Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Škoda mi je denarja za poletni oddih

Škoda mi je denarja za poletni oddih

ne, jaz rada hodim na dopust. Ti pa lahko ali izboljšaš odnos z možem, hodiš sama na dopust, al pa kar doma ostaneš.[/quote]

Ne razumem vas ljudje, kako eni lahko ‘delate’ zaključke, na podlagi NIČESAR.
Moj odnos z možem je kakovosten in on je srečen …. samo, da sva skupaj, pa ni važno kje!
Doma ali na morju. Tako, da ni nobene potrebe po izboljševanju odnosa.
In ker meni ni do dopustovanja na morju, sva pač doma.
In nisem ga sita, le zakaj?
Saj nisem ‘kupovala mačka v žaklju’, ampak sem moža izbrala premišljeno in s srcem.[/quote]

verjamem, da je on srečen.
Ti pa očitno nisi. Če prav razumem tebi ni do nobenega dopustovanja, ne samo klasičnega morja?
Vsakdanje življenje si pa opisala kot kruto realnost. Kaj je torej krutega, služba, družina, mož?

Ne razumem vas ljudje, kako eni lahko ‘delate’ zaključke, na podlagi NIČESAR.
Moj odnos z možem je kakovosten in on je srečen …. samo, da sva skupaj, pa ni važno kje!
Doma ali na morju. Tako, da ni nobene potrebe po izboljševanju odnosa.
In ker meni ni do dopustovanja na morju, sva pač doma.
In nisem ga sita, le zakaj?
Saj nisem ‘kupovala mačka v žaklju’, ampak sem moža izbrala premišljeno in s srcem.[/quote]

verjamem, da je on srečen.
Ti pa očitno nisi. Če prav razumem tebi ni do nobenega dopustovanja, ne samo klasičnega morja?
Vsakdanje življenje si pa opisala kot kruto realnost. Kaj je torej krutega, služba, družina, mož?[/quote]

“Um je kakor dežnik, najboljše dela, ko je odprt.”

Pa brez zamere!

Za dopust mi nikoli ni škoda denarja, seveda v okviru tega, kar si lahko privoščim. Mi je pa teden ali dva ležanja nekje na plaži zguba denarja in tudi zguba časa. Par dni že paše, sicer so pa najini dopusti potovanja, dostikrat tudi brez morja. Večinoma z avtom in šotorom, včasih tudi kombinacija letalo-apartma/hotel. Vsega skupaj 3 – 5 tednov letno. Na to gledam kot na investicijo vase, v svoje (najino) dobro počutje, razvedrilo, bogatenje življenja. To mi je bolj pomembno kot najnovejši avto ali po zadnji modi opremljeno stanovanje ali podobne materialne zadeve.

hja, sej ne da sm tolk fouš..kot naj bi taprav slovenc menda moral biti..
ampak …
sem seštel tele dni..
pa pride..36 dni dopusta..
ok, 3 dnevi druženja na morju so lahko tud vikend..torej 33dni…
a ste že prek 55, da imate toolk dopusta, pa ne vem kolk otrok..
a vzamete neplačan dopust..
me res zanima kaku..???
al to po en in dva dni vikende skup seštevate??

okrog plače in/ali samski/družina tud ne bi..

tega si pač vsak..dandanes že skor povprečnež,,ne more prvoščit..
pa včasih ne gre tolk za denar (ker se pač da znajt), kot morda za čas..
no če si sam svoj gospod.. tam okrog 30..

eh ja..
kje so ti časi..[/quote]

mah, sorry, se posipam s pepelom..

v 7 dneh morja/smučanja so lahko tudi vikendi..
kot tudi v 14 dneh potovanja..

če vse to seštejem, pride tako 25 dni dopusta ostalo so pa vikendi vmes..
kar je normalno..

verjamem, da je on srečen.
Ti pa očitno nisi. Če prav razumem tebi ni do nobenega dopustovanja, ne samo klasičnega morja?
Vsakdanje življenje si pa opisala kot kruto realnost. Kaj je torej krutega, služba, družina, mož?[/quote]

“Um je kakor dežnik, najboljše dela, ko je odprt.”

