Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še ena čez Mercator (zanimivo branje)

Še ena čez Mercator (zanimivo branje)

Totalna kapitalistična brezobzirno kruta miselnost je končno le napadla še slamo v glavi Slovencljev. Privoščiš, a, da so delavke navite kot formula, pa da mečejo artikle s čim večjo hitrostjo, da za lepo in prijazno besedo kupcu nimajo časa, da nimajo časa iti na WC lulat ali zamenjat tampon???!!! Da so izžete in utrujene na smrt, ko gredo domov?
Nagravžna kapitalistična miselnost je to, človek je le potrošna roba, nič drugega.
Upam, da Mercator ne bo NIKOLI postal tak kot je Lidl ali Hofer, ker potem bodo pa RES izgubili ogromno strank!
[/quote]

Se strinjam. Večina ljudi je žal preneumnih, da bi sploh dojeli, kako jim neoliberalna sužnjelastniška miselnost cvre možgane in ponavljajo dogmatične floksule neoliberalnih gurujev kot papagaji.

zaradi alergije na sojo lahko jem samo čokolado iz evrospina. druga ima vsaka sojin lecetin

Smešni se s tem “izkoriščanjem” delavk v lidlu. V lidlu se več naredi, ob manjši psihični obremenitvi kot v mercatorju.

vsi vidite zasluge samo za “izkoriščevanje ” delavcev. A poanta ni v hitrosti, ampak v učinkovitosti sistema. Je že bilo razloženo zakaj. Kot da daš enem kmetu plug za vleči, drugem pa traktor. Slednji bo več naredil in manj izčrpan. Posledično bo tudi sam več imel, kot trgovke v lidlu.

Lidle, Hoferje, Špare imam predaleč, zato če že grem kdaj, potem grem od teh trej najraje v Špar, zadnjič po sili razmer, sem pač zavila v Lidla. Mislim, da me še dolgo ne bodo videli, ker sem mislila, da sploh ne bom mogla plačat, ker sta se pri tistem blagajniškem traku, kamor odlagaš robo, dve stari mamci skor sklofali, vreščanja toliko, da sem mislila, da sem v cirkusu hkrati. Ena je pol drugi grozila, da jo bo zunaj počakala, pa take. Prodajalke z nasmeškom, kot da je to del scenarija štacune, sama pa po hitrem postopku potem ven. Ker nisem prišla po batine, ampak artikel, ki bi ga sicer lahko kupila tudi kasneje. Potem ugotoviš na take situacije, da res ni nič nujnega, tudi tamponi, vložki ne.
Kaj takega se mi v Mercatorju, Šparu še ni zgodilo.
Glede Mercatorjevih delavk sem že zadnjič povedala in nimam pripomb. Se pa povsod najde kakšna izjema, kot v vsaki službi.

Evo mene, sem ravno z lidla, na blagajni smo bili štirje pa so takoj odprli še eno, prodajalka nasmejana, pomagala iskati eni gospe denarnico, ki jo je izgubila, mene lepo počakala tistih nekaj sekund, da sem zložila vse v vrečko, s tem da smo bili vseeno vsi hitro na vrsti, sedaj pa jem njihov odličen grški jogurt z domačimi malinami in se smejim tej temi :))))))))))))

Kamor koli grem nakupovat, imam dobro izkušnjo, samo Mercator mi je pa večinoma res prepočasen in na živce mi grejo pike pa kartice in te stvari. Če pa hočem dober narezek, grem pa vedno v Mercator, v Spar pa hodim po kruh.

A sem zato raja? :)))))))

Imajo hitrejše računalnike in hitreje je, če na polico postaviš kar cele škatle, kot pa vsak izdelek posebej.


