Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem grda

Sem grda

Sem že v letih in po zadnjih par obletnicah mature lahko rečem, da so jo v življenju v povprečju bolje odnesle manj lepe kot izstopajoče lepotice iz mladosti. Tudi v službi smo ugotavljali podobno. Življenje teče z manj pretresi. Tudi kakšna s hibo, je našla svoj par.
Mogoče se obrni še na kakšnega strokovnjaka, da ti pomaga kaj izboljšati – razne preobrazbe.

Tudi jaz sem bila presuha (le zakaj suhicam vsak lahko soli pamet???), daleč od lepotice, tudi samozavesti serijsko nimam, pa sem vseeno srečala človeka, s katerim mi je že 30 let lepo. Zato – brez travmiranja. Počni, kar ti je fajn početi (poleg službe, ki jo pač rabiš za preživetje) in se prepusti življenju. Vse ostalo še pride.

Nisi grda, niti presuha, samo še malo premlada… v sosednji temi modri izkušeni monovci zatrjujejo kako se pravo življenje začne šele pri 50ih, ko te začnejo oblegati vsi od (citiram) “safari črncev, gejev do svingerjev”… vidiš? Samo počakaj še malo

Sarkazem off

zivljenje je trpljenje pa ne samo za tebe

Za fanta ne skrbi, je toliko obupancev, da boš že našla nekoga, ki mu je važno da samo toplo dihaš. Kar se tiče lepote, to drži. Lepi ljudje imajo prednost in so obravnavani boljše kot neprivlačni. Narejenih je bilo tudi več socialnih eksperimentov na to temo, ki to potrjuje. Večino služb boš dobila tudi z neprivlačno zunanjostjo, a le če se boš izkazala dovolj kompetentno. Nastop moraš imeti bolj samozavesten pa tvoja koščena rit ne bo problem.

Moram reči, da je ta komentar zelo simpatično- realističen, ker je zavit v humor. 🙂 .

***************************************************************************

Tebi avtorica pa, (če ti kaj pomeni), na kratko, vsaj hendikepirana nisi.
O vsem ostalem pa so ti že drugi, hvala bogu v večini, lepo napisali.

P.S.: Tako kot ti je že nekdo napisal, sem tudi jaz, ko sem prebrala tvojo objavo, najprej pomislila, kako lepo si predstavila svoj problem, imaš dar za pisanje se mi zdi.

Vso srečo!

popraviti se daj.ne pa da si s sekiranjem uničuješ zivljenje.
seveda ne pretiravati.

Še vedno je naravno lepše kot pa popravljeno, s tem se bolj uničuješ življenje. Avtorica, samozavest gor, pa ti bo vse uspelo.

Vsak človek je lep. !!!

Tudi meni govorijo da naj se zredim, mi kupjo hrano… Jaz se jim pa le nasmejem saj vem da sem jaz tista, ki kot manekenka pozira za marsi katero revijo… zvecer se pa lahko nazre kile testenin pa se mi ne bo poznalo nista.
Kot je ze ena omenila, suhim rect je dovoljeno vse, jaz mislim da je kle veliko zavisti. Ker nekdo ki je tako zelo zadovoljen sam s sabo se ne bo ukvarjal kako izgledas. Drugace pa kot ti je ze veliko drugi povedal grd si toliko kot se pocutis grdega. Ja so neka wnb merila ampak glaven je vibe ki ga oddajas in s katerim sporocas kaj sama menis o sebi. Res se najprej osredotoci na sebe in svoje mnenje ki ga imas o sebi. In to je tista tocka ki ti bo spremenila vse. Vse ostalo je samo se dopolnitev. 😉
Tudi sama slisim veliko komentarjev sploh ker sem na “izpostavljenih” mestih, ampak te ljudi najbolj utisas s tem kako si zadovoljen sam s sabo in ravno to zadovoljstvo ti bo odprlo marsi katera vrata in marsi katero srce. Srecno!

Živjo,

Here’s my 2 cents, kot moški vrstnik tebi.
Prvo bi rekel, delaj malo na samopodobi. Če meniš, da imaš redke lase si kupi kakšen šampon, ki ti bo dodal volumen. Poglej na net, najdi frizuro, ki bo odgovarjala tebi.
Koščena postava, ne pretvarjaj se z nekimi vložki v modrcu itd itd. Najdi novo garderobo, ki bo podprla tvoje dobre lastnosti. Poznam dosti punc, ki so res precej suhe, koščene, in njihova garderoba ne doda nič pozitivnega. Prej obratno.
Meni recimo, je pomembna na ženski urejenost, tj. urejeni nohti (to ne pomen rožice po rokah, ampak čisti, oblikovani, zdravi), splošna higiena, dober stil in seveda karatker.
To ali ima velike, male joške je sekundarno, pomembnejše je vzdušje katerega oddaja, pogled, nasmeh..

Kar se tiče službe, ne obupaj tako zlahka. Še imaš čas pridobiti še kakšno dodatno izobrazbo, tečaj, izpit,.. Ampak nihče ne bo namesto tebe sedel za knjigo, tu pač moraš vložit svoj trud in čas.
Naredi se nek načrt, kaj bi rada dosegla dolgo in kratkoročno, da ne boš na vsakem koncu malo delala in na koncu nič skupaj spravila.

Gledaj pozitivno na življenje, tudi jaz nisem biser moške populacije, niti vizualno, niti umsko. Pa sem vseeno mel kar nekaj partnerk, in so ponavadi bile one tiste, ki bi se kar prepustile, in do upokojitve delale za minimalca.
Živeti zna biti res odlično, če znaš!

Zdaj za “težje učenje” vsak lahko naredi tudi faks, samo malo bolj se moraš dati zraven eni se pač učijo 3 dni eni pa rabijo 1 teden. Človek je inteligentno bitje in se lahko večinoma vse nauči in prilagaja, če je volja boš v primeru, da želiš narediti 4. letno strokovno, če je nimaš in potem naprej fakulteto to tudi uspela, le učiti se moraš. Za videz pa večina žensk si želi biti tanka, tako, da si lahko po eni strani srečna, da ne rabiš biti na 24/7 dietah, kot so nekateri. Za lase – lahko uporabljaš razne produkte, ki bodo lase izboljšali – mogoče ti primankuje vitaminov pozanimaj se pri zdravniku – takrat so lasje dokaj slabi – neuravnotežena prehrana. Drugače pa obstajajo še podlajški, olaplex, barvanje in ostale stvari, ki bi dramatično izboljšale izgled las. Za izgled obraza imaš ličila – contour lahko spremeniš tudi optični izgled “moških potez” v “bolj ženske”, kot bi ti sama rekla. In seveda vsa druga ličila. Vse se da, če se hoče.

Sam ne jamrat. Kar se mene tiče si bejba. Uživaj življenje zaradi sebe in za sebe.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Lepota prihaja od znotraj!!!!!!!!!
Tudi če fizično nisi miss si lahko lepša od nekoga, ki je “popolnega” videza.
Energija in tisto kar smo nas dela bolj in majn privlačne.

Začni delat na notranjosti in hitro bo vse drugače!!!!!!!
Prijaznost, nasmejanost, positivnost, šaljivost, lahkotnost….to je lepota!!!!!

