Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski in skupno bivanje z nekom – 30+

Samski in skupno bivanje z nekom – 30+


Zaradi razlike med sostanovalcem in partnerjem, lahko veliko parov še vedno živi kot sostanovalci, ne pa več kot partnerji.
Nekateri, ki imajo hladen odnos, ta odnos primerjajo s “cimrstvom”.


Strah pred osamljenostjo je močna motivacija.

Pri nas sobivanje zaposlenih velja za nekaj “slabšega”. Slovenec pač rabi svoj mir, ograjo in 3-metrske ciprese okrog, drugače to ni to. :))) Še sploh v manjšem kraju je vprašanje, kako bi radovedne sosede sprejele kaj takega.

V tako opevani tujini pa je sobivanje čisto nekaj normalnega in še zdaleč ne za ljudi z družbenega roba. Še en kup serij je na to temo, od Prijateljev do Velikega poka itd. Kako zadeva poteka, je pa odvisno samo in edino od ljudi, ki si delijo stanovanje. Tudi glede istega ali nasprotnega spola ali para ali dveh parov, pa hišni red itd. itd. Toliko različnih variant, kolikor je ljudi.

Jaz sem na tak nacin zivela se skoraj 10 let po koncanem faksu. Nasle smo se 3 punce in najele 3 sobno stanovanje. Dejansko smo funkcionirale kot neka mala druzinica. Se druzile, skupaj jedle in si pomagale.Tudi ko so punce odhajale, smo za najem proste sobe imele kastinge,ker smo zelele da pride punca, ki bo del nase druzinevnam ke to funkcioniralo super in imam na to obdobje lepe spomine. In tudi sedaj bi sla v to ponovno. Vedno pravim, ko nom stara, mogoce sama, da bi zivela s kako osamljeno prijateljico skupaj. Eno stanovanje se oddaja, v enem zivis, stroski se razpolovijo, od najemnine si.pa lahko toplice privoscis pa. Se skrbis eden za drugega. Bingo.

O hvala, da ste se oglasili tudi taki, ki imate izkušnje s takim bivanjem.
Ja, res me čudi, da ponekod v tujini je to stalna praksa pri samskih. Pri nas pa očitno kar tabu. Zato sem še toliko bolj vesela, da se vas je nekaj z izkušnjami oglasilo.
Mi je pa zanimivo, da eni smatrajo, da je to za ljudi z družbenega roba. Po drugi strani pa ogromno ljudi živi z možem/ženo, med njima pa predvsem sovraštvo, zaničevanje. Pa osebno poznam dosti takih ljudi. Toliko o družbenem robu.

Poglej, tu na forumu najbrž sostanovalcev ne boš dobila. Prvi korak je, da objaviš oglas ali to omeniš okoli, pa vidiš, kaj in kako.

Okolica in čenče naj te ne brigajo, itak bodo vedno imeli kaj za reči, če bodo to želeli. Če ti hočeš iskati sostanovalko, je to tvoja stvar. Samo pravimo ti, da obstajajo tako plusi kot minusi. Kako živijo partnerji ali drugi, je tukaj nepomembno. Kot da iščeš izgovor ali predvsem odgovor na vse, kar mi menimo, in želiš opravičiti svoje razmišljanje. Tukaj ne rabiš enako mislečih, ti rabiš nekaj idej in seveda dobro cimro:)

Kot sem že napisala, temo sem odprla, ker me zanimajo tako plusi kot minusi. No predvsem minusi. Pluse vem sama: manjši stroški :).
Se pa tu in tam najdejo kake cvetke, ki mešajo druge stvari zraven (mehanik partnerstvo recimo) pa sem jim tudi odgovorila.

Kot že rečeno, ne bi bilo napak, da tema postane pripeta, da se interesenti lahko dobijo.
V Ljubljani in verjetno še kje, je taka oblika življenja zelo pogosta, tudi ljudi, obeh spolov, po že končanem študiju, tudi po zaposlitvi ali vmesnem času, ob prejemanju dsp.
Kar ni nič neobičajnega, niti ni neplačnikov.
Te skupnosti so zelo disciplinirane, ni nobenih problemov.
Tudi medgeneracijsko se ujemajo, ker gre za sožitje in razširjena obzorja.

Ker pa je to še vedno predrago, se vedno išče še boljše in cenejše rešitve, ker obstajajo.

Moj predlog pač, ker vidim dnevno, da so potrebe vedno večje.

Ter razdelitev možnosti sobivanja po regijah, da je bolj pregledno.

