Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Sindikati in njihove vodje

Sindikati in njihove vodje

Pa kaj je s tabo?
V prejšnjem mandatu je bivši minister Dimovski presedel vse dneve in noči s predstavnikom delodajalcev in sindikatov, da so uskladili kolektivne pogodbe in zakon o del. razmerjih. Kaj pa Drobnič počne? Ko se nekdo ne strinja z njim in njegovim avtoritativnim načinom sprejemanja dogovorov dvigne rit in zapusti pogajanja.

Kaj ni ravno obratno?

za SVIZ drži, da je mesečna članarina 0,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bruto, vendar pa drži tudi, da imajo njihovi člani v povprečju precej višje plače kot je povprečna slovenska plača

Če vzamemo, da ima povprečen slovenski učitelj bruto plače 300.000,00 SIT, znese članarina za eno leto 21.600,00 SIT.

Kje pa si zaposlena,poglej si plačilno listo.Članarina v SVIZ-u je 0,6 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od OD.

Tako je,pa še to naj zaupam tistim,če ne bi bilo SVIZ-a,bi bila plača še manjša in tisto blebetanje-se opravičujem,ne morem drugače,da od sindikata nimajo nič ne zdrži.Počitniške kapacitete niso ravno vsepovsod najcenejše in nikjer ni skupaj več kot 4-6 ljudi,ki si jih sami izbirate,drugje pa so se vse kapacitete fino in na hinavski način olastninile in jih delavci še povohati ne morejo.

Sama sem zaposlena v privat sektorju in Bog ne daj, da bi si kateri od nekaj zaposlenih omislil članstvo v sindikatu…
Primer poznam, ja, pa raje ne bom.

Ja, Primož, če te zanima plača teh, pokliči Natašo Pirc, ona je dekle z jajci in fejst punca. Ja, tudi mene zanima, kakšne plače imajo. Domnevam in upam, da se ne motim, da je okoli pol milijona ali več.

Tudi jaz imam tak podatek. Taka naj bi bila neto plača. Koliko pa skupaj dobijo še za ostao, službene poti, seje itd… Zanimivo bi bilo vedeti res, koliko dobi izplačila skupaj Semolić, Rebolj … Niti pod razno niso vodje sindikatov za mali denar. Delavke pa dobijo, če dobijo od 8o do 12o jurjev. Njim naj povedo koliko dobijo. Primož izval si nas, mi pa izzivamo tebe, da priskrbiš te informacije od Nataše Pirc.

5ka je zapisal(a):

Domnevam in upam, da se ne motim, da je okoli pol milijona ali več.

Hahahaha, menda ne misliš, da izplačujejo na sindikatu plače dekadno. Za ta denar, (če misliš mesečno), se pa že ne s takim žarom borili za naš lepši jutri.

Rebolj, sem mislila na prejšnjih protestih, da bo požrl tiso trobento v katero se je drl. Semolič pa nič manj. Tudi to bi bil pripravljen. Vse za delavce.

en mal mem napisal:

> Rebolj, sem mislila na prejšnjih protestih, da bo požrl tiso
> trobento v katero se je drl. Semolič pa nič manj. Tudi to bi
> bil pripravljen. Vse za delavce.

Ha, ha, vse za delavce? Vse za svojo bajno plačo!! Če ne bosta dala delavcem z vpitjem vsaj občutka, kako se borita za njih, jih bodo delavci zrušili. Saj so že kakega bolj trdnega v sedlu, pa bi še njiju!

Strinjam se, da sindikati so in da se pogajajo. Toda ne s takim predsedstvom, ki ribari že 30 let, pa vprašanje za čigav interes.

Dejstvo je, da nas bodo sindikati spravili v konkurz.

do sedaj ni večjega učinka so pa boljši kot pred 15 leti ko so rihtali samo sindikalne izlete in ozimnico

Primož, tokrat pa si me razočaral. Imela sem te za razgledanega, zdaj pa vidim, da so tudi tebi oprali možgane. Semolič ni predsednik že trideset let, ampak 15, vsaka štiri leta se znajde na prepihu, ker mandat lahko nadaljuje le, če je ponovno izvoljen. In je, ker je dober predsednik. Kje bi že bile številne delavske pravice, ki so še vedno v kolektivnih pogodbah, če ne bi bilo sindikatov. delodajalci bi najraje izbrisali vse, zato jim pridejo prav tusi laži, česa vsega drugi nimajo. N.pr. odmor za malico je res samo pri nas, drugje pa je to odmor med delom, odmor za malico pa res ni plačan. Kje pa imamo pri ns odmor med delom? Nisem član sindikata, zanimam pa se za socialna pogajanja in tudi za pravice delavcev, ne samo za njihove dolžnost.

Jaz pa mislim, da je delodajalec dolžan pošteno plačati opravljeno delo. Gre za daj dam. Jaz tebi opravim delo in ti me pošteno plačaš za opravljeno delo. Malica, počitek, prevoz na to delovno mesto, pa je moja osebna stvar in premislek ali bom sprejel tako delo za tako plačo. Plačuje se vedno samo opravljeno delo. Če pokličeš ekipo krovcev za prekritje strehe na hiši tudi veš, da boš plačal ceno njihovega dela, ne pa še malico, odmor, prevoz na delo itd… In tudi mojster ti ne bo izstavil račun, kjer bo prikazan strošek za malico, prevoz …

Prej bomo to dojeli in izbrisali stare vzorce razmišljanja, prej bomo kot država in posamezniki bolje zaživeli. Samo osnova je pomembna in ta se ne more dvigniti, če so podjetja tako obremenjena s pravicami delavcev, ki izhajajo še iz prejšnjega stoletja. Značilno za Slovence pa je, da se mora vse spreminjati počasi, najbolje pa sploh ne. Saj besedica slov v angleščini pove vse. Tako pač je. Bo že.

New Report

Close