Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Septembra v Ljubljani prvi solarji v muslimansko solo

Septembra v Ljubljani prvi solarji v muslimansko solo


Jaz nisem nobena muslimanka, Sulejman pa tudi ne, on sploh ni vernik, kolikor mi je poznano.[/quote]

Pa kaj me briga ali si muslimanka ali ne, tvoji komentarji povejo vec kot tvoja vera ali nevera.
In zanimivo, da se tvoji odgovori berejo kot da si fan islama. sicer mi je pa vseeno, clovek te ne more resno jemati. Napises pa nic konkretnega, sam populizem in balast.[/quote]
Seveda ne napišem nič konkretnega, na takem forumu pa tega res ne mislim početi. Sem se pridem sproščat in provocirat ter pisat neumnosti.

Kako sprejmes moznost,da obstajamo Slovenci muslimani,ki bi svojega otroka vpisali v islamsko solo?Tako kot kristjani vpisujejo svoje v skofijske itd?
Slovenci,ki smo “muslici”…opa tisti,ki ne rabimo nobene integracije?Mi,rojeni v Sloveniji in nasi starsi tudi 🙂 Mi,ki smo v Isamu spoznali smisel?Sprejmes ali si omejen oz.ze totalno “spran”?Jaz se ne rabim integrirati,svetujem pa tebi,da se otreses te ksenofobije,ki te tisci v oklep!

Za zacetek bosta tudi samo dve “muslimanski” dovolj! saj nas je baje samo 2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} 🙂

Ne, nikakor ni temu tako. Tukaj na nasih tleh je nasa kultura in nasa kultura je krscanska kultura, ne glede na to ali si ti, jaz ali Lojze veren!! To preprosto je nasa kultura, kultura nasih prednikov. Le da jo mi, za razliko od muslimanom, teptamo in zanicujemo. Ne, ne hodim v cerkev a vseeno cerkve ne zanicujem, tako kot ne svoje kulture in svoje drzave.
Zato se ne sprenevedaj in ne enaci pravico krscanskih sol z muslimanskimi solami! Kakor vem na nasih tleh do danes se ni dzamij in nase prebivalstvo ni muslimansko in je v vecini opredeljeno katolisko, le cca 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je muslimanskega prebivalstva.

In zdaj se svoj odgovor povej arabskemu svetu, pa da vidim, ce bos ostal ziv. O pravici in enakopravnosti verskih sol na njihovih tleh namrec.

Tvoje kokodakanje je eno samo nespostovanje domaci kultur, brez vsakrsne narodne zavesti (ce sploh si Slovenec) in ravno zaradi taksnih kot si ti, se dogaja to kar vidimo v Franciji, Belgiji in na Svedskem. Tam imajo tudi muslimanske, sole, vrtce, molilnice in tocno te drzave so najbolj polne kriminala, umorov in posilstev, v vecini iz strani tocno teh migrantov, ki se zaradi NEukljucitve v novo domovino niso mogli integrirati v druzbo ampak so tvorili svoje skupnosti, ki sedaj delajo napade v svojih maticnih drzavah.[/quote]
Log pod Mangartom, tam je namreč stala manjša đamija, leta nazaj.[/quote]

Vleces iz naftalina….ampak ok, vse za svoj namen, kajne?

Ja, 100 let nazaj, v habsburški monarhii. Stala pa je tam cela 4 leta.

[/b]

Vse si povedala. Otroke delas zato, da jih bos dala v vrtec?? Tvoj komentar je odraz tvoje inteligence.
Bom upostevala, ko bom v prihodnje brala komentarje iz tvoje strani, da se ne bom vec cudila.[/quote]
Še nekdo omejen, ki ne razume heca?[/quote]

Omejen je zgolj in edinole tvoj odgovor.

Ampak bila pa je 😉 in nikogar ni motila 😉
Jaz sem za đamijo in za muslimanske šole! Poznam mnogo muslimanov in so precej normalni ljudje! Prijetni, topli, kulturni. Pa čeprav z brado in ruto na glavi in tričetrt hlačah ter ženskih muslimanskih oblekah. Ne vem, zakaj bi me to motilo. Nimam predsodkov, ne sodim po zunanjosti, barvi kože, veri,… Obsojam pa zahrbtne, hinavske ljudi, nasilneže, …

In kaj zdaj, ce se ti ne rabis integrirati, potem mislis, da se tudi migrantje, ki jih bo sprejela Slovenija, ne bodo rabili integrirati??
Pa obstaja vsaj teoreticna moznost, da malce uporabis svoje mozgane in ko breberes post ter preden podas nek odgovor, razmislis kaj v postu pise.

