Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Še zmeraj mi ni jasno, zakaj so živilske trgovine odprte?!

Še zmeraj mi ni jasno, zakaj so živilske trgovine odprte?!

Imaš veliko spletnih trgovin s hrano, ki niso Spar, Mercator, e.Leclerc … Zakaj morajo biti fizične živilske trgovine odprte? Lahko so vse prodajalke okužene od strank, pa še nimajo simptomov.
Maske, rokavice, bi morale iti v smetnjak za kužne odpadke. Katera trgovina ima tak smetnjak, lepo vas prosim?!

Katere trgovine pa? naštej jih, prosim, ker bi rada naročila hrano po spletu, pa v teh treh trgovinah ne gre!

Katere trgovine pa? naštej jih, prosim, ker bi rada naročila hrano po spletu, pa v teh treh trgovinah ne gre!
[/quote]

Pogooglaj.

Tudi ni logike. Recimo Bauhaus je zaprt. Merkur pa odprt, baje samo del kjer prodajajo izdelke za vrt (oddlek VRT). Torej recimo, če mi zmanjka oziroma nimam premoga, drv (v nedeljo in ponedeljek bo ZIMA, 3-5 stopinj čez dan) ne morem kupit, Bauhaus je zaprt, Merkur pa to nima v delu za vrt. Tam so samo rože, zemlja in podobno. Že tu nelogika Bauhaus zaprt, Mekur delno odprt.

Recimo odprte ne smejo biti trgovine z obličili, obutvijo,… Interspar pa to vse ima poleg hrane (pa tudi TV in podobno nenujno) in lahko prodaja.

Med vprašanji na vladni strani tudi piše da drogerije niso izjema in ne smejo biti odprte, a baje (nisem bil osebno) so odprte tako drogerije DM, Müller, kot tudi drogerija Tuš. Kako za njih velja izjema?

Citat vprašanja in odgovora:

Ali so drogerije lahko odprte?
Drogerije niso določene kot izjema v prvem odstavku 2. člena Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, zato ne smejo neposredno ponujati blaga potrošnikom. Lahko pa tudi drogerije ponujajo prodajo na daljavo.

Pogooglaj.
[/quote]

Dostava pa kdaj – čez 10 dni? Če imaš masko, rokavice, očala ali vizir/pokrivalo, se zaščitiš in greš v štacuno. Noben problem. Bo treba it pa čez 14 dni, zagotovo.
Je pa problem, če ni mask za zaposlene v trgovini ja, ampak to ni roblem kiupca – t je problem delodajalca in države- jim pa naj polivinilaste pregrade naredijo, pa tak mini okenček – kot je to na Kitajskem in v Avstraliji že v uporabi – nihče ne komplicira.

Dostava pa kdaj – čez 10 dni? Če imaš masko, rokavice, očala ali vizir/pokrivalo, se zaščitiš in greš v štacuno. Noben problem. Bo treba it pa čez 14 dni, zagotovo.
Je pa problem, če ni mask za zaposlene v trgovini ja, ampak to ni roblem kiupca – t je problem delodajalca in države- jim pa naj polivinilaste pregrade naredijo, pa tak mini okenček – kot je to na Kitajskem in v Avstraliji že v uporabi – nihče ne komplicira.
[/quote]

Na pošto tudi moram danes it, ker poštarji morajo dat listek za pisma po ZUPu v nabiralnik, čeprav si doma ( nič osebnega kontakta). In ja, grem z masko danes.

In dostavljal vam jo bi pa kdo? Robot, ki lahko mal zarjavi do vas iz naslonjačev? 🙄🤣😂😂😂

Veliko specializiranih trgovin – beri eko bio natur – ima tudi dostavo na dom. Navadne trgovine pa niti ne, razen res čisto lokalne, predvidevam, da iz Vipave ne bi vozili na Ptuj, na primer.

Ne verjamem, da je nakup preko spleta kaj bolj varen.
Vprašanje kako so zdravi oz. kužni tisti, ki vam pakirajo hrano v škatle in dostavijo na dom?
Verjetno je kar gužva v skladiščih kjer pakirajo, pa vprašanje zaščite je tudi veliko …
Ne nazadnje …. virus se itak zadrži tudi na površinah.

Jaz ne zaupam nikomur več!

Tudi ni logike. Recimo Bauhaus je zaprt. Merkur pa odprt, baje samo del kjer prodajajo izdelke za vrt (oddlek VRT). Torej recimo, če mi zmanjka oziroma nimam premoga, drv (v nedeljo in ponedeljek bo ZIMA, 3-5 stopinj čez dan) ne morem kupit, Bauhaus je zaprt, Merkur pa to nima v delu za vrt. Tam so samo rože, zemlja in podobno. Že tu nelogika Bauhaus zaprt, Mekur delno odprt.

Recimo odprte ne smejo biti trgovine z obličili, obutvijo,… Interspar pa to vse ima poleg hrane (pa tudi TV in podobno nenujno) in lahko prodaja.

Med vprašanji na vladni strani tudi piše da drogerije niso izjema in ne smejo biti odprte, a baje (nisem bil osebno) so odprte tako drogerije DM, Müller, kot tudi drogerija Tuš. Kako za njih velja izjema?

