Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin je doma….

Sin je doma….

Potovanje, po možnosti z letalom, zato, da se zbudi? Dečko je brez službe, kot pravi mati je v kratkem plačeval pol leta od plače za neko kazen, kar pomeni, da ne on, ne družina nimata prihrankov, in ti misliš, da bi ga starši poslali na Karibe, da se zbudi?

Eni ste pa res (pre)smešni…..

Avtorica, težko bo, sploh pa če niste vajeni komunikacije. Z možem se zmenita kako pa kaj, potem pa sinu povejta kako sta se odločila. Dejstvo je, da je dečko sam odgovoren za svoje življenje, a če bosta samo opazovala in pri tem sebi škodovala ter se jezila, boste škodo utrpeli vsi trije….

Nekaj denarja v obliki socialne pomoči, nadomestila na zavodu, nekaj najbrž ima, torej naj prispeva k stroškom v gospodinjstvu, naj pomaga v gospodinjstvu, naj aktivno išče zaposlitev.

Ponudite mu pogojno pomoč, recimo, če bo prejemal nadomestilo na zavodu še 6 mesecev, mu povejta, da pričakujeta, da bo sprejel kakršnokoli službo, tudi začasno, nočno, v drugem kraju, ker da sta mu pripravljena malenkost pomagati še največ eno leto. Po enem letu pa bo moral zapustiti vajino stanovanje. In pri tem bodite dosledni, ravno tako, tudi v tem, da mu določite kaj bo prispeval v gospodinjstvu in kaj bo počel.

Tudi sicer je vprašanje, kakšen vzgled ste vi njemu, kaj vi počnete v prostem času, najlažje bi bilo rečt, da ga vzpodbujajte, da bo aktiven v športu, da neguje kakšne konjičke, da bo družaben, če to vi niste in vsak dan hodite v službo (če še), popoldne kuhate pospravite in se spravite pred škatlo (TV) do 22 in potem brez komunikacije greste spat….


Tvoje življenje je odsev tvoje vzgoje.

Biti brez samozavesti, ni odsev lepe vzgoje.[/quote]

Zelo se motiš. Sem zelo samozavestna oziroma bom rekla, imam zelo dobro samopodobo in sem močna osebnost. Da se človek zlomi, ni treba, da je šibek in nesamozavesten.

Preden butaš ven iz sebe neumnosti, daj se malo izobrazi.[/quote]
Kakšen pa ? Neodgovoren ?
Hude stvari, depresija in večletni mobing se ne dogajajo kar tako, ampak so naše ogledalo.

S tujim kur*em po koprivah mahat ni težko, a ne? Bi svojega otroka pahnil-a čez prag, pa magari če bo potem klošaril? Pa ne podpiram 30-letnih brezdelnežev, ki uživajo v hotelu mama.[/quote]

Jaz niti v takem primeru lastnega sina ne bi pahnil čez prag. In tako bi naredil ŠE eno napako.[/quote]

Napaka je, če ga tretiraš kot gosta.

S tujim kur*em po koprivah mahat ni težko, a ne? Bi svojega otroka pahnil-a čez prag, pa magari če bo potem klošaril? Pa ne podpiram 30-letnih brezdelnežev, ki uživajo v hotelu mama.[/quote]

Jaz niti v takem primeru lastnega sina ne bi pahnil čez prag. In tako bi naredil ŠE eno napako.[/quote]

PODPIS.Nikar ga ne vrzi čez prag,ko prihaja žalost, depresija,prihaja v trumah,in če ga vržeš ven,ga boš uničila,naj poišče pomoč, psiholog,konec koncev sta z možem odgovorna zato,iz otrok lahko narediš karkoi želiš od klošarja do znanstvenika,začni ukrepat,kje si ga polomila.

Draga avtorica. Stvar je zelo resna. Iz leta v leto bo slabše. Tako je z mojim bratom. Star je 45 let in je v hotelu mama. V življenju še ni naredil ničesar. Tudi čaja ni skuhal, NIČ. Dobro, ima službo. Ko pride iz službe domov, ga čaka kosilo, potem gre spat. Tudi z mize ne znese. Ne gre v trgovino, ne plača položnic. Ne bom niti pisala več, ampak predstavljaj si dojenčka pri 45 letih. Edino futrat in previjat ga ni treba. In staršem ni mogoče dotajčiti, da MORA dati nekaj denarja za hotel, da MORA nekaj narediti. Problem je predvsem oče, ker se mu sin smili in ko mu mami neha streči, mu začne oče.

Torej, v akcijo.

Podobna zgodba pri nas.

Zelo se motiš. Sem zelo samozavestna oziroma bom rekla, imam zelo dobro samopodobo in sem močna osebnost. Da se človek zlomi, ni treba, da je šibek in nesamozavesten.