Sicer pa, ce potrebujete svoje “cerkve”, svoje sole, svoje vrtce, skupnosti itd, zakaj potem ne greste v svoje muslimanske dezele, kjer vse to ze imate v izobilju? Res me zanima?

Cvet pameti, ocitno pa je le nekoga motila, da je obstala le 4 leta, se ti ne zdi?
Ste eni smesni, vidim, da je ze 1+1 zate prevec.

Točno iz tega razloga sem jaz absolutno proti muslimanskim vrtcem in šolam:
http://wien.orf.at/news/stories/2746749/
Nobene garancije ni, da se to ne bi zgodilo tudi pri nas!
Ravno tako se ne strinjam s katoliškimi vrtci in šolami (predvsem z njihovim financiranjem), pa vseeno ti niso tako hudo skregani s človekovimi pravicami kot pa muslimani. Že Evropsko sodišče za človekove pravice je potrdilo, da šarija ni skladna z evropskih razumevanjem človekovih pravic in enakopravnosti, kot pa vsak pravi musliman ve, je pa šarija sestavni del islama. Torej niso kompatibilni z ostalimi Evropejci!

Ali se res nic ne naucimo iz napak drugih?? Muslimanske sole, ki so na Svedskem, v Nemciji, Angljiji, Belgiji so velik problem. Ceprav uradno izvajajo uradni program, v resnici sirijo sovrastvo; zavest, da je le Islam glavni, vse ostalo je sovraznik.

Islamske sole v Britaniji: https://www.youtube.com/watch?v=95GxhqjHZ3E

islamske sole v Franciji: https://www.youtube.com/watch?v=5ZlmKLtkshs

Islamske sole v Nemciji: https://www.youtube.com/watch?v=86s-UWQ1DSI

In po vsem tem, si zelimo to nakopati tudi sami?
Ce se velike drzave z 60 oz 80 MIO prebivalcev tezko spopadajo z njimi, kako se bo nasa 2 MIO-ska Slovenija?
Ne zavedamo se nevarnosti oz dajemo prednost enakosti in pravicnosti. Ampak enakost in pravicnost bo ponujena le iz nase strani, v solah pa jih bojo ucili ravno obratno – edino Islam, nobene enakosti in pravicnosti, kot jo propagiramo mi ne bo.

Noro kam drvimo. ko bodo kvote muslimanov prispele in nadaljevale svojo kulturo s pomocjo nase drzave, nam ne bo prizaneseno. Ampak casa se ne bo dalo zavrteti nazaj in vsi, ki danes zagovarjate taksno politiko, boste takrat obmolknili.


Še nekdo omejen, ki ne razume heca?[/quote]

Omejen je zgolj in edinole tvoj odgovor.[/quote]
Sami zadrteži brez vsakega smisla za humor.

Cvet pameti, ocitno pa je le nekoga motila, da je obstala le 4 leta, se ti ne zdi?
Ste eni smesni, vidim, da je ze 1+1 zate prevec.[/quote]
Očitno je zate 1+1 preveč. Če bi se pozanimala bi izvedela, zakaj je bila le kratek čas tam. Postavljena med vojno za bosanske vojake, ampak po tem so odšli in je niso več potrebovali. Pamet.

Cvet pameti, ocitno pa je le nekoga motila, da je obstala le 4 leta, se ti ne zdi?
Ste eni smesni, vidim, da je ze 1+1 zate prevec.[/quote]
Očitno je zate 1+1 preveč. Če bi se pozanimala bi izvedela, zakaj je bila le kratek čas tam. Postavljena med vojno za bosanske vojake, ampak po tem so odšli in je niso več potrebovali. Pamet.[/quote]

Ah, daj ne nakladaj. Ti ves zakaj je ni vec, ko pa tega ne ve pravzaprav nihce zagotovo? Zgodovinarji predvidevajo, da so jo porusili Italijani (orto kristjani), ki so zasedli to obmocje v prvi svetovni vojni.
Glede na to, da imamo v neposredni blizini vikend, bom verjetno vedela malo vec kot ti. Ampak pohvalno, da si celo malo pobrskala po netu (sicer vec kot ocitno prebrala samo prvi stavek), le da bi bilo to pametno narediti, preden razlagas, da dzamija je stala in ni nikogar motila.
Torej ni treba meni svetovati naj se pozanimam, ker ze moj zgornji post, bi ti lahko dal misliti, da pa nekaj o tej dzamiji le vem. Ampak zmeraj znova dokazes, da razgledanost in razmisljanje nista ravno tvoji vrlini.

Tudi jaz sem bila tam, ne rabim imeti vikenda. Tisto o italijanih je lari fari. Niso porušili. Objekt je bil zapuščen in je propadal.

