Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sinovo dekle z nami na morju

Sinovo dekle z nami na morju

On si je verjetno po kosilu odprl pivo in je to bilo čisto običajno. Čim gre za žensko, pa se avtomatsko sklepa, da bo igrala deklo za vse.

Ja, DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD,
ka si mislila, da smo enakopravni!?


najprej razlozi kam ste šli na morje.
v hišo ki je vaša ali v neznano

ker če ste jo povabili v vašo hišo je logično,da je ona gost in da jo strežete.
če ste pa le najeli pa ni vaša gostja ampak enakovredna vsem

Sinu trda prede. Itak se bo kmalu končala poletna romanca

To kar delaš danes, te pelje tja kjer želiš biti jutri?


najprej razlozi kam ste šli na morje.
v hišo ki je vaša ali v neznano

ker če ste jo povabili v vašo hišo je logično,da je ona gost in da jo strežete.
če ste pa le najeli pa ni vaša gostja ampak enakovredna vsem
[/quote]

Zakaj že oz. kje vidiš razliko? Prepričana sem, da se punca nisama povabila zraven. In takoj, ko nekoga nekam povabiš, ni važno, ali je tvoje ali si najel, potem je gost. In če imaš od njega kakršnakoli druga pričakovanja, jih razložiš VNAPREJ! Ne pa da jokcaš in šinfariš po forumu.


najprej razlozi kam ste šli na morje.
v hišo ki je vaša ali v neznano

ker če ste jo povabili v vašo hišo je logično,da je ona gost in da jo strežete.
če ste pa le najeli pa ni vaša gostja ampak enakovredna vsem
[/quote]

Logično je samo, da je punca lena ko fuks!
Vse ostalo je prepucavanje, nakladanje in odkrivanje tople vode pri osnovnih prioritetah v nedogled!

ali ste spali v istem prostoru, so se slišali kakšni spolni odnosi?


najprej razlozi kam ste šli na morje.
v hišo ki je vaša ali v neznano

ker če ste jo povabili v vašo hišo je logično,da je ona gost in da jo strežete.
če ste pa le najeli pa ni vaša gostja ampak enakovredna vsem
[/quote]

Bejž bejž. Ne rečem za prvo skupno nedeljsko kosilo, ampak ko postaneš stalen gost za mizo, se pa počasi že spodobi posodit kakšno roko. Če si pa nekje teden ali dva, pa še sploh.


Verjetno je tako navajena od doma. Starši postorijo vse, ona nima česa pametnega za delat, pa se pač pritožuje, ker lepega ne zna nič povedat. Tudi pritoževanje verjetno izvira iz primarne družine.

Če imate urnik in je na vrsti ona, vskoči pa tvoj sin, potem naj jo sine povabi pomagat. V nobenem primeru naj ne naredi namesto nje. Ko je na vrsti sin, isto – ona naj pomaga. Če mora lakirati nohte, prati lase, naj jo naheca, da bo vse to lahko naredila, ampak čez pol ure. V pol ure se svet ne ustavi.

Če jo ti prosiš, da naj kaj postori, pri tem vztrajaj. Če se mora stuširati, prav, ampak ne naredi namesto nje, delo naj jo počaka.

S fantom sva mlad par in nama na misel ne pride, da bi hodila s katerimi starši na morje, sva pač tak karakter, če pa kdo po 18 hodi in se imajo super potem pa tak ok. Morebitnih povabil niti ne pričakujeva tudi zato, ker se zavedava, da so počitnice precejšen strošek. Na morje greva sama na lastne stroške.
Če bi imeli polne riti denarja, bi bilo morda drugače.
Mi pa v primeru, če bi me res povabili s sabo na dopust, sigurno imela slabo vest, da bi toliko denarja zapravili zame čeprav niso moji starši in v zahvalo bi hotela še čim več pomagati pri opravilih, ne pa da bi se jih celo izogibala? Imam skoraj 20 let in ne razumem mnogih primerkov svoje generacije – da pri teh letih ne znaš niti krožnika pospravit ali česa skuhat. Saj to ne pomeni, da rabi vse delat sama, fant naj pomaga, če je normalno vzgojen bo, ampak neka mera samoiniciative pa tudi more bit.

