Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še sem tu …

Še sem tu …

….. dragi moji Tjavendanovci in ne bom kar odšla,
o ne, le časa mi zmanjkuje. Ta čas, ko priroda daje
nekaj tega od sebe, kar smo vanjo vložili, mi jemlje
čas. To je čas, ko se pomiva kozarce, ko se vlaga,.
ko ….. in ko si komadja utržemo čas za kaj drugega.
Ampak, za prijatlje vedno.

Včeraj sem bila v BTC-ju, pa sem si tako želela
poklicati zajčka. Neka misel, ki se mi je motala po
glavi, ne misel, bolj informacija o tem, kako ureja in
čisti hišo, pa me je v tej nameri ustavila. Ker vem,
kako izgleda čiščenje hiše ….. pih, ne bom o tem,
to je duhamorna tema. Raje o ……vlaganju, življenju,
ljubezni, seksu. ……uf, smo že tam! Mambo Kingsi in
………

Pofočkala sem se, če še kdo pride prav, če ne pa ……

do jutri?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Muuuuuucaaaaaaaaa, ali tudi ti vlagaš?
Jaz imam danes petnajst paketkov fižola v
skrinji (na novo!) in sedem kozarčkov
kumaric? Uf, in jaz sem tudi malo kisla.
Tople vode za tuširanje je zmanjkalo,
hčerka je bila danes primorana, ej, primorana
pravi, ker je bila dvakrat, ko je peljala psičko na
sprehod mokra do kože (uf, to meni godi, godi,
mokrota dežja, dežne kapljice, ki mi polzijo po
licih in se kdaj pa kdaj mešajo s solzami ……),
tuširanje je bilo torej več kot potrebno !
in moj ljubi udomačeni gospodar bo pač moral
spati poleg po kislem dišeči gospodinji, ki skrbi,
da je kaj v skrinji in da je kaj na policah, da bo z
največjo možno mero domišljavosti dal na mizo
ob pikniku “nekaj domačega”, bemtiš!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Evo i mene…
Tudi jaz sem tukaj pofočkam se….

OO Marička kolk te jest razumem..Ja tudi imam ogromno dela na vrtu..
Hja kozarci se pa kar naprej pomivajo pa nekaj se tlači vanje itd.Ja pri meni so zdej na vrsti paprike…
Drugače sem pa flancala pa sjala motoviučka,pa pobirala čebulo,pa fižol,pa špinačko,pa brokoli..papa še in še…
Poleg vsega dela letam še okoli za službo…pa urejujem vse potrebno za na morje..pa za v bolnico…
Pa otroci so seveda hvalabogu bolje…4 dni te visoke vročine upam da je trplenja konec..tako vsaj lahko normalno diham..
Ampak hudiča križ boliiii…

le kje je zajček??
Stavim,da tudi pomiva kozarce…heheh

Ujjjjj kaj bi šla rada v gozd po gobe…Uh že kar sanjam jih…..Gre kdo z menoj?!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oj Ja kumarice so tudi že v kozarčkih..pa breskve tudi..mah štejem jih ne..je pa že kar nekaj robe…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ej, Muca, kaj je z morjem. Še vedno mislim, da bi
morda zneslo nama skupaj, kaj praviš? Kdaj greš,
kam greš, kako ……. uf, saj sem malo nora, kajne?

Gob pa imam jaz že nekaj malega v skrinji, zadnjič
smo šli, CELA FAMILIJA, zamisli si, po gobe! Ampak,
res po gobe, v gmajno, nismo guznli, ampak smo šli
po gobe. In jaz dobim štiri velike, ma kaj velike, kar
ogromne za te čase in te razmere in kakšno kilco
lisičk. In vse imam že v skrinji, ha, ha, ha! Sem bila
tako vesela, da ne moreš verjeti! Pa sem potem šla
še naslednji dan, dobila par macesnovih gobanov,
pa nekaj malega ovčjega vimena (moram pogledati
v knjigo, kako se tem gobam po “slovensko” reče,
mislim, da so nekaj v zvezi z belimi ježki ….), pa še
lisičke in enega micenega jurčka tako, da je bil golaž
b o ž a n s k i ! Soseda je tako oblizala žlico in krožnik,
da bi človek ne verjel več, v teh časih!

Zajček, pa ti? Kaj je z gobami.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Oj Ja z morjem je takole…
Kljub dolgem razmišljanju al bi al nebi..sem se odločila SEVEDA DA BOm..In se brskala in brskala in izbrskla..heheh Seveda vse na svojo roko.
In našla čas od 11-18 avgusta (ni veliko a nekaj je) V maredi…apartma in sicer v naselju je to,je pa med novimgradom in porečom.Mogoče poznaš…
No in ko sem se v to podala in pač gospodarja obvestila o tem..je zelo zadovoljno pritrdil…oo fino.In celo ponudil se je da me pelje dol,preživi z nami par dni…in nas pride tudi iskat! Tako…Prideš na obisk?Prostora mam dosti…a?Prisrčno si vabljena….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

še neki a veš da je celo rekel,da bo nekaj prispeval k plačilu morja heheh jupie…..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Mariči, bajta gor ali dol , čiščenje počaka, morala bi me poklicat !!!!!!!

Lupčka, zajček

drugič pokliči!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ej, Mariči a ti blanširaš kaj fižol predno ga daš v skrinjo. Kak je tvoj postopek ?

Oj zajček..jaz ga blanširam ja..par minutk…pol pa ohladim in v vrečke..

Drugače sme pa že videla,da ga vložijo tudi v kozarce,takega s kisom in čebulo…Si že videla?