Začuda ma lele clo enkrat prov.Domačini po pripovedih se ne strinjajo z rušenjem iz strani italjanov.Porušena naj bi bla zarad propadanja zarad neuporabe.Pa še izropal so jo dragocenosti.
Slovenija je bla od skos multikulti.

Ne važno da je tam vikend. Tam, kjer že zdavnaj ni ničesar več.

A je tebi tako tezko razumeti, da nihce z zagotovostjo (ne domacini, ne zgodovinarji) ne ve, kaj je bilo z dzamijo??!! Kako potem ti ves?? Kako?? Ker si prebrala, ker si govorila z domacini, ker si jasnovidna ali ker si samo “prevec pametna”??
Zgodovinarji domnevajo, da so jo porusili Italijani, ko so zavzeli ozemlje. Domacini pa so pravili, da so jo porusili domacini, ker je bila neuporabna, tujek v okolju v katerem ni bilo enega muslimana, oni pa so potrebovali material za gradnjo his, hlevov. O tej tezi je preprican tudi Vinko Avsenik.

Da pa bi se 4 leta star objekt iz vklesanega kamna kar sam porusil oz zacel zaradi neuporabe tako mocno propadati, da bi ga morali porusiti, je pa naravnost smesno.

Pa ne da se mi vec okoli te nepomembne dzamije, ki je bila pred vsega 100-imi leti, stiri leta prisotna na nasem ozemlju. Sploh z nekom, ki se gre zgodovinarja in jasnovidca hkrati.Verjamem pa, da brez googla ne ve niti kdaj se je odvijala prva svetovna vojna.

Ampak ta vikend ti je pa v vsej temi najbolj pomemben podatek, kajne? Tako pomemben, da ni dovolj, da ga omenis v prejsnjem postu, moras napisati se enega… namenjenega samo vikendu? Te boli? Kako mocno?

In nenazadnje, ves kaj to pomeni neposredna blizina (v prostoru)? Ne na tistem mestu ampak v neposredni blizini… mah, tudi to je zate ocitno prevec.

Ena lastovka se ne prinese pomladi, tako tudi ena dzamija izpred stotih let (ki je tam stala, niti omembne vrednih 4 let) ne pomeni, da je bila Slovenija kdajkoli multi kulti. Poleg tega ni bila dzamija zgrajena za multikulti prebivalstvo ampak za vojake – muslimane.

In daj mi iskreno povej, se ti zdi, da objekt i[biz vklesanega kamna[/b] v vsega 4 letih lahko (pazi- zaradi neuporabe!) tako propade, da ga morajo porusiti ali je morda prej to le izgovor za rusenje? V kolikor sploh teza domacinov drzi…., ker kot sem veckrat povedala, nihce zagotovo ne ve kaj se je zgodilo in obstaja o tem vec tez.
Se izumrtje dinozavrov, je bolj utemeljeno 🙂

Najprej dejmo vse zjebat. Potem se pa dejmo vprašat kaj se sploh dogaja. Belska kultura presita vsega finega.

Ampak ta vikend ti je pa v vsej temi najbolj pomemben podatek, kajne? Tako pomemben, da ni dovolj, da ga omenis v prejsnjem postu, moras napisati se enega… namenjenega samo vikendu? Te boli? Kako mocno?

In nenazadnje, ves kaj to pomeni neposredna blizina (v prostoru)? Ne na tistem mestu ampak v neposredni blizini… mah, tudi to je zate ocitno prevec.[/quote]
Zakaj bi me bolela tvoja neumnost?

Ampak ta vikend ti je pa v vsej temi najbolj pomemben podatek, kajne? Tako pomemben, da ni dovolj, da ga omenis v prejsnjem postu, moras napisati se enega… namenjenega samo vikendu? Te boli? Kako mocno?

In nenazadnje, ves kaj to pomeni neposredna blizina (v prostoru)? Ne na tistem mestu ampak v neposredni blizini… mah, tudi to je zate ocitno prevec.[/quote]
Zakaj bi me bolela tvoja neumnost?[/quote]

Tebe boli in tepe le tvoja lastna neumnost. Pa saj to sama najbolje ves.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/sredi-ljubljane-raste-islamska-osnovna-sola

Gülenovim šolam v drugih državah očitajo širjenje ideologije, islamske vere


Je že mimo:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/svetnik-khalil-vlozil-zahtevo-za-razpravo-o-vetu-na-zakon-o-tujcih.html

Muhammed Ali Isik: Naša šola bo povsem normalna

Muhammed Ali Isikom, sicer lastnik Izobraževalnega centra Ambra, zdaj ustanavlja tudi zasebno osnovno šolo in vrtec. Postavljena bosta v Ljubljani v prenovljeni stavbi bivšega hostla, v začetku pa bosta sprejela 2 oddelka otrok. Prvi učenci pa bodo v klopi sedli že prihodnje šolsko leto.

