njim ven, športat, na pogovore….nudit varnost in oporo!

In prav je, da se o tem govori!

Ta dijak je bil z obiskom mož postave situaciji izpostavljen in soočen v njegovem “delovnem”, torej šolskem okolju – med učitelji in sodijaki na šoli….. To je pa zelo narobe…. OK, če bi ga dobili med kajenjem v šoli ali preprodajo droge, to je prekršek in upravičen razlog za obisk v šoli… Ne pa da so se prišli “pogovorit” v šolo in ga verjetno celo “potegnili” ven med poukom, da so vsi vedeli – Vsak (!) in tudi tudi mladoletnik ima pravico do zasebne obravnave v takem primeru!

Možgani pri 16, ih 17ih napirmer to popolnoma drugače dojemajo in rešujejo, kot malce starejši možgani.

Da starši prijavijo lastnega sina, mladoletnega Policiji?? Kot da ni drugih pomoči in rešitev!!!
Ej, policija je represivni organ. Sicer obvešča CSD in podobne babure – je pa za vekomaj zabeležen v krim. evidencah! (ne verjet, da se brišejo…. samo upošteva se jih ne po določenem času!)
Kaj ima za iskat policist v šoli pri mladoletniku?? Vsak najmanjši postopek mora bit v prisotnosti staršev.
Dej sam ne mi težit v šoli.

Jap, starši so spravili na svet in tudi v smrt! In to zaradi travce….. groza! Faljeno čist. Niso pa šli z njim ven, športat, na pogovore….nudit varnost in oporo!

In prav je, da se o tem govori!
[/quote]

Točno tako!
Tale “veseli oče” dijakovo smrt v tem primeru zagovarja kot upravičeno…… Bedak na kubik, resnično!

Mislim, da je treba te stvari objavljat v poduk drugim.
Seveda pa je treba pusat z obcutkom in dostojanstvom!

Ponavljam; ukvarjal se je z drogo. Tukaj ni kriva ne policija, ne starši, ne učitelji. On se je drogiral. On!

Vsak mora prevzeti odgovornost za svoje življenje!


Vesel oče

Bedak si, resnično. A ti vse veš torej v tem primeru, tudi podrobnosti iz njihovega življenja med 4mimi stenami? A zato, ker je kadil travo, si je zaslužil smr, koti si zapial??? Kje piše, da jo je tudi dilal??? A ti to veš , si imel vpogled v njegovo življenje?

Če ga nisi imel, si bedak – velik bedak, kar s tem današnjim svojim zapisanim potrjuješ tudi tukaj, na javnem forumu!


IN KAJ BOS S TEM NAREDILA??!! Zabila glavo v pesek!! Res nimate pameti! O TEJ PROBLEMATIKI SE MORAAAAA GOVORITI,V IZOGIB DRUGIM NESRECAM!! OSEBNO me je zeloo prizadela stiska mladenica, VSE BI DALA DA BI MU POMAGALA…Apel mladim,in vsem v stiski ; zaupajte svoje tezave, odrinite stigmo ,in hrabro prosite za pogovor,smo ljudje okoli vas, ne sovrazniki!
Ne neham misliti na mladenica,,sem jezna,v svoji impotenci..:(


Ja kaj pa naj nalepim kot tisto kar se je zgodilo? Si izmislim eno pravljico al kaj? V prispodobah?
Lej, zgodilo se je. In fant je to hotel povedati na glas. Starši trpijo, verjamem da so njihove zgodbe grozne. A on je tud imel grozne zgodbe, bolečino, trpljenje. ..pa ni imel komu povedat?

Razumeš pa bolj švoh, ane? Beri še enkrat.
Prihranjeno trpljenje: v smislu da se kdo zamisli in da neko bodočo situacijo zato prepreči (ali kot izvajalec pritiska ali kot bližnji ki bo videl da nekdo trpi).
Menda ne misliš da je bil ta ubogi fant edini ki je pod takim pritiskom da razmišlja o samomoru?
Vem da je hudo o tem govoriti, bi pa ravno taki starši (z vpogledom in analizo zakaj je najverjetneje do tega prišlo) lahko “odprli oči” da so zadeve zelo resne komu, ki mu ravno tako kot tem staršem očitno ni bilo jasno da je stvar tako resna.
?
Se motim?

