Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem okrog 50. Kaj najbolj pomaga proti trebuhu?

Sem okrog 50. Kaj najbolj pomaga proti trebuhu?

miška moja  imam. poglej. jaz bi od tebe zahteval, veliko več. VELIKO VEČ. in tudi ti bi morala več zahtevat od sebe. zakaj?  se lepše oblačit, zrelo, elegantno, bit fizčno močna (ne samo lepa ritka), imet debeli vrat, močne roke, trebuh ko sod. to je to. močan vrat. to izekzuje moč, trud, eelganco, pamet. itd. itd.  zakaj? ker ko boš dobila priliko za neki, boljšo sluzbo, bo neki dogodek, boš morala biti ze pripravljena.  ne boš imela časa, se pripravljat.  razumeš?  od tebe, ki že imaš neko voljo, red, disciplino,  zahtevam veliko več.  na  gas treba dat. g string kopalke so za vse druge. ti sesam ofobro počutiš.  kako misliš, da zgleda ko pride v neko pisarno urška žolnir, in neka suhica shirana, na silo pohujšana vegi kurba??! kaj misliš?  poglej.  tek po ravnem je ok, ker ženske imate genetiko na noge. in počepi in tobo dali vlko rit. to ne želiš. logično. to delaš ok.  zdaj pa če uteži, če si iz lj. idi v  olimpisko dvigovanje utezi.  (treniraj .samo kompaund vaje z štango).  ne cross fit.  ne navadn fitness na mašine.  delaj z štango. benh press, standing press, dedt lift, squod – to po pameti. ne najemaj nobene novodobne trenrke trenrja, ki ti bo kazal vaje za rit.  ni potrebe. za noge se gre na pohorje. recimo. bolj moraš bit kot moški. zgornji del treniraj , roke, hrbet. 3x na teden je  veliko. ne glej toliko, koliko kg imaš. niti cifre. če imaš rit 36 al 38. važno je koliko ti lahko dvigneš. treniraj kot moški.  če imaš denar, MOČNO SVETUJEM – JUDO.  bjj. če ni judo vsaj bjj.  parterno borbo.  zakaj?  ker ti bo to pokazalo, koliko moči rabiš. da ne boš imela preveliko  rit in bo set cela proporcija narobe.  treniraj, ko moški.  recimo če greš na benč. 1 se segreješ tečeš na progi 20 min počasi. narediš močno gimnastiko.  greš na benč. prosti. ne mašino.  in daš gor štango. 20 kg recimo. dvigneš jaz recimo 50x. po ldam gor 20 kg. to je 40 skupi. 50x. dam gor 20. je to 60 kg, naredi m40 x. dam gor 30 da je 80. naredi m20x.   dam gor še 10 da je 100 nardim 10x  dodam še 5 da je 10. dvignem 5 do 10 x. in pol celo telo tako po tem sistemu. ti pač majnše teze. edino kompaund vaje ti bodo ojačale telo.  magari najami trenreja za bjj. 2x na teden. treniraj veliko podlaket.  prste. kot dec.  TRENIRAJ .TRENIRAJ PIZDA TI JE MATERNA.  da ne boš kot druge lulike tukaj. samo jokanje.  vojna bo.  mogoče moš morala kakega otroka nest na hrbtu preko triglava.  pizda materna  GREMO VOJAK.  DELATSE SPRAVI.  NISI ŠE MRTVA. SI ŠE GREHA VREDNA PIČKA.  GREMO BAJSA.  namesto teka, lahk  daš gor rukzak 10 kg  vsaj not. in grep hitro hodit  tvojo  turo 2h. vmes delaš sklece z rukazkom, dviguje nad glavo počepi.  vsako vajo do max ponovitev. 4x. v teh dveh urah pohoda.  sama. nimaš komu kaj povedat, nima te kaj zanimat kdo ima kaj za povedat. misliš lahko samo  na morje, kako te maser fuka na plaži in še en jebač  v savni.    GREMO GAS .

Te popolnoma razumem.Sem tudi sama v teh letih in sem tudi sama zelo napihnjena.To so hormoni, predmenopavza…nič več ne jem, pazim kaj jem.

Odgovor na objavo uporabnika
povem odkrito, 27.03.2024 ob 19:33

Ce ti ja zacel rasti, ti nobena telovadba ne bo pomagala, oziroma bo pomagala nekaj malega, toliko da ne bos hodila 1 m za trebuhom. Poznam suhice, res suhotne, ampak trebuh jim je v meni zrasel. Splaca se mocno zmanjsati vnos sladkorja. S telovadbo si bos okrepia misice, kar je samo po sebi odlicno, ampak speh se ti bo se vedno nabiral okoli pasu, ker njegovo lokacijo dolocajo hormoni, ne telovadba. Tako ti ostane samo liposukcija.

