Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem res grozna oseba, če….

Sem res grozna oseba, če….


In tri tedne pred rojstvom otroka nisi vedela, da si noseča, da boš dobila otroka, da bo potreboval tvojo skrb in pozornost? Da bo tudi pasji mladiček potreboval tvojo skrb in pozornost?

Zakaj si sploh šla v nabavo psa v tem obdobju, a res nisi mogla počakati, da bi bil otrok starejši?!

Večina stvari je tako ali tako izgovor. Tudi tole z otrokom. Le kako smo pregurali tisti, ki smo imeli pse, pa otroke istočasno?


Tipično, ko si razvajenci omislijo psa. Mora biti točno določene pasme, ampak ker je pasemski predrag, ga vzamejo “čistokrvnega brez rodovnika”. Takšna stvar ne obstaja, ta pes je mešanček! Zakaj nima rodovnika in vzrejnega dovoljenja, veš ti. Vprašanje je, kdo sta sploh starša.

In nadalje tipično, da mini cucka ne damo v šolo, ker je pač le majhen in nič hudega noče.

Nadomestilo za otroka ali karkoli že, v tem zblojenem času. Daj si drugič nabavi raje plišasto igračko, sploh če vidiš, da zanj ne moreš skrbeti zaradi službe. Žal mi je zate in za psa.
[/quote]

nadomestila imate vi pesjanarji, ki psa povzdigujete v božanstvo. Si izmišljujejo rodovnike, ne glede na to, da gre za mučenje živali, ki so zaradi tega vedno bolj bolne (ker mora zgledat tako pa tako, lastnosti itak niso pomembne, saj ne gre za delovne živali).

nujno bi bilo uvesti pasji dodatek (kot je otroški dodatek) za tiste, ki niso sami sposobni poskrbeti za psa. In to univerzalen, ne samo za reveže.


Tipično, ko si razvajenci omislijo psa. Mora biti točno določene pasme, ampak ker je pasemski predrag, ga vzamejo “čistokrvnega brez rodovnika”. Takšna stvar ne obstaja, ta pes je mešanček! Zakaj nima rodovnika in vzrejnega dovoljenja, veš ti. Vprašanje je, kdo sta sploh starša.

In nadalje tipično, da mini cucka ne damo v šolo, ker je pač le majhen in nič hudega noče.

Nadomestilo za otroka ali karkoli že, v tem zblojenem času. Daj si drugič nabavi raje plišasto igračko, sploh če vidiš, da zanj ne moreš skrbeti zaradi službe. Žal mi je zate in za psa.
[/quote]

nadomestila imate vi pesjanarji, ki psa povzdigujete v božanstvo. Si izmišljujejo rodovnike, ne glede na to, da gre za mučenje živali, ki so zaradi tega vedno bolj bolne (ker mora zgledat tako pa tako, lastnosti itak niso pomembne, saj ne gre za delovne živali).
[/quote]
Ne razumeš. Komentiram “čistokrvni maltežan brez rodovnika”. To ni čistokrven pes, to je mešanček. Mešančka pa lahko dobi kadarkoli v zavetišču. Ampak tisti niso dosti cortkani in moderni, kajne?

Saj veste, da so take variante predrage.
AVtorica- jaz sem nekako 3 tedne pred rojstvom 1. otroka dobila psička, ki sem si ga zelo želela. Nekaj dni je bilo vse ok, potem pa mi je nekje iz globočin prišla PANIKA. Kako bom z malim psičkom, še nevzgojenim, ki bi od mene zahteval isto kot novorojenček?
Zagrabila me je taka tesnoba, žalost.. jokala sem par dni skupaj, ker se nisem hotela ločit od psička, hkrati pa čutila, da ni pravi čas zanj. Čutila sem, da bo bolje, da mu najdem družino, kjer bo on na 1. mestu.
Tako sem takrat dala oglas na podarimo.si in sem vesela, da je dobil srčne lastnike, ki ga imajo neskončno radi in ni nikomur v napoto.
Poslušaj svoj glas, morda je malo težje, ker je z vami že 3 leta.
[/quote]

Katastrofa ste ene ženske, res.

nadomestila imate vi pesjanarji, ki psa povzdigujete v božanstvo. Si izmišljujejo rodovnike, ne glede na to, da gre za mučenje živali, ki so zaradi tega vedno bolj bolne (ker mora zgledat tako pa tako, lastnosti itak niso pomembne, saj ne gre za delovne živali).
[/quote]
Ne razumeš. Komentiram “čistokrvni maltežan brez rodovnika”. To ni čistokrven pes, to je mešanček. Mešančka pa lahko dobi kadarkoli v zavetišču. Ampak tisti niso dosti cortkani in moderni, kajne?
[/quote]

ja kaj pa ti misliš? da se psi nabavljajo zaradi prehoda na višji duhovni nivo al kaj? Za kaj pa se vzreja večina pasem?


