Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski in skupno bivanje z nekom – 30+

Samski in skupno bivanje z nekom – 30+


Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

seveda ne, ker bodo slej ko prej podedovale nepremičnino oz. jim jo bo že kdo od sorodnikov podaril. Ne morete primerjati ene Anglije, kjer mislim, da ima samo polovica ljudi nepremičnino ali pa še to ne in Slovenije, kjer ima preko 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nepremičnino. V Sloveniji si prisiljen nekaj kupiti, razen če se greš večno socialkanje.
Skupno bivanje je tako bolj redka varianta, ni pa nemogoča. Kar se mene tiče, je tudi zelo smiselna.[/quote]

Jaz nisem in ne bom nič podedovala. Sem kar sama za vse.
Lahko izbiram in dam ves denar v nepremičnino.. Lahko pa se glede tega skušam malce znajti in bo ostalo kaj denarja za potovanja in hobije. Zato razmišljam o sobivanju.


Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

Točno za to gre :).[/quote]
kakšna je razvitost najemniškega trga pri nas in drugod…
seveda ti imaš svoje in bi malo oddajala,da bi bilo tebi lažje – ti imaš stalnost, kaj pa najemnik, kaj misliš,da si najemnik ne želi nekega občutka varnosti, da se ustali.
Pri nas najemniški trg ni tako razvit, da bi bile množične možnosti najema za nedoločen čas… razen neprofitnih stanovanj – do teh pa je težko priti… in potem je logično, da si vsak raje kupi nekaj svojega, čeprav malega, da lahko v miru živiš, brez strahu,da te najemnik čez noč na cesto postavi.
Zunaj so drugačne možnosti tudi dolgoročnih najemov.
in če se želiš npr. ustaliti, si ustvariti družino – ni glih super truper se seliti vsake kvatre.
Sicer pa ti – če iščeš tako cimro – moraš iskati neko karieristko, ki si ne bo ustvarila družine, da bi želela živeti s teboj samska. Pa še lokacija tvoja tudi ni neki top – če bi bila v Lj , bi bilo drugače – tam je več možnosti za takšne, ker so tudi službe… na vasi ali v nekem malem kraju, je pač težje,da dobiš koga takega.

V gugl vpišeš, pa je. Z velikimi, ja. Pomeni kratico.
Saj govorim, da to ni nova ideja, niti potreba ni od danes.

Bo pa vsekakor potrebna svoja splwtna stran, kot za prevoze, ki jih je tudi kar nekaj, se prakticira, pa nikomur prej na misel ni prišlo, da bi vozil tujce ali sam iskal tujega voznika.
Časi se spreminjajo.
Na,bolje, čeprav počasi.[/quote]

Ja, sem vpisala in dobila ven, da je to zveza upokojnskih društev :).[/quote]

Saj je. In če si pogledala, jim je projekt že stekel. Za starejše sicer, primer dobre prakse je pa le.

O mlajših, ki živijo tako, pa je tudi res.
O mešani starosti, obeh spolov.
Torej praksa kaže, da povpraševanje je in že dlje časa.
Drugače ne bi bili ex samski domovi nabiti s Slovenci.

Manjka pa en dober portal, kjer bi se takoj dobilo podatke o povpraševanju/ponudbi sobivanja za vse regije v Sloveniji.
Sedaj so ti razdrobljeni na oddam/najamen.
Tisti, ki išče v tej smeri, ima veliko izgubo časa.
Primer tu, ko že odprta tema ni prinesla pravih odgovorov in si morala odpreti novo.
Še to naj dodam, da bi se ljudje selili tudi na podeželje.
Da iščejo tako mlajši, kot starejši, kot moški in kot ženske.
Problem je le v tem, da je cena sprejemljiva ta tisto, kar dobiš.

Želje si različne.

Točno za to gre :).[/quote]
kakšna je razvitost najemniškega trga pri nas in drugod…
seveda ti imaš svoje in bi malo oddajala,da bi bilo tebi lažje – ti imaš stalnost, kaj pa najemnik, kaj misliš,da si najemnik ne želi nekega občutka varnosti, da se ustali.
Pri nas najemniški trg ni tako razvit, da bi bile množične možnosti najema za nedoločen čas… razen neprofitnih stanovanj – do teh pa je težko priti… in potem je logično, da si vsak raje kupi nekaj svojega, čeprav malega, da lahko v miru živiš, brez strahu,da te najemnik čez noč na cesto postavi.
Zunaj so drugačne možnosti tudi dolgoročnih najemov.
in če se želiš npr. ustaliti, si ustvariti družino – ni glih super truper se seliti vsake kvatre.
Sicer pa ti – če iščeš tako cimro – moraš iskati neko karieristko, ki si ne bo ustvarila družine, da bi želela živeti s teboj samska. Pa še lokacija tvoja tudi ni neki top – če bi bila v Lj , bi bilo drugače – tam je več možnosti za takšne, ker so tudi službe… na vasi ali v nekem malem kraju, je pač težje,da dobiš koga takega.[/quote]

Zato sem pa napisala, da pridejo upoštev samo samski, brez otrok :).