V vsakem primeru neuporabna varianta. Redki se ujamejo in da je se v redu.
Poišči si raje moškega z debelo denarico, se poroči in vsi tvoji problemi bodo izginili. To je edina prava rešitev.


Pod mostom se kar dobro razumejo, se držijo pravil.
Česar še nisi na lastni koži preizkusil, še ni rečeno, da tega tudi drug ni in da ne obstaja.

Ja, verjetno je v LJ res več tega.
Bom za začetek prečekirala spletne strani, da vidim, kje so sploh kaki oglasi na to temo.

Na portalu ZDUS so se ukvarjali s tem, tudi mali oglasi so bili možni, če se še, ne vem.

Sobivanje pa iščejo in nudijo tudi izven lj.
Interesenti, obojestranski, sigurno so, le videti, najti morajo ponudbo in povpraševanje.

Misliš ZDUS kot Zveza društev upokojencev :)?

Jaz bi se šla tako varianto samo v primeru, da sem tudi sama podnajemnik in če mi kaj ne paše, lahko kadarkoli odidem. V stanovanje, ki mi je svetinja, ker je moje ali pa želim še dolgo ostati tam, pa ne. Iz zgoraj napisanega razloga – lahko se z nekom ne ujameš in se ga ne moreš znebit, pa imaš pekel.
Zakaj pri nas takega sobivanja ni? A ni očitno? Ker živimo v pretežno lastniških stanovanjih in hišah. In s tem ni nič narobe. Časi pa se spreminjajo verjetno prihaja tudi to k nam, ker se standard niža. Ni pa meraj tako luštno verjetno kot v Prijateljih. In še tam so šli narazen, ko so odrasli.

Jaz bi se šla tako varianto samo v primeru, da sem tudi sama podnajemnik in če mi kaj ne paše, lahko kadarkoli odidem. V stanovanje, ki mi je svetinja, ker je moje ali pa želim še dolgo ostati tam, pa ne. Iz zgoraj napisanega razloga – lahko se z nekom ne ujameš in se ga ne moreš znebit, pa imaš pekel.
Zakaj pri nas takega sobivanja ni? A ni očitno? Ker živimo v pretežno lastniških stanovanjih in hišah. In s tem ni nič narobe. Časi pa se spreminjajo verjetno prihaja tudi to k nam, ker se standard niža. Ni pa meraj tako luštno verjetno kot v Prijateljih. In še tam so šli narazen, ko so odrasli.

Sem bila precej v Angliji pa sem videla, da imajo taka sobivanja in imajo dosti višji standard kot pri nas tako, da tu ne gre za neko nižanje standarda :).
Se pa seveda strinjam, da je riziko, ker ne veš na koga naletiš. Lahko je prava zgaga, ki se je ne moreš znebiti.
Pri nas je v teoriji res malo sobivanj. V praksi je pa tega ogromno. Samo gre za sobivanje moškega in ženske, ki sta ponavadi poročena, se pa videt ne moreta. Se prepirata, tepeta, je vmes še kak alkohol. Živita pa še vedno skupaj. To pa je nizek standard. In to se gre kar dosti ljudi. Jaz se tega pa res ne bi šla, če prav je pogosta praksa pri nas.
Razmišljam pa o varianti, da bi dala v najem sobo kaki samski ženski mojih let. Zato sem odprla to temo, da malce vidim kako ljudje o tem razmišljajo, kake izkušnje imajo.

Misliš ZDUS kot Zveza društev upokojencev :)?[/quote]

V gugl vpišeš, pa je. Z velikimi, ja. Pomeni kratico.
Saj govorim, da to ni nova ideja, niti potreba ni od danes.

Bo pa vsekakor potrebna svoja splwtna stran, kot za prevoze, ki jih je tudi kar nekaj, se prakticira, pa nikomur prej na misel ni prišlo, da bi vozil tujce ali sam iskal tujega voznika.
Časi se spreminjajo.
Na,bolje, čeprav počasi.

Sem bila precej v Angliji pa sem videla, da imajo taka sobivanja in imajo dosti višji standard kot pri nas tako, da tu ne gre za neko nižanje standarda :).
Se pa seveda strinjam, da je riziko, ker ne veš na koga naletiš. Lahko je prava zgaga, ki se je ne moreš znebiti.
Pri nas je v teoriji res malo sobivanj. V praksi je pa tega ogromno. Samo gre za sobivanje moškega in ženske, ki sta ponavadi poročena, se pa videt ne moreta. Se prepirata, tepeta, je vmes še kak alkohol. Živita pa še vedno skupaj. To pa je nizek standard. In to se gre kar dosti ljudi. Jaz se tega pa res ne bi šla, če prav je pogosta praksa pri nas.
Razmišljam pa o varianti, da bi dala v najem sobo kaki samski ženski mojih let. Zato sem odprla to temo, da malce vidim kako ljudje o tem razmišljajo, kake izkušnje imajo.[/quote]

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.