Edini pravilen odgovor.

Ok, vse mi je jasn, sam zakaj trebuh kot sod? Al si se zatipko. Nisem iz LJ. sam se bom ze znajdla. Ja, se strinjam, da je treba delat na moci, drugace ni nic. Pocepi, trebuscnjaki, utezi, to bi slo. Judo, hm ni neki kaj bi me pritegnil. Kar se pa tice moci, pa nism tak svoh, kondicija je dobra. Dol sem ze dala vec kot polovico zacrtane teze, ostalo je cca 4 kilce. Tako da, gas mora bit. Tako, zdaj pa na delo, od nic ni nic. 😀

Tebi lepa hvala

Odgovor na objavo uporabnika
nisem debela!, 27.03.2024 ob 19:16

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 27.03.2024 ob 13:28

mena zate

od mene še nobena ni bila debela.  debela si ker preveč žreš.  preveč žreš, ker imaš problem z psiho.  ta problem z psiho ni od zdaj, ampk od 45 let nazaj. in traja 45 let.  debela si tudi zaradi feminizma.  debela si, ker si feminsitka, lena, ugabna, nagnusna, brez moža.   če bi imela moža, pravega deca, ne bi bila debela.  tko je.  mena nima nič z tem.  ženske se ne redite zaradi hormonov.  lahko maš  sfukane hormone kolko hočeš, kar imaš. to je desjtvo. pa ne sam zaradi mene. ampak zaradi  tvojega stila življenja  in prehranjevanja zandjih 30 let.  in zdaj seveda mora bit neko zdravstveno stanje krivo. vedno so pri ženskah krivi, hormoni, zdravstvo, hrana,  NIKOLI PA NISI SAMA KRIVA.   sama si kriva da si debela. čisto sama. nihče drug ti ni kriv. ampak tuki gor boš našla hitro 200 somišljennink, ki te bodo tolažile. nisi ti  kriva, to so leta.  hahahahhaha  idi pogledat na google  sliek iz 60, 70 in 80 let.  pa poglej. hahahaahha  nehaj žret sladko, nehaj piti sladko. nehaj tolko žret. nehaj   se nažirat po 18.00h.  začni vsak dan hodit 2h z 20 kg rukzak okoli.  dela jskelce, počepe, dviguj nad glavo.  za začetek. 2 leti.   to delaj 2 leti.   pa bova potem naprej videla.  zelo enostavno.

 

Nisem debela!

In kile imam ze vec kot 20 let iste!

Pas pa vec kot 10cm sirsi kot 20 let nazaj!

 

Pomaga mi edino mirno in zdravo zivljenje, dovolj spanja, nic stresa, zmerno gibanje, zdrava in raznolika in predvsem lahko prebavljiva in redna (pre)hrana. To dosegam edino na dopustu ali med daljsimi prazniki in takrat je moj trebuh skoraj raven, drugace sem pa ves cas kot v petem mesecu nosecnosti.

“In kile imam ze vec kot 20 let iste!

Pas pa vec kot 10cm sirsi kot 20 let nazaj!”

Kot merilo, a si debel ali nisi, kile dejansko niso merodajne, edini relevanten podatek je odstotek telesne maščobe, vam je verjetno usahnila mišična masa, pridobili ste pa maščobo, kile so ostale enake, ampak kompozicija telesa je povsem drugačna. S tem, da so mišice bolj goste od sala in ima kila špeha večji volumen kot kila mišic.

Planki in druge vaje za moč jasno pomagajo, ker tudi če imaš odvečno maščobo, telo čisto drugače zgleda, če so pod špehom mišice spodaj, ampak na koncu dneva, če nočeš trebuha, moraš znižati % telesne maščobe, ne gre drugače, to lahko storiš pa samo in izključno s kalorično restrikcijo, da več kalorij porabiš, kot vneseš s hrano.

V tem smislu vadba pomaga na dva načina, prvič, ker pokuriš več kalorij, in drugič, ker mišice pokurijo več kalorij kot špeh, tudi če sediš na kavču.

Za ratat fit ne pomaga nobena dieta in noben youtube video, če ne spremeniš svoje identitete in načina življenja, to ti mora ratat del lajfstajla do smrti, da rata, da zdravo ješ in se redno giblješ del tega, kdo si.