Na Izobraževalni center Ambra smo se obrnili z vprašanji, kako bo izgledal pouk v zasebni šoli in vrtcu, ki ju ustanavljajo v Ljubljani. Pogovarjali smo se z Muhammedom Ali Isikom, ki je eden od vodij projekta in ga vprašali o novi osnovni šoli in vrtcu.

Zakaj ste se odločili, da odprete zasebno osnovno šolo?
Želimo ustvariti šolo, ki bo varno in prijazno okolje za učenje in igro, kjer so otroci izzvani, da razvijajo in izkoristijo svoje sposobnosti za vključevanje in delovanje v ožjem in širšem okolju, kakor tudi v multikulturno svetovno skupnost. V šoli se bo izvajal najboljši izvedbeni kurikulum, prostor in okolje, kjer bodo otroci osvojili najvišji nivo znanja in razvojnih sposobnosti. V šoli želim dosegati najvišje razvojne, vzgojne in izobraževalne standarde izobrazbe, tako da se otroci odzivajo na izzive in samozavestno nadaljujejo svojo vzgojno izobraževalno pot.

Vsekakor pa želimo v šoli pridobiti in obdržati primerno usposobljene, izkušene in visoko usposobljene učitelje, ki bodo otrokom pomagali odkriti njihove talente in jim pomagali izraziti najboljše kar je v njih.

Kakšne vrste šola bo to? Ali boste v njej poučevali kakršnekoli religiozne predmete?
Naš namen je ustanoviti popolnoma navadno osnovno šolo, kjer se bo izvajal izključno javno veljavni program v slovenskem jeziku in ga izvajajo tudi druge javne (ne zasebne) šole v Sloveniji.

V šoli ne bo nobenih religioznih vsebin. Šola bo delovala v slovenskem okolju, zato se bodo izvajale vsebine, ki so določene v javno veljavnem programu, vsekakor pa bodo aktivnosti vezane na slovensko kulturo, umetnost, zgodovino, običaje in ljudsko izročilo. V okviru dodatnih dejavnosti se bodo učitelji in učenci zagotovo pogovarjali tudi o drugih kulturah in širšem okolju, ki pa nikakor ne bo povezano z vero in religijo, ampak z namenom širiti znanje in vsesplošno razgledanost. Menimo, da mora biti izobraževanje osredotočeno na otroke. Šola mora biti povezanost med med otroci, strokovnimi delavci, starši in širšo skupnostjo. Le tako bodo otroci poleg znanja pridobili še znanje, samozavest, odgovornost in visoke etične standarde, ki jim bodo pomagali se sporazumevati in delovati v okolju.

Da se bo odprla nova zasebna osnovna šola smo izvedeli iz naših virov, zato smo o tem povprašali tudi ministrstvo za izobraževanje, kamor smo poslali vprašanje: ”Dobili smo informacijo, da se je muslimanska skupnost (oziroma turški izobraževalni center Ambra) na ministrstvo prišla pozanimati, kako lahko ustanovijo zasebno muslimansko osnovno polo, po vzoru katoliških osnovnih šol. Zanima nas, če podatek drži?
Z ministrstva so nam odgovorili: ”Konec leta 2013 in v začetku leta 2014 so predstavniki omenjene institucije na MIZŠ, na direktoratu za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo poizvedovali glede materialnih pogojev za ustanovitev vrtca in osnovne šole”

Kdaj pričakujete, da bo šola odprta in koliko otrok boste sprejeli?
Odprli bomo šolo in vrtec. Nečrtujemo, da bomo prvo leto odprli 2 oddelka vrtca in otroke sprejeli v prvi razred osnovne šole. Zavedamo se, da si bomo morali naprej pridobiti zaupanje staršev, da se bodo v nadaljevanju odločili,da bodo otroke vključili v našo šolo.

Načrtujemo, da bo šola odprta z novim šolskim letom 2016/17. Med tem časom bodo potekali še postopki za vpis v razvid na Ministrstvu za šolstvo in šport..

Ste že razvili program in učni načrt? Bo ta potekal po kakšni posebni metodi?
Ne, ne razvijamo svojega programa ali posebnih pedagogik. Mnenja smo, da je javno veljavni program za vrtce in osnovne šole v Sloveniji kakovosten in nudi dovolj možnosti za razvoj, igro in učenje tako predšolskih, kot šolskih otrok..

Kdo bo financiral odprtje šole?
Projekt v celoti financira Ambra preko bančnega kredita..

http://nova24tv.si/aktualno/muhammed-ali-isik-nasa-sola-bo-povsem-normalna/%5B/quote%5D

New Report

Close