In tri tedne pred rojstvom otroka nisi vedela, da si noseča, da boš dobila otroka, da bo potreboval tvojo skrb in pozornost? Da bo tudi pasji mladiček potreboval tvojo skrb in pozornost?

Zakaj si sploh šla v nabavo psa v tem obdobju, a res nisi mogla počakati, da bi bil otrok starejši?!
[/quote]

Zakaj, zakaj.. a ti avtor tega vprašanja nikoli nisi naredil ničesar, kar si potem obžaloval? Ti vedno vse v nulo preštudiraš in se nikoli ne zmotiš in vedno vnaprej veš, kako bo?
Psa sva iskala in čakala celo nosečnost in ni bilo primernega- majhnega mešančka. Dobila sva ga šele 3 tedne pred PDP.

Ja, kriza, no. Polna zavetišča, pa tak problem ob primernem času psa najt zase…

tok decov na svet, pa take napačne izbire….

Ne, nisi grozna, pravzaprav si zelo dobra oseba. Ugotovila si,, da za psa ne moreš skrbeti, kot bi morala in kot si živalca zasluži. Poišči ljudi, ki lepo delajo z živalmi in so jih vajeni, pa ga oddaj. Vprašaš lahko na kakšnem društvu, ki se ukvarja s psi, tečaji, lastniki psov včasih koga poznajo… samo potrudi se malo.

tok decov na svet, pa take napačne izbire….
[/quote]

Si pa res ubogo bitje.


Pravzaprav bo bolje za psa, če res nimaš več časa.
Upam, da najdeš dobrega lastnika.

Nisem brala kaj so ti ze napisale..
Ampak ce si bila ze prej brez psa v taki situaciji, pa si se vsen prepustila sebicni zelji…bi te za usesa..
Pa spet…za psa je boljs da gre..ko enkrat nekdo zacne tako razmisljat kot ti…pisi propalo

Ah,avtorica, kako to,da si lahko potem 3 leta vzgajala in imela tega kužeka? Ne da se ti več skrbeti za njega,kaj?
Zakaj si ga sploh vzela,če nisi imela namen skrbeti za njega?
Še ena razvajenka.
Kuža se je navezal na tebe, ti boš mu sedaj rekla adijo , dam te drugam,ker jaz nimam naenkrat časa.

dobila je službo, če že ne znate brat. Psi se ravno ne navežejo tako zelo kot si čustveno podhranjene osebe domišljajo.

Znamo brati, ampak večina ljudi itak ne misli bit v nedogled brez službe. In če vemo, kolkšna je cca pričakovana življenjska doba živali, se je pač smiselno malo izprašat, kaj vse se bo v teh xy letih zgodilo.

Da je dobila sluzbo ..ni izgovor…itak da jo je dobila, ce jo je iskala in rabila…

madona ste ene res nedojebane do neba, da se vam zdi samo cucek edino zveličavno bitje, ki se mu ne moreš odpovedat. Ljudje puščajo partnerje, ker se jim malo vname spodaj, otroke, ko gredo na delo v tujino, starše popokajo v dom en dva tri, da o drugih ljudeh sploh ne govorim.
ampak cucek, to pa ne, tle pa ni druge variante kot da ga imaš do bridkega konca.

Kaj skačeš v luft? A sploh kje piše, da mora vsak, ki ima pet minut časa, imet cucka?

p.s. In ne naumljaj bedarij. Vsak, ki psa oddaja, ima izgovore kot so selitev, služba, otrok… Dejstvo pa je, da v večini primerov ne povedo pravih razlogov. Da so psi nevzgojeni, niso vajeni sobne čistoče, da se derejo in uničujejo, ko so doma sami itd.

Joj, Yo_ saj ravno v tem je poanta, da ne vemo, kaj sebo v xy letih zgodilo. Pa imam rada pse, zagotovo.

Joj, Yo_ saj ravno v tem je poanta, da ne vemo, kaj sebo v xy letih zgodilo. Pa imam rada pse, zagotovo.
[/quote]

Stvari kot so štdij, delo, partner, družina, otrok ipd. pa menda lahko predviodimo, a se ti ne zdi?
Nisem omenila smrti, bolezni ali česa podobnega.

lahko ga ima če hoče, kdo si pa ti, da boš določala, kdo lahko ima cucka in kdo ne?

lahko ga ima če hoče, kdo si pa ti, da boš določala, kdo lahko ima cucka in kdo ne?
[/quote]

Seveda, ampak hec je, da ga noče :p

New Report

Close