Citat vprašanja in odgovora:

Ali so drogerije lahko odprte?
Drogerije niso določene kot izjema v prvem odstavku 2. člena Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, zato ne smejo neposredno ponujati blaga potrošnikom. Lahko pa tudi drogerije ponujajo prodajo na daljavo.
[/quote]

Muller ni samo drogerija.
Jaz skoraj večino izdelkov za prehrano in gospodinjstvo kupim v Mullerju.
Testenine, čičeriko, koruzo, začimbe, olje, arašide, pesto, polpo, fižol, čokolado, kosmiče, kavo, vino, propolis itd …
Wc papir, gel za pranje posode, prašek, vileda gobice, krpe, prozorno folijo, gel za tuširanje, milo ….

Pustiš v škatlah ali vrečah 10 dni. Kar sodi v hladilnik prepskiras z rokavicami v male vrečke in prav tako pustiš 10 dni

Dostava na dom je omogočena samo za določene kraje. Tega ni po celotni Sloveniji. Ljubljančani imate veliko srečo, ker vam tam dostavljajo Spar, Leclerc, Mercator,..

se strinjam, meni tudi tole po spletu ne diši ravno preveč, razen, če pustim robo stat zunaj vsaj 2-3 dni.

Na pošto tudi moram danes it, ker poštarji morajo dat listek za pisma po ZUPu v nabiralnik, čeprav si doma ( nič osebnega kontakta). In ja, grem z masko danes.
[/quote]

Nič ni treba, počakaj 15 dni, pa ti bo poštar zadevo vrgel v nabiralnik. Itak se vsi roki štejejo po vročitvi.

Še ena mestna bejba, ki je prepričana, da ima cel svet na voljo spletno dostavo hrane, zato ker jo ima ona.

In kako bo ena babica, ki računalnika še videla ni, kupovala prek spleta? Kdo bi pa raznašal robo naokrog, če bi res vsi samo preko spleta kupovali?

In kako bo ena babica, ki računalnika še videla ni, kupovala prek spleta? Kdo bi pa raznašal robo naokrog, če bi res vsi samo preko spleta kupovali?
[/quote]

So nova pravila, dostava je možna le brez osebnega stika, torej plačati moraš prek spleta s kartico ali po predračunu, dostavljalec ti robo pusti pri vratih, v stanovanje ne nosijo. Plačilo po povzetju ni več možno.

Je pa res frka v vseh spletnih trgovinah, ne samo z dostavo ampak tudi z obdelavo naročil. Upajmo da trgovci vedo in razmišljajo kako naprej, ker tole ne bo trajalo samo 14 dni.

In kako bo ena babica, ki računalnika še videla ni, kupovala prek spleta? Kdo bi pa raznašal robo naokrog, če bi res vsi samo preko spleta kupovali?
[/quote]

Za take babice se po nekaterih občinah že organizirajo prostovoljci.

Tudi mene zanima, kje prek neta lahko naročim sveže sadje in zelenjavo – pa to ne 3000 x precenjeno bio in eko sranje. In izven parih centrov, kjer v ozkem pasu deluje spletna prodaja največjih trgovcev. Nekateri ste res na glavo padli.

Za take babice se po nekaterih občinah že organizirajo prostovoljci.
[/quote]

Ja. Po nekaterih. In tam, kjer še ni? Pa recimo moja starša, ki nista stara in obnemogla, le interneta in računalnika nikoli v življenju nista uporabljala? Dvema zdravima, krepkima človekoma, ki imata vsak svoj avtomobil, bodo prostovoljci vozili na dom? Ja prav, tudi v redu. Naj še meni, ker mi internet neki nagaja.

Ja. Po nekaterih. In tam, kjer še ni? Pa recimo moja starša, ki nista stara in obnemogla, le interneta in računalnika nikoli v življenju nista uporabljala? Dvema zdravima, krepkima človekoma, ki imata vsak svoj avtomobil, bodo prostovoljci vozili na dom? Ja prav, tudi v redu. Naj še meni, ker mi internet neki nagaja.
[/quote]

Je treba pritisnit na občine, moja npr tudi ne kaže znakov življenja, razen obvestila da so se zaprli v bunker ni slišati od njih.

Ja res, prostovoljci naj bi vozili na dom tistim ki res ne morejo in nimajo nikogar, tvoja starša pa le imata tebe, če te ubogata;-)

…pa kliči po lokalnih kmetijah.

In sedaj naj vse č* in učitelje poslušam z vsem ropotanjem? Ker so bili eni doma že prej, eni so pa zdej? Made no. F* shit. A kosilnica pa ne bo raztodila vseh imbecilov naokrog in še to učiteljskih? Ma porkaš no. Pejte nekam s temi ukrepi, če je ljudem dolgčas doma in ropotajo z deli ter kosilnicami. Kar počne učitelj sosed in č* včeraj, in nima izolacije niti za travnik, ki ga kosi. Virus se je pa kako že začel v izvoru? Saj sedaj se bodo še vsa dela na črno naredila menda. Ker zraven kdo jamra, da je brezposelen. Preveč samozadostnosti je nastalo že prej. In kaj ni jasno nekaterim č* ter učiteljem sedaj?

Je treba pritisnit na občine, moja npr tudi ne kaže znakov življenja, razen obvestila da so se zaprli v bunker ni slišati od njih.

Ja res, prostovoljci naj bi vozili na dom tistim ki res ne morejo in nimajo nikogar, tvoja starša pa le imata tebe, če te ubogata;-)
[/quote]

In jima bom 100km stran vozila robo?

…pa kliči po lokalnih kmetijah.
[/quote]

In kaj točno naj marca, ko še nič ne raste, dobim od njih? Ti tudi še nisi prijela grude zemlje v roke.

New Report

Close