Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sin 8 razred noče s šolo za 4 dni

sin 8 razred noče s šolo za 4 dni

In spet so najbolj brihtni tisti, katerih otroci imajo težave…

Moj otrok je povsod hvaljen, o njem se govori v superlativih, verjetno sem pri vsem svojem načinu vzgoje le naredila marsikaj prav. Za razliko od mnogih, svoje težave rešuje zdaj, da se mu pri 30 ali 40+ ne bo potrebno ukvarjati s frustracijami iz otroštva.
Ni vse črno-belo, ni vsaka situacija in ni vsak otrok za v neko splošno povprečje in norme.

Ja, res spada v superlativ glede na napisano :p

Sej ne moreš vedeti, kaj se plete po njegovi glavi. Mogoče pa zato ne gre, ker ga morda kdo ustrahuje iz razreda. Moraš skozi njegove oči pogledat, pa njegovo prfokso mal povprašati, pa druge starše, čeprav najbrž ne bodo nič opazili.

Nedavno je en že odrasel moški pripovedoval, kako je bil dvakrat tepen. Od sošolcev, potem pa doma ni upal povedati, zakaj ga ni bilo, potem pa še od ta starih.

Drži. Osebno imam enako izkušnjo. Odraščal v malomeščanskem kraju z nekaj tisoč prebivalci, zaradi okoliščin bil v OŠ tarča nekaterih vrstnikov, kar mi je pustilo kar velike posledice, rane. SŠ sem nadaljeval v prestolnici, v razredu kjer so me res zelo lepo sprejeli, toda jaz sem nisem in nisem mogel odpreti, zares zaživeti. Posledično sem zamudil marsikaj lepega, med ostalim tudi na področju osebnostne rasti in danes sem tam, kjer sem čeprav bi lahko dosegel veliko več. Zato ne delajte zaključkov na pamet.

Drži. Osebno imam enako izkušnjo. Odraščal v malomeščanskem kraju z nekaj tisoč prebivalci, zaradi okoliščin bil v OŠ tarča nekaterih vrstnikov, kar mi je pustilo kar velike posledice, rane. SŠ sem nadaljeval v prestolnici, v razredu kjer so me res zelo lepo sprejeli, toda jaz sem nisem in nisem mogel odpreti, zares zaživeti. Posledično sem zamudil marsikaj lepega, med ostalim tudi na področju osebnostne rasti in danes sem tam, kjer sem čeprav bi lahko dosegel veliko več. Zato ne delajte zaključkov na pamet.
[/quote]

Za spodbudo naj napišem, kako je zdaj po štirih letih.
Sin je zaključil gimnazijo in je na polovici enega zahtevnejših študijev, kar zadeva pa vse njegove težave, so večinoma minile. Tudi v njegovem obnašanju opažam, da je postal kar precej samozavesten, sam pravi, da je pustil čustva iz OŠ za seboj, še vedno se zelo druži s sošolci iz SŠ, ustvarili so si eno res fajn prijatelljsko skupino, čeprav so na različnih študijih in mislim, da mu gre kar dobro v vseh pogledih. Trkam ob les :))
Vse se da, eni prej, eni pozneje, ampak da pa se 🙂

Ma z temi izleti v šoli prav posiljujejo. Mi smo imeli samo šolo v naravi v 5. razredu, ki je trajala 1 teden. Vse druge razrede pa samo 1 končni izlet, ki je trajal od jutra do večera.

Moja hčerka (2.razred) tudi ne mara hodit na te izlete (pravi, ker nas pogreša). Letos je vseeno šla in se je fino imela.

Drugače jaz sem tudi preskočil maturantski izlet. Mi pač ni bilo do tega, da bi šel. In kolikor so mi ostali sošolci potem pripovedovali, nisem kaj dosti zamudil.

Oh daj no, bodi vesela mama, imaš zdravega otroka.
Če noče iti pač noče, jaz ga ne bi silila. Verjamem da bo kmalu prišel čas, ko si boš želela da bi bil več doma pa ne bo 🙂

New Report

Close