Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se pocutite varne v Sloveniji?

Se pocutite varne v Sloveniji?


Da bi ja bila prva katero bodo ubili, karma je namreč kur_ba !
[/quote]
Se strinjm, nekomu želeti smrt nikakor ni dobra karma!


Da bi ja bila prva katero bodo ubili, karma je namreč kur_ba !
[/quote]

Ti si pa bebec.

Ti si pa bebec.
[/quote]

Daj, ne žali bebcev. Ti so morda malce omejeni, ne pa hudobni.

Minili so časi, ko smo se lahko v miru sprehajali npr. po mestu. V Mariboru je že veliko migrantov, predvsem Eritrejcev.

Ne, ni tako kot je bilo. Mene ne zanima, kako je kdo politično opredeljen. Resnica je takšna, da Slovenija kot država ni več tako varna, kot je bila. Pa ne le zaradi migrantov. Ti so le pika na i.

Dejstvo je, da je vedno večji prepad, vedno večja razlika med revnimi in bogatimi.

Srednji sloj praktično izginja. Ker je vedno več revščine, celo med redno zaposlenimi ljudmi, je tudi vedno več kriminala. Posledično imamo veliko svojih kriminalcev, uvažamo pa še tiste iz tretjega sveta.

Slovenija ne bo nikoli več tako varna, kot je bila, “zahvala” pa gre slovenski politiki in tistim, ki volijo take politike.

Ah nič ni naredo stisnu je ritko in zbežal. In pisal na MON kašen frajer da je
[/quote]
če je zamolčal. V takih primerih gre seveda tudi za izdajstvo domovine in sodržavljanov.

domobranstvo ti je zameglilo možgane
Da bi ja bila prva katero bodo ubili, karma je namreč kur_ba !
[/quote]

slovenski tajkuni so prodali tovarne in ljudje več nimajo dela

Vernih je polno, tako ali drugače, varnih pa bolj malo.

Daj, ne žali bebcev. Ti so morda malce omejeni, ne pa hudobni.
[/quote]

Imaš prav.

latinolover…kok si pa ti star? Me zanima. jaz 40.

latinolover…kok si pa ti star? Me zanima. jaz 40.
[/quote]

Tudi tam nekje. 🙂

Varnost je res subjektiven občutek – in jaz se zdaj počutim precej varnejšega, kot sem se v najstniških letih oz. v mladosti. Najbrž zato ker sem tudi fizično sposobnejši in več znam.

Glede migrantov… sem jih srečal skupinico v gozdu. Lepo so pozdravili in se čim hitreje pobrali naprej.
[/quote]

Si imel pač srečo. Če bi te ugrabili in peljali v prtljažniku na drugi konec Slovenije, kot tistega domačina, bi pa drugače razmišljal.

Moj podpis!

Odvisno, kje. V mojem zaselku na Gorenjskem se počutim popolnoma varno. Nikakor pa se ne bi več šla sprehajat sama z otrokom po gozdovih ob Kolpi in južni meji. Še ob cesti, na kakšnem bolj osamljenem prostoru ne bi parkirala. Da me ugrabijo skupaj z avtom, kot tistega dedka!

Si imel pač srečo. Če bi te ugrabili in peljali v prtljažniku na drugi konec Slovenije, kot tistega domačina, bi pa drugače razmišljal.
[/quote]

Po številkah sodeč je prej tisti ugrabljenec imel nesrečo kot pa Rok srečo. Se prav vidi iracionalen strah v tvojem zapisu.

Moj podpis!
[/quote]

kdo je torej kriv? Predsednik? Vlada? Policija? Vojska? VSI SKUPAJ???!?!


Torej ne veš, da je velik odstotek migrantov kaznjencev, ki so bili izpuščeni iz zaporov kot posledica množičnih pomilostitev? Ravno v teh dneh bo Tunizija na primer “pomilostila” več kot 6000 kaznjencev, med katerimi so tudi številni povratniki in hujši kriminalci.
Toda glavno, da se ne srečamo z medvedom.
[/quote]
torej namesto, da bodo sami futrali to svojo drhal in golazen so jo spustili k nam? PRI NAS PA?

Če grem na sprehod v gozd,se zavijem v ruto,sal,že zaradi klopov,ne počutim se glih ogroženo,se znam branit,če bi bilo potrebno .

Vsem, ki izkoriščate strahove ljudi za nabiranje političnih točk se vam bo to enkrat krepko maščevalo. Tudi tisti, ki ste samo politična ovčja trobila. Ko govorite, da je v Sloveniji katastrofalno stanje, boste sokrivi, če bo do tega res kdaj prišlo.

