Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin mladoletni prestopnik

Sin mladoletni prestopnik

Zadnje čase ne spim, ne jem, samo jokam… Sin je mladoletni prestopnik, kadi tudi travo.. Je najmlajši od treh otrok. Že ves čas pošiljam očitke, da je kriva vzgoja. Ampak če bi bilo to res, bi bila tudi starejša otroka taka, saj sem vse tri enako vzgajala.

Ne iščem opravičila zase, samo zanima me, če se še kdo počuti tako kot jaz. Trenutno se borim sama s sabo, saj ga imam rada da boli, po drugi strani bi pa najraje videla, da tega sploh ne bi imela.

Ni res,da je kriva vzgoja,mogoče manjka malo  bolj trda roka,kar se vzgoje tiče.Največ k temu doprinesejo geni in pa slaba družba.Torej okolje,v katerem se sin giba!

Odgovor na objavo uporabnika
Deya247, 27.11.2021 ob 02:32

Zadnje čase ne spim, ne jem, samo jokam… Sin je mladoletni prestopnik, kadi tudi travo.. Je najmlajši od treh otrok. Že ves čas pošiljam očitke, da je kriva vzgoja. Ampak če bi bilo to res, bi bila tudi starejša otroka taka, saj sem vse tri enako vzgajala.

Ne iščem opravičila zase, samo zanima me, če se še kdo počuti tako kot jaz. Trenutno se borim sama s sabo, saj ga imam rada da boli, po drugi strani bi pa najraje videla, da tega sploh ne bi imela.

Predvidevam da je kaj hudega zadaj, da je posilil kero, da je mučil živali, da je spolno zlorabil majhnega otroka, da je nasilno oropal starko, da je koga hudo poškodoval, da je kam vlomil in krade???

Se je zgodilo kaj od tega ali kaj podobnega?

Če ne poveš ti ne moramo pomagati.

Pa itak je anonimno, nihče tu ne ve gdo si in izkod.

 

Da je kam vlomil in kradeL. Črko L sem pozabil napisati

Nič tako hudega ni naredil

Odgovor na objavo uporabnika
Mama881, 27.11.2021 ob 02:58

Nič tako hudega ni naredil

Si ti avtorica sporočila, v uvodnem sporočilu si deja, zdaj mama?

Je trava glavni del njegovega prestopništva?

Upam, da moja Jenifer Pepca Škrbec pa ne bo taka.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 27.11.2021 ob 03:10

Si ti avtorica sporočila, v uvodnem sporočilu si deja, zdaj mama?

Je trava glavni del njegovega prestopništva?

Je bistvo te drame, da mali kadi travo? Ker to pa res ni tako hudo, no.

Aha dajte že nehat kvasiti neumnosti. Vsakega otroka se vzgaja drugače, ponavadi se pri najmlajšemu najbolj popušča.

Ja vzgoja je kriva, da otroci zaidejo na kriva pota. PIKA.

A ima oceta ? Rabi trdo roko, sicer bo zrasel v pravega kriminalca.  Trava je sele zacetek, ko bo presel na kaj drugega mu ne bo vec pomoci.

Tudi sama imam tri otroke, tri fante, a so si med seboj tako razlicni, da ni sans, da bi vse tri enako vzgajala!

Ze res, da otrokom privzgajas enake navade in vrednote, a vsakemu z drugacnim pristopom in na drugacen nacin.

 

Sploh me pa pogrejejo take izjave, bolje da ga ne bi imela!

Ja, klinc, dokler je vse fajn, si mama, ko gre pa kaj narobe, pa noces vec bit mama! Wtf je s tabo narobe?

 

In to tvoje najmlajse dete ni prestopnik, ker je to tako fajn bit, ampak ker mu vidva z njegovim ocetom nista dobra starsa!

Otroku je treba privzgojiti tudi disciplino in vrednote, ne samo imeti ga rad. Vsi otroci seveda niso enaki in nakateri potrebujejo bolj trdo roko, da se izognejo slabim hotenjem.

Glavno, da ga nisi vzgojila v pedra. Vse ostalo je lažje korigirati.

Odgovor na objavo uporabnika
Pudob, 27.11.2021 ob 13:05

Glavno, da ga nisi vzgojila v pedra. Vse ostalo je lažje korigirati.

Oni se ne vzgajajo, oni se po moje zaradi užitkov kar samo odločijo 😜

Da ga sploh ne bi imela – je pa huda izjava.

Žalostno.

