Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še vedno ljubim drugega, a se poročim z drugim

Še vedno ljubim drugega, a se poročim z drugim

citiram itak ni velike ljubezni.

Sicer je bolje ostati sam kot biti z nekom s katerim v resnici nisi in niti on ne s tabo

Preberi si od dr.hendrix Najina ljubezen in ohraniva najino ljubezen toplo priporocam se imas cas in resit stvari pri sebi .lahko gre samo za iluzijo da bivsega se vedno ljubis…custva delajo zdaj 200 na uro…in od maje debevc so tudi knjige odlicne Carobnost zivljenja,moc ljubezni oz.use njene knjige od prve naprej …akcija in veselo v poglabljanje raziskovanje sebe ..zdaj

bistvo odnosa je da sta drug Z drugim ne drug PROTI drugemu ali drug MIMO drugega.

in če v mislih ter srcu živiš z nekom si avtomatično PROTI temu s katerim dejansko si!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnež, 04.08.2022 ob 19:21

Odgovor na objavo uporabnika
itak ni velike ljubezni, 04.08.2022 ob 18:49

Ljubezen je precenjena. Če ti tale ustreza, bo kar v redu. Itak se vsak tretji loči, in večja verjetnost je, da ostaneš skupaj, če izbiraš z glavo.

Tako pišejo samo materialisti, razočarani ali tisti ki niso nikoli izkusili prave ljubezni.

true

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 11.08.2022 ob 08:59

Odgovor na objavo uporabnika
žlup, 11.08.2022 ob 08:39

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm845, 04.08.2022 ob 21:36

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm845, 04.08.2022 ob 21:19

Odgovor na objavo uporabnika
ni prav, 04.08.2022 ob 20:54

V tem primeru ne gre za izbiro “z glavo”, ampak za to, da sta oba partnerja preračunljiva in jima taka “dogovorna zveza” ustreza. Se pa strinjam, da obstaja določen procent zakonskih zvez, ki imajo takšne temelje in celo trajajo.

Ja, verjamem, da lahko pri preračunljivih ljudeh, ki so izbirali z glavo in ne srcem,

zveza traja… Takšni navadno ostanejo skupaj tudi po varanju, saj gre bolj za nek poslovno-ekonomski odnos in ne za prava čustva. Kako pa so vpleteni v takšni zvezi srečni, je pa drugo vprašanje.

Živim v ekonomskem odnosu. Ampak obojestranskem, nisem jaz priklopljena na bogataša, ampak sva oba kar premožna. Prave ljubezni na začetku sploh ni bilo. Lahko rečem, ko sem se poročila … še tisti poljub ni bil poln ljubezni, pač nekaj … nič posebnega.

Po skoraj 20 letih lahko rečem, da imam moža zelo rada, imava otroke, že malenkost večje in kar lepo življenje, sicer stresno zaradi služb, ampak lepo.

Kljub temu, da prave ljubezni ni bilo, lahko rečem, da ne živimo slabo. Oba se zavedava vloge, ki jo imava.  Med nama ni nekega ljubosumja, tudi telefoni itd. so odprti, pa si ne gledava, kdo komu kaj pošilja ali kdo kliče.  Kar opažam je to, da imava z leti vedno boljši seks, vedno več ga je, kar od začetka ni bilo toliko.

Mogoče začneš ljubiti šele po določenem času, ko zaživiš skupaj, daš nekaj skozi skupaj, hudega in lepega. Ko preteče nekaj let in v bistvu spoznaš, da ti je s to osebo, s katero si že toliko let, pravzaprav lepo in da si težko predstavljaš kako drugače.

Lahko da boš, avtorica, srečna na koncu. Pač življenje ni pravljica, marsikaj je treba preživeti, dati skozi. Velikokrat je v življenju treba vklopit možgane in če bi jaz še enkrat izbirala, bi verjetno izbrala takega, ki je moj mož, ki je z nogami trdno na tleh in ima jasne cilje – sčasoma se človek zaljubi v tako osebo, vsaj jaz, ki ne iščem vznemirjenja in romantike, ampak neko stabilnost, trdnost v življenju.

Ti si pa iz Milivojevićeve pravljice… 😉

Vse to ki si opisala so samo pravljice. A ni to tisto da se zaljubiš in potem gradiš na teh temeljih.  Po tvojem čez 20 let si se komaj zaljubila. Takrat ko sta bila mlada nista sexala toliko. Daj ne prodajaj megle potem si ga varala. Seveda se strinjam leta so pretekla otroci in ko si vse to prerasla ti ni preostalo druga kakor da začneš na silo ljubiti moža. Katera pa bi želela si uničiti družino in celo morda po 40+ let in na novo začeti z nekom. Samo dve stvari sta ljubiš in spoštuješ osebo ki z njo živiš od začetka do konca. Ali pa ne in živiš v laži in prevari.

To je čisto v redu.

Če greš z nekom iz res velike ljubezni in strasti, je kot vžigalica. Hitro in močno zagori in potem kamlu tudi dogori in ugasne.

Če greš z nekom bolj premišljeno, zadeve tlijo počasi in dolgo časa.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 11.08.2022 ob 10:13

bistvo odnosa je da sta drug Z drugim ne drug PROTI drugemu ali drug MIMO drugega.

Ni nujno, da si proti tistemu, če ga ne ljubiš.

Jaz sem res bila noro zaljubljena samo 1x v življenju. Bila sem stara 17 let. Srečna sem, da sem bila takrat z nekom takim, kjer sem svet videla skozi roza očala. Zaljubljena, prvič, glava off, srce on. Ampak ni se izšlo in kot zdaj gledam, mi najbrž z njim ne bi bilo dobro kasneje v življenju. Se še poznava, srečna sem za njega, da ima življenje, kot ga ima in hvaležna sem za vse lepe občutke, ki sem jih občutila ravno zaradi njega.

Mož je pa drugačen oz. moj odnos do njega je drugačen. Ko sem iskala partnerja za življenje, sem želela nekoga, ki ne pije, ne kadi, ne hodi po gostilnah, je priden, delaven … dobila sem točno takega, ampak pač neke zaljubljenosti ni bilo. Ob njem sem se počutila lepo, varno, nekak iskreno je znal povedati, kaj bi rad in kakšen smisel vidi v življenju, kar je tudi dokazal. Moje srce takrat ni poskakovalo od zaljubljenosti, vedela pa sem, da se rada družim z njim, da mi je ob njem na nek način lepo, ampak razumsko, ne lepo v srcu.

Šepalo je edino pri spolnosti … nisem se mu pustila, dolgo … ampak je potrpežljivo vztrajal. Sprva sem se večkrat skušala izogniti spolnosti, tudi po tem, ko končno sva … ampak sem si v glavi nekak razčistila, da je takšen moški dober zame – pa ni bil slab pri spolnosti, pač ni bilo tiste pike na i pri mojih občutkih.

Zdaj živiva dokaj v redu. Lahko rečem, da mi je lepo in srečna sem za družino, ki jo imam. Moža imam rada, veliko dobrega je naredil za vse nas in ni mi vseeno zanj. Nekak me je znal vedno znova postavljati na noge, ko jaz nisem več zmogla in to sem mu izjemno hvaležna. Z leti pa je navezanost nanj in na njegov karakter postala vedno močnejša, mogoče je vse skupaj preraslo v ljubezen v pravem pomenu. Spolnost se je popravila, ker sem popravila sebe, svoje razmišljanje. Nekak sem s časom začela uživati ob njem in z njim v vseh pogledih.

To je moja izkušnja, kaj je pa pri avtorici, pa ne vem, je premalo napisala. Jaz za razliko do nje takrat nisem imela koga drugega “v igri”, sem pa enako kot ona, šla v zakon, brez tiste prave ljubezni.

Odgovor na objavo uporabnika
žlup, 11.08.2022 ob 14:02

Ni nujno, da si proti tistemu, če ga ne ljubiš.

Jaz sem res bila noro zaljubljena samo 1x v življenju. Bila sem stara 17 let. Srečna sem, da sem bila takrat z nekom takim, kjer sem svet videla skozi roza očala. Zaljubljena, prvič, glava off, srce on. Ampak ni se izšlo in kot zdaj gledam, mi najbrž z njim ne bi bilo dobro kasneje v življenju. Se še poznava, srečna sem za njega, da ima življenje, kot ga ima in hvaležna sem za vse lepe občutke, ki sem jih občutila ravno zaradi njega.

Mož je pa drugačen oz. moj odnos do njega je drugačen. Ko sem iskala partnerja za življenje, sem želela nekoga, ki ne pije, ne kadi, ne hodi po gostilnah, je priden, delaven … dobila sem točno takega, ampak pač neke zaljubljenosti ni bilo. Ob njem sem se počutila lepo, varno, nekak iskreno je znal povedati, kaj bi rad in kakšen smisel vidi v življenju, kar je tudi dokazal. Moje srce takrat ni poskakovalo od zaljubljenosti, vedela pa sem, da se rada družim z njim, da mi je ob njem na nek način lepo, ampak razumsko, ne lepo v srcu.

