Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek skupni dopust -kaj pa otroci?

skupni dopust -kaj pa otroci?

Ja, si čisto predstavljam. Tvoj je hotel biti povsod zraven in je zahteval pozornost in ker se ga niso niti za trenutek mogli odkrižat, so se pač zaprli v sobo. Skoraj prepričana sem da ni hotel samo gledati, ampak je prekinjal igro in jim kako drugače težil. Že stokrat videno. Jah, bog pomagaj je bila pač vaša igra, ampak posodila si jo njim. In če oni igrajo, oni igrajo, tvoj se nima kaj vtikat. Če je mulc tečen in zopern, pa gre najstnikom potem v celoti na jetra. Verjetno se res spravijo na vse na njem, celo na očala. Meni se tole vidi tako, da so hoteli tisti trije imeti vsaj malo miru pred tvojim, tvoj pa jim je non stop težil, se slinil in prilizoval. Otrok ne moreš prisiliti,da jim bo nekdo všeč če jim ni in naj bodo z njim prijatelji, če jim gre na živce. Najdi mu družbo njegovih let.

carla hvala ti za vzpodbudo , veš moj mož pravi zakaj nisem takoj povzdignila glas ampak če bi to storila bi se na smrt skregali vsaj tako se mi zdaj zdi, sin iz tega ne dela nobene scene čuti pa da mu v tej družbi ni prijetno. saj se pravzaprav tudi jaz ne sekiram, mirno gremo s prijatelji na pijačo o tem ne govorimo,. dopustovali pa ne bomo več skupaj. hvala za vaša sporočila. Izpadla sem nefer do sina samo zato mi je zdaj žal z družbo bom že.

Mogoče pa bi bilo vseeno dobro, da se pogovoriš o tem s prijatelji. Kako oni vidijo tvojega sina? Mogoče res tako kot youtube. Kot razvajenca, ki si vse dovoli in ki ves čas samo tečnari in teži njihovim mulcem. Moraš razumeti, da se petnajstletniki in desetletniki ne morejo ves čas družiti na dopustu. So enostavno preveč različni, preveč različne stvari jih zanimajo. In če se destletnik vedno štuli zraven, petnajstletniki pa bi radi malo najstniške intime, jih je za razumeti. Posebej če bi tvoj rad bil ves čas glavni in se vtika v stvari, ki jih ne razume.

>Povej mi, kdo se bo za tvojega otroka postavil, če ne ti.
Sta ga zavoljo navideznega ljubega miru pustila na cedilu?
STA!!
Če so moji prijatelji krivični do mojega otroka, jim to povem. Tudi za ceno prijateljstva. Če si tega ne moremo povedati naravnost, potem niso moji prijatelji.

Če bi bili res krivični, bi jim to verjetno povedala. Tako pa je mulo najbrž kar naprej špičil in gnjavil tiste tri in hodil tožarit. Mož tega ni občutil kot krivico otroku, očitno. Naj pove primer, kdaj so ostali starši na njenega otroka povzdignili glas. Kaj se je zgodilo, kaj je naredil. Saj je zgoraj post o razpuščenih razvajenih otrocih in skoraj vsi so mnenja, da je treba razpuščenemu mulcu povedati par krepkih, če starš ne reagira. Zakaj pa menite da tukaj ne gre točno za to?:)))

Glej, hitro se bo obrnilo in bo tvoj sin imel svojo družbo (svojih let), okoli sebe pa mlajše, ki mu bodo šli pošteno na živce. To je nekaj povsem normalnega in vsakdanjega.
Sama opažam razliko med svojo hčerko (stara 4 leta) in prijateljičino (2 leti), pa nikakor nista za skupaj. Je moja prevelika. Hčerka druge prijateljice (6 let) pa nikakor ni za družbo z mojo. Ker je moja premala.
Ne sekiraj se, nima smisla.
Raje sinu povej, da smo si ljudje različni in da ne ustreza vsak vsakemu.
Z očali ali brez, verjamem da ima tudi on prijatelje in jih bo še imel.
Raje mu povej, da ga imaš rada in mu poskušaj malo dvigniti samozavest, ter ga nauči, da bo nesprejemanje prepoznal in se umaknil, ter se zaigral sam.
Sej v življenju imamo (hvala bogu) to pravico, da si sami izbiramo prijatelje.
Pa brez slabe vesti.
LP

ni hujšega, kot da ti v zgodnjih najstniških letih non stop za petami visi 5 let mlajši mulc. jaz sem imela 5 let mlajšo sestro in mi je šla na živce za znoret, kadar sem jo morala vzet kam s sabo. zdej sva pa najboljši prijateljici in počneva veliko stvari skupaj. ampak takrat je blo pa to neki najbolj groznega zame – verjetno tudi zanjo, ker je nisem hotela zravn. tako pač je. tko da čist razumem, da se starejši otroci niso hoteli igrat s tvojim in razumem tudi, da je bilo tvojemu hudo. ampak tako pač je.