 

siva miška zate. jaz sem delal  parterno borbo  in je bil en dec, mislim DEC.  tolk širok, da ga nisme mogel okol trupa prijet. veš kaje to?? pa sme pofukana opica. mam ful dogle roke.  pa ni šlo.  vsi judoisti so kot sod. masivno, debelo, močno.  tko mora bit telo.  ne tisto ozko pa široke rame.  debelo. noben moški te ne bo gledal  v nič druzga kot v rit in faco in če boš fejst fiično močna v telo.  to tko je. zakaj judo.  ja to ni  da si t iizbiraš bi ne bi. MORAŠ-  probaj pa boš razumela.  probaj bjj boš razumela in mi boš hvalžena full.  ne moreš pokurit maščobnih celic. lahko jih samo zmanjšaš. edino  operativno. zakaj judo, bjj. ker boš mogoče ugotovila, da teh  4 kg ne moti toliko, in da ti je VSEENO.  sam da si ti dobra v parterni borbi.  ja? boš v glavi naredila misleni preskok in najsntice princeske shucene v pravo babo. razumeš?? sexy si, če imaš samozavest. to boš imela, ko boš znala bjj. vrajmi mi.   plus  mišična masa, je edino kaj te bo rešilo, ko boš dobila zastrupitev telesa, al pa raka.  suheci dobijo angino in umrejo.  najbolje proti raku je  VEČ MIŠIC.  karkoli ti kdo bluzi,  me ne zanima.   prideš nekam v hotel,  primeš kulico,  maš debelo roko. močno podlaket, debele prste, pizda materna. kopalke 40. ko jebe. kaj koga briga.  rit maš 40 kaj koga briga.  pizda materna.  nosi okoli težke stvari.   TELO KOT SOD. ROKE MOČNE, PRSTI MOČNI. DEBELII VRAT.  to je osnova.   srečno

točno tko je. trening mora bit tvoj način življenja.  jaz rabim 10 dni dopusta pred dopustom. da se toliko spočijem da grem spočit na morje. kaj pa msiliš, da jaz nisem napihnen. sem lih tak. meni je ko sme bil 40, nekako  notranje organe ven potisnilo. ne vem zakaj. tko je. pa se 25 dvignem na štangi pravilno pri 85 kilah. 180cm. 46 let.  2 otroka zena sluzba. jem vse. ne jem proteinov in te fitnes hrane. pa nimam ravnega trebuha. imam six pack, ampak ni to to. žal. sem skori 50.  pač je  tko.  misliš, da meni ni muka ?? je mi ja.  sma jaz tolko let treniram, da mi ejto navada in potreba in pač tekmujem. me to sili.  tko pač je, leta so tukaj,

Odgovor na objavo uporabnika
vaja na vajo, 27.03.2024 ob 13:36

Vaje za raven trebuh

Najbolj vsesplošno znana vaja za raven trebuh so zagotovo trebušnjaki, niso pa najbolj učinkoviti. Niti 100 trebušnjakov na dan ne bo pripomoglo k izgubi obsega pasu, če jih ne boste izvajali pravilno. Vaje za trebušne mišice vam bodo v podporo pri izgubi maščob; seveda ob zdravem življenjskem slogu. Najprej si poglejmo osnovne vaje, ki jih poznate že iz osnovne šole.

Trebušnjaki

Trebušnjake je potrebno izvajati pravilno, sicer niso učinkoviti. Ulezite se na blazino, pokrčite nogi in celi stopali položite na tla. Roke položite za glavo. Zgornji del trupa dvignite na pol poti do kolen (ni potrebno do konca) in počasi in kontrolirano nazaj. Naredite več ponovitev.

Sveča

Kdaj ste nazadnje naredili položaj sveče? Ulezite se na blazino, boke podprite z rokami in jih skupaj z nogami dvignite navzgor proti stropu. Poskusite držati vzravnano, mirno in stabilno svečo. Zadržite položaj čimdlje, ali pa boke in nogi dvigajte in spuščajte.

 Kolo

Se še spomnite vaje ‘kolo’? Izvedete jo tako, da se uležete na blazino, dvignete boke in nogi. Nogi pričnete vrteti tako, kot da vozite kolo. Pri tej vaji bo moral biti trup močen in stabilen, zato boste krepili trebušne mišice.

Vaje za raven trebuh: Dvigovanje nog

Lezite na hrbet in iztegnite nogi. Iztegnjeni nogi počasi dvigujte gor in nato spustite dol. Pazite, da bodo gibi kontrolirani in stabilni.