Pa brez zamere![/quote]

brez zamere tebi. Kar sem mene tiče, je moj prvi zapis čista zajebancija, ampak glede na to, kako si skočila, je najbrž v vsakem hecu malo resnice..
Ti kar uživaj doma.

;-)))

Ne skrbi, polahko te srečuje pamet. To je vse…

Če gledaš večino odgovorov povejo, da na dopustih uživajo. Ne vejo pa, da ne vejo, da imajo tako oprane možgane, da ne morejo doumeti, da je namen bivanja najti svojo srečo in si jo izmenjevati s sobivajočimi.

Za kaj takega pa ne rabiš použiti niti enega dopusta v lajfu… Ker si kjerkoli in kadarkoli lahko narediš srečo. Če to znaš, doumeš tudi, kako je večina ljudi bebavih hlapcev.[/quote]
Mene je tudi po letih srečala pamet. In od takrat dalje mi ni škoda denarja za dopust, kjer uživam in si napolnim baterije. Hkrati pa hrepenim po novem. Tam okrog novega leta začnem gledati kam gremo poleti. 🙂 Uživam v kristalno čistem morju, kamniti hiški na samem s senčno terasico. Z mojo družino seveda. Ki ravno tako uživa ob tem.
Torej zakaj že ti čutiš potrebo po žaljenju z opranimi možgani in bebavimi hlapci? Mogoče ti še vedno nisi našel/-la srečo oz. si je ne znaš narediti, pa zato tak ton?[/quote]

Kakšen ton pa? Glej, če se o nečem (veliko) ne govori še ne pomeni, da tega ni. Ne rabiš biti osebno prizadeta, ker sem mislila na sistematizirano pobebavljanje. Česar rezultat so tudi črede ovac po celem svetu vsako poletje.

Tudi kmet vsako sezono živino na pašo goni, da jo na koncu da zaklat. Vmes jo seveda še pridno molze.

Kdor se ne boji resnice, niti ne rabi biti mnogo pameten, da doume…

hja, sej ne da sm tolk fouš..kot naj bi taprav slovenc menda moral biti..
ampak …
sem seštel tele dni..
pa pride..36 dni dopusta..
ok, 3 dnevi druženja na morju so lahko tud vikend..torej 33dni…
a ste že prek 55, da imate toolk dopusta, pa ne vem kolk otrok..
a vzamete neplačan dopust..
me res zanima kaku..???
al to po en in dva dni vikende skup seštevate??

okrog plače in/ali samski/družina tud ne bi..

tega si pač vsak..dandanes že skor povprečnež,,ne more prvoščit..
pa včasih ne gre tolk za denar (ker se pač da znajt), kot morda za čas..
no če si sam svoj gospod.. tam okrog 30..

eh ja..
kje so ti časi..[/quote]

mah, sorry, se posipam s pepelom..

v 7 dneh morja/smučanja so lahko tudi vikendi..
kot tudi v 14 dneh potovanja..

če vse to seštejem, pride tako 25 dni dopusta ostalo so pa vikendi vmes..
kar je normalno..[/quote]

Tako je. Lovim praznike in vikende in se lepo izide. Cenovno pa v lastni režiji najdeš full ugodne cene.
Eni tako, drugi drugače.

Ne, nikakor.

Sem čisto nasprotje tebi, poročena, z družino ( najstniki) – investiramo z veseljem vsak cent v potovanja (poleg dodatnih investicij v znanje še v fond za študij in penzijo). Ne investiramo višek financ v domače stene in neke “vrednejše” stvari, da bi jih potem doma gledali, imeli. ker nam ni vrednejšega od tega, da gremo po svetu,spoznamo kulturo, navade, kulinariko, mislenost ljudi še kje drugje, kot v domačem okolišu . Nikokli mi ni bilo in mi ne bo škoda zapraviti denarja za odkrivanje sveta okoli sebe. Ker mi dopust pomeni polnjenje baterij, odklop od vsakdanjosti, da vidim še druge obraze in ljudi, slišim druge govorice, kot vsakodnevno v svojem delovniku.


Samo pazi, da ne boš ratala tudi glede zapuščine preškrta.

Meni je super fino na dopust nekam stran z vsakdanjega okolja, nekaj se zgodi v mozganih, ko vsakodnevnico zamenjas s cim novim…

Kavico si privoscim zunaj, ker je boljsa kot doma. Revij ne kupujem ze kaksnih 20 let, casopisov tudi ne, se da vse prebrati na netu (s tem ne mislim rumenega kozlanja), tudi za obraz nekaj zmecem, ampak za po eno maskaro in parfum, novo ko se porabi.

Pa ne najedam drugim, ki delajo drugace kot Jaz. Ce je avtorici in se komu drugemu skoda na dopust, boh pomagaj. Upam, da se ima fino doma.

Jaz sem tudi kako leto starejša. Kot otrok sem tudi bila navajena, da ko je dopust, se dela kaj doma. A ko sem pričela s službo, fantom, kasneje možem, sva normalno pričela z dopustom, v okviru možnosti. Ni nama žal denarja, še sedaj, ko nekaj let dopustujeva sama, je enako. Dva tedna poleti – morje, 2-3 vikende na leto – terme, vikend v kakem mestu, včasih dni za smučanje, novo leto tudi praznujeva drugje (tujina), če uspe še kak teden. Vse je kombinirano s prazniki, vikendi.
Imava pa takšne vrste delo, da če sva prisotna doma, dejansko delava, tudi če imava ‘dopust’. Še na tapravi dopust si vzameva prenosnik in kjerkoli sva že kakšno stvar narediva. Če bi pa imela službo, ki bi jo lahko pustila ‘v službi’ in me ne bi obremenjevala v domačem okolju, bi pa verjetno bilo drugače, ker tudi znava uživati doma ob vikendih (ko pa res ni dela). Sedaj se mi pač zdi, da če sem doma, to ni dopust, ker moram vsak dan kaj narediti za službo.

Nekaterim za dopust ni škoda tudi par tisoč evrčkov.
Vzamejo tudi kredit za počitnice, če je potrebno.
1.500 € zapraviti v 7 dneh v kakšnem aparmaju na Hrvaškem je resnično škoda.
Mine tistih 7 dni, kredit pa odplačuješ celo leto.
Poznam kar par takih primerov.

Po svoje razumem. Časi so vedno bolj negotovi in marsikdo pomisli, kaj pa če jeseni ostanem jaz ali partner brez službe … V določenih letih tudi zna priti do neke naveličanosti, človek ima že manj energije, ni mu več toliko do doživetij, odkrivanja novega. Službeno in sicer zelo obremenjeni ljudje, sploh v zrelih letih, potrebujejo bolj mir in jim dopust oziroma vse povezano z njim lahko predstavlja dodaten stres (čakanja na letališčih, morebitna iskanja prenočišč na licu mesta, …). Mislim, da se da kvaliteten dopust preživet tudi na izi, v naši lepi Sloveniji, z eno ali večdnevnimi izleti ali v stilu: vse štiri od sebe.

Hvala za to temo, spostovana avtorica, tak je!
Ni vzrok le pomanjanje denarja, pac pa, ne rabim….

Ampak res, me ne briga, kako je, ker tako želiš, ampak dopustniški dnevi so za to, da se spočiješ. Ne da razpravljaš in mozgaš še takrat,kako boš kaj preživel. Spočij se. Za kaj pa gnarje nabiraš? Dej no, taki kliki tuid ne pridejo sredi najboljših let, ko te še dec ne more dobro nategnit.

