Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski trpijo, ker nimajo nobenega

Samski trpijo, ker nimajo nobenega

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 07.10.2022 ob 05:58

Biti v vezi zato da na stara leta ne boš sam je zgrešeno glih tko kot imeti otroke zato, da ti na stara leta pomagajo.

Bistvo veze je, da dva delujeta v najvišje dobro obeh in njune veze. Da se spostujeta, ljubita, si dajeta podporo in si stojita ob strani, da negujeta svojo vezo oba….

Ce si sam je pomembno, da nisi ob tem osamljen. To sta locena pojma. Biti sam je odsotnost drugih, biti osamljen pa odsotnost sebe.

Biti v vezi zgolj zato da nisi sam je zgreseno. Je pa ogromno eknomskih odnosov, mrtvih odnosov.. to je lajf zivih mrlicev.. imajo pare streho nad glavo nimajo pa bistvo veze.. mrtvo

Tako na kratko opisano, a zadela si bistvo. V resnici je popolnoma srečnih v odnosu manj kot 5% (pet) parov!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Łukasz Pedalski245, 06.10.2022 ob 19:07

Odgovor na objavo uporabnika
pristno, 06.10.2022 ob 11:48

Pristen odnos imaš lahko z marsikom, ne samo s partnerjem. Na žalost večina ljudi (tudi vezanih) niti približno nima pristnih odnosov s komerkoli. Predlagam da greš za prostovoljca v kakšen dom za ostarele, pa boš razumel o čem govorim. Sami so skoraj vsi na stara leta, neglede na to ali so bili v vezi in imeli otroke ali ne. Sploh pa moški skoraj 10 let prej umrete, tako da v vsakem primeru imaš visoke možnosti da boš sama kot ženska na stara leta. Samske ženske statistično dlje živijo od poročenih. Zanimivo pa da poročeni moški statistično dlje živijo kot samski.

Ni potrebno veliko možganskih celic za ugotoviti zakaj. Kateri moški imajo več možnosti za se poročit? Tisti, ki imajo denar, zdravje, razgledanost, družbeni vpliv. Dejavniki, ki prispevajo k daljšemu življenju. Bolehen klošar pač se ne bo mogu poročiti. Da, pri ženskah pa je obratno, veliko se jih poroči, da si izboljša status, tiste ta bolj uspešne pa zaradi svoje izbirčnosti imajo manj možnosti za poroko in nasploh vezo, zato ostanejo same, ampak ker imajo zgoraj naštete atribute, dlje živijo, ti so neodvisni od spola.

Tvoja teorija. Moja je pa bolj v smislu da ženske običajno skrbijo za družino. Tudi za moža. Ga vlečejo k zdravniku, kar sam mogoče ne bi šel, skrbijo za higieno in prehrano, da so aktivni kot družina…. Veliko žensk skrbi za vse samo zase ne. Tako da meni je čisto logično da poročeni moški (za katere se skrbi) živijo dlje od poročenih žensk (katere skrbijo zanj).

drugač je res… žensko kad hoče…. nemože to ni da se naplati ni namiri… nemoze niko bolje oko kuče djece gospodinjstva…

sej je hadis… žena na možu zasluži raj v 40ih dneh… mož na ženi ne more za 40 let…

Res trpim, ko mi ni treba konstantno popravljat za njim ali ko se mi ni treba kregat, kaj sem kupila s svojim denarjem.

Mislim, da je res, da ženska in moški potrebujeta drug drugega, ampak v današnjem svetu, kjer je vse instant, površinsko, materialistično, zablojeno, brez empatije in čustev je to vse prej kot želja biti par, kvečjemu izkoriščanje drug drugega za takšne in drugačne potrebe.

Samski ali v vezi, nimam pojma kaj je bolje. Sem bila v vezi veliko let in sem bila zelo osamljena. Veze so res samo še ekonomske in vecinoma odtujene,ne znamo biti več drug z drugim.

Res pa tudi je, da nisem srečna kot samska.

Tako, da jaz mislim da vezani ali samski, nima veze, ampak oboji niso zares srečni oziroma je takšnih zelo zelo malo.

Vezani se bahajo kaj vse imajo od nepremičnin do odtujenega moža in otrok in kako do oh in ah družina..

Samski se bahajo, kako jim nič ne manjka in imajo vse, jih nihče ne komandira, seksajo lahko kjerkoli.. V resnici si pa skoraj vsak v sebi želi najti svojo polovico. Če temu ni tako, potem so čustveni invalidi, kar je danes tako in tako kruta realnost.

Žalostno je to, da poznam vedno več samskih, ki se ne želijo več vezati, zaradi prilagajanja in ostalih razlogov. Žal mi je, da smo se tako odtujili, da ne damo več priložnosti drug drugemu.

Zdravo berem tole,pa me kar stisne,jaz sem tudi samski star 49 pa zelo pogrešam žensko fruzbo,rad grem na kaksno potovanje,na morje,pa še kaj bi se našlo,zelo rad  bi dobu kakšno za druzbo,sem zaposlen in mobilen,če je katera tudi samska brez druzbe pa se javi

069 685 117

Lep pozdrav,da vidm če bo katera zbrala pogum

Odgovor na objavo uporabnika
poiščite svoje srce, 06.10.2022 ob 09:32

..a tega nočejo priznati. Človek ni osamljen otok.

