Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem res grozna oseba, če….

Sem res grozna oseba, če….

Dej ne nor no
Pogovarjamo se….izmenjujemo mnenja…jebemti da se vedno konca z zmerjanjem.
Fakof

Mi imamo eno tako eksotično žival, ki ni najbolj primerna za posvajanje. Smo bili po vsem svetu, plačevali še in još, da je žival lahko v različnih okoljih živela z nami, čeprav bi morda bilo najlažje, da bi jo dali vstran ali celo spustili v naravo, kot to počnejo nekateri. Ta naša eksotka se ne hodi crkljat na roko, niti nam ne maha z repkom pod nogami, ampak naša je in vstran bom jo dala šele, ko bom vedela, da ji bo šlo v naslednjem življenju bistveno boljše kot ji gre z nami. Ker ima pričakovano življenjsko dobo daljšo kot je moja, prav možno, da me bo preživela in bo tako ali tako morala v druge roke. Če bi lahko, bi jo vrnila v njen naravni habitat, ampak ni sposobna samostojnega preživetja. To je bila hkrati edina žival, ki smo jo neumno kupili, ker dokler so kupci, bo tudi prodaja. Sicer imamo pa kar nekaj piškotkov različnih živalskih vrst, ki sami ne bi preživeli, tudi takšnih, ki so jih drugi oddali iz takšnih ali drugačnih razlogov.

Pomisli, če bi morda dala živalco le v dnevno oskrbo kakšni osebi, ki si finančno ne more privoščiti svoje živalce, pa bi mu družba psička veliko pomenila, tebe pa bi še zmeraj osrečevala njena družba, ko boš doma.

lahko ga ima če hoče, kdo si pa ti, da boš določala, kdo lahko ima cucka in kdo ne?
[/quote]

Seveda, ampak hec je, da ga noče :p
[/quote]

in kaj potem? A boš ti ukazovala, kdo ga mora imeti oz. obdržati?

Seveda, ampak hec je, da ga noče :p
[/quote]

in kaj potem? A boš ti ukazovala, kdo ga mora imeti oz. obdržati?
[/quote]

Je s teboj vse v redu?

Jaz ga rada vzamem. Lepo mu bo, s kužki znam, sem pa pred leti sama podarila kužka, ker sem bila v situaciji, da ga nisem več mogla imeti. Več lahko zasebno.

Zasebno se ne moreta pogovarjat, ker nista registrirani.

ja, tud jest mislim, da oddaja drugim ne bo tako enostavna. pes je navezan nate. navajen je ziveti v tvoji druzbi, tvojih navad. lahko probas, ampak to ni tko kot oddat kolo…

to all:
za psa je treba imeti cas. vedno, vsak dan, najmanj 3x na dan. po mojem misljenju v teh casih nobena mlada oseba/druzina z rednim sihtom in obveznostmi nima dovolj casa da bi s psom prezivela dovolj kvalitetnega casa. ni mi jasno zakaj mladi sploh vzemajo pse…

Avtorica naj javi, če misli resno in ji pustim naslov.

Preden ponikne v pozabo, evo, našla si lepo ponudbo, nekdo bi rad imel tvojega psa.

madona ste ene res nedojebane do neba, da se vam zdi samo cucek edino zveličavno bitje, ki se mu ne moreš odpovedat. Ljudje puščajo partnerje, ker se jim malo vname spodaj, otroke, ko gredo na delo v tujino, starše popokajo v dom en dva tri, da o drugih ljudeh sploh ne govorim.
ampak cucek, to pa ne, tle pa ni druge variante kot da ga imaš do bridkega konca.
[/quote]

Prostaška primitivka!

bi prosila za naslov

[email protected]

Gre za deljeno mnenje, razumem, da želiš, da nekdo drug poskrbi za tvojega psa, ker nimaš več časa zanj. Ampak pes se na lastnika tudi naveže in lahko zaradi tega zelo trpi. Če je le mogoče ga daj osebi, ki te pozna in ga boš lahko večkrat obiskovala, da se navadi in da dobi občutek, da ga nisi dokončno zapustila, najraje staršem, če je to mogoče.

Zakaj pa staršem?

Gre za deljeno mnenje, razumem, da želiš, da nekdo drug poskrbi za tvojega psa, ker nimaš več časa zanj. Ampak pes se na lastnika tudi naveže in lahko zaradi tega zelo trpi. Če je le mogoče ga daj osebi, ki te pozna in ga boš lahko večkrat obiskovala, da se navadi in da dobi občutek, da ga nisi dokončno zapustila, najraje staršem, če je to mogoče.
[/quote]

starši so se zaposlili v tujini in ostala sem sama s psičko, po pol leta sem dobila službo, ki mi vzame praktično cel dan.

Osebi, ki jo pogosto srečuje, mogoče starše, sestro ali pa kako prijateljico, sosedo,…

quote=Yo
S tem, da daš psico prej sterilizirat, da ne bo še ona vir zaslužka tistim, ki ljudi farbajo s “čistokrvnimi brez rodovnika”…

Tema se je razvila kot ponavadi in dobesedno “povozila” dober in resen nasvet. Kopiram, ker tega res ni za zanemarit.


Zato, ker ce se lahko starsem turi otroke, ko zmanjka casa in volje, se jim menda lahko tudi pse. :)))

Aha, ja…

Gre za deljeno mnenje, razumem, da želiš, da nekdo drug poskrbi za tvojega psa, ker nimaš več časa zanj. Ampak pes se na lastnika tudi naveže in lahko zaradi tega zelo trpi. Če je le mogoče ga daj osebi, ki te pozna in ga boš lahko večkrat obiskovala, da se navadi in da dobi občutek, da ga nisi dokončno zapustila, najraje staršem, če je to mogoče.
[/quote]

starši so se zaposlili v tujini in ostala sem sama s psičko, po pol leta sem dobila službo, ki mi vzame praktično cel dan.
[/quote]

Komu bi lahko dala psičko in kdo bi jo želel, da bi čimanj trpela. Službi si pa ne moreš odpovedat, to čisto razumem.

Meni bi bla oddaja lastnega psa sprejemljiva v skrajni sili, pa se to bi ga skusala oddat sorodnikom ali prijateljem in psa redno obiskovat. A razumes, da ima pes custva in da je izredno navezan na lastnika?

psihič!

po več izkušnjah s takimi zapuščenimi psi lahko rečem, da si so pasja čustva in izredna navezanost bolj v glavi lastnikov kot psov.

Jaz sem na tak način dobila psa-pinča.Pes se je takoj navadil, brez problemov. Zelo podpiram tvojo odločitev, samo res preveri kam gre.

Upam, da se najde kdo, ki bi ga želel imeti

New Report

Close