Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski trpijo, ker nimajo nobenega

Samski trpijo, ker nimajo nobenega

Odgovor na objavo uporabnika
Povej mi, 20.10.2022 ob 00:03

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 07.10.2022 ob 05:56

Odgovor na objavo uporabnika
Povej mi, 06.10.2022 ob 23:27

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 06.10.2022 ob 09:36

Seveda se na stara leta vse obrne na glavo. Edina skupna stvar je, da živita pod isto streho, ker se noben ne more odselit, ker ni finančno sposoben.

A samski pa so finančno sposobni?

Seveda. Včasih ženske še bolj kot moški. Moški bi izvajali nasilje in komando. Psihično in fizično. Ženska je z moškim ker rabi k.urca. Sicer bi lahko vse bile lezbijke. Od moških ni nič, če jim poveš resnico, bodo oni dosegli laž. Samo da dobijo svoje.

Ne razumem, kaj ima to z mojim vprašanjem. En par mora bit skupaj, da finančno gre skozi mesec. A če gresta narazen, čudežno postaneta dovolj finančno sposobna tudi vsak zase? A se jima prihodki tako zvišajo? Imajo tisti v paru manjše plače? Ne vem. Razloži.

Kje piše, da če sta 2, ženska ne plačuje za vse položnice, hrano, … dedc pa postori moška opravila … a je to 50:50? Poleg tega pa se morata še prenašat, on ji teži, kaj je kupila, ona njemu, kaj je zapravil za to in to. Zaradi financ vztrajat skupaj? Brez veze.

Enemu paru ni treba biti skupaj, da prideta finančno čez mesec. Zanašati se na partnerja na ta način ni ok. Kaj, če umre? Z minimalcem ena oseba lahko preživi sama.

Mislim da v tej državi vsi trpimo.

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 20.10.2022 ob 06:15

Kje piše, da če sta 2, ženska ne plačuje za vse položnice, hrano, … dedc pa postori moška opravila … a je to 50:50? Poleg tega pa se morata še prenašat, on ji teži, kaj je kupila, ona njemu, kaj je zapravil za to in to. Zaradi financ vztrajat skupaj? Brez veze.

Ne ne ne, čakaj. Govora je o tem, da dva vztrajata skupaj, ker sicer finančno ne bi šlo skozi. Jaz to razumem tako, da če bi živela vsak zase, itak ne bi mogla zaradi premajhnih prihodkov. Zato sprašujem, kako so potem samski lahko finančno sposobni živeti sami? Kar hočem povedati je, da je vaša teorija o tem, da pari vztrajajo skupaj zaradi financ, zgrešena. Ker bi prav tako prišli skozi mesec, če bi bili samski, mar ne?

No, ni čisto res. Velika razlika je med biti samski in biti osamljen. Eni so osamljeni v zvezi. Drugi so samski, ampak ne osamljeni.

Eni so v zvezi, ker drugače ali ne znajo ali pa so finančno nezmožni bivati sami. So zato bolj srečni kot samski? Mislim, da ne.

 

 

To je čist res, da je razlika med samski in osamljen. Jaz recimo sem samski, ampak nikoli osamljen. Če hočem, lahko hitro koga spoznam za družbo in to se zgleda ne bo spremenilo. V bistvu se še otepal poznanstev, ker to bi se vsi samo družili. Mi prov paše, ko sem končno kak teden sam doma.

Po določenemu času samskosti, me najde kak dober tip in se nalepi name, ki se mu ne morem upret. Pa si rečem…fak, spet sem v igri in spet bo veselo, pa tako je luštno je bilo biti sam in svoboden. Prej miren deževen dan s knjigo in kavo zavita v topli dekici na kavču… zdaj telefon z sms-i dragega s polno romantičnimi sporočil in vabil sem in tja…oboje je lahko luštno. Biti sam ali v dvoje.

Odgovor na objavo uporabnika
Povej mi, 20.10.2022 ob 13:22

Ne ne ne, čakaj. Govora je o tem, da dva vztrajata skupaj, ker sicer finančno ne bi šlo skozi. Jaz to razumem tako, da če bi živela vsak zase, itak ne bi mogla zaradi premajhnih prihodkov. Zato sprašujem, kako so potem samski lahko finančno sposobni živeti sami? Kar hočem povedati je, da je vaša teorija o tem, da pari vztrajajo skupaj zaradi financ, zgrešena. Ker bi prav tako prišli skozi mesec, če bi bili samski, mar ne?

Bolj sem mislila na penzioniste npr. oni so skupaj, čeprav si grejo na jetra, ker en nima kam it, nima dovolj za bit sam.

Mladi pa smo komot lahko sami samski v najemu.

Odgovor na objavo uporabnika
V tem je point, 06.10.2022 ob 12:00

Vezani ste v gnilih vezah in si nočete priznat. Za tolažbo se spravljate nad srečne samske, da se z lastno zafurano vezo ne rabite ukvarjat.

Res je!

New Report

Close