Šepalo je edino pri spolnosti … nisem se mu pustila, dolgo … ampak je potrpežljivo vztrajal. Sprva sem se večkrat skušala izogniti spolnosti, tudi po tem, ko končno sva … ampak sem si v glavi nekak razčistila, da je takšen moški dober zame – pa ni bil slab pri spolnosti, pač ni bilo tiste pike na i pri mojih občutkih.

Zdaj živiva dokaj v redu. Lahko rečem, da mi je lepo in srečna sem za družino, ki jo imam. Moža imam rada, veliko dobrega je naredil za vse nas in ni mi vseeno zanj. Nekak me je znal vedno znova postavljati na noge, ko jaz nisem več zmogla in to sem mu izjemno hvaležna. Z leti pa je navezanost nanj in na njegov karakter postala vedno močnejša, mogoče je vse skupaj preraslo v ljubezen v pravem pomenu. Spolnost se je popravila, ker sem popravila sebe, svoje razmišljanje. Nekak sem s časom začela uživati ob njem in z njim v vseh pogledih.

To je moja izkušnja, kaj je pa pri avtorici, pa ne vem, je premalo napisala. Jaz za razliko do nje takrat nisem imela koga drugega “v igri”, sem pa enako kot ona, šla v zakon, brez tiste prave ljubezni.

Torej… Iz tega izvajanja je za videti, da so ti všeč pijanci, ki kadijo.

Jaz vas ne zastopim, res ne! Pa to je zloraba samega sebe in svoje ženskosti.

Kaj vam je ljudje, ste res tako šlampasti, do tako pomembnih odločitev? In potem se v to rodijo otroci!?!

Pa avtorka gleda preveč telenovel.

 

neusojena ljubezen. priznaj si,da si materialistična cipa, potrebna vedno novega kurca.

Avtorka, kaj ti misliš, da  si Graciela iz Esmeralde?

 

Si gledala malo preveč Esmeralda in da igraš lik Graciele,ali kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
leonela, 11.08.2022 ob 23:29

Avtorka, kaj ti misliš, da  si Graciela iz Esmeralde?

 

Si gledala malo preveč Esmeralda in da igraš lik Graciele,ali kaj?

Esmeralde, ne Esmeralda….

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10057, 04.08.2022 ob 18:25

Odgovor na objavo uporabnika
neusojena ljubezen, 04.08.2022 ob 18:19

Čez mesec dni se poročim. Jaz pa imam še zdaj čustva do moje bivše ljubezni. Ne mine dan, da ne pomislim na njega. Zadnje čase sem prav žalostna, ker ni on na njegovem mestu. Mi je lepo z mojim zaročencem samo ni tiste prave ljubezni z moje strani. Upam, da se bo sčasoma to spremenilo. ah ja

 

A denar igra glavno vlogo ?

Drugega ni ..  dvomim da bo kej več ljubezni če jo še sedaj ni… In nevem kako si lahko tako neumen in zavajas drugega

Bogi dec k se bo zenu v to sranje 🤣🤣

no, tu je diagnoza: Baba blesava

Tvojega zaročenca rajši pusti, da si najde boljšo žensko in ne da ga pahneš v nesrečo s poroko steboj.

Potem pa lahko naskakuješ svojega bivšega ,ali kogarkoli.

 

neusojena ljubezen, kakšne bedarije ti pišeš. Raje napiši tako kot je: da si navadna materialistka, ki ti diši denar od partnerja in ob tem bi rada, da te bivši obdeluje.

Reši svojega zaročenca, če imaš kaj vesti in ga prepusti nekomu, ki ba bo vsaj malo cenila in ne bo nenehno mislila na bivšega.

Očitno imaš preveč časa,gledaš telenovele in si razvajena atejeva princesa, ki ne ve ,kaj bi sploh rada.

 

Kako fajn bi bilo,če bi te oba odjebala: zaročenec in bivši.

Potem si lahko poiščeš naslednjega naivneža.

Odgovor na objavo uporabnika
Rikarda, 12.08.2022 ob 16:14

Tvojega zaročenca rajši pusti, da si najde boljšo žensko in ne da ga pahneš v nesrečo s poroko steboj.

Potem pa lahko naskakuješ svojega bivšega ,ali kogarkoli.

PAZI, DA TVOJ NE BO NA DAN POROKE PREDVAJAL FILMČEK KOT KITAAJC PRE KRATKIM, KAKO JO JE OD SESTRE MOŽ NATEGOVAL, KO JE BILA SESTRA NOSEČA PA BO CELA FAMILIJA RAZFUKANA NE SAM VIDVA.

