Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem okrog 50. Kaj najbolj pomaga proti trebuhu?

Sem okrog 50. Kaj najbolj pomaga proti trebuhu?

Začel mi je rasti trebuh. Kaj vam je najbolj pomagalo, da niste več moje sotrpinke? 🙂 Hrana vem, a kaj jesti? Kaj pa miganje katero?

Sex pomaga, zelo 🤣

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9227, 27.03.2024 ob 12:57

Sex pomaga, zelo 🤣

Se strinjam! Sex dvakrat dnevno in trebuh bo spet raven. Preizkušeno v praksi, deluje 100%!

Res je iz izkušenj, ni treba 2 x dnevno😉, redno 3-4x tedensko pa bo ….

Vaje, vaje. Na YouTube imaš veliko vaj, poišči vaje za raven trebuh, 6 minut na dan in boš imela čist raven trebuh. Jaz to delam že kakšno leto vsak dan, motilo me je ko se mi je začel celulit na trebuhu in maščoba. Sedaj imam čist  raven trebuh in nič celulita. Izginil je tudi na stegnih. Imam 49 let. Čista zmaga in se dobro vzdržujem kondicijo. Ti kozmetični saloni so samo metanje denarja stran, rezultati morajo biti dolgoročni , to pa lahko le z rednimi vajami

Ja,to so leta, ko je treba  narditi en reset. Prehrana mora bit cim bolj raznolika, to pomeni: vsak obrok mora vsebovat tako kot meso, zelenjavo, ogljikove hidrate in prilogo. Vendar vse to v priporocenem razmerju. Kar zadeva og. hidratov, morajo bit kompleksni, polnovredni. Ovezno uzivanje zdravih mascob, torej olivno olje, sardelice, tuna, oreski.

Izogibat se je treba predelani hrani, seveda ocvrti prav tako. Cim manj sladkorja, kofeina. Ce imate to moznost, kupit direkt pri kmetu, je velek plus.

Trije glavni obroki, vmes ce je lakota, kaksna malenkost. Najmanj tri ure pred spanjem nic jest. Vsaj 2l tekocine na dan.

Z leti pride do spremembe v metabolizmu, posledicno pokurimo manj kalorij. Torej temu primerno mormo prilagoditi svojo prehrano.

Najmanj trikrat tedno obvezna rekreacija cca 60min, lahko kombinirate, pocasi stopnjujes.

Cim manj stresa, dovolj spanja. Upam, da je nek, pa ne odlasat. 😀😀😀

Poglej Cloe Ting na YT, ima tudi predloge kaj jesti in kako telovaditi, da se znebiš trebuha. Veliko zadovoljnih uporabnic tudi pokaže končne rezultate. Res neverjetni!

Se strinjam, sam vecini moskih pri teh letih se ne da, ali ne morejo. Pol ti pa preostane rekreacija, kaj ces.

mena zate

od mene še nobena ni bila debela.  debela si ker preveč žreš.  preveč žreš, ker imaš problem z psiho.  ta problem z psiho ni od zdaj, ampk od 45 let nazaj. in traja 45 let.  debela si tudi zaradi feminizma.  debela si, ker si feminsitka, lena, ugabna, nagnusna, brez moža.   če bi imela moža, pravega deca, ne bi bila debela.  tko je.  mena nima nič z tem.  ženske se ne redite zaradi hormonov.  lahko maš  sfukane hormone kolko hočeš, kar imaš. to je desjtvo. pa ne sam zaradi mene. ampak zaradi  tvojega stila življenja  in prehranjevanja zandjih 30 let.  in zdaj seveda mora bit neko zdravstveno stanje krivo. vedno so pri ženskah krivi, hormoni, zdravstvo, hrana,  NIKOLI PA NISI SAMA KRIVA.   sama si kriva da si debela. čisto sama. nihče drug ti ni kriv. ampak tuki gor boš našla hitro 200 somišljennink, ki te bodo tolažile. nisi ti  kriva, to so leta.  hahahahhaha  idi pogledat na google  sliek iz 60, 70 in 80 let.  pa poglej. hahahaahha  nehaj žret sladko, nehaj piti sladko. nehaj tolko žret. nehaj   se nažirat po 18.00h.  začni vsak dan hodit 2h z 20 kg rukzak okoli.  dela jskelce, počepe, dviguj nad glavo.  za začetek. 2 leti.   to delaj 2 leti.   pa bova potem naprej videla.  zelo enostavno.