Moški in ženska sta za skupaj, in oba trpita če sta brez drug drugega. Razen v posebnih primerih, ko ima oseba višje cilje, se lahko govori o samski “sreči”. Drugače pa je vse iluzija.

Samski se večinoma slepijo, ko se bahajo o svoji sreči, uspehih, življenjskem zadovoljstvu. Trdijo, da so vezani in starši tisti, ki so potegnili ta kratko.

Sploh se ne zavedajo, v kakšni zmoti so. Na stara leta se bodo kesali, da so se zaprli vase in niso stkali nobenega pristnega odnosa z nasprotnim spolom.

Samski, ki ste še dokaj mladi, brž v akcijo! Najhujše je biti sam brez nikogar na stara leta. Ko si mlad še nekako gre, ko pa se postaraš se vse obrne na glavo.

 

….tvoj zapis…nima ne repa…se manj glave…da te rasvetlim…

25let porocena,uspesni,s hiso,vikend,3avti,motor,potovali,….prisla bolezen,moz se s  tem ni hotel ukvarjati in se po hitrem postopku locil….me vrgel iz skupne hise…ker zaradi vseh  operacij in kemo nisem imela moci za borbo..in kaj…na stara leta sem sama in zapuscena,ker sem enemu bedaku bila zvesta in mu vedno rit spodnasala…

To je realnost zivljenja ….

Car(-ica)! Točno tako. Ne glede na iluzijo kompanije…

Civkanje v prazno….

Poznam par samskih,ki govorijo da so srečno samski in jim nič ne manjka.Potem  ta isti samski ob kakšnih praznikih govorijo,kako so utožni,ker so samski.Ko se pride na temo denarja,govorijo kako je nam ki nismo samski bolje,ker si lahko več privoščimo.Težko jih je razumet.

Odgovor na objavo uporabnika
Here we go again, 06.10.2022 ob 09:55

 

Đis no, tudi tisti, ki je trenutno v vezi s tabo, ti ne garantira, da bo do konca s tabo do groba. Se ločujejo pri 50, 55 i 60, celo pri 70 letih. Se ne čudim, se imajo že poln kurac. Tudi koljejo in davijo se med seboj. Beremo pogosto v črni kroniki.

In kdo pravi, da smo samski sami? Imamo svojo družbo, hobije, potovanja in seksamo kot zajci. Ja, tudi s tistimi vezanimi. Ko nam bo v življenje uletel kdo primeren, se bomo vezali. Med tem časom se še kako potrudimo, da živimo polno.

Biti samski, ne pomeni, da si zaprt med štirimi stenami in jočeš v plišastega medvedka! To je TVOJ stereotip. Vam nekaterim je poroka edini življenjski dosežek.

V čem je tvoj problem? Si se zanemarilo v dolgočasni vezi, kjer ne smeš prdnit brez dovoljenja partnerja ali pa rabiš samo nabirat klike za večno hvaležno provokativno temo?

 

 

Tako je še strinjam… Verjetno si avtor tako to predstavlja 😅. Sicer pa koliko vezanih je veliko veliko bolj nesrečnih kot pa samskih. Samski gre uživa. Vezan ne more kar it pustit družino in reči danes grem pa sam na morje. Jaz pa to lahko kadar se mi zazdi

Point tega, da je folk bolj srečen v zvezah, je, da se po enem času naveliča partnerja in bi ga potem morali zamenjat, a ga ne. 🙂 Potem pa niso več srečni.

 

Jaz poznam pa same srečne samske in cel kup živčnih razvalin v zvezi.  Samski potujejo, se družijo in se imajo fajn, vezani z napačnimi pa en drugemu pijejo kri. Bila tudi sama lep cas samska in moram rečt, da je bilo res top obdobje. Super je biti brez obveznosti in odgovornosti in poceti čisto samo to, kar ti je všef, brez prilagajanja. In ne, samski niso nikoli tako osamljeni kot ljudje v slabih zvezah.

Kaj ti mislis da tisto picko kaj bom jutri pobral bo se na stara leta zmano? Ni sans te bo ze zdavanaj posusena!

Avtor, tebe je pa en samski zelo nahecal:):):)

Hahaha, ne živimo več v dobi dinozavrov….boljše je bit samski, kot v vezi s kretenom:)

In ne nič ne trpimo!!!!

Se mi pri teh letih zdi, da je tam proti 70. kar dobro imeti nekoga svojega. Saj si ga včasih sit in on tebe, pa enkrat se en zbudi siten, drugič drugi, ampak imaš vsaj koga sekirati 🙂 Je neka pripadnost, navada, drobna pomoč pri kakšni zadevi, ki sicer (še) ni neobhodna, a ti kaj olajša. Pa neki skupni spomini. Včasih to staro sitnobo objameš, ko ti prinese zajtrk v posteljo in te celo prijazno gleda. Pa skupaj gresta kam in se spominjata, kako je bilo nekoč čisto drugače. Otroci in kasneje vnuki pa sploh prinesejo sonček.