Totalna kapitalistična brezobzirno kruta miselnost je končno le napadla še slamo v glavi Slovencljev. Privoščiš, a, da so delavke navite kot formula, pa da mečejo artikle s čim večjo hitrostjo, da za lepo in prijazno besedo kupcu nimajo časa, da nimajo časa iti na WC lulat ali zamenjat tampon???!!! Da so izžete in utrujene na smrt, ko gredo domov?
Nagravžna kapitalistična miselnost je to, človek je le potrošna roba, nič drugega.
Upam, da Mercator ne bo NIKOLI postal tak kot je Lidl ali Hofer, ker potem bodo pa RES izgubili ogromno strank!
[/quote]
Hm. No ja, mislim, da prodajalke v Lidlu na uro dobijo precej več kot lenuhinje v Mercatorju, prav tako delajo samo 6 urni delavnik. Dejstvo je, da je sodoben človek omejen s časom, in da ni potrebe, da se čaka toiko časa pri blagajni , če je evidentno, da se da to narediti hitreje in učinkoviteje, in tudi na način, da so to pozna v denarnici od prodajalka.. saj verjetno zaradi tega tudi hodijo v službo?[/quote]
In bodo imele tele tvoje prodajalke tudi penzion/bolniško/porodniško/…odmerjeno od tega, kar delodajalec ( diskontar) plača zanje. Potem bodo pa jokale, da so revne pa da so delale 40 let zdej pa ne morje preživet! Pa socialna, pa OD, pa…. Ko bo v tej državi ukinjena možnost znižanega plačila vrtca tudi za tele matere iz Lidla ( ki imajo kao nizek dohodek, pa imajo zato cenejši vrtec), ko bo ukinjena subvencija pri šolski prehrani, pa še in še, potem bom podpiral tele iz Lidla pa njihovo poslovodstvo! In ti kdorkoli si, imaš ali slamo v glavi, ali ti plačuje famozni lidlov PR ali pa so te iz najboljšega soseda nagnal! Saj moj sodržavljan kot si ti ne more bit tako butast, ali pač?

ja in koliko tega se proda..vedno znova in znova opažam v mercatorju robo, ki je zložena..pa vsa prašna, po moje je že en mesec niso prestavili..najdem tudi pretečene roke zadaj..
to se v hoferju in lidlu ne more zgodit, ker roba stalno kroži in se proda..
kar se tiče e-jev..imaš ogromno e.jev v mercatorju in lidlu..odvisno kaj kupuješ..kupujem v lidlu in hoferju..ponavadi bio izdelke…
če pa ni bio..recimo kosmiči..in pogledaš sestava..identična sestava kosmičev tako v mercatorju, kot v lidlu..in verjetno tudi v hoferju in leclercu..
kaj pa mislite, da so sestavine v mercatorju zlata vredne..isti šmorn je povsod…sam pa verjetno delaš selekcijo, kupujem v hoferju in lidlu, ampka nikoli ne vzamem najcenejše variante..mi tudi ni treba..

Ni se mi še zgodilo, da se v Lidlu prodajalka ne bi malce ustavila, če je videla, da počasi zlagam v vrečko. Nikoli mi ničsar ni padlo na tla.
Sicer pa raje malce hitro zložim artikle v vrečko, kot pa da čakam v vrsti pri blagajni 10 minut.[/quote]
In kaj narediš s toliko prostega časa? Ga zapraviš zato,da greš gledat prodajalke v Mercator? Namesto, da bi se veselil življenja, si ogleduješ, kaj kdo dela in kako! Le kdo ti plačuje tvoje zapise, nova moda PR diskontarjev???

Ni se mi še zgodilo, da se v Lidlu prodajalka ne bi malce ustavila, če je videla, da počasi zlagam v vrečko. Nikoli mi ničsar ni padlo na tla.
Sicer pa raje malce hitro zložim artikle v vrečko, kot pa da čakam v vrsti pri blagajni 10 minut.[/quote]
In kaj narediš s toliko prostega časa? Ga zapraviš zato,da greš gledat prodajalke v Mercator? Namesto, da bi se veselil življenja, si ogleduješ, kaj kdo dela in kako! Le kdo ti plačuje tvoje zapise, nova moda PR diskontarjev???[/quote]

Nič ni napisano kar ne bi bilo jasno že vsem

Zastrupljeno hrano?
Kako to misliš?


Klasične težave Mercatorja, ki se vlečejo že leta.
A imate drobiž, ne glede na to kakšen je račun je to vprašanje stalnica.
Bar koda ne dela ( zastareli čitalniki ) in mora blagajničarka velikokrat ročni vnašati številke artikla.
A imate Pika kartico ?? če bi jo imel bi jo verjetno pokazal, ne vem zakaj to stalno sprašuje saj kupec verjetno ve, da je v Mercatorju in ne na avtoservisu
In kar imajo že dolgo vse trgovine samo Mercator NE, brezstični POS, vnos pina je obvezen čeprav je nakup zgolj nekaj evrov.

Jaz pa vse nabavm v lokalni kmetijski zadrugi, sm zelo zadovoljna.
En prodajalc, vse spedena. Matr je hitr, k moj traktor.
Vm povem, pridte k nam, je bolj k Lidl, pa Hofer … je tut bolj k Špar pa Merkator.
Uh, pa kuk je ta prodajalc prijazen, pa mišičast pa fleten.