Preden butaš ven iz sebe neumnosti, daj se malo izobrazi.[/quote]
Kakšen pa ? Neodgovoren ?
Hude stvari, depresija in večletni mobing se ne dogajajo kar tako, ampak so naše ogledalo.[/quote]

Daj resno, izobrazi se malo! Očitno si prebral eno ali dve knjigi o super osebnostni rasti in zdaj misliš, da si pogoltnil vso pamet tega sveta!

Mater, res me zanima, kako z neodgovornostjo povzročiš smrt 3-4 družinskih članov in bolezen dveh družinskih članov v pol leta!?!? Kako si neodgovoren, ko si steber vsem okoli sebe in jih držiš pokonci?!
Ko pa vse mine in se umiri, se še tako močan in odgovoren človek sesuje!

Lahko prebereš še 100 knjig, ampak dokler ne boš živel tega, kar prebereš, dokler ne boš izkusil lastne izkušnje in jo ozavestil, stari, ti ni pomoči!

Do polnoletnosti nas vzgajajo starši, potem pa vzgajamo sami sebe. In v življenju pride vse sorte, da so človek zlomi, zatava, zabrede. A zdaj je pa 120.000 Slovencev samih krivih, da so izgubili službe? Če gre za mobing, so tukaj žrtve. ŽRTVE! Že beseda pomeni, da si žrtev nečesa in tega nisi povzročil sam s svojo nesamozavestjo. Zgodi se TEBI. Alternativa mobingu je ponavadi samo odpoved.


Ravno neodgovornost je največji problem. Če želimo vzgajati sebe, moramo najprej biti samo-odgovorni in pozornost usmeriti v to, kaj lahko naredimo pri sebi, da ne bomo žrtve.

Dokler bomo govorili, da je kriva politika ali okolica, tako dolgo bomo žrtve.

Tako, da igraš vlogo žrtve. In neodgovoren človek je vedno žrtev.
Jezno si se odzvala na tisto trditev, ki pri ljudeh vzbudi nek občutek odgovornosti…In brez razloga se ne bi tako jezno odzvala.


Ravno neodgovornost je največji problem. Če želimo vzgajati sebe, moramo najprej biti samo-odgovorni in pozornost usmeriti v to, kaj lahko naredimo pri sebi, da ne bomo žrtve.

Dokler bomo govorili, da je kriva politika ali okolica, tako dolgo bomo žrtve.

Tako, da igraš vlogo žrtve. In neodgovoren človek je vedno žrtev.
Jezno si se odzvala na tisto trditev, ki pri ljudeh vzbudi nek občutek odgovornosti…In brez razloga se ne bi tako jezno odzvala.[/quote]

jp, potrjena diagnoza, napadel te je virus new age filozofije…
samo malo pozno si ga odkril…

samo splošna opomba o mobbingu: kdor ne razume logike mobbinga (= tj. žrtev ne more biti kriva zaradi svoje nesamozavesti…in podobne nebuloze, pač pa je edina krivda na strani objestnega “psihopata”, ki se izživlja nad žrtvijo),
je najverjetneje sam izvajalec mobbinga ali vsaj nagnjen k temu, v vsakem primeru pa gre za neempatično, neobčutljivo, nepošteno, kruto osebo, ki je sama najbrž na zunaj res samozavestna, ni pa zmožna razumeti teh stvari.

ontopic: me veseli, da se v tej temi ljudje na avtoričino situacijo z njenim sinom odzovejo tudi z razumevanjem in konstruktivnimi rešitvami. ni za vreč puške v koruzo, ampak vztrajat na pogovoru s sinom, da se pride do spremebe na bolje. držim pesti.

lp


Tako, da igraš vlogo žrtve. In neodgovoren človek je vedno žrtev.
Jezno si se odzvala na tisto trditev, ki pri ljudeh vzbudi nek občutek odgovornosti…In brez razloga se ne bi tako jezno odzvala.[/quote]

Če ti umre nekdo bližnji, temu sledi proces žalovanja in v tem procesu žalovanja je tudi del, ko se počutiš kot žrtev. Če ti umre več bližnjih v kratkem času, je velika verjetnost, da tudi stabilna in odgovorna oseba podleže. Tudi mene jezi, ko nekateri pametujete, nimate pa nobene lastne izkušnje, kar nima nobene veze z (ne)odgovornostjo, ampak z izkazvanjem neumnosti. Res, pojdi prebrat še kakšno knjigo.

Mat, tkole ti bom povedu:

Ni problem v 30 letnem sinu. Njegov bivanjski stil je le posledica. Vidva, ti pa fotr, vidva pa sta pacienta… Direkt za na servis. Ampak to mara bit un mehankar, brez rokavičk…

No, sicer pa nista edina…

Sorodnik je enak, s to razliko, da še nikoli ni hodil v službo.
Krivda staršev, nihče me ne bo prepričal da nei
Pa ni dedec prav nič v nobeni “depri”. Kvečjemu v “lenepri”.