Deska

Deska, ali morda bolj znana vaja pod imenom ‘plank’, je statična vaja, ki krepi jedro telesa. Uležite se na blazino na trebuh. Dvignite se tako, da se oprete na prste na nogah, spredaj pa na komolce in podlakt. Pazite, da vam boki ne uidejo navzgor – telo ne sme biti v črki A, temveč mora biti ravno kot deska. V položaju zdržite, kolikor lahko in dokler ni bolečin v hrbtu.

 Stranska deska

Ulezite se na levi bok. Desno roko položite na desni bok. Leva roka naj bo na tleh, služi kot opora. Dvignite boke. Pazite, da je vaše telo v ravnem položaju – kot deska. Položaj zadržite čim dlje ali pa boke dvigajte in spuščajte.

 Komolec h kolenu

Ulezite se na blazino, kot da bi želeli delati trebušnjake. Roki dajte za glavo. Nogi dvignite tako, da bo v kolenu pravi kot. Nato se s trupom dvignite in se z desnim komolcem dotaknite levega kolena, desno nogo pa stegnite. Nato stegnite levo nogo, z levim komolcem pa se dotaknite desnega kolena.

Vaje za raven trebuh: Dviganje nog

Usedite se na stol in pazite na raven hrbet. Stegnite nogi. Skrčite koleni proti sebi in jih počasi spustite nazaj.

 Proti nebu

Lezite, kot da bi želeli delati trebušnjake. Nogi iztegnite navpično navzgor. Dvignite trup in iztegnite roki proti stropu.

 Rotacija

Pri tej vaji se usedete na blazino in pazite, da imate poravnan hrbet. Pokrčite nogi in ju malo dvignete od tal. Roke imate pred seboj; predstavljajte si, da v rokah držite žogo. Namišljeno žogo zdaj postavite levo od sebe, nato nazaj pred sebe, desno od sebe in vajo ponavljajte.

 Stiskanje trebušnih mišic

Vaja je preprosta: stisnite trebušne mišice in zadržite. To vajo lahko izvajate kjerkoli; v službi ali med vožnjo.

 

vaja na vajo

Niti ena od naštetih vaj ne bo pomagala do izgube maščobe okrog trebuha. Žal. To so odlične vaje za mišice, kar je seveda pomembno pri oblikovanju postave in boljši drži. Če so problem le ohlapne mišice in ohlapna koža, kar se s staranjem pojavi, bo to zelo popravilo videz in “izravnalo” trebuh, ne bo pa skurilo šlaufkov. Morda bodo le manj opazni, če se bolj vzravnano držimo.  Za izgubo špehca je potrebna kardio vadba, predvsem pa velika sprememba v jedilniku. Veliko zelenjave, sadja, beljakovin, dovolj tekočine, manj ogljikovih hidtratov in le ti morajo biti polnozrnati, najbolje pirini, pa dovolj spanja in čim manj stresa.

Ja, bo drzal, pridobis na misicni masi, telo ojacas in pridobis na moci. Rezultat je boljsa samozavest, ima smisla. Moj cilj je zdrav nacin zivljenja, tak kot si reko, tud ce je kaksna kilca vec in 40 stev., ce je pravilna rszporeditev je to to. In ja, vem trening mora bit nas zivljenski slog. Mislim, koga mot mal speha, ce pridobis vec na misicni masi. Tak kot si reko, v bolezni rabis tsko telesno, kot psihicno moc.

Odgovor na objavo uporabnika
mena, 27.03.2024 ob 12:39

Začel mi je rasti trebuh. Kaj vam je najbolj pomagalo, da niste več moje sotrpinke? 🙂 Hrana vem, a kaj jesti? Kaj pa miganje katero?

Če resno sprašuješ na prvem mestu je manj žri, vse kar ti paše, samo manjše količine, leta gor, s krožnika dol… potem pa telovadba in trebusnjaki… lahkega načina pa žal ni

Jaz sem celo življenje drobne postave, 170 cm, 59 ali 60 kg. Po 45 letu so se mi začele nabirati maščobne obloge na trebuhu in to me je zelo motilo. Sedaj delam trebušnjake in različne vaje za trebuh  in zelo pomaga. Trebuh je raven. Če je splošna debelost, vemo da je treba zmanjšati kilograme, vnos kalorij.  Nisem vsega brala, se opravičujem, verjetno je avtorica kaj napisala.  Če pa so šlavfi na trebuhu, drugače pa ste normalne postave, pa samo vaje pomagajo. To je dolgoročno delo, kot je ena napisala, v pol leta se šele poznajo rezultati.

Tek, ne pivo. Za ženske: tek, ne čokolada in torta.