P.S.: poleg DOTIČNE zgodbe mi tukaj tudi kaj svojega povemo, mneja, izkušnje, le ti kar naprej govoriš in poudarjas točno TE starše. Nehaj in pomagaj soljudem. Povej kako prepoznati preveliko stisko svojega otroka?
[/quote]
Glej točno vem o čem govorim….. doživeli naši najstniki tragedijo svojega 13 letnega sošolca konec 2017 in zato vas prosim, ne lepite zgodb tukaj gor. Ker otroci gredo na splet in brskajo, starši čez čas iščejo odgovore in naletijo na te njihove zgodbe in dajte imet toliko sočutja, ker vemo kako znajo bit nekateri. Ni sramotno o tem govorit, ampak govorit in razpravljat na tak način, da ne potrebujemo prilepljeno dotično tragedijo, da o tem govorimo.
Karkoli te pa zanima lahko vprašaš, lahko delim tudi izkušnje od otrok, ki so zgubili prijatleja, sošolca, sorojenca, kako starši gredo skozi to, kako gredo ostali starši skozi to, ki so poznali te starše, ki so zgubili svojega otroka.

TI SI VESELI NORC NE OCE ,IDIOT ..IDIOT.. LE KAJ SI DOVOLIS??!! po tvojem tisti, ki uziva drogo je za ubit ane??!! skidaj se !!!!

Ni za verjet, kakšna golazen leze po svetu! Moli, da tvoj sin ni in ne bo homoseksualec, ker potem se lahko kar ubije. Saj bi se marsikdo (ne samo gej) zraven takega kre.tenskega fotra…

Za ljubitelje narkomanov, torej tiste z IQ<60 sem pač bedak. V moji odsotnosti me lahko tudi pretepete, primitivci.

Ravno zato, ker družba (in vi, ki me žalite) TOLERIRA narkomanijo, je tako, kot je. Ponavljam, da je zame to nesprejemljivo!

Sem prepričan, da bi ta dijak živel kot mi vsi, če bi se oprijel spajkalnika in izvijača (kot jaz) in ne cigarete.

Prav tako nobena dijakinja ne bi bila posiljena, povožena itd., če bi namesto pohajanj po diskotekah v mini kiklcah raje pomagala svoji mami pri kuhanju, šivanju, likanju, …da bo enkrat vzorna soproga in dobra mati. Ampak te moje besede tako ali tako razumejo samo tisti z IQ>60.

Vesel oče

Po mojem mnenju je bil skok skozi okno hipno, nepremišljeno dejanje v stiski. Dvomim, da je pravzaprav želel storiti samomor, ker je šlo za 2. nadstropje.
Ne, niso bili krivi starši zaradi prijave, temveč skupek nesrečnih okoliščin, ki so se žal sestavile. Iskreno sožalje svojcem.


Glej točno vem o čem govorim….. doživeli naši najstniki tragedijo svojega 13 letnega sošolca konec 2017 in zato vas prosim, ne lepite zgodb tukaj gor. Ker otroci gredo na splet in brskajo, starši čez čas iščejo odgovore in naletijo na te njihove zgodbe in dajte imet toliko sočutja, ker vemo kako znajo bit nekateri. Ni sramotno o tem govorit, ampak govorit in razpravljat na tak način, da ne potrebujemo prilepljeno dotično tragedijo, da o tem govorimo.
Karkoli te pa zanima lahko vprašaš, lahko delim tudi izkušnje od otrok, ki so zgubili prijatleja, sošolca, sorojenca, kako starši gredo skozi to, kako gredo ostali starši skozi to, ki so poznali te starše, ki so zgubili svojega otroka.
[/quote]

Ja srce, točno te zgodbe je poln cel splet. Hočeš reči da če ne bi tle nalimali linka, folk za tole ne bi vedu? In je čet par let be bi našel na googlu? Dj, kje zivis?

Strašno me pri tej tvoji patetiki moti da kr naprej govoriš in jokaš o teh ki so verjetno pripomogli k dogodku, ni pa čutiti PRAV NOBENEGA usmiljenja do tistega ki je bil (kljub vsej tej krasno okolici ki jo ti zagovarjaš) potisnjen do samega roba!!??
Pa s tistimi ki so ali pa še bodo v taki situaciji …. pismo…se ti nič ne smilijo? Ne glede na vse, starši so polnoletni, od nas se pričakuje neko odgovornost za svoja dejanja, al ne? Al kako zdej?