glede popivanja zvečer pa – nekatere/i so na MON-u pač bolj papeške od papeža, meni pa vsake tolko prav paše se ga napit…mogoče res ne vsak večer, ampak če bi bla pa dobra družba, ga pa ne bi ven pljuvala 🙂

Ni hec v tem, da ne razumem, da želijo najstniki svoj mir, naj dajo mir še mojemu otroku! Nič jim ni težil hotel se je uštulit ko so igrali njegov PSP, ki so ga dobili s finto, da ga bodo vzeli s seboj na banano…nič od tega, carji so imeli čas zase, sami so hodili na kopanje okrog punc in popivali s svojimi starši…le kako bi se moj sin uštulil zraven pa čeprav je še tako močno želel. Na koncu dopusta sem iskala naše družabne igre po njihovh sobah, pa nisem vsega našla. Rabili so jih večina trije mušketirji. Starši so se spravili na mojega, ko je prijavil, da ne bo jedel školjk, ki jih sicer prijatelj super pripravi. To je bilo za kosilo, vsi so ga nagovarjali in mu prigovarjali na začetku še blagohotno, midva pa sva bila dogovorjena, da ga peljem na pico mlajša dva pa na špagete. Ko smo se vrnili je bil višek debate kakšno potuho jim dajem, moj mož ni mogel odreagirat, ker je šel ves mačkast od prejšnejga večera po kosilu spat.
Povejte pa to, se mar vi vtikujete v druge otroke? Jaz se ne pa mi je zato tuje da bi pridigala drugim otrokom. Nekako se držim mnenja da imam svoje za porihtat drugi pa naj porihtajo svoje.

Posluš ti marjetica al kva že, zakaj bi bli ljudje, ki v napijanju smisla ne vidijo, bolj papeški od papeža – in od tebe takoj označeni s slabšalnico? A sem snob, ker se ne napijam? Al hočeš rečt, da se normalna raja redno opija, pa so tisti, ki se ne opijajo, mal zadeti že po naravi?

Đizs, pa sej ni čudn, da je folk zmeri bolj premaknjen, če pa se tukaj enim babam zdi normaln, da se prbijajo!

A mi lohka en odrasel (!) človek pove, kaj je čar napijanja – sploh, ko si na dopustu, ko maš končno cajt za družino, cajt da skupaj kaj počneš in si fizično aktiven, ne -ti pa otrokom serviraš pijanga fotra pa matko pa kozlanje in zjutraj tečnega mačka.

Pozabljamo, da so ti 14-letni mulci bili enkrat ravno tako stari 9 let in so poceli enako. Vsi mi se pa lahko postavimo v kozo tistega, ki smo ga prerastli, v kozo tistega, ki ga pa nismo dorastli, se pa ne da.

Glede alkohola in papezevanja:
Uzivam alkohol, sicer zelo neredno, nimam pa nic proti, ce kdo to pocne redno v kolicinah, ki ne privedejo do opitega stanja.
Da se moras pa napit, da se sprostis, je pa… Bi bilo bolje, ce bi dopust porabil za to, da premislis, kaj je s tabo narobe, da se ne mores sprostit v treznem stanju.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

nekako se mi zdi, da se tudi ti vtikaš v druge otroke, če bi morali sprejeti tvojega medse. Očitno po letih ne pašejo skupaj, bi pa ti vzela tiste loparje in šla igrat tenis ali badminton s svojim sinom.

glede alkohola pa – Vijolica in nekatere – ali res ne vidite razlike med popitimi kozarčkom ali dvema ali pivom in tem da se vliješ, da si drugi dan cel mačkast in to vsak dan dopusta????
Mi smo pili tudi alkoholne pijače skoraj vsak dan, pa nobeden ni bil nikoli pijan, kaj šele ves mačkast in skozlan drugi dan. Škoda je mene in škoda dopusta za kaj takega.

Jasno je da ste pač alkoholiki. Saj vsak reče da včasih se ga pa lahko. Kar si opisala je odvisnost, čeprav morda zgodnja faza, ste pa že daleč.
Še se da ukrepat preden bo prepozno. Težje bo moža prepričat, ker se očitno ne da.
In ne si mislit da pretiravam. Žal sem imela v otroštvu vlogo tvojih otrok. In marsikje opažam podobno situacijo. Prebrala sem veliko o tem.

Če ti planiraš dopust tako, da najprej pomisliš kako in kje in s kom ga boš pil, šele nato vse ostalo, je to ODVISNOST!

velikokrat taki ljudje vse prilagajajo “kozarcu”. Hitro najdejo izgovor…
Žal.
Brez alkohola je potem življenje (beri: služba, večer, dopust…) brezveze in dolgočasno in brez kozarca se kmalu ne znaš več pogovarjat. Pride pa dan ko se ne MOREŠ VEČ.

Ob prebiranju vašega pisanja se sprašujem, kako sem odrasla. Na naši ulici smo se družili otroci vseh starosti od 5-14 let in smo znali najti skupni jezik. Tudi v našem otroštvu so tamali tiščali za starejšimi “vzorniki”, pa ni nikogar prav motilo, smo se zmeraj znali dobro zmenit in zabