Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samostojna KATALONIJA

Samostojna KATALONIJA

Kaj pa bo Madrid storil z Barcelono, če se ne bo uklonila?
Očitno so se odločili Katalonijo zadržati z grobo silo, ne glede na posledice.
Vojne in nasilje vse bolj stiskajo obroč okrog Evrope.
Najbrž boste rekli, da sem preveč črnogleda. Ampak jaz vidim stvari tako: najprej strmoglavljanje ( večinoma diktatorskih ) oblasti v Egiptu, Tuniziji, Libiji, vojna v Iraku, Siriji, Libanonu, poskus udara v Turčiji, vmes še priključitev Krima Rusiji, zdaj Katalonija, znajo jim slediti Baski, pa Korzika, Sardinija, Škotska,vse bolj se vse to bliža tudi nam.
Rusi imajo tudi apetite po svojih bivših republikah, kje se bo ustavil Putin?
Upam, da sem res samo črnogleda in da se takšen scenarij ne bo nikoli uresničil.
Strah me je, ne zase, jaz sem tako rekoč svoje odživela.
Strah me je za moje otroke in vnuke, za vse mlade ljudi, ki nimajo najmanjšega pojma, kako izgleda vojna.

ja, v bistvu je mene precej bolj kot dvoličnost evropskih institucij presenelil neodziv državljanov evrope, ker tako kot praviš, danes tolčejo njih, jutri bodo nas, pa se ob tem ne bo nihče niti ustavil in poskušal preprečit.

se mi zdi, da smo vsi otopeli. Vse revolucije so se zgodile spontano, ni bilo nekih posebnih množičnih predpriprav in organiziranj, enostavno je narod začutil, da je čas, da pove in pokaže kaj si misli. Me res zanima kdaj bomo evropejci ugotovili, da smo v resnici vsi katalonci, vse nas lahko takole pohodijo.
[/quote]

Demokracija je samo še na papirju. http://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/59ec73b3cd1ae/bo-odsel-premier-katalonije-v-zapor


Milan naj bo tiho o teh temah.
1. gre za notranjo ureditev suverene države (E)
2. je on ob odcepitvi SVN sanjal neko konfederacijo v Yugi …
[/quote]

Tudi Katalonci sanjajo o konfederaciji in ne želijo iz Španije. Le večjo avtonomijo željio. Tako, da bi bilo prav, da si o temi najprej malo prebereš, nato pa komentiraš. In zelo dobro je Kučan povedal, bančna kriza v Grčiji, bačne težave v Sloveniji, …to je lahko bil problem EU in so se vtikali na polno, teptanje človekovih pravic in policijska represija v Španiji je pa notranja zadeva Španije??? Ja, po tem ni čudno, da EU razpada, ker demokracije v njej ni več, pomemni so samo še evrčki 🙁

Tudi Katalonci sanjajo o konfederaciji in ne želijo iz Španije. Le večjo avtonomijo željio. Tako, da bi bilo prav, da si o temi najprej malo prebereš, nato pa komentiraš. In zelo dobro je Kučan povedal, bančna kriza v Grčiji, bačne težave v Sloveniji, …to je lahko bil problem EU in so se vtikali na polno, teptanje človekovih pravic in policijska represija v Španiji je pa notranja zadeva Španije??? Ja, po tem ni čudno, da EU razpada, ker demokracije v njej ni več, pomemni so samo še evrčki 🙁
[/quote]

Strinjam se.

New Report

Close