Al si stara vsaj 70, pa se tolažiš s 46, ker si sama s seboj ostala in te še dec ne šmergla? In je pol dopust kriv )))

Tudi meni se dozdeva tako, ne škrtost ampak naveličanost in nerazumevanje s partnerjem. Če bi se dober razumela, bi delala skupne načrte kam na dopust in kako uživati na dopustu. Tako pa ni zanimanja ne za dopust in ne za drug drugega.
Med vrsticami se marsikaj prebere.


jep … med vrsticami je enako kot v tvoji glavi: prazno ☺

Jaz podobno doživljam, že sigurno 20 let (stara sem 41), prej tako ali tako nisem imela nobenega občutka, koliko zadeve stanejo, saj so me vedno peljali drugi. In ja, ne gre za denar, ga imam relativno dovolj, tudi škrta nisem, celo zelo zapravljiva, ampak take zneske za 7-10-14 dni “užitka”, sploh za 5 člansko družino … S tem denarjem si lahko privoščim, sebi in otrokom, čuda enih reči, ki bodo trajale veliko dlje kot 10 dni. Ne odtehta na noben način. Noben kraj. Noben dogodek.


ne verjamem, da je to podobno. Ti nimaš denarja za dopust, samo to je. Ona si lahko privošči oboje.


ne verjamem, da je to podobno. Ti nimaš denarja za dopust, samo to je. Ona si lahko privošči oboje.[/quote]

Slabo bereš. Denarja imam dovolj.


ne verjamem, da je to podobno. Ti nimaš denarja za dopust, samo to je. Ona si lahko privošči oboje.[/quote]

Slabo bereš. Denarja imam dovolj.[/quote]

in mož in otroci si do sedaj tudi še nikoli niso zaželeli iti na dopust?

Tole sploh ni res. Če bi bil dopust merilo za uspešen zakon, ob današnjem potrošnistvu ne bi bilo ločitev.
Pride obdobje, ko se človeku ne ljubi potovati ali pa mu samo pač ni do zapravljanja.
Skupne načrte imava lahko tudi, če hodiva po borovnice ali se s kolesi kopat na savo. Za razumevanje ne rabiš tisoče eurov. Avtorici so se trenutno spremenile prioritete. Kar pa ne vpliva na njen odnos do moža. Razen če bi si on želel potovanj, ona pa bi nergala. A piše, da je tudi on doma zadovoljen. Če sta zadovoljna z dopustovanjem doma, ne vidim nobene potrebe, da bi hodila drugam.

Jaz sem sredi tridesetih, pa se mi tudi ne da na dopust v mladosti sem dosti potovala in dopustovala s starši. Ja celo v študentskih letih, pa s prijatelji, pa s fantom pa celo sama. Potem en čas z otroki. Zdaj najraje dopustujem za 3 dni doma večkrat letno, knjig,, bazen, pivo, senca in še kaj. Tudi jaz mam teh 2000e . Mogoče zapravim vsa za kaj x čepet let kakor vsakemu paše.

Podobno jaz.
Škoda mi je denarja za revije in časopise, škoda mi je denarja za novo kuhinjo, če je stara nemoderna, a ohranjena kot nova, škoda mi je denarja za nov avto, če stari še vedno odlično opravlja svojo nalogo in podobno.
Ni mi pa škoda denarja za družbo, doživljaje in spomine.

hja, sej ne da sm tolk fouš..kot naj bi taprav slovenc menda moral biti..
ampak …
sem seštel tele dni..
pa pride..36 dni dopusta..
ok, 3 dnevi druženja na morju so lahko tud vikend..torej 33dni…
a ste že prek 55, da imate toolk dopusta, pa ne vem kolk otrok..
a vzamete neplačan dopust..
me res zanima kaku..???
al to po en in dva dni vikende skup seštevate??

okrog plače in/ali samski/družina tud ne bi..

tega si pač vsak..dandanes že skor povprečnež,,ne more prvoščit..
pa včasih ne gre tolk za denar (ker se pač da znajt), kot morda za čas..
no če si sam svoj gospod.. tam okrog 30..

eh ja..
kje so ti časi..[/quote]

Sem naštela 24 dni dopusta, kar sploh ni nič takega, če imaš kakega otroka, nekaj delovne dobe in dodatek na pogoje dela. Pri nas ima mož 28 dni dopusta brez otroka, ker je ta že polnoleten.

New Report

Close