Slovenija je krasna država, uresničevanje človekovih pravice vseh ljudi pa se vsako desetletje izboljšuje. O ravnanju z ženskami si preberite knjigo”Ogenj, rit in kače niso za igrače”, v katerih negativci niso migranti.

Tudi meni ne ustreza povsem aktualna vlada, ne Levica, še najmanj pa desnica. Vodstvo države je kompromis, ki je rezultat demokratičnih volitev. Če zanikate obstoječo oblast, pomeni, da niste zreli za demokracijo, temveč vam bolj ustreza avtoritaren način vodenja, značilen za vojno stanje in krizne situacije.

Razmislite, kako bi pomagali sočloveku, sosedu, sodelavcu, mimoidočemu, in državi. In to storite, namesto da blebečete bedarije!

Kako je Italija 10 let nazaj “reševala” ta problem. Imam občutek, da z begunskimi centri na S Afrike, ki so bili pravzaprav taborišča sredi puščave. Ko so bila prepolna so jih menda spraznili. Kar si razlagam tako, da so ljudi, vključno z ženskami in otroci, odpeljali v puščavo umret. Potem je EU zaprla pipico za “projekte” in ljudje prihajajo čez morje. To so ljudje, ne pa zverine. Zakaj prihajajo? Ker vaša ljuba Amerika z gnilim kapitalizmom dela sranje po celem svetu, da lahko prodaja orožje po celi zemeljski obli.

Muslimani so drug svet, se strinjam, drugačen odnos do žensk (za nas nespoštljiv) , ampak paranoje pred temi izgnanimi ljudmi, pa magari če so sami moški, pa res nimam, niti je ne vcepljam otrokom. S paranojo in histerijo, se še nikoli v zgodovini človeštva noben problem ni rešil, temveč za seboj potegnil le kup novih.

Ko že nakladaš o demokraciji, zakaj pa nas nihče ni vprašal če si želimo/smo pripravljeni sprejeti tako korenite spremembe kot jih migracije gotovo prinašajo? Kar se mene tiče si lahko to demokracijo vtakneš kamor želiš.


Sori, pri tem stavku si me izgubila: Slovenija je krasna država, uresničevanje človekovih pravice vseh ljudi pa se vsako desetletje izboljšuje.
Kako lahko imate eni tako oprane možgane, mi res ni jasno.

Čisto nobenih političnih točk ne nabiram. Samo brez rute in z odprtimi očmi in ušesi hodim po svetu.
Ti ljudje niso nič izgnani. So šli kar sami z natančno določeno nalogo.
Jaz nisem nikogar bombardirala, vedno so mi bili tujci zanimivi. Nove kulture, pogled na svet… Kakšen rasizem? Se mi pa počasi prebuja, to pa. Pa ne zaradi nove24, ali česa že, ampak kar zaradi svinjarije po gozdovih in vlakih, šlatanja kolnskih žensk, denarja in preseravanja, ki je na voljo za ilegalce, za naše upokojence ga pa ni, pravic, ki jih imajo in krepko presegajo pravice Slovencev.
In če kamenjanju žensk rečeš nespoštljivost, potem se imava bolj malo naprej za pogovarjat.
Domov naj gredo in poskrbijo za svojo domovino in svoje otroke, žene. Ne pa da jih pustijo na milost in nemilost, tukaj pa delajo sranje. Begunci, pa kaj še.

Hvala za zapis.
Lepo pove, kar si mislimo mnogi.
Nekaj samozaščitnega ravnanja je koristno, a paranoja ne koristi nikomur. Kdor zganja paranojo, naj gre raje kaj narediti, da se situacija izboljša, pa se bo tudi sam bolje počutil.
Lahko se začne ukvarjati z (boljšo) politiko, lahko se pridruži policiji ali pa vaškim stražam, gre v vojsko, ali pa kandidira v OZN in tam rešuje probleme.

Ne vem, zakaj ti predsednik ZDA ni poslal osebnega pisma, s katerim bi te prosil za dovoljenje, če lahko priliva olje na ogenj v Afriki. Čudim se tudi, da te tisti, ki so strmoglavili avtokratske totalitarne voditelje v Afriki, niso vprašali, če se strinjaš s to potezo. V stanju kaosa so te pozabili vprašati, če se strinjaš, da se krepi moč terorističnih skupin, ki delajo nemire. Ah, in prva dama te ni vprašala za dovoljenje za prodajo ameriškega orožja na krizna območja.

Draga moja, z vsem tem mi nimamo nič oz bolj malo lahko vplivamo. Lahko pa bi, oz morali bi odločati kaj se dogaja na našem ozemlju začenši z mejo, pa ne.

New Report

Close