Vaje za raven trebuh

Najbolj vsesplošno znana vaja za raven trebuh so zagotovo trebušnjaki, niso pa najbolj učinkoviti. Niti 100 trebušnjakov na dan ne bo pripomoglo k izgubi obsega pasu, če jih ne boste izvajali pravilno. Vaje za trebušne mišice vam bodo v podporo pri izgubi maščob; seveda ob zdravem življenjskem slogu. Najprej si poglejmo osnovne vaje, ki jih poznate že iz osnovne šole.

Trebušnjaki

Trebušnjake je potrebno izvajati pravilno, sicer niso učinkoviti. Ulezite se na blazino, pokrčite nogi in celi stopali položite na tla. Roke položite za glavo. Zgornji del trupa dvignite na pol poti do kolen (ni potrebno do konca) in počasi in kontrolirano nazaj. Naredite več ponovitev.

Sveča

Kdaj ste nazadnje naredili položaj sveče? Ulezite se na blazino, boke podprite z rokami in jih skupaj z nogami dvignite navzgor proti stropu. Poskusite držati vzravnano, mirno in stabilno svečo. Zadržite položaj čimdlje, ali pa boke in nogi dvigajte in spuščajte.

 Kolo

Se še spomnite vaje ‘kolo’? Izvedete jo tako, da se uležete na blazino, dvignete boke in nogi. Nogi pričnete vrteti tako, kot da vozite kolo. Pri tej vaji bo moral biti trup močen in stabilen, zato boste krepili trebušne mišice.

Vaje za raven trebuh: Dvigovanje nog

Lezite na hrbet in iztegnite nogi. Iztegnjeni nogi počasi dvigujte gor in nato spustite dol. Pazite, da bodo gibi kontrolirani in stabilni.

Deska

Deska, ali morda bolj znana vaja pod imenom ‘plank’, je statična vaja, ki krepi jedro telesa. Uležite se na blazino na trebuh. Dvignite se tako, da se oprete na prste na nogah, spredaj pa na komolce in podlakt. Pazite, da vam boki ne uidejo navzgor – telo ne sme biti v črki A, temveč mora biti ravno kot deska. V položaju zdržite, kolikor lahko in dokler ni bolečin v hrbtu.

 Stranska deska

Ulezite se na levi bok. Desno roko položite na desni bok. Leva roka naj bo na tleh, služi kot opora. Dvignite boke. Pazite, da je vaše telo v ravnem položaju – kot deska. Položaj zadržite čim dlje ali pa boke dvigajte in spuščajte.

 Komolec h kolenu

Ulezite se na blazino, kot da bi želeli delati trebušnjake. Roki dajte za glavo. Nogi dvignite tako, da bo v kolenu pravi kot. Nato se s trupom dvignite in se z desnim komolcem dotaknite levega kolena, desno nogo pa stegnite. Nato stegnite levo nogo, z levim komolcem pa se dotaknite desnega kolena.

Vaje za raven trebuh: Dviganje nog

Usedite se na stol in pazite na raven hrbet. Stegnite nogi. Skrčite koleni proti sebi in jih počasi spustite nazaj.

 Proti nebu

Lezite, kot da bi želeli delati trebušnjake. Nogi iztegnite navpično navzgor. Dvignite trup in iztegnite roki proti stropu.

 Rotacija

Pri tej vaji se usedete na blazino in pazite, da imate poravnan hrbet. Pokrčite nogi in ju malo dvignete od tal. Roke imate pred seboj; predstavljajte si, da v rokah držite žogo. Namišljeno žogo zdaj postavite levo od sebe, nato nazaj pred sebe, desno od sebe in vajo ponavljajte.