Jest mam tud eno prašanje..Ko sem vlagala kumarce..sem kar mokre dalav kozarec..a bo to kej narobe..Sicer je že par dni od tega..vsak dasn gledam pa lepo kaže…? Al date suhe kumarice v kozarec..al mokre?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja, je mlad, stročji, bel, in ga vedno kar skuham do
tri/četrt in malo posolim seveda, pol pa v vrečke in v
skrinjo. Meni je tak všeč, ker ga potem samo zavrem
in imamo nekako tak občutek, kot bi ga pravkar iz
njive nabrali. Ne sme biti preveč kuhan, pa tudi ne
premalo. Nam je tak všče, vsakomur pa ne. Ampak to
ni tisti latni masleni bel stročji fižol, tega porabim za
vloženo solato, temveč uni nizki Bergold. Latnika
(ptujski ali zagorksi maslenac)pa, kot rečeno,
porabim za solato, ta je pa tako masleno bogat,
da res ni najprimernejši za v skrinjo.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Muca, jaz kumare najprej posortiram, skupaj malo
večje, pa malo manjše in najmanje (tri klase, heh!),
potem dam v vrelo slano vodo po minutko male, dve
minutke srednje velike in tri minutke najdebelejše.
Potem vroče naložim v kozarce in zalijem s kisom,
največkrat delam četrtinski kis (1 kozarec kisa, 3
kozarce vode, ker ne maramo prav zelo kislih, kdaj
pa kdaj pa tudi dvotretjinski, 1 kozarec kisa, dva
kozarca vode, ampak to se mi včasih zdi prekislo,
pa potem kar še dodam pol kozarca vode, da
ublažim kislobo!) kateremu sem dodala tisto mešanico za kumare, ko je dovolj kisa, pa še v vsak kozarec pol čajne žličke tiste preostale mešanice, nato pa vroče kozarce zaprem in zavijem v deko, da se počasi ohladijo. In, bogme, do danes se mi še ni pokvaril prav noben kozarec, res ne! Prisežem!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He, he, muca tuki sem. Ja, skrinja se počasi polni, kozarčki se pripravljajo in polnijo , samo stročjega fižola še nič ni na palcah ( visokega, pa je bil že maja vsajen ). Najraje nabiram špnačo , ker takrat lahko v miru premišljujem ko tako dolgo traja :))).
Popoldan me je dobil dež, ja, Mariči, hehe, očitno sem neresna za svoja leta, ker sem bila na kolesu in mi je bilo tako zelo lepo…očitno tudi neki drugi dami mojih let , ( samo da je bila ona odličnega videza) , ker sva se hudo zabavali in smejali. Hvala bogu, še me niso minile norčije, tudi takrat ne ko dežuje !! Yupi, zajček!

Muuuuuucaaaaaaaaaa moja mila draga, to je pa več
kot superca, res. Maredo poznam, saj smo včasih tudi
mi imeli tam doli dva apartmaja in če bom le na času,
se ti javim, najprej po GSM, potem pa dalje, skadno z
možnostmi in dogovori, a prou, a? Ne veš, kako me
veseli, da ti je uspelo, resnično!

Lepo, ma kaj lepo, prelepo se imej! Se pa res verjetno
kaj slišiva!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jaz dam mokre, pa še nikoli ni bilo nič narobe ! Mislim, da ne bi smelo bit problem. Ma saj se tako zmočijo spet, ko jih daš noter v glaž.

Ziiiiiiihhhhhhhhheeeeeeeeerrrrrrrrrr bom, saj sem bila
včeraj več kot čisto krepana od utrujenosti. Visoke pete
in pa BTC, a si to sploh lahko zamisliš! Hodila sem kot
po jajcih, pol sem se malo vsedla in o tebi premišljevala,
pol sem zagledala bar Rand, pa nisem šla tja, ker sem
imela tri prikolice, pa tudi naš prijateljček je na dopustu
tako, da mi je včerajšnji popoldanksi “lajf ” kar ušel!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ena vrsta fižola ima včasih okus po železu, ko ga daš iz skrinje bemti, kaj bi to bilo ?

No, jaz bi prišla tja, pa bi se skupaj usedle dol.
Oki, drugič res pokliči.
Ja, štumpija ni, škoda ! A je bila gužva vseeno kaj v lokalu ? :))))

Pred enim tednom sem najdla na golovcu pol kile lisičk. V soboto gremo spet, pismo samo je hrib gor pa se komaj vlečem :))))))))
Aja, pa enega jurčka, drugih gob ne poznam in ne upam vzet jih sabo domov:)))))))

Žal, pojma nimam. Jaz posadim ene tri do štiri
vrste fižola nizkega, da ga imam potem tudi
unega zelenega ozkostročnega in širokostročni
za boranijo. Uni latnik pa je ene dveh ali treh vrst,
vmes je pa še tisti šurkovec, široki, vijoličasti, ga
poberem “surovega” in ga jemo frišnega. Pismo,
je kot kostanj, veš!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Bla gužva, bla, glih eno prov za zavarovalnico,
bela cesta!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ma ja, poznam ta kostanjev okus. Božanski je . No, jaz imam samo visoki fižol, zato je tako pozen. Mislim da je ptujski maslenec zelen pa še rumenega imam širokega.

In preveč za posilstvo :))))))))))))))))))))))))

hojla kako je že tista spletna stran,ko ti odvetniki odgovarjajo..mogoče vesta..aa?
Nujno rabim..pleaseeee

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Piiiiiihhhhhh, o posilstvu izgleda lahko
samo še sanjam, heh, heh, he!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close