Nisem ena tistih, ki brez moškega ne bi znala živeti. Bi se oba čisto dobro znašla sama, a je bolje skupaj.

 

ja gospa.

Srečen tako nihče ni, ker to tudi ni namen tega življenja. Sreča pride včasih, ko jo najmanj pričakujemo v zelo kratkih prebliskih, ni pa to neka stalnica, da ko nekaj dosežeš, boš pa srečen za stalno. Vsak človek se mora za nekaj boriti, pa makar sam ali v vezi. Meni najbolj tako odgovarja, da sem sam, ker imam sam s sabo dovolj dela in z uresničevanjem idej. Da bi pa zato, da bom na silo z neko partnerko skupaj, pozabil na svoje cilje in poslanstvo, ne hvala. Tako ali tako si sam, tudi, če vezan, samo da se tega ne zavedaš. Strah pred starostjo ali pred smrtjo? Naj se bojijo tisti, ki so drugim delali slabo. Če si kolikor toliko pošteno živel in brez žlehtnobe, nimam razloga, da bi se bal svojih poslednjih dni. Včasih je bolje biti povprečno beden, kot pa kaj drugega.

 

res je to… pozabljamo da smo v osnovi sami… razen Boga nimaš nobenega. piše vi osim Allaha ni pomagača ni zaveznika nemate.

sem pisal zadnjič. tudi nekdo je še pisal…

rodiš se sam, živiš sam in umrl boš sam…

kako živiš sam tudi če si u skupnosti…? noben te ne drži za roko ko greš u šolo… noben ko greš na šiht… itd…

tudi če te kaj boli… noben ti ne more pomagat… niti doktor… lahko kdo od družinskih članov naredi kako lepo gesto ampak bolečino boš trpel sam… ti je ne more pregnat… če te zob boli ti lahko partner reče da te ma rad ampak proči te neče… si sam v tem… al pa npr ve ko mate menstruacijo… še zdravnik ti ne more pomagat… popiješ tabletu i čutiš trpiš dok ne prođe… pomagat ti ne more noben.

Ne vem no, meni pri 70. ne bi bilo všeč, če bi nekdo konstantno vame drezal. Pa zakaj si ono, pa zakaj si tisto. Pa zakaj si tako, ne drugače. Ko si starejši, postaneš senilen, siten. Eni so pa že v mladosti taki. Ko bi ti narekovali, kako delaj, kako bodi. Zakaj tako, zakaj ne drugače. Ne rabim se ukvarjat s tem, je prekratko življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 07.10.2022 ob 05:56

Odgovor na objavo uporabnika
Povej mi, 06.10.2022 ob 23:27

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 06.10.2022 ob 09:36

Seveda se na stara leta vse obrne na glavo. Edina skupna stvar je, da živita pod isto streho, ker se noben ne more odselit, ker ni finančno sposoben.

A samski pa so finančno sposobni?

Seveda. Včasih ženske še bolj kot moški. Moški bi izvajali nasilje in komando. Psihično in fizično. Ženska je z moškim ker rabi k.urca. Sicer bi lahko vse bile lezbijke. Od moških ni nič, če jim poveš resnico, bodo oni dosegli laž. Samo da dobijo svoje.

Ne razumem, kaj ima to z mojim vprašanjem. En par mora bit skupaj, da finančno gre skozi mesec. A če gresta narazen, čudežno postaneta dovolj finančno sposobna tudi vsak zase? A se jima prihodki tako zvišajo? Imajo tisti v paru manjše plače? Ne vem. Razloži.

Vsakemu se lahko zgodi, da na koncu ostane sam, zato ne vidim smisla, da moram biti vedno tako, razen tistim, ki jim ni usojeno in se človek sčasoma tudi na samsko življenje navadi, vsi se pač moramo prilagoditi. Enim je to težko, drugim niti ne. Ne razumem ljudi, ki silijo z vprašanji ali je samskemu ok biti samski. Logično, da verjetno kdaj pride tudi do krize in ni ok, zelo verjetno pride tak način življenja v navado.

Odgovor na objavo uporabnika
Bedarija o prepricanju porocenih, 19.10.2022 ob 12:27

….tvoj zapis…nima ne repa…se manj glave…da te rasvetlim…

25let porocena,uspesni,s hiso,vikend,3avti,motor,potovali,….prisla bolezen,moz se s  tem ni hotel ukvarjati in se po hitrem postopku locil….me vrgel iz skupne hise…ker zaradi vseh  operacij in kemo nisem imela moci za borbo..in kaj…na stara leta sem sama in zapuscena,ker sem enemu bedaku bila zvesta in mu vedno rit spodnasala…

To je realnost zivljenja ….

Je bila v tem, da si se poročila s k.r.e.t.e.n.o.m. Mogoče tega nisi opazila prej in ja to je res hudo, ko te zapusti nekdo takrat, ko ga najbolj potrebuješ.

0a ti si sppetirka vaje 🤣

New Report

Close