 Stiskanje trebušnih mišic

Vaja je preprosta: stisnite trebušne mišice in zadržite. To vajo lahko izvajate kjerkoli; v službi ali med vožnjo.

 

Čisto mala telovadba vratnih mišic pomaga.

Ko te vprašajo: ali boš jedel,

ODKIMAŠ.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5248, 27.03.2024 ob 13:36

Čisto mala telovadba vratnih mišic pomaga.

Ko te vprašajo: ali boš jedel,

ODKIMAŠ.

Ni čisto tako. Jaz sem suha, ampak sem dobila celulit na trebuhu in maščoba se je nabirala. Samo na trebuhu. Drugače pa sem suhica. Samo z vajami za raven trebuh sem to odpravila, pa tudi omejila alkohol.

Hvala za odgovore. ja, sladkorja res nisem odstranila z jedilnika. Ne morem.

Odgovor na objavo uporabnika
mena, 27.03.2024 ob 13:41

Hvala za odgovore. ja, sladkorja res nisem odstranila z jedilnika. Ne morem.

Sladkor, piškoti, ven iz jedilnika. Zato se redis, ji mena kriva, ampak tvoj vnos kalorij.

Ni treba, da takoj vsekas, pocasi, telo se odvadi sladkorja, pa gre. Verjemi, ne jemlji to tko resno, kaj vse ti sopaju, od vadb. Ce bos prehrano poslihtala, pa se telesno aktivna bofisi je to hitra hoja, min 60min 3x tedensko, postopoma vsak dan, tak kot sem zgoraj nastela, pa se 3x tedensko vaje za jacanje misic. Najdi na ytube. Se bo slo, verjemi. Tak bos delala, kot je tebi, tvojim letom iz zdravstvenemu stanju primerno. Pa veliko volje 😀

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 27.03.2024 ob 13:28

mena zate

od mene še nobena ni bila debela.  debela si ker preveč žreš.  preveč žreš, ker imaš problem z psiho.  ta problem z psiho ni od zdaj, ampk od 45 let nazaj. in traja 45 let.  debela si tudi zaradi feminizma.  debela si, ker si feminsitka, lena, ugabna, nagnusna, brez moža.   če bi imela moža, pravega deca, ne bi bila debela.  tko je.  mena nima nič z tem.  ženske se ne redite zaradi hormonov.  lahko maš  sfukane hormone kolko hočeš, kar imaš. to je desjtvo. pa ne sam zaradi mene. ampak zaradi  tvojega stila življenja  in prehranjevanja zandjih 30 let.  in zdaj seveda mora bit neko zdravstveno stanje krivo. vedno so pri ženskah krivi, hormoni, zdravstvo, hrana,  NIKOLI PA NISI SAMA KRIVA.   sama si kriva da si debela. čisto sama. nihče drug ti ni kriv. ampak tuki gor boš našla hitro 200 somišljennink, ki te bodo tolažile. nisi ti  kriva, to so leta.  hahahahhaha  idi pogledat na google  sliek iz 60, 70 in 80 let.  pa poglej. hahahaahha  nehaj žret sladko, nehaj piti sladko. nehaj tolko žret. nehaj   se nažirat po 18.00h.  začni vsak dan hodit 2h z 20 kg rukzak okoli.  dela jskelce, počepe, dviguj nad glavo.  za začetek. 2 leti.   to delaj 2 leti.   pa bova potem naprej videla.  zelo enostavno.

xxl182

Ti pa res vsestranski, ni da ni. Jaz sicer nimam teh tezav, sam mogoce se od tebe kaj naucim.

 

Odgovor na objavo uporabnika
vaja na vajo, 27.03.2024 ob 13:36

Vaje za raven trebuh

Najbolj vsesplošno znana vaja za raven trebuh so zagotovo trebušnjaki, niso pa najbolj učinkoviti. Niti 100 trebušnjakov na dan ne bo pripomoglo k izgubi obsega pasu, če jih ne boste izvajali pravilno. Vaje za trebušne mišice vam bodo v podporo pri izgubi maščob; seveda ob zdravem življenjskem slogu. Najprej si poglejmo osnovne vaje, ki jih poznate že iz osnovne šole.

