Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sestra bi hčerko naselila pri meni

sestra bi hčerko naselila pri meni

Nečakinja bi šla študirat v moje mesto, čeprav ima fakulteto v bližini kraja kjer živi. tako sestra kot mama pričakujeta da jo bom vzela k sebi v stanovanje saj imam veliko 4 sobno , živim pa sama.

Ampak to je moj svet, tu mi pridejo kolegice, imam kako zabavo, pripeljem kakega ljubimca, skratka moje življenje se mi s tem čisto poruši. Raje prispevam nekaj denarja in naj si nečakinja najde sobo v študetnu ali pa privat.

Sama sem odšla od doma s 16 leti in domači so pravzaprav za nekaj let kar pozabili name, imela sem pa več sreče kot pameti da sem pri svojih 35 letih postala lastnica stanovanja.

Kako reagirati v tem primeru da ne bodo domači užaljeni, bi vi sprejeli žlahto za sostanovalca.

 

Poveš, da sta obe dobrodošli na obisku, kaj več pa ne. Bolje prva zamera, kot zadnja. Če lahko pomagaš pri iskanju ustreznega najema, se ponudi, sicer je to to. Prijazno in odločno.

Jaz imam nečakinjo med tednom pri sebi, je v srednji šoli. Nisem želela da gre v dijaški. Ampak meni je super, sem vesela da je pri meni. Imam isto obiske in vse, ne vem, mene ne ovira. Isto ima ona obiske. Če tebi ni, pač to povej. Da rabiš svoj mir. Sicer sumim da kot študentka ne bi bila veliko doma, verjetno bi samo spala tam 🙂

Vzemi jo k sebi, potem pa ji zagreni bivanje. Bo sama šla. Po tvojem pisanju sodeč, si pravi karakter za to.

Naredi kot ti pase. Nisi je dolzna gostit. Morda ponudi za krajsi cas, da si drugje uredi bivanje ali obcasno, ce ne bo ves cas na predavanjih.

Mene je teta z odprtimi rokami sprejela v Ljubljano, ko sem tam študirala. Za eno leto, potem sem dobila študentski dom. Dala mi je sobo, tudi večerjo je skuhala še zame in sem ji za to neizmerno hvaležna. Vsake toliko sem ji pustila denar za hrano, čeprav ni hotela vzeti.

Ampak to so bili še časi, ko so člani družine še skrbeli drug za drugega, ko je bilo samoumevno, da boš, če imaš prostor, sprejel svojega nečaka/nečakinjo, ki je prišla v mesto študirat. To so bili časi, ko ni vsak samo za svojo rit skrbel in ko mu niso vsi ostali okoli govorili “da ni dolžen” ničesar narediti za družino in prijatelje. Najbolj zanimivo pa je, ko se vsi ob taki mentaliteti potem sprašujete, kako to, da so otroci vedno večji individualisti in vedno bolj egoistično nastrojeni. Pa saj jih sami v tem duhu vzgajate! Bog ne daj, da bi odrasli otrok popazil vašega psa za par dni, ko vi greste na dopust. To je vsiljevanje. Bog ne daj, da bi 16-letnik popazil na 8-letnika, ko gresta vidva za dve uri ven. To je izkoriščanje otroka. Otroci rastejo z idejo, da so jim drugi člani družine dolžni zagotavljati vse za njihovo dobro počutje, oni sami bodo pa za druge naredili kaj, samo če to želijo. In seveda večinoma ne želijo.

Vedno bolj me čudi, da se čudite, da je danes mladina “tako egoistična”, pa kako jih v šolah ne učijo, da pomagajo drugim itd. A vi jih pa učite tega? Šola jih sicer uči v tej smeri, ne more pa narediti ničesar, če so otroci v domači družini navajeni skrbeti samo za svojo rit in jim je vse ostalo odveč.

Egoističen otrok bo postal egoističen odrasel. Kot v primeru te avtorice (kjer gre itak samo za klike in provokacijo). K odgovoru me pa ni pripravila ta provokativna štorija, ampak odgovori. Avtorica je očitno pričakovala, da jo bodo popljuvali, zato je napisala, da gre celo za 4-sobno stanovanje, kjer je sama noter. Pa se je uštela, hahah. Večina ji piše, da “ni dolžna” sprejeti nečakinje, če tega noče. Itak!

Če zmoreš, prispevaj denar, pa nič ne morejo, še hvaležne morajo bit. Mir je neprecenljiv in to ne pomeni, da nimaš rada nečakinje.

Odgovor na objavo uporabnika
sonja907, 27.04.2024 ob 11:22

Mene je teta z odprtimi rokami sprejela v Ljubljano, ko sem tam študirala. Za eno leto, potem sem dobila študentski dom. Dala mi je sobo, tudi večerjo je skuhala še zame in sem ji za to neizmerno hvaležna. Vsake toliko sem ji pustila denar za hrano, čeprav ni hotela vzeti.

Ampak to so bili še časi, ko so člani družine še skrbeli drug za drugega, ko je bilo samoumevno, da boš, če imaš prostor, sprejel svojega nečaka/nečakinjo, ki je prišla v mesto študirat. To so bili časi, ko ni vsak samo za svojo rit skrbel in ko mu niso vsi ostali okoli govorili “da ni dolžen” ničesar narediti za družino in prijatelje. Najbolj zanimivo pa je, ko se vsi ob taki mentaliteti potem sprašujete, kako to, da so otroci vedno večji individualisti in vedno bolj egoistično nastrojeni. Pa saj jih sami v tem duhu vzgajate! Bog ne daj, da bi odrasli otrok popazil vašega psa za par dni, ko vi greste na dopust. To je vsiljevanje. Bog ne daj, da bi 16-letnik popazil na 8-letnika, ko gresta vidva za dve uri ven. To je izkoriščanje otroka. Otroci rastejo z idejo, da so jim drugi člani družine dolžni zagotavljati vse za njihovo dobro počutje, oni sami bodo pa za druge naredili kaj, samo če to želijo. In seveda večinoma ne želijo.

