Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Sežana

Sežana

No, kako bi ti preveril, če kdo pozna osnove zakonov???? (Le kaj bi to lahko bilo?)
Voditi občino (z vsemi pomočniki naokrog) ni lahko, priznam, gotovo je to eno težaško delo, z ogromno logistike, živci, odgovornostjo in preudarnostjo.
Toda “štempati” (kako grd izraz za tako lepo dejanje)sedem otrok, predvsem pa jih vzgojiti v zdrave, pametne, izobražene ljudi, je pa še veliko večje delo, kot voditi občino. To lahko ve samo nekdo, ki je izkusil, predvsem pa nekdo, ki zna misliti.

Ljudje, ki so vsem na očeh (vsaj v Sežani) in bi morali biti brezhibni: pijejo, se kurbajo, za naše družbene norme živijo nemoralno, pretepajo ženo, zaplodijo otroke in jih prepustijo cesti, so nestrpni in sovražno razpoloženi do drugače mislečih.

Če so vse komisije in na koncu celo parlament, presodile, da Daolio zna brati zakone in jih tudi razume, zato so ga tudi postavili na mesto direktorja Sklada, potem mislim, da bo znal brati tudi zakone, ki se tičejo občin. Verjetno veliko bolj, kot kdo drug!!!

Ajej… de nauš zdej glih vseh teh poimensko naštel…..)))))))))

Res ,priznam beseda je grda ,se opravičujem.

Še eno vprašanje … kje se da videti nihove obljube za boši jutri ?

Mi prosim kdo poimensko našteje, kdo so ti famozni kandidati? … Hvala.

Podatki za občino Sežana
Število prebivalcev:
(December 2005)
12.002

Povprečna mesečna plača:
(bruto – December 2004)
273.068 SIT

Število gospodinjstev (2002)
4.264

Velikost občine:
217,4 km2

Število občinskih svetnikov:
20

Kandidati za župana:

Se opravičujem!
Neuradno vem za naslednje:
DAVORIN TERČON, BOŽO DRAGAN, SREČKO PRIJATELJ, MARJAN GORUP, SERGIJ DAOLIO, JOSIP ŽUGELJ, SILVANA ŠONC, BOŽO MARINAC.
Sicer pa je čas za vlogo kandidature do jutri do 19.h. Mogoče pa se bo še kakšen našel.

Hvala ti.

Black, kaj si ti v službi “uniformiran” ker praviš, da poznaš ŽUGLJA službeno? Ali si šef v policiji, lovec ali biciklist ??? Nekaj od tega more bit !???
Glede kandidatov pa POPOLNOMA DRŽI, da mora bit nekdo ki stvari vsaj okvirno pozna in se mu ne le nekaj sanja od daleč. Zato se mi zdi najbolj primeren kandidat Gospod Mag. MARINAC, ki je dosedanji podžupan. Pokažite mi še enega podžupana, ki bi se tako vsestransko; tudi medijsko angažiral ob velikem požaru na Krasu. Vsaka čast mu! Res da je tudi novinar in v vrhu Kraške gasilske zveze, a vseeno se je takrat razdajal 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in se mu je tudi pri govorih na TV videlo, da je že več dni na terenu in je z vsem srcem pri stvari.
Imam pa VELIKE pomisleke za kandidata, ki ima osem otrok ??? Z vzgojo in vsem kar spada zraven je res VELIKO DELA in ta oseba se ne MORE posvetiti in se ukvarjati z občino. Očitno je, da svoje glave uporablja SLABO!!!

LP!!!

Kaj sem jaz po poklicu, bo jasno takoj, ko boš tudi ti povedal kaj si. Sicer me poklica ni sram, vendar ne vem zakaj bi drugi bili anonimni, jaz pa ne.
Ja, Marinac pa je imel res srečo, da je toliko Krasa pogorelo letos…………
Kandidat ima sedem in ne osem otrok, žena je doma in se posveča izključno družini, tako da je on precej razbremenjen, glavi pa menim, da uporablja po pameti. Tudi spodnjo…, saj sta se za toliko otrok odločila načrtno in ne po nesreči.
Me pa zanima, kam se je Dagmar, ki je začela to temo, skrila. Ali jo je mogoče kaj prizadelo?