Trebušnjaki

Trebušnjake je potrebno izvajati pravilno, sicer niso učinkoviti. Ulezite se na blazino, pokrčite nogi in celi stopali položite na tla. Roke položite za glavo. Zgornji del trupa dvignite na pol poti do kolen (ni potrebno do konca) in počasi in kontrolirano nazaj. Naredite več ponovitev.

Sveča

Kdaj ste nazadnje naredili položaj sveče? Ulezite se na blazino, boke podprite z rokami in jih skupaj z nogami dvignite navzgor proti stropu. Poskusite držati vzravnano, mirno in stabilno svečo. Zadržite položaj čimdlje, ali pa boke in nogi dvigajte in spuščajte.

 Kolo

Se še spomnite vaje ‘kolo’? Izvedete jo tako, da se uležete na blazino, dvignete boke in nogi. Nogi pričnete vrteti tako, kot da vozite kolo. Pri tej vaji bo moral biti trup močen in stabilen, zato boste krepili trebušne mišice.

Vaje za raven trebuh: Dvigovanje nog

Lezite na hrbet in iztegnite nogi. Iztegnjeni nogi počasi dvigujte gor in nato spustite dol. Pazite, da bodo gibi kontrolirani in stabilni.

Deska

Deska, ali morda bolj znana vaja pod imenom ‘plank’, je statična vaja, ki krepi jedro telesa. Uležite se na blazino na trebuh. Dvignite se tako, da se oprete na prste na nogah, spredaj pa na komolce in podlakt. Pazite, da vam boki ne uidejo navzgor – telo ne sme biti v črki A, temveč mora biti ravno kot deska. V položaju zdržite, kolikor lahko in dokler ni bolečin v hrbtu.

 Stranska deska

Ulezite se na levi bok. Desno roko položite na desni bok. Leva roka naj bo na tleh, služi kot opora. Dvignite boke. Pazite, da je vaše telo v ravnem položaju – kot deska. Položaj zadržite čim dlje ali pa boke dvigajte in spuščajte.

 Komolec h kolenu

Ulezite se na blazino, kot da bi želeli delati trebušnjake. Roki dajte za glavo. Nogi dvignite tako, da bo v kolenu pravi kot. Nato se s trupom dvignite in se z desnim komolcem dotaknite levega kolena, desno nogo pa stegnite. Nato stegnite levo nogo, z levim komolcem pa se dotaknite desnega kolena.

Vaje za raven trebuh: Dviganje nog

Usedite se na stol in pazite na raven hrbet. Stegnite nogi. Skrčite koleni proti sebi in jih počasi spustite nazaj.

 Proti nebu

Lezite, kot da bi želeli delati trebušnjake. Nogi iztegnite navpično navzgor. Dvignite trup in iztegnite roki proti stropu.

 Rotacija

Pri tej vaji se usedete na blazino in pazite, da imate poravnan hrbet. Pokrčite nogi in ju malo dvignete od tal. Roke imate pred seboj; predstavljajte si, da v rokah držite žogo. Namišljeno žogo zdaj postavite levo od sebe, nato nazaj pred sebe, desno od sebe in vajo ponavljajte.

 Stiskanje trebušnih mišic

Vaja je preprosta: stisnite trebušne mišice in zadržite. To vajo lahko izvajate kjerkoli; v službi ali med vožnjo.

 

Super za poskodbe vratu in hrbtenice 🤪

Odgovor na objavo uporabnika
mena, 27.03.2024 ob 12:39

Začel mi je rasti trebuh. Kaj vam je najbolj pomagalo, da niste več moje sotrpinke? 🙂 Hrana vem, a kaj jesti? Kaj pa miganje katero?

Izračunaj svoje kalorične potrebe in tega ne presegaj. Bodi raje nekaj časa cca 300 kcal v deficitu.

Kaj glede hrane?

Veliko zelenjave, dovolj beljakovin, malo dobrih maščob, jajc se ne izogibaj. Sadja malo, dobre oh z nozkim glikemičnim indeksom.