Vedno bolj me čudi, da se čudite, da je danes mladina “tako egoistična”, pa kako jih v šolah ne učijo, da pomagajo drugim itd. A vi jih pa učite tega? Šola jih sicer uči v tej smeri, ne more pa narediti ničesar, če so otroci v domači družini navajeni skrbeti samo za svojo rit in jim je vse ostalo odveč.

Egoističen otrok bo postal egoističen odrasel. Kot v primeru te avtorice (kjer gre itak samo za klike in provokacijo). K odgovoru me pa ni pripravila ta provokativna štorija, ampak odgovori. Avtorica je očitno pričakovala, da jo bodo popljuvali, zato je napisala, da gre celo za 4-sobno stanovanje, kjer je sama noter. Pa se je uštela, hahah. Večina ji piše, da “ni dolžna” sprejeti nečakinje, če tega noče. Itak!

Zelo dobro razmišljanje.

Jaz bi nečakinjo z veseljem vzela na stanovanje v času študija.

Res pa je, da nimam nešteto ljubimcev in “prijateljic”, imam pa moža, urejeno življenje, polno hišo vnukov in da uživam življenje.

Kako pričakujeta? A to sta ti rekli, vprašali oz. sta kar določili? Da bi slo za pomoč kit recimo poplavljencem, bi te nekako uoravičeno grdo gledali, če jim ne bi ponudika pomoči. Da gre pa za samoumevnost, pa pač ni na mestu. Pa par let sploh nisi obstajala za njih. ‘No ja’ ti je dala kratek in jedrnat odgovor. Vprašanje, kdo te je preživljal od 16. naprej? Ker več sreče kot pameti tule ravno ne paše skupaj za ta leta.

Je sestra že kaj zate naredila in bi tudi kaj takega naredila za tvojo hčerko, če bi jo imela?

Niti pod razno! Pa sem sama teta in se razumem z necaki boljse kot oni s starsi, a bivanje ne pride v postev. To so studentska leta in vemo, kaj vse pride zraven, reci ne smes pa nicesar ne njej ne sestri. Znebile bi se jo rade in jo uturile tebi, tako energijsko kot financno.

So meje in obstaja pomoc druzini, a tole gre preko vsega. Raje v kali zatri kot kasneje

 

Moja starsa sta imela dvosobno stanovanje. V casu mojega otrostva in odrascanja smo imeli na stanovanju 3 sestricne in hci ocetovega kolega. Druzinski odnosi so bili odlicni.

Danes imate 4 sobna stanovanja in sovrazite vse okoli sebe. Druzinski odnosi so na psu.

Res velik napredek v zadnjih desetletjih.

Odgovor na objavo uporabnika
spremembe, 03.05.2024 ob 18:15

Moja starsa sta imela dvosobno stanovanje. V casu mojega otrostva in odrascanja smo imeli na stanovanju 3 sestricne in hci ocetovega kolega. Druzinski odnosi so bili odlicni.

Danes imate 4 sobna stanovanja in sovrazite vse okoli sebe. Druzinski odnosi so na psu.

Res velik napredek v zadnjih desetletjih.

Mi smo, no moja mama, gostila sestrično 4 leta, jaz sem bila še v OŠ. Nekaj let kasneje ni prišla na pogreb moje mame, ne mene obiskat, dokler njena mama ni potrebovala pomoči, da bi jo porinila meni v oskrbo. Ona pač ni utegnila, ker morala na dopust, pa mal po svetu, pa tko. Torej, eni znajo izkoriščat! In šele na takih primerih spoznaš kakšen gnoj so, pa je ženska že čez 60…

 

Jaz bi svojo sprejela. Samo je “tamala” the best, pa iz normalne familije izvira. 🩵

Odvisno od vaših siceršnjih odnosov – glede na tvoje pisanje, očitno niso dobri. Le zakaj? To, da bo tamala žurirala, se mi ne zdi problematično, tu se da hitro narediti red. Bolj se mi zdi, da si problem ti, tvoje žuriranje in konformizem.
Samo nikar ne piši tu čez 20-30 let, kako si sama in da te nečakinja ne pride obiskat!

Odgovor na objavo uporabnika
Xy, 03.05.2024 ob 18:39

Odvisno od vaših siceršnjih odnosov – glede na tvoje pisanje, očitno niso dobri. Le zakaj? To, da bo tamala žurirala, se mi ne zdi problematično, tu se da hitro narediti red. Bolj se mi zdi, da si problem ti, tvoje žuriranje in konformizem.
Samo nikar ne piši tu čez 20-30 let, kako si sama in da te nečakinja ne pride obiskat!

A To je problem, če živi svoje življenje kot njej ustreza???

Resno??

..faaak..kaj je z vami, ljudje, kar ‘nabijanje’, da je ne bo na obisk, ko bo v letih in jo potrebovala…a resno vi to? Pogojevanje, da bo pa zato v starosti vrnjeno…kar prvič, sploh nikjer ne piše, da je TEBI do tega, ceprav si star, drugič: pomoč, kakšna pomoč neki, če je ženska že sedaj samosvoja, verjemi, da ravno samostojni ljudje ne ‘visijo’ na drugih. Taki, ki so ves čas odvisni od drugih, pač…

Za Xy

A ti se kar na počitnice za 3 tedne povabiš k ljudem, s katerimi imaš dobre odnose?

Avtorica, saj si si že sama odgovorila, bolje prva kot zadnja zamera.

New Report

Close