Ne,nič me ni prizadelo,se pa tudi jaz posvečam predvsem družini,imam namreč nekaj načrtovanih otrok in enega “po nesreči”.

“Nekaj načrtovanih otrok” – to je že množina + “po nesreči”, pomeni da imaš najmanj štiri otroke. Čestitam, zelo cenim velike družine. Sicer je pa v Sežani malo takih družin, mogoče tri ali štiri. Ravno takim družinam ne bi smelo biti vseeno, kdo bo župan. Sama si napisala, da ti je najbljižji Božo Dragan. Mi znaš povedati, kakšne poglede in načrte ima on na družine z več otroci?

Hvala za čestitke in ne,ni mi vseeno,kdo bo župan.O načrtih pa mogoče kaj več na njihovi spletni strani.

E moj BLACK ??? NI RES da je žena Daolia doma!!! Je v službi samo je stalno na porodniški, tako da je v dobrih 15 letih delala slabi dve leti !!!
Mogoče si ti iz iste familje in se le izdajaš pod nekim drugim imenom in mogoče je sedaj kaj drugače???
Ja MARINAC je imel srečo, da je gorelo na Krasu. Še veliko večjo srečo pa je imel Daolio na svojem delovnem mestu, le vprašati bi ga moral kaj so bile njegove naloge ???
Mislim, da sem bil jasen!

LP!

Jager, žena od Daolia je že nekaj let nazaj dala odpoved. Najmlajši otrok ima več kot tri leta, kako naj bi bila še vedno na porodniški. Saj nismo na Hrvaškem!!! In pa odloči se: ali sem šef policije ali lovec ali sem član Daoliotove družine? No, da te potolažim; nič od tega ne drži, celo zeloooo daleč si pri tvojih ugankah.
Se nimam ravno za idiota, vendar vseeno ne razumem, kaj hočeš povedati z nalogami Daolia na delovnem mestu.
Lep konec tedna vsem skupaj!

Glede sposobnosti Daolia se nima smisla prerekati, saj je vse jasno. Je pač Janšev človek, ki je kandidiral na državnozborskih volitvah in je bil z glasovi prekratek. Za nagrado za brezpogojno poporo svojemu šefu je pač priletela nagrada v alternativni obliki kot dobro plačano delovno mesto na ministerstvu.

Če bi bilo “delanje otrok” merilo sposobnosti, potem bi bili najbolj idealni kandidati za župana “šiptarji”, ki so v tem pogledu prvaki. Ko pa jih pogledamo malo širše, vidimo, da jim manjka vse ostalo, kar se kriterijev tiče.
Veliko število otrok je s humanega in nacionalnega vidika zelo pozitivno in spoštovanja vredno, vendar pa je pri opravljanju tako pomembne funkcije kot je županstvo lahko samo ovira (šola, bolezen…), kajti žena ne more biti hkrati v ambulanti in pa doma ali pa še kje drugje.

Mi lahko kdo kaj več pove o družinskem življenje G.Boža Dragana? Je mogoče tudi on tako skrben in zgleden MOŽ ter oče kot g. Daolio?

Zakaj pa piše “mož” z veliko?…:))))

Če o človeku nimaš kaj dobrega za povedati, potem bodi tiho!!!Tako pravi pregovor. Kar se tiče družinskega življenja g. Dragana, bom tiho………

Zakaj ne bi spregovorili tudi kaj o Draganu, če vemo o Daoliotu že vse ? Ali mogoče koga boli resnica ?

Mislim, da je g. Dragan “srečno ločen” že precej let. Družino pa zbira (beri zaposluje) na Zavodu za šport, kjer je direktor.

Ma kaj res ne morem biti tiho? Dragan ni uradno ločen, ločen od postelje in mize pa že dooooolgo let. Še prej pa je bil doooooolgo let “poročen” z dvema: ženo in ljubico (tudi poročeno). Alkoholizem, agresija, klientelizem….vse to on zelo dobro obvlada. S tako preteklostjo, kot jo ima, menim, da je izredno samozavesten, da se izpostavlja v Sežani. Edino, kar ima veliko, so …..brki…..

New Report

Close