Odgovor na objavo uporabnika
Easy304, 28.03.2024 ob 07:21

Tek, ne pivo. Za ženske: tek, ne čokolada in torta.

Tek je dokaj agresivna oblika telovadbe.  Jaz sem v srednji šoli profesionalno tekla, imam 60 kg , sedaj tečt ne morem.  Kolesarim, pa delam vaje za trebuh. Hodim na jogo, pilates, aerobiko. Ampak tek ni šans.

Odgovor na objavo uporabnika
Če hhc, 28.03.2024 ob 07:07

Jaz sem celo življenje drobne postave, 170 cm, 59 ali 60 kg. Po 45 letu so se mi začele nabirati maščobne obloge na trebuhu in to me je zelo motilo. Sedaj delam trebušnjake in različne vaje za trebuh  in zelo pomaga. Trebuh je raven. Če je splošna debelost, vemo da je treba zmanjšati kilograme, vnos kalorij.  Nisem vsega brala, se opravičujem, verjetno je avtorica kaj napisala.  Če pa so šlavfi na trebuhu, drugače pa ste normalne postave, pa samo vaje pomagajo. To je dolgoročno delo, kot je ena napisala, v pol leta se šele poznajo rezultati.

Koliko pa imaš obseg trebuha, bokov? Ali si kdaj imela že 65 kg?

Odgovor na objavo uporabnika
Zelo si fit, 28.03.2024 ob 08:31

Koliko pa imaš obseg trebuha, bokov? Ali si kdaj imela že 65 kg?

Ne nikoli. Max 62 kg. Skoz sem ista, že od 20 leta, pa do sedaj ko imam skoraj 50 let, tudi po 3 porodih se nisem zredila. Ista je bila mama, drobne postave.  Lahko nosim isto garderobo izpred 30 let. Je pa res da sem zadnja leta začela s telovadbo , prideš v leta ko je treba delati na sebi, ni več vse samoumevno. Alkohol sem močno zmanjšala, kolesarim ogromno, hodim na aktivno  aerobiko, kot že  rečeno vaje za trebuh, na splošno  sem v dobri kondiciji, vse vaje na vadbah naredim z lahkoto. Zrediti se pa ne morem kaj dosti , kakšen kilogram dobim na dopustu, pa spet pade dol,  jem zdravo, do čokolad bonbonov mi sploh ni.

meni samo vsak dan hitra hoja v hrib s palicami. Jaz tako vzdržujem težo in postavo. Ko pa se želim popolnoma znebiti trebuha (večinoma časa vedno imam malo trebuščka…lepo zaobljen, brez šlavfov) takrat pa moram merkat pri prehrani in vsak dan delati vaje za trebuh…. razni trebušnjaki….na you tube imaš prav vaje za trebuh…. Po 14 dneh vsakodnevnih vaj (že 10 min) se učinek že pozna.

Je pa tko, da takoj ko s tem prenehaš, pride nazaj. Zato, jaz ne delam več teh vaj, ker jih ne bom cel lajf delala. Hodim pa vsak dan, če se le da.

Nobena stvar ti ne ostane, če nehaš….

Ne poslušaj nasevetov za trebušnjake! Tvoj trebuh je zaradi hormonskih sprememb in nobeni trebušnjaki ne pomagajo. Losaj se ogljikovih hidratov! Čim več, bolje bo. Rabiš druge vaje za telo kot 30letnice. Prav tako nov način prehranjevanja. Pojdi v laboratorij in naredi krvno sliko vseh vitaminov in mineralov, kortizola in podobno da veš katere dodatke potrebuješ.

50letnice rabimo drugačne nasvete kot 30letnice!

Odgovor na objavo uporabnika
Nikar telovadbe, 28.03.2024 ob 11:22

Ne poslušaj nasevetov za trebušnjake! Tvoj trebuh je zaradi hormonskih sprememb in nobeni trebušnjaki ne pomagajo. Losaj se ogljikovih hidratov! Čim več, bolje bo. Rabiš druge vaje za telo kot 30letnice. Prav tako nov način prehranjevanja. Pojdi v laboratorij in naredi krvno sliko vseh vitaminov in mineralov, kortizola in podobno da veš katere dodatke potrebuješ.

50letnice rabimo drugačne nasvete kot 30letnice!

Saj smo ji odgovarjale 50 letnice. Seveda je pa odvisno od njene fizične pripravljenosti. Če je trda, neelastična, so vaje za trebuh zanjo prehude. Jaz si dam še uteži 5 kg na roke, ampak sem skoz v športu.

New Report

Close