Misliš ZDUS kot Zveza društev upokojencev :)?[/quote]

V gugl vpišeš, pa je. Z velikimi, ja. Pomeni kratico.
Saj govorim, da to ni nova ideja, niti potreba ni od danes.

Bo pa vsekakor potrebna svoja splwtna stran, kot za prevoze, ki jih je tudi kar nekaj, se prakticira, pa nikomur prej na misel ni prišlo, da bi vozil tujce ali sam iskal tujega voznika.
Časi se spreminjajo.
Na,bolje, čeprav počasi.[/quote]

Ja, sem vpisala in dobila ven, da je to zveza upokojnskih društev :).

Sem bila precej v Angliji pa sem videla, da imajo taka sobivanja in imajo dosti višji standard kot pri nas tako, da tu ne gre za neko nižanje standarda :).
Se pa seveda strinjam, da je riziko, ker ne veš na koga naletiš. Lahko je prava zgaga, ki se je ne moreš znebiti.
Pri nas je v teoriji res malo sobivanj. V praksi je pa tega ogromno. Samo gre za sobivanje moškega in ženske, ki sta ponavadi poročena, se pa videt ne moreta. Se prepirata, tepeta, je vmes še kak alkohol. Živita pa še vedno skupaj. To pa je nizek standard. In to se gre kar dosti ljudi. Jaz se tega pa res ne bi šla, če prav je pogosta praksa pri nas.
Razmišljam pa o varianti, da bi dala v najem sobo kaki samski ženski mojih let. Zato sem odprla to temo, da malce vidim kako ljudje o tem razmišljajo, kake izkušnje imajo.[/quote]

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]

Sicer nimam pojma kaj si želala povedat. Ampak povem ti še enkrat: v Angliji je ogromno takih primerov. Pa ni videt, da bi bili kaki reveži :). Tudi statistika, če vtisu ne verjameš, pravi, da imajo dosti višji standard kot mi :).

Sem bila precej v Angliji pa sem videla, da imajo taka sobivanja in imajo dosti višji standard kot pri nas tako, da tu ne gre za neko nižanje standarda :).
Se pa seveda strinjam, da je riziko, ker ne veš na koga naletiš. Lahko je prava zgaga, ki se je ne moreš znebiti.
Pri nas je v teoriji res malo sobivanj. V praksi je pa tega ogromno. Samo gre za sobivanje moškega in ženske, ki sta ponavadi poročena, se pa videt ne moreta. Se prepirata, tepeta, je vmes še kak alkohol. Živita pa še vedno skupaj. To pa je nizek standard. In to se gre kar dosti ljudi. Jaz se tega pa res ne bi šla, če prav je pogosta praksa pri nas.
Razmišljam pa o varianti, da bi dala v najem sobo kaki samski ženski mojih let. Zato sem odprla to temo, da malce vidim kako ljudje o tem razmišljajo, kake izkušnje imajo.[/quote]

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]
Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]
Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

Točno za to gre :).

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]
Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

seveda ne, ker bodo slej ko prej podedovale nepremičnino oz. jim jo bo že kdo od sorodnikov podaril. Ne morete primerjati ene Anglije, kjer mislim, da ima samo polovica ljudi nepremičnino ali pa še to ne in Slovenije, kjer ima preko 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nepremičnino. V Sloveniji si prisiljen nekaj kupiti, razen če se greš večno socialkanje.
Skupno bivanje je tako bolj redka varianta, ni pa nemogoča. Kar se mene tiče, je tudi zelo smiselna.

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]
Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

seveda ne, ker bodo slej ko prej podedovale nepremičnino oz. jim jo bo že kdo od sorodnikov podaril. Ne morete primerjati ene Anglije, kjer mislim, da ima samo polovica ljudi nepremičnino ali pa še to ne in Slovenije, kjer ima preko 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nepremičnino. V Sloveniji si prisiljen nekaj kupiti, razen če se greš večno socialkanje.
Skupno bivanje je tako bolj redka varianta, ni pa nemogoča. Kar se mene tiče, je tudi zelo smiselna.


Prioritete praviš….

A sploh dopuščaš možnost, da nimajo vsi enakih prioritet kot jih imaš ti in da obstaja mnogo njih, ki se jim gladko fučka za vse tisto kar ti daješ v sam vrh prioritet?

New Report

Close