Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samomor zaradi slabih ocen

Samomor zaradi slabih ocen

Štorklje pa telegrafštange…to ste tam v Prekkmuurcu? Fsi prijazni prizadetki. kdor pa pride do LJ – se mu odpre svet in postane nadležen. (od Kučana do teh pisdontarjev Židana, pa une zobate, k ji je Janša stopil na vrat, zdaj je pa direktorca Festivalne dvorane pa tam okol

Ravnatelj zafrknil! celo SLO 🙂

Nismo iz prekmurja smo bolj proti zahodu.
Aja za ravnatelja so ga potrdili sami stari kalibri, ki poznajo nejgovo preteklost. 2 pijanca, 2 kolerički, ki sta zhebali lastno deco, no 1 je itak tudi učiteljica na tej šoli, stara 30+ let, zunaj se klati samo ponoči ima socialno fobijo, imamo tudi učiteljico za katero sta 2 poskusa samomora, in seveda računovodkinjo, ki o vseh zadevah poroča širši javnosti, ne samo da pove za učitelje, pove tudi, kdo ima subvencionirano, koliko…..
Prava veselica vam rečem, srača je samo to, da sta mojadva že ven, nasluhnila pa sem da bomo itak kmalu po TV, zaradi vsega sranja in mini hobotnice, ki se je zaredila v našem okraju.
Pa še glede znanja, ki ga odnesejo učenci te naše šole. No že na 1. gu mi je razredničarka povedala, da so inštrukcije iz SLO nujne, da mat. bo šla, da pa tudi ang. bo potrebno itzdaten trud, da bo kaj.
Bila sta oba odličnjaka, in sedaj jima gre za silo, ker sem upoštevala nasvet razredničarke iz gim. Nekateri njuni bivši sošolci niso imeti te sreče.


Dej norc zmešan. Če želiš delat cel dan, delaj ampak pol se ne odločaj in imet otroke, svoj life posveti službi. Taki, ki delajo skozi in si ne vzamejo čas za otroka so rezultati na pladnju posledice pa tudi, le sprijaznit se nočete z njimi. Rad bi imel otroke, da ti sistem jih vzgaja in pazi, ampak ne gre to tako. Starši po cele dneve v službi, pazijo jih stari starši, varuške in da ne omenjam otrok ločenih staršev. Kjer niso niti tu niti tam, tam kjer so kreganja med njimi tudi po razhodu. Na koga naj se otrok obrne? Pride v šolo in ne da ni sposoben, ampak se revež ne more zbrat, ker je doma bitka ali je prepuščen sam sebi in mu nihče ne pomaga, ko bi rabil kako pomoč s strani staršev in ostalih svojcev. Nato so najbolj vidni rezultati v šoli. Samo, koliko bi vas res bilo takih, ki bi bili sami pripravljeni povedat na glas v šoli, da je stanje doma kaotično, da ste od jutra do večera v službi? Bi si upali priznat v šoli, da otroka ženete in od njega zahtevate, da vam nosi samo lepe ocene in kaj ta otrok doživi, ko ne dobi pričakovano oceno? Zaradi koga se slabo počuti? Zaradi učiteljice ali zaradi stanja doma, ker ve kaj ga bo čakalo in kako se bo razvilo?
Na Grablovičevi je klinika kjer so mladostniki in njihove zgodbe so res take, ko te pretrese. Ni potreba, da poseže zgolj po samomoru! Nisi še v življenju videl še hujše oblike, kot so bulimija in anoreksija in to pri mladostnicah in mladostnikih! Tega je ogromno in to taki primeri, kjer zgolj samo v postelji leži in nič ne more in je na infuzijah. Dobesedno kosti prekrite s kožo. A je tukaj tudi šola kriva, kjer se otrok na počasi uničuje in ubiva?
Osnova je vedno dom! Otrok mora začutit, da je dom zavetje v dobrem in slabem in če se znajde v težavah, da bo pomoč poiskal prvo doma in potem so vsi drugi.
[/quote]

Hvala za tvoje zapise. Se strinjam. Zelo. In sem žalostna ob tem. Zelo. Imam 2 hčeri ki ornk prihajata v najstniško obdobje. In me je strah. Tud zelo.

Kam smo prišli, ubogi otroci ; (

Zdaj, ko je šola na daljavo, do otipavanj vsaj ne more priti. En plus!

OMG to je zelo huda tema. Sožalje družini!

Tudi pri našem smo v srednji opazili, da nekaj ni vredu, nasreči še pravi čas. Čudno obnašanje so prvi znaki, da je nekaj lahko hudo narobe. Verjemite, da nas je spustilo čist na tla in smo pristali na čisti minimum v šoli. Hvala bogu, da je to za nami in da je danes vredu študent prvega letnika. Ne želim si še 1x srednješolskega obdobja.

Moj sošolec si je vzel življenje v
4. razredu osnovne šole, ja, zaradi ocen:(((((((
Ni upal domov:((((((

Soseda isto, zaradi pritiska staršev z ocenami :(((

New Report

Close