Pa kaj je z vami, da jemljete odrasle otroke s sabo na dopust? 19-letniki in njihovi partnerji bi morali na dopust sami. Midva z bratom od 15. in 16. leta nisva hodila s starši na dopust, pač pa sva ostala sama doma po 2+ tedna, in to je bil najboljši čas, čas brez starih. Sicer je bilo od 1. dne vse v razsulu, ampak potem sva 2 dneva skupaj s prijatelji glancala stanovanje (pomila sva tudi okna in teraso!), skuhala super večerjo in starim se ni niti sanjalo, da sva 2+ tedna samo poležavala, gledala TV, gostila prijatelje (brez glasnih žurk, ker sva vedela, da se bodo sosedje pritožili in bo konec svobode), jedla kar sva hotela, prihajala domov kadar sva hotela … Edina stvar, ki sva jo medtem obvezno naredila, je bila, da sva zalila in oplela vrt. Ko sta se stara vrnila, se je stanovanje bleščalo, vrt je bil bujen, skratka ‘angelčka zlata.’

Moram rečt, da mi tale trend al kaj že je, ko zadnje čase nasjtniki in 20+letniki poparčkani hodijo s starši na morje, ni čist jasn. Če je vse prav, bi jim takrat starši morali it na živce in bi si morali svojo ljubeznijo želet bit daleč stran, skupaj, na samem.


le v primeru nevzgoje.če imajo normalni odnis,ne.ni tako kot ti praviš

V hotel na dopust ,da bom se na morju kuhala,hodili v trgovino, ni šans,doma vsak dan kuham,tudi vsakemu po željah,dopust he zane počitek,da me Mal drugi strežejo in da se naspim ali berem,to he to in pika.
Pri nas sinovo dekle pospravi tudi za nami kdaj,ampak od začetka sem KR rekla,tako malo na humor obrnila,smo se tudi kdaj nasmejali na ta racun.Humor lahko reši marsikatero zagato .


le v primeru nevzgoje.če imajo normalni odnis,ne.ni tako kot ti praviš
[/quote]

Se ne strinjam. Utrezno vzgojen otrok (to je za moje pojme vzgajan tako, da bo nekoč postal samostojen, v dejanjih in razmišljanju) vsaj za katerk čas, in to ponavadi ravno v tem obdobju življenja, pride v fazo, ko mu starši niso ravno najbolj kul družba.

Ne vem, meni v teh letih še na konc pameti ne bi kapnilo, da bi šla skupaj s fantom na dopust z mojimi ali njegovimi starši.

Se ne strinjam. Utrezno vzgojen otrok (to je za moje pojme vzgajan tako, da bo nekoč postal samostojen, v dejanjih in razmišljanju) vsaj za katerk čas, in to ponavadi ravno v tem obdobju življenja, pride v fazo, ko mu starši niso ravno najbolj kul družba.

Ne vem, meni v teh letih še na konc pameti ne bi kapnilo, da bi šla skupaj s fantom na dopust z mojimi ali njegovimi starši.
[/quote]
če otrok ne mara biti s starši je to zato,ker se mu dogaja oni jim pa postavljajo meje,prepovedujejo stvari.ja to je del vzgoje.
ampak pri 20 je to že mimo.
mladoleten pa tudi nima kaj z partnerjem hoditi sam po svetu.


če otrok ne mara biti s starši je to zato,ker se mu dogaja oni jim pa postavljajo meje,prepovedujejo stvari.ja to je del vzgoje.
ampak pri 20 je to že mimo.
mladoleten pa tudi nima kaj z partnerjem hoditi sam po svetu.
[/quote]

Ne vem, zgleda, da so časi precej drugačni kot takrat, ko sem bila jaz mlada. Me zanima kako bo z mojo mularijo. Sam, kdaj pa potem pride to obdobje, če je pod 18 še prerano, pri 20 je že mimo…?

Se ne strinjam. Utrezno vzgojen otrok (to je za moje pojme vzgajan tako, da bo nekoč postal samostojen, v dejanjih in razmišljanju) vsaj za katerk čas, in to ponavadi ravno v tem obdobju življenja, pride v fazo, ko mu starši niso ravno najbolj kul družba.

Ne vem, meni v teh letih še na konc pameti ne bi kapnilo, da bi šla skupaj s fantom na dopust z mojimi ali njegovimi starši.
[/quote]
Enako pri nas. Tam nekje pri 16, če smo šli kako eksotiko,po Evropi,pol ja, drugače pa gresta( sta šla) s prijatelji,klapo, kamp varianta, zdaj pa en že par let s punco, sama, po svoje. Jaz samo zvem, kje imasta vplačano. Pa meni se ne zdi nič narobe tko kot mamo, sem mnenja da ta mladi in ta stari ne pasemo skup, nikakor mi ne gre da bi se morala kjerkoli nekomu na novo prilagajat. Ste sami tud hodili z njegovimi/ njenimi na dopust? Al sam svoja deteta ne morete spustit spred oci?