Dovolj vode vsak dan in recimo 4krat na teden telovadba. Vsaj 1krat tedensko, bolje 2krat, delaj z utežmi.

Ali 3krat uteži, 2krat kardio, še bolje.

Je pa 15 min vadbe bolje, kot 0.

Veliko jih reče, da nimajo časa. Ok. V 24ih urah nimaš niti 15 min, morda 20? Sicer pa 30, 45 min.

Pravilna ter zmerna prehrana ter čim več gibanja. Tudi trebušnjaki pomagajo.

Ravnokar naredila nekaj vaj z Youtube-a proti maščobi okrog trebuha. Praktično nisem mogla izvajat kot voditeljica niti približno. Nekaj na četrt ali še manj od nje. Mislim, da imam zelo slabo razvite trebušne mišice. No, saj to sem vedela že prej.

Delaj vaje za zacetnike. Poskusi s Petro Genco, ne vem tocno priimka. So lahke vaje in potem nadgrajujes

siva miška.  ne samo ti, vsi vi se lahko od mene veliko naučite. samo če ti ego dopušča. če boš naredila, kar ti rečem. te vaje za raven trebuh. to ni nič.  ona ki je suhica baje.  pa je dobila celulit al kaj ej dobila. pa je nehala pit alkohol in delala vaje za raven trebuh. vidiš to so take, pavšalne  subjektivne ocene, zapisane v obliki besed  iz ženskih ust. to pol veš, koliko je verjento. lih nula.  evo, zate. povej mi kaj te zanima, v čem imeš problem.  sprobi me evo. simpl.  saj jaz razumem, da mene žesnke tuki ne marate. saj meni  je to kristalno jasno.  tko je tudi drugje, brez skrbi.  ker vas pač boli, da je moški boljši od vas v vsem. v vzgoji, v stilu oblačenja, v vsem.  v vsme kar bi ve morale biti boljše. pač tko je.  če te kaj zanima glede hujšanja/ zmajnšanja mačobnih celic, ker pokurit jih ne moreš, mi povej.   povej mi kaj bi rada, kaj je cilj, kaj si želiš,  pa ti bom svetoval.  zastojn. če boš cenila boš, če ne ne.  sama si boš zbrala.  ker jaz vme, da ljudje cenijo, neki, še posebej ženske edino če morajo veliko plačat. jaz pa lih to ne želim.

xxl182

Jaz nimam teh tezav, ego gor ali dol. Za svoje dobro sem pipravljena na predloge taksne in drugacne. Ce je volja je tud uspeh. Ene 4 kilce je treba dol dat, pa je to to. Glede prehrane nimam tezav, mislim, da mi kar dobar gre. Kar se tice telesne aktivnosti je bolj kot ne vsak dan, kombinacija: hoja po ravnem, obcasno v hrib, tek in to je to. Edino, se se morm spravit na misice. Sama seb priznam, da odlasam. Rabim eno brco v ta zadnjo, pa bo. Evo, to je to, kaj se naj povem. Verjetno imas ti kak dober tip.

 

Nisem debela!

In kile imam ze vec kot 20 let iste!

Pas pa vec kot 10cm sirsi kot 20 let nazaj!

 

Pomaga mi edino mirno in zdravo zivljenje, dovolj spanja, nic stresa, zmerno gibanje, zdrava in raznolika in predvsem lahko prebavljiva in redna (pre)hrana. To dosegam edino na dopustu ali med daljsimi prazniki in takrat je moj trebuh skoraj raven, drugace sem pa ves cas kot v petem mesecu nosecnosti.

Ce ti ja zacel rasti, ti nobena telovadba ne bo pomagala, oziroma bo pomagala nekaj malega, toliko da ne bos hodila 1 m za trebuhom. Poznam suhice, res suhotne, ampak trebuh jim je v meni zrasel. Splaca se mocno zmanjsati vnos sladkorja. S telovadbo si bos okrepia misice, kar je samo po sebi odlicno, ampak speh se ti bo se vedno nabiral okoli pasu, ker njegovo lokacijo dolocajo hormoni, ne telovadba. Tako ti ostane samo liposukcija.

New Report

Close