Kmetijska zadruga je – the best, pa ne samo za kmete ….

S Kmetijsko je pa tkolele! Vsaj v naši je vse drago….. imajo res domače izdelke in pridelke iz okoliških kmetij, samo cene pa nabite vsaj x 3.
In to si žal ne more vsak privoščit.

Je pa res domače, kvaliteta 1 A in okusno, lepo zapakirano……. kot nekoč pri babici :-).
Zato je meni brezpredmetno “Mercator ima kvaliteto”, “Ne, v Hofru je slovensko” , “Tuš ima prima meso”….ipd.

VSI TRGOVCI SO ZA EN KU+RAC!! Kvaliteta je v Kmetijskih zadrugah, kjer je res domače, s kontroliranim poreklom.
Jaz tam kupujem res redko (nudeljce, piškote, borovničevo marmelado, dimljeno klobaso…), oz. za darila najbližjim. Sicer pa pri poznanem kmetu: jajca, krompir……kar ima!

V trgovinah je pa klinac-palac. Sicer pa – vsak berač svojo malho hvali :-))) !

Ko vas človek tako bere dobi občutek da ste našponani 100 na uro in da hodite v Lidl samo ker ste hitro fertik…..Dejstvo je da se hodi tja zaradi nizkih cen. Jaz mogoče 2 x mesecno, ker mene pa blazno moti ker ni nobene izbire, tako da kupujem tam dva artikla.

Jaz vedno dobim občutek, kot da se Lidlovci “branijo”, ker hodijo v Lidl.. Pa kaj, če hodite, mislm, a je vredno 10 različnih tem dokazovanja, kako je Lidl boljši in hitrejši in nasploh superiornejši? Saj vam nihče ne drži puške v glavo in vodi v Mercator, nakupovanje tujcev pa naj nas načeloma ne bi zanimalo ali kakorkoli vplivalo na našo kakovost življenja.

Hrano in pijaco kupujem v sparu in merkatorju. zelo redko v lidlu oz hoferju, tam kupujem ostale ostale artikle in ne hrane.
Tudi jaz se ne morem navadit na okus lidlivih in hoferjevih prehrambenih izdelkov. Sem poskusila, res je poceni ampak kvaliteta pa zal ni enaka.

Ker sem velika zagovornica slovenskih izdelkov, me v zadnjem casu v merkatorju moti zelo mocna propaganda hrvaskih izdelkov. Slovenske izdelke pa pocasi odrivajo ali jih dajo na slabse mesto na polici.

Ti si pa res wiseman. Fuuul dobro napisano. Tole disertacijo bi moral Mercatorju prodati! Točno to jim manjka.

Potem pa hodi v Hofer, tam imajo vedno več izdelkov slovenskih dobaviteljev pod svojo embalâžo

Ti si pa res wiseman. Fuuul dobro napisano. Tole disertacijo bi moral Mercatorju prodati! Točno to jim manjka.[/quote]

Super napisano res.

Samo me pa ena stvar bega. Če je v Mercatorju za prodajalke res tako hudo, kot beremo (tudi v drugih temah), zakaj ne gredo delat v Hofer, Lidl, Spin… Saj pa praktično ves čas zaposlujejo.

v Lidl ne grem rada. Mene pa moti, ko mi tako hitro meče moje izdelke. Priznam, raje v miru naložim v voziček, plačam in grem. To tekanje pri blagajni z kupljenimi izdelki mi ne sede, kaj naj. Že tako se svet prehitro vrti…


Hm, v tej temi se pritožujejo nad počasnostjo Merkatorjevih prodajalk- verjetno zato ne bi bile primerne za Lidl in Hofer, tam kar letijo izdelki izpod njihovh rok v voziček stranke :).

Ne vem, meni nič nikamor ne leti, tudi v Hoferju ali Lidlu ne. Je pa res, da ko zlagam v voziček, vmes ne sanjam, nimam v roki telefona in ne lovim Pokemonov.


Kaj so to pokemoni? ?
Sanjam ponoči, zadnje čase precej.
Telefon v torbici, ko sem na blagajni.
Pa še vedno mi ob redkih obiskih Lidla, prodajalka s tako hitrostjo naprej meče izdelke, da jo prosim, če lahko malo počasneje hahahaha… itak da pokasiram grd pogled tistih za mano :).

New Report

Close