Odgovor na objavo uporabnika
wtf, 12.08.2022 ob 16:27

PAZI, DA TVOJ NE BO NA DAN POROKE PREDVAJAL FILMČEK KOT KITAAJC PRE KRATKIM, KAKO JO JE OD SESTRE MOŽ NATEGOVAL, KO JE BILA SESTRA NOSEČA PA BO CELA FAMILIJA RAZFUKANA NE SAM VIDVA.

Sicer pa…tu se vsaj ne slepi, hujšeso tiste, ki jo desc ves čas vara pa se vseeno z njim poroči in froce dela…maš dokaze, maš sporočila  itd…ženske kaj vam ni JASNO? da vas pa več ne bo varal/a?

Jaz pa avtorico razumem, ker imam malo podobno zgodbo. Res močno sem ljubila moškega, razšla sva se ker sem enkrat našla da je brisal sporočila pa še danes ne vem kaj je bilo. Takrat mu nisem verjela da so samo prijateljice in mu utrujala z nadzorovanjem. Tega se je naveličal in postal zelo nesramen do mene, zadirčen, me na koncu zapustil in sedaj je srečen z drugo. Prej je bil odličen moški, takega v treh letih odkar sem sama še nisem našla. Toliko pozornosti in lepih trenutkov, seks je bil božanski. Sedaj on uživa z drugo, vidi se ji kako je srečna z njim. Mene po tolikih letih boli še za umret, ko vidim kako je srečen z drugo. In kaj naj jaz, sem blizu trideset, zelo si želim družine, a ljubezen svojega življenja sem izgubila. Še huje je ker je srečen z drugo. No in jaz bom zaradi tega ob svoje največje sanje, da bi imela svoje otroke in družino. V vseh teh treh letih še nisem našla moškega ki bi se vanj zaljubila, kot sem ljubila bivšega. No in ne vem kaj je boljše, da zato celo življenje ostanem sama, ali si izberem nekoga zato da ustvarim družino, tudi če ga ne bom toliko ljubila. To je res zelo hudo, ker bom vse skupaj zamudila. Življenje je lahko resnično kruto. Ne privošim tega nikomur.

Odgovor na objavo uporabnika
Razumem te, 12.08.2022 ob 18:58

Jaz pa avtorico razumem, ker imam malo podobno zgodbo. Res močno sem ljubila moškega, razšla sva se ker sem enkrat našla da je brisal sporočila pa še danes ne vem kaj je bilo. Takrat mu nisem verjela da so samo prijateljice in mu utrujala z nadzorovanjem. Tega se je naveličal in postal zelo nesramen do mene, zadirčen, me na koncu zapustil in sedaj je srečen z drugo. Prej je bil odličen moški, takega v treh letih odkar sem sama še nisem našla. Toliko pozornosti in lepih trenutkov, seks je bil božanski. Sedaj on uživa z drugo, vidi se ji kako je srečna z njim. Mene po tolikih letih boli še za umret, ko vidim kako je srečen z drugo. In kaj naj jaz, sem blizu trideset, zelo si želim družine, a ljubezen svojega življenja sem izgubila. Še huje je ker je srečen z drugo. No in jaz bom zaradi tega ob svoje največje sanje, da bi imela svoje otroke in družino. V vseh teh treh letih še nisem našla moškega ki bi se vanj zaljubila, kot sem ljubila bivšega. No in ne vem kaj je boljše, da zato celo življenje ostanem sama, ali si izberem nekoga zato da ustvarim družino, tudi če ga ne bom toliko ljubila. To je res zelo hudo, ker bom vse skupaj zamudila. Življenje je lahko resnično kruto. Ne privošim tega nikomur.

če ga ne boš iskala se bo sam pojavil…

jaz sem raje sama, kakor da nekoga vložim, ker pč bije biološka….

 

 

To ni ok, cez 2 leti se bos locila, nima smisla. S tem fantom zivi na koruzi, da bos videla, da to ni to, samo pazi, da ne zanosis, potem bo cirkus.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10201, 11.08.2022 ob 10:50

To je čisto v redu.

Če greš z nekom iz res velike ljubezni in strasti, je kot vžigalica. Hitro in močno zagori in potem kamlu tudi dogori in ugasne.

Če greš z nekom bolj premišljeno, zadeve tlijo počasi in dolgo časa.

Ne vem, če to ravno drži. Po mojih opažanjih je pri tistih, ki začnejo na podlagi velike strasti, zaljubljenosti, kemije, čez 20, 30 let ljubezen še vedno močna, tisti, ki so bili že na začetku razumsko skupaj, so pa takrat že povsem odtujeni, naveličani drug drugega, si gredo na živce in, če so še sploh skupaj, živijo eden mimo drugega. Seveda so tudi izjeme, na obeh straneh, ampak v povprečju je pa tako, kot sem napisala.

New Report

Close