napačna mentaliteta; tudi lepe ženske težko dobimo normalno sluzbo. ti povem iz lastnih izkušenj čeprav se sama nimam za neko lepotico.. tako me bolj označujejo. bi rajši imela sluzbe pogojene s tem a boš dala noge narazn ali ne? ali pa da te v kadrovski sluzbi na razgovoru ko se poteguješ z fakulteto za sluzbo prodajalke in te ponizujejo z znanjem angleščine? dajo ti tako besedo, ki jo jaz z fakultetno izobrazbo ne poznam niti v slovenščini. Samo da se dokaže lepim pucam “kje jim je mesto” ker smo po navadi lepe ampak zabite. A vazno da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prodajalk zna slabo slovensko, kaj šele angleško. Polno spolnega nalegovanja od šefov, strank, ponizevanja češ ta je itak sam zato tam da je lepa, na kak visji položaj spet lahko prideš zgolj in le s tem da daš noge narazen. Sploh tam ko vlada patriarhat. Če imaš pa za šefico žensko si pa itak oplela. Kot lepa zenska si avtomatsko izločena pa če imaš še take izkušnje, dovolj je le da si lepšain mlajša od šefice, bog ne daj da si še pametnejša in z znanjem-adijo. Babe na položajih so sploh kače, frustrirane in še bolj napadalne v svoji karieri kot moški. Moj nasvet; uredi se kakor se najboljše znaš ali pa prosi kako prijateljico za pomoč, spremembo stila. Vse kar rabiš je higiena in minimalna nadgradnja tega kar si zdaj.
Pa spremenit miselni tok da si grda, ker nihče ni grd, vsake oči imajo svojega malarja. boljše bit suhica kot zavaljena. Spravi se na kak zmenek da si dvigneš samozavest in pridobiš izkušnje. Vsakič ti bo lažje.

Sem bila na istem kot ti glede teže poslušala nešteto opazk, zbadljivk, marsikateremu fantu nisem bila všeč zaradi suhosti in ti rečem ne skrbi, ker bo vse še vredu.
Okoli 30ga leta in čez ti bo teža začela naraščati veliko suhic se začne takrat rediti, ker se metabolizem upočasni, ti pa jej vse kar ti paše, uživaj v hrani in predvsem bodi vesela, da lahko ješ vse brez skrbi, medtem, ko marsikera punca, ki te zbada se zredi samo, če poje košček čokolade.
Glede rok in stopal se ne sekiraj preveč tega nihče ne opazi ampak samo ti vidiš, tudi glede zaposlitve lepim ljudem ni nič lažje, ker je danes težko dobiti dobro službo vsem in lepim, grdim, takim z znanjem, ker marsikje štejejo samo veze in poznanstva, lepe punce pa tudi težje sklepajo prijatelstva in so sprejete v kolektiv, ker so večinoma ljudje ljubosumni na njih, zato ne obupaj in išči službe nekoč boš že našla kar ti ustreza. Tudi fanta boš imela, ker vsake oči imajo svojega malarja in nekomu boš všeč taka kot si in zelo dvomim, da si grda kot praviš ampak se samo vidiš tako, ker so ti drugi vcepili tak pogled na sebe. Moraš se obkrožit s pozitivnimi ljudmi, ki te bodo sprejemali in meli rado tako kot si ne s takimi, ki bodo zdravili svoje frustracije in komplekse na tebi in te poniževali glede videza nihče se nima pravice vtikovati v videz nekoga drugega to si zapomni in imej se rada, ker vsak od nas je unikat! Zelo je važna energija kaj oddajaš jaz poznam ogromno žensk, ki so samozavestne pa niso neke lepotice pa imajo več snubcev kot razne barbike, ki so večno nezadovoljne same s sabo. Delaj na samozavesti, obkroži se s pozitivnimi ljudmi, ukvarjaj se s športom npr. tek ali pa kupi kužka, ker ko ga boš peljala ven boš hitro spoznala nove ljudi, ki prav tako peljejo svoje kosmatince na sprehod. Vso srečo ti želim!

Imaš srečo, že sploh ker sumim, da grda nisi ampak zelo super oseba.
In imaš srečo, ker ne boš dobila moškega, ki bo iskal obline, ampak tebe.
taki vedno lepše živijo, kot si ti. In verjemi našla ga boš.