Ja, sem vpisala in dobila ven, da je to zveza upokojnskih društev :).[/quote]

Saj je. In če si pogledala, jim je projekt že stekel. Za starejše sicer, primer dobre prakse je pa le.

O mlajših, ki živijo tako, pa je tudi res.
O mešani starosti, obeh spolov.
Torej praksa kaže, da povpraševanje je in že dlje časa.
Drugače ne bi bili ex samski domovi nabiti s Slovenci.

Manjka pa en dober portal, kjer bi se takoj dobilo podatke o povpraševanju/ponudbi sobivanja za vse regije v Sloveniji.
Sedaj so ti razdrobljeni na oddam/najamen.
Tisti, ki išče v tej smeri, ima veliko izgubo časa.
Primer tu, ko že odprta tema ni prinesla pravih odgovorov in si morala odpreti novo.
Še to naj dodam, da bi se ljudje selili tudi na podeželje.
Da iščejo tako mlajši, kot starejši, kot moški in kot ženske.
Problem je le v tem, da je cena sprejemljiva ta tisto, kar dobiš.

Želje si različne.[/quote]

Nisem čekirala portala v detajle, ker, ko sem videla, da je za upokojence… jaz imam že vsaj 30 let do penzije :).


Prioritete praviš….

A sploh dopuščaš možnost, da nimajo vsi enakih prioritet kot jih imaš ti in da obstaja mnogo njih, ki se jim gladko fučka za vse tisto kar ti daješ v sam vrh prioritet?[/quote]
Govorim o spremembah prioritet pri mlajsi generaciji, ne o mojih in tvojih. Seveda ne velja to za vse 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, a splosen trend je precej ociten in prihaja tudi k nam, kot vedno z zamudo. Zato tudi porast sharing ekonomije. Mladim ni toliko pomembno da imajo svoj avto kot to, da nekam cim hitreje pridejo. Zavedajo se, da lastnina prinasa dodatne stroske in obveznosti. Jaz avtorico razumem in ce bi bila samska bi tudi razmisljala podobno. Ti pac ne. Tudi ok.


Prioritete praviš….

A sploh dopuščaš možnost, da nimajo vsi enakih prioritet kot jih imaš ti in da obstaja mnogo njih, ki se jim gladko fučka za vse tisto kar ti daješ v sam vrh prioritet?[/quote]

Odlično je napisala.

V povezavi s standardom zato, ker zdaj odrašča generacija, ki nima svojih nepremičnin, te pa so postale tudi zelo drage. Generalno gledano imajo v Angliji mogoče višjji standar, ampak prosim, ne govori, da greš v tak tip bivanja, če imaš denarja za izvoz, ampak hočeš prihranit. nekdovv Angliji, ki mora plačevat najemnino, ima nižji standard od nekoga v Sloveniji, ki ima lastno nepremičnino, to mi lahko verjameš.
In naš najemniški trg seveda ne deluje kot v Angliji. Verjetno tudi najemnodajalcev, ki bi se šli te štose (kup samskih v enem stanovanju) ni veliko.[/quote]
Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

Avtorica je ena tistih, ki ji nepremičnina očitno toliko pomeni, da jo ima. In v bistvu ne gre za sobivanje, o kakršnem govorimo tukaj, ampak bi ona sobo oddaja, razlika je samo v tem, da pričakuje, da ji bo najemojamalka ob tem še za družbo.
Tako da sploh ne vem, zakaj o sobivanju sploh pogovarjamo, ker to ni to.
Mladim nepremičnine nič ne pomenijo – tudi meni ni, ko pa pride družina, se pa prioritete zelo hitro spremenijo. Ona bi pa sostanovalko malo starejšega datuma. Tukaj bo pa problem. 40 let, brez otrok, brez partnerja, brez lastne nepremičnine, Slovenija …


Gre za prioritete. Slovenci pac raje zivotarijo v svojih bajturinah na kruhu in vodi (karikiram), avtorica pa bi raje oddala eno sobo in si z najemino privoscila kaksen izlet, masazo, kino… mlajse generacije ne dajo vec toliko na lastnino, bolj pomembno jim je uzivanje zivljenja. V to so delno tudi prisiljeni. Lastna nepremicnina je nedosegljiva, lahko pa grejo vsako leto za 3tedne z nahrbtnikom po svetu….[/quote]

Avtorica je ena tistih, ki ji nepremičnina očitno toliko pomeni, da jo ima. In v bistvu ne gre za sobivanje, o kakršnem govorimo tukaj, ampak bi ona sobo oddaja, razlika je samo v tem, da pričakuje, da ji bo najemojamalka ob tem še za družbo.
Tako da sploh ne vem, zakaj o sobivanju sploh pogovarjamo, ker to ni to.
Mladim nepremičnine nič ne pomenijo – tudi meni ni, ko pa pride družina, se pa prioritete zelo hitro spremenijo. Ona bi pa sostanovalko malo starejšega datuma. Tukaj bo pa problem. 40 let, brez otrok, brez partnerja, brez lastne nepremičnine, Slovenija …[/quote]

Zdaj ga pa že ornk biksaš :).
Nepremičnine drugače nimam.
Družbe pa v resnici ne želim. Bi raje stanovala čisto sama. Samo so pač nižji stroški, če še kdo biva v istem stanovanju. Zato bi bila pripravljena si delit stanovanje. To ne pomeni, da želim skupno kuhanje pa skupno gledanje TV pa tako naprej.
Če bi imela dva jurja plače, mi na kraj pameti ne bi padlo se it kakega sobivanja. Ker sem raje sama kot v družbi :), kar se tiče stanovanja.