Jaz bi živela v miru in z možem kdaj tudi kam šla.

Zakaj pa ne živita tako, kot si želita? Zakaj se še vedno počutita odgovorna za odraslega sina? Saj ni problem v tem, če mu kdaj opereš in skuhaš. Problem je, ker zaradi tega vidva z možem ne živita, kot si želita.

Jaz bi sinu oprala in skuhala, kadar bi pač prala in kuhala nama z možem in kadar mi ne bi bilo odveč to narediti še sinu. Če bi se z možem odločila, da greva pohajat ali pa ven na večerjo, me ne bi niti malo skrbelo, kako bo ta čas preživel 30-letni sin. Če bi imela možnost, bi mu v hiši zrihtala ločeno gospodinjstvo, da bi si sam pral in kuhal, in bi ga le občasno povabila na kosilo, kadar bi se meni tako zahotelo. Ne razumem, zakaj morate biti sužnji lastnim odraslim otrokom.

Sin je nesamostojen, ker mu vidva ne dovolita odrasti. Dokler se z njim obremenjujeta in se počutita odgovorna za njegovo življenje, se sam ne bo prijel v roke in nekaj naredil iz sebe. Zakaj pa bi, ko pa mu je tako najudobneje in najugodneje? Saj bi bil krepko čez les, če bi se zavestno odrekel ugodju, ki mu ga nudita, in izbral neko težjo pot za preživetje. Še dobro, da se ne vzgleduje po vama, ker mu s tem ravnanjem dajata napačen vzgled. Žrtvujeta se za nekaj, za kar vam sploh ni treba, in zapravljata življenje, zraven pa se zaradi tega še prepirata. Noro.


Ta tvoja logika je tisto, kar omogoča, da neka oseba igra vlogo žrtve.

Pogoj, da se upreš mobingu ali drugemu izkoriščanju v nekem odnosu je, da se zavedaš lastne soodgovornosti. Če ženska več let vztraja v ponižanju ali pa živi z nasilnežem, je vsak po svoje soodgovoren za takšen odnos.
Samozavestna oseba se temu upre in uporabi vsa pravna in druga sredstva, da se takšen odnos konča.

Za naše politike tudi pravimo, da so nepošteni, neempatični ter neobčutljivi..Vedno bolj jih krivimo, a se hkrati vedno bolj poglabljamo v krizo..Zakaj že ???

Mogoče se res nekaj dni počutiš kot žrtev, ker bi rad nekaj spremenil česar ne moreš….Drugo pa je, če se več let počutiš kot žrtev in si uničiš zdravje.

Čeprav tudi ni pogoj, da se počutiš kot žrtev. Smrt je del življenja. Nekaj vsakdanjega. In ne vem, zakaj vztrajati pri svojih iluzijah ter biti žrtev, če tako ali tako nimaš izbire in je dejstvo potrebno sprejeti.

Zakaj te jezi ? Ker ne razmišljamo vsi tako, kot ti ? Zakaj pa bi morali ?

Branje knjig pa nam ne bo dalo izkušenj. Če že omenjaš branje knjig.

Moj sin je star 28 let.Ampak k sreči dela,ker ima kje.Tudi drugi sin dela.Ampak plače so za en k.

No,moj drugi sin ima prijatelja,starega 25 let.in je šel lani k stricu na Švedsko.Zdaj ima že najeto svoje stanovanje in punco.

Zadnjič je prišel domov z njo na obisk in potegnil iz žepa 1000 evrov.Za teden dni obiska.

Bo dovolj,je vprašal?

Saj ni čudno,da je tvoj sin tak.Službe revež nima,punce tudi ne in tako iz dneva v dan nima cilja.

Cilj pa mora biti!

Vsedite se dol in naredite en prijateljski družinski sestanek,brez očitkov,Konstruktiven..

Kaj bi se dalo narediti in kakšne misli in načrte ima.Povežite se z drugimi ljudmi,ki bi mu lahko pomagali do službe.

Mogoče imate tudi vi kakšne sorodnike kje…..

Mislim,da fant nima ciljev,ali pa je malo obupal.Zato se mu zdi sesanje in pospravljanje brez zveze.

Treba ga je spraviti k sebi.Mu vzbuditi upanje,da bo dobil samozavest in občutek,da je vreden.

Obvezno mora v službo in delat!


Ta tvoja logika je tisto, kar omogoča, da neka oseba igra vlogo žrtve.

Pogoj, da se upreš mobingu ali drugemu izkoriščanju v nekem odnosu je, da se zavedaš lastne soodgovornosti. Če ženska več let vztraja v ponižanju ali pa živi z nasilnežem, je vsak po svoje soodgovoren za takšen odnos.
Samozavestna oseba se temu upre in uporabi vsa pravna in druga sredstva, da se takšen odnos konča.