Mladi in stari niso za skupaj, raje pojdita z možem sama na dopust, sinu dajta denar in naj gre na dopust s punco ali frendi. Vidva z možem se rihtata po svoje, mladadva pa na svoj način, jasno imate drugačen bioritem počitnikovanja. Naprimer ti kuhaš, medtem se tamlada rihta, da gresta s tvojim sinom ven jest, to je to. Nič nenavadnega, popolnoma normalno. Mlade punce so lepe in zrihtane, nič ne pride samo od sebe, v to je treba vlagat. Na dopustu pa redko kdo kuha, ker je dopust za uživanje, privoščite si menu, ki je okoli 45kun na osebo. Ok, ne vsak dan, ampak, če hodite na kavice, sladolede, bi to že šlo. Pa še to, s punco ni nič narobe, ni pa prav, da nagovarjaš sina naj jo pusti. Taki fantje, na katere ima mama tak vpliv, potem težko najdejo ustrezno dekle in imajo probleme s tem, tega si pa ne želiš.

Ne vem, zgleda, da so časi precej drugačni kot takrat, ko sem bila jaz mlada. Me zanima kako bo z mojo mularijo. Sam, kdaj pa potem pride to obdobje, če je pod 18 še prerano, pri 20 je že mimo…?
[/quote]
pri 18 gre najstništvo že h koncu…polnoletnost je le polnoletnost…
mlade začne metati večinoma v srednji soli,ko dobijo novo druzbo,no pa še to ne vse.

Se popolnoma strinjam z -Misst-,
Jaz sem imela super strase, nikoli omejitev, tezenja, uzivali smo skupaj na dopustih 100 na uro….do tam nekje 15,16 leta…mogoce se kako leto manj, se ne spomnim tocno. In potem je nekaj najbolj normalnega, zivljenskega, da gremo po svoje.
Tole so pa nesamostojni razvajencki pa nic drugega…

Se ne strinjam. Utrezno vzgojen otrok (to je za moje pojme vzgajan tako, da bo nekoč postal samostojen, v dejanjih in razmišljanju) vsaj za katerk čas, in to ponavadi ravno v tem obdobju življenja, pride v fazo, ko mu starši niso ravno najbolj kul družba.

Ne vem, meni v teh letih še na konc pameti ne bi kapnilo, da bi šla skupaj s fantom na dopust z mojimi ali njegovimi starši.
[/quote]

Meni v nobenih letih ni padlo na kraj pameti, da bi s fantom/partnerjem letovala s katerimi koli starši.
Otroci bi sicer tu in tam šli z nama, ampak hvala, ne hvala. Dovolj je bilo.

Res ja, tud jest prvic slisim in vidim take primere, da hodijo poparckani tamladi zraven s starsi na morje…
Halo no…ko sem jest bla 16, 17 bi se rajs ugreznila v zemljo, kot da grem s partnerjem in svojimi ali njegovimi na morje…
Pa ravno obratno je, ravno s temi druzinami in vzgojo, je nekaj hudo narobe…ne pa s tistimi, ki pri teh letih nocejo vec zraven…


pri 18 gre najstništvo že h koncu…polnoletnost je le polnoletnost…
mlade začne metati večinoma v srednji soli,ko dobijo novo druzbo,no pa še to ne vse.
[/quote]

Kaj pa vem, meni se je v prvi polovici dvajsetih še pošteno dogajalo. Brez staršev, seveda 😉

Kaj pa vem, meni se je v prvi polovici dvajsetih še pošteno dogajalo. Brez staršev, seveda 😉
[/quote]
no to je tudi od karakterja odvisno.si očitno žurerka bila ampak vsi pa niso


no to je tudi od karakterja odvisno.si očitno žurerka bila ampak vsi pa niso
[/quote]
kak karakter?
pri nekem normalnem psihološkem razvoju se predvideva, da bi si naj človek pri 18 letih želel toliko samostojnosti, da ne bi več visel non stop poleg staršev.

tukaj je predvsem mišljeno preživljanje prostega časa, dopusta…
tisti, ki si pri 18 niso sposobni organizirat dopust drugače, kot s starši, so na slabi poti glede trganja popkovine in tako naprej.

New Report

Close