Vzemi se v roke, pomagaj mu kjer mu lahko, v pomoč vključi kompletno ožjo družino, poslušaj ga kaj želi. Ne pametuj, ne očitaj, poslušaj ga kaj pove. Ti bo marsikaj jasno.

Vsak človek je svoj individum.

PS: zapleni mu travo in vsake toliko si enega prižgi.

Trava ne šteje, to je normalen del odraščanja, vsaj tam kjer sem jaz odraščala. Pa sem končala gimnazijo in faks. Kaj tako hudega je še naredil? Kradel? Bil nasilen?

Trava je sranje, ker lahko vodi do močnejših substanc. Naj sin rajši bejbam v hlačke leze.

Z njim nikoli ni bilo lahko, iskala sem vse mogoče oblike pomoči. Najbolj boli, da ne vem kaj se mu plete po glavi. In ne, ne bom obupala nad njim. Tudi, ko pridejo trenutki, ko je res hudo.

Očitno se nisem prav izrazila, ker namesto pomoči dobivam samo očitke.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Mama881, 28.11.2021 ob 16:51

Z njim nikoli ni bilo lahko, iskala sem vse mogoče oblike pomoči. Najbolj boli, da ne vem kaj se mu plete po glavi. In ne, ne bom obupala nad njim. Tudi, ko pridejo trenutki, ko je res hudo.

Očitno se nisem prav izrazila, ker namesto pomoči dobivam samo očitke.

 

 

Kaksno pomoc si pa iskala?

Zanj? A ne? Ker z njim je nekaj narobe.

Tako si ga zigosala in zdaj zanjes, kar si sadila.

 

Poisci pomoc zase! Ocitno ne znas biti stars otroku, ki ima tezave, torej NAUCI SE BITI MAMA!

Vse Tri ste enako vzgajala…

Ampak oni so tri razlicne osebe… kar pali pri dveh ocitno pri tretjem ni …

Poiscite pomoc. Najprej zase, da se pogovorite s strokovnjakom, ki vam bo povedal, da ste OK. Tudi, ce je sin trenutno v krizi… ste dobra mama, zato ker vam je mar…

Potem pa se za sina, da bo nasel varnost in razresil svojo stisko…

Kako pa se njegov oce vkljucuje v vzgojo?

Zelim vam veliko moci in ljubezni, srecno!

Lej meni je mama tudi govorila, da je delala z obema enako. Vendar na vsakem koraku je kazala, da mene ne mara, brata ima pa neskinčno rada. In kaj je tu enako? Kao jaz si nisem zaslužila pjubezni japajade. Sinu lepo povej, da si mu podarila življenje. Kaj bo naredil z njim je njegov problem. Bolje, da gre v dom ali pomoč psihiatra. Če mu do sedaj nisi mogla stat ob strani mu tudi sedaj ne boš in bolje, da predaš usposobljenim osebam. Če se pa živciraš vse samo poslabša.

Z jokom ne boš nič rešila, raje si vzami čas za miren pogovor s sinom.  Ne sili, če mu ne bo do tega,  a daj mu večkrat vedet, da bi rada z njim govorila. Mirno in ljubeče mu povej, da te skrbi zanj, ker ga imaš neskončno rada in si ne želiš, da gre po napačni poti. Povej mu, da veš kako je v teh letih normalno poskusiti malo vsega, a da je to tudi nevarno in si verjetno ne želi uničiti življenja zaradi napačne odločitve.  Daj mu kak primer, ko je nor. najstnik ker je vzel neko travo od nekoga, ki ni vedel, da jo za boljšo rast šprica z močnimi gnojili, umrl od zastrupitve. Dej mu mislit, da se v njegovih očeh “nedolžno kajenje” lahko spremeni v nekaj usodnega. Spodbudi ga naj ima višje cilje, pohvali ga, da je sposoben, da zmore priti daleč…

Pri mojemu sinu je delovalo.  Upam, da bo tudi pri tvojemu. Srečno!

Ce je ze kriminalec, naj se z Jankovicevimi sinovi druzi. Ce je ze vajenec, ga poslji k mega kriminalnim mojstrom.

Velik problem takih je, da jih družba ne vzame v roke. Včasih bi takega mulca, ki dela pizdarije že prvi pošteno vzgojno namlatil. Zgodi pa se niti to, niti policija nima kaj dosti pri tem, razen seveda, če smrklje na Gorenjskem vsaka ukrade za 330€ robe, takrat je pa to katastrofa, ker kapital je glavni, ostalo nas ne briga, ne?

Še sedaj ne vemo zakaj je prestopnik, če ni naredil nič zgoraj naštetega. A samo zato ker kadi travo?

New Report

Close