Avtorica je ena tistih, ki ji nepremičnina očitno toliko pomeni, da jo ima. In v bistvu ne gre za sobivanje, o kakršnem govorimo tukaj, ampak bi ona sobo oddaja, razlika je samo v tem, da pričakuje, da ji bo najemojamalka ob tem še za družbo.
Tako da sploh ne vem, zakaj o sobivanju sploh pogovarjamo, ker to ni to.
Mladim nepremičnine nič ne pomenijo – tudi meni ni, ko pa pride družina, se pa prioritete zelo hitro spremenijo. Ona bi pa sostanovalko malo starejšega datuma. Tukaj bo pa problem. 40 let, brez otrok, brez partnerja, brez lastne nepremičnine, Slovenija …[/quote]

Zdaj ga pa že ornk biksaš :).
Nepremičnine drugače nimam.
Družbe pa v resnici ne želim. Bi raje stanovala čisto sama. Samo so pač nižji stroški, če še kdo biva v istem stanovanju. Zato bi bila pripravljena si delit stanovanje. To ne pomeni, da želim skupno kuhanje pa skupno gledanje TV pa tako naprej.
Če bi imela dva jurja plače, mi na kraj pameti ne bi padlo se it kakega sobivanja. Ker sem raje sama kot v družbi :), kar se tiče stanovanja.[/quote]

Potem se pa opravičujem, sem te očitno narobe brala ali pa pomešala.

No, jst sem tak!! Star sem 30, farmacevt, placa dobra. Razsel sem se s punco in se vselil z enim tipom, ki je zdravstveni tehnik. Vsak ima svojo sobo in kopalnico. Dnavna soba in kuhinja skupna. Vsak svoj balkon. Meni je zakon! V bistvu sva postala kot brata. Vsak ima svoj lajf. Ampak hkrati ga lahko recimo prosim, da je doma, ko mi kdo dostavi kak pamet. Ali pa zadnjic je imrl on virozo in sem ga peljal na urgenco. Tko da nisi sam. Je res super. On ima zdaj tudi punco in je obcasno pri njej. Meni se zdi super1

Zdaj ga pa že ornk biksaš :).
Nepremičnine drugače nimam.
Družbe pa v resnici ne želim. Bi raje stanovala čisto sama. Samo so pač nižji stroški, če še kdo biva v istem stanovanju. Zato bi bila pripravljena si delit stanovanje. To ne pomeni, da želim skupno kuhanje pa skupno gledanje TV pa tako naprej.
Če bi imela dva jurja plače, mi na kraj pameti ne bi padlo se it kakega sobivanja. Ker sem raje sama kot v družbi :), kar se tiče stanovanja.[/quote]

Potem se pa opravičujem, sem te očitno narobe brala ali pa pomešala.[/quote]

Ni panike. Tako ali tako zbiram samo mnenja, ideje, da vem kako naprej.
Sem pač v letih, ko vem, da je treba narediti korenite spremembe. Pa razmišljam kako in kaj.
Drugače pa kupujem nepremičnino in zato vse mogoče razmišljam.

Kaj takega sem imela v mislih ja.
Pač, če pa kdo postane nesamski, gre lahko pa po svoje :).

Dva z medicinsko izobrazbo se vozita zaradi viroze na urgenco :)))))

Sem preizkusila sobivanje odraslih oseb, ki se pred tem niso poznale med seboj, v osnovi je zadeva kar se deljenja stroškov tiče ok, v mojem primeru se je zataknilo pri vzdrževanju skupnih prostorov, ker nismo našli skupnega jezika, tako da je moj edini pomislek pri vsem, da najdeš prave sostanovalce, ampak verjamem, da med odraslimi to ni prevelik problem. Če oddajaš sobo kot lastnik nepremičnine, premisli koliko ti pomeni življenje brez prilagajanja v primerjavi z deljenimi stroški.
Takšna sobivanja se normalno dogajajo po Sloveniji, jaz ne živim v Ljubljani, je pa res, kot je nekdo že omenil, da moraš nekaj časa izgubiti v iskanju med oddam/najamem oglasi.

Hvala za tvoja razmišljanja.
Hvala vsem za vaša razmišljanja. Vse, kar ste napisali, mi pomaga pri nadaljnih odločitvah. Tako, da je fajn, da imamo tale MON :). Človek na marsikaj ne pomisli sam, ko pa takole drugi napišete svoja razmišljanja, svoje izkušnje, se pa bolj odprejo tudi moja obzorja :).

New Report

Close