Torej, še nič nisi povedala o tem kako naj (kot izvajalec pritiska ali pa kot nekdo bi bi LAHKO opazil pritisk) bomo pozorni na to da je zadeva zelo resna? Kdaj in kakšni so lahko signali da nekdo ne bo zmogel nečesa?

Tebe brigajo samo ti starši – jaz govorim o tem da je TREBA POMAGAT TISTIM KI SO ŠE ŽIVI! !!! In, žal, še najbolj socustvujem z žrtvijo.
Verjetno ti ne more biti samo malo hudo da kaj takega narediš. ..:((((

A še ne misliš nehat trosit tukaj svojih bedarij, ali kako?

Smo v 21. stoletju, ne več leta 1810, od koder ti izhajaš s svojo mentaliteto.

Ti ne živiš, ti životariš.

Diskoteke, ja kje pa so? Glede ostalega pa, na bližnjem vzhodu imaš somišljenike, torej njihovi migrirajo k nam, ti pa migriraj k njim. Tako bo najbolje za vse.

Čudim se, zakaj dijaki škofijskih sol tako molčijo. Otroci pa jim psihično zbolevajo, stari pa nič, se veseli so, da se jim dijaki uničujejo, največ psihično, saj niso vsi za molitve, itd… Pritiski so hudi. Tud stari so tiho.

Ja žal, je še kako res to kar pišeš…
Primer dekleta škofijska LJ, izjemno pridno , sposobno z lepimi ocenenami in lepim uspehom v prvem letniku sicer, tudi pobirala priznanja na tekmovanjih, potem pa se ji je dobesedno “depresijsko zameglilo”. Do te mere, da je hospitalizirana na psihiatriji. Vmes prepisana na drugo srednjo šolo.. Hudo.

Kaj pa ti govoriš? Kdo zboleva? Vse ki jih poznam so popolnoma OK, zbolevajo pa predvsem tisti otroci, ne le na škofijski, pač pa tudi drugod, katerih starši imajo prevelika pričakovanja.
“Ko gimnazijec prinese 3 in se na bajto izobesi črna zastava”, je besedna zveza za kar nekaj elitnih gimnazij!

Ja žal, je še kako res to kar pišeš…
Primer dekleta škofijska LJ, izjemno pridno , sposobno z lepimi ocenenami in lepim uspehom v prvem letniku sicer, tudi pobirala priznanja na tekmovanjih, potem pa se ji je dobesedno “depresijsko zameglilo”. Do te mere, da je hospitalizirana na psihiatriji. Vmes prepisana na drugo srednjo šolo.. Hudo.
[/quote]
da je problem škofijska gimnazija?

Starši so že naredili prav. Otrok je potreboval pomoč. Oni so mu bili najbolj blizu. Najbolj so vedeli kaj. Mi ne živimo v tej družini, zato ih ne obsojat, le so otroka prijavili policiji.

Otrok je lahko naredil samomor tudi zaradi drog. Te imajo učinke na psiho. Žal.

Mentaliteta 1810?

Migranti?

Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe! Premislite, kako je to v primeru nekoga, ki je pristal na drogah. Se ljubi? Če je nekomu prodal drogo, ga ljubi?

Če pač nimate vrednot vam jaz ne morem pomagati. Ste verjetno razvajeni starši razvajenih otrok. Veliko vas tolerira deviantnost, jaz pa ne!

Vesel oče

Ko se bodo tiste tri možganske celice, ki jih premoreš, začele pogovarjati med seboj, bodo mogoče ugotovile, kaj si napisal in storile skupinski samomor. Drek od dreka talibanskega, sram te bodi.

Ti verjetno nimaš otrok. Kot si napisal, droge, homoseksulstvo, kriminal…v tem primeru bi se odpovedal svojemu otroku???
Dostikrat je krivda staršev, da je otrok tak kot je, ok, razen homoseksualcev, tu te pa sploh ne razumem, zakaj bi se ga odrekel..Bogi otrok, sej ni sam izbiral..
Če je šlo samo za travo..tudi mi smo kadili, še jaz, ki sem bila super odlicnjakinja, sem se ga parkrat zadela..pa kaj??
Starši marsikdaj preburno reagirajo, ali pa si predolgo zatiskajo oči, tam in takrat, ko ne bi smeli..

New Report

Close