Za naše politike tudi pravimo, da so nepošteni, neempatični ter neobčutljivi..Vedno bolj jih krivimo, a se hkrati vedno bolj poglabljamo v krizo..Zakaj že ???

Mogoče se res nekaj dni počutiš kot žrtev, ker bi rad nekaj spremenil česar ne moreš….Drugo pa je, če se več let počutiš kot žrtev in si uničiš zdravje.

Čeprav tudi ni pogoj, da se počutiš kot žrtev. Smrt je del življenja. Nekaj vsakdanjega. In ne vem, zakaj vztrajati pri svojih iluzijah ter biti žrtev, če tako ali tako nimaš izbire in je dejstvo potrebno sprejeti.

Zakaj te jezi ? Ker ne razmišljamo vsi tako, kot ti ? Zakaj pa bi morali ?

Branje knjig pa nam ne bo dalo izkušenj. Če že omenjaš branje knjig.[/quote]

Vsa pamet tega sveta ti nič ne pomaga, če si brezčuten in mrzel človek. In osamljen, kajne?
Moje mnenje.


Zakaj te jezi ? Ker ne razmišljamo vsi tako, kot ti ? Zakaj pa bi morali ?

Branje knjig pa nam ne bo dalo izkušenj. Če že omenjaš branje knjig.[/quote]

Jezi me, ko mati narava nekomu da možgane in mu s tem omogoči vso širino, ta pa možgane hrani doma v vitrini in razmišlja z eno samo možgansko celico. Res škoda truda.

Knjige pa le preberi. Saj matematike se tudi lahko naučiš iz knjig, le razumeti jo je treba. Pa možgane vzemi iz vitrine, ti bo morda koristilo razumeti še kaj/koga drugega.

Pomagajta mu,očitno ga je prizadelo,ker je brez službe in brez vsega.To dotolče vsakega človeka.Začenja se počutiti odveč in nevreden.Pa še denarja nima.

Na vse konce razprite mreže.Vsakdo koga pozna.

Fant mora delat.Mora v službo.Da bo imel denar.Da se bo čutil sposobnega in vrednega!

Najprej družinski posvet,nato pa aktivirajte vse znance in sorodnike!

Madona,če ne pa na Švedsko!Ampak,na blef ne!

Za začetek naj pomaga doma. Če že ne bo pral in likal svojih cunj, mu jih daj ti, on pa naj pomaga pri urejanju hiše, vrta, stanovanja. Tudi pri sorodnikih je kaj za postorit. Naj bo koristen. Je prijavljen na zavodu kot brezposeln? Sicer od tam ni pričakovat kakšne koristi, a poskusiti ni greh, da bi ga vsaj poskušali zaposlit prek javnih del. Poznam jih kar nekaj, ki leto dni delajo tako. Plača ni ne vem kaj, a so vsaj koristni, eni pa so dobili celo službo na tak način.

Poglejte pod firmo Plamtex .Sicer ne vem,od kje ste.Kaj se bo pa menda našlo!


Zakaj te jezi ? Ker ne razmišljamo vsi tako, kot ti ? Zakaj pa bi morali ?

Branje knjig pa nam ne bo dalo izkušenj. Če že omenjaš branje knjig.[/quote]

Jezi me, ko mati narava nekomu da možgane in mu s tem omogoči vso širino, ta pa možgane hrani doma v vitrini in razmišlja z eno samo možgansko celico. Res škoda truda.

Knjige pa le preberi. Saj matematike se tudi lahko naučiš iz knjig, le razumeti jo je treba. Pa možgane vzemi iz vitrine, ti bo morda koristilo razumeti še kaj/koga drugega.[/quote]
Pa naj bo tako, če ti tako praviš. Ker je to pač odsev lepe vzgoje in samozavestne osebe …:)))


Ful sem osamljen……Mi prideš delat družbo ? 🙂

Izlet z letalom ne pride v poštev. Sin je na socialki, midva z možem nizko penzijo ….

Groza, kako lahko zagovarjate te brezdelneže! V bloku imamo še hujši primer: 40-letni sin znane pevke, ki se je priselila k partnerju (rešil ji je stanovanjski problem), je prišel enkrat samo na obisk in ostal. Nikoli v življenju ni delal, živi od socialne podpore, ki jo zabije za droge, nima ženske, avta. Gospa mu daje svojo mizerno penzijo in ga zagovarja, kako je bogi, kako se ji smili in kako je drugače dober fant, sosed itak ne reče nič in preživlja oba. Sinko je maminemu partnerju celo ukradel avto, ampak gospa ni rekla nič.

New Report

Close