Drago dekle,predvsem si velik pesimist.Za svoje najbolj uspešne prijateljice bi rekla,da niso ravno lepe in tudi jaz nisem.majhna,debela z veliko ritjo in do nedavnega štrlečimi zobmi.Tudi jaz sem preživela mladost zakompleksana  pogrizenimi nohti.Možu sem 2x rekla ne,ko me je zaprosil,prepričana,da me zafrkava.Sedaj imava luštvo družinco in solidno firmo.Dovoli le nekaj besed kako sem sebe izgrajevala.Njprej šport,tečaj smučanja mene je to veselilo,tam prodobiš vsaj znance in ne tuhtaš doma kdo te ne mara.Tudi sama imam redke štrenaste lase,no imela sem jih.Ogromno sem vložila v umetne dodatke,barvanje s kano,frizura je zahtevala breštevila frizerk,ki so mi vse vsiljevale kratke fen frizure,ki razpadejo po nekaj minutah.Sledila je garderoba.pomirjanja in pomirjanja,menjave šivilj,prepiri,izleti v tujino po trgih,butikih ni da ni.Ni rešitve v dveh dneh,rešitev ,sprememba zunanjosti je v letih.Ni pa potrebno po trgovinah, tudi Centri ponovne uporabe, bolha ponujajo zanimive stvari.Nisi čimmanj hlač vsaj za službo ne,lahke oblekce,ki ti povdarijo postavo,nedrčke tudi če jih ne potrebuješ in barve ,barve poišči si prave barve.Predvsem pa prični uživati v sebi.Tudi halja jutranjska s čipkami in nežna svilena spalna srajčka pripomoreta,da se boš pričela imeti rada.kar se moških tiče,kar privošči si kakšnega tudi za avanturo…nekoč.A vseeno prvo je služba, delo skrb zase.Tudi največja lepotica postane sužnja če ne zna in ne more skrbeti zase.Vem in čutim,da si na začetku dolge poti,ki Ti prinaša bolj zadovoljno življenje.

Draga moja, pri svojih 63 sem bolj zadovoljna sama s seboj kot sem bila pri 38. največji problem so bili tudi pri meni lasje,sivkasti,tanki in mastni.Živim na vasi,tu so frizerke nekreativne.Zgolj slučajno me je prijateljiva tako postrigla, da je kasneje izšla iz vsega paž frizura,ki mi je popolnoma spremenila obrazne poteze.Šla sem v šiviljski tečaj in si sedaj sama kreiram oblekce in kombiniram barve,videti sem čisto drugače.pozimi ne nosi bund za službo je eleganten plašč in lepi čevlji ne nekaj udobno športnega da si videti kot da greš na njivo.Nikoli ma nikoli pa ne obleci tistih 3/4 ali kapri hlač,to je nekaj najbolj nagravžneha za žensko.kar pogumno

Odgovor na objavo uporabnika
imam prijateljico ki je nekaj takega, 21.09.2020 ob 10:29

Zelo suha, nič oblin, slabi lasje….ampak je največji sonček kar jih je kdaj svet proizvedel vejetno :).
Je že starejša (50+), poročena (že drugič :)) z dvema otrokoma in vnukom. V službi (smo na isti firmi) se 20-30 letniki smukajo okoli nje :). Meni je lepa, ker je res krasna ženska. Pa se nič kaj ne “rihta”.
Delaj na svoji samozavesti. Ukvarjaj se z nečem kar ti daje energijo. Ne razmišljaj o slabih stvareh ampak jih probaj obrnit na dobro. Najdi nekaj v čemer si dobra. To ti bo dalo samozavest. In delaj s tem kar imaš. Za lase skrbi in si kupi nekaj za volumen (pudri so boljši kot spreji). Drži kondicijo. Nauči se uporabljati make up (naravni ne pretiravat :)). Ugotovi kakšna oblačila ti pašejo in v katerih se dobro počutiš. Najdi si družbo, ki te bo sprejela tako kot si in se boste razumeli. Ne dovoli neznancem in ljudem ki ti nič ne pomenijo da ti določajo vrednost. Samo svoje frustracije zdravijo na tebi. Nima nič s tabo. Ti veš kdo in kaj si. Če ne veš….ugotovi :).
Pa smej se. Tudi če ti ni do smeha. Probej pogledati kaj smešnega. Si takoj dvigneš počutje. Izloči slabe informacije iz okolice in jih menjaj za nekaj kar te razveseli. Na začetku se ti bo zdelo da se siliš, ampak se človek hitro privadi boljšemu počutju.
Verjemi da videz ni vse, vsaj na dolgi rok ne. Govorim iz izkušenj. Najbolj pomembno je kako se ljudje počutijo ob tebi. To si ljudje zapomnijo. Ne kakšno frizuro maš.

Ooo, tole pa je presenečenje na tem portalu. Ne bom rekla, da so vsi komentarji grdi ali slabi, tako lepega kot je ta pa že dolgo nisem prebrala. Sem dobila občutek, kot da nekaterim še vedno ni vseeno za druge. Lepo 😊

To da pride pravi ni res, to govorijo zato, da ti dajejo lažno upanje, v resnici pa nebo s tega nič. Želijo ti osebni potop na dno oceana, kot se je Titanic potopil.  Pravih oseb ni! So samo finančne in sexualne naveze in izkoriščanje.Meti nekoga res rad in dat oporo pa res ni za doživet, to maš v filmih pa še tam je Tristan Izoldo zajebal do konca…

Odgovor na objavo uporabnika
Cappuccino s cimetom, 21.09.2020 ob 09:28

Stara sem 26 let in sem grda. Sem suha, koščena, imam majhne prsi in moške poteze obraza, velike dlani in stopala, slabe lase. Težko se zredim in če se zredim, ne pridobim oblin, ampak se mi kile nabirajo okoli trebuha. Kljub temu, da skrbim zase in telovadim, ne morem narediti nič več, da bi izboljšala videz.

Sem se sprijaznila, da bom težko dobila fanta. Kar me boli je to, da težje pridem do službe. Težje se učim in sem zato obsojena na delovna mesta s nižjo kvalifikacijo. Se trudim, vendar mi ni nič prihrnjeno. Če bi bila lepša, bi na račun videza lažje dobila boljšo službo.

Ugotavljam tudi, da so ljudje na splošno prijaznejši do lepih ljudi. Jaz že celo življenje poslušam opazke tako žensk kot moških da kako sem suha, anoreksična, mršava, da mi kupijo sendvič…

V takšni situaciji si zelo težko osmišljam življenje.

 

Si ti Mojca Mavec?

Eh, nisi, ona ima dobro placano sluzbo.

Evo, en primer, kako grda zenska lahko pride do dobre sluzbe.

Lepa, uspešna in samozavestna.

Veliko dobrih in pametnih nasvetov si dobila. Dodala bi le, da se včasih prav čudim, kako nelepe ženske, tudi s hibami, dobijo dobre partnerje in si ustvarijo družine, pa tudi službe. Njihova življenja tečejo veliko bolj brez pretresov. Tudi lepotni ideali se spreminjajo. Včasih se prav čudim, kako kobilaste ženske z moškimi potezami veljajo za lepotice. Omenjaš tudi, da se težje učiš. Sem poznala eno tako, nelepo in že v osnovki je rabila inštrukcije. Nekako je končala poklicno šolo. Ko je izgubila službo, je našla veselje v neki dejavnosti, za katero je bila očitno talent. Kmalu je odprla SP in je danes zelo uspešna. Je ena redkih, ki je našla skoraj idealnega moža, že odrasla otroka pa sta lahko vsem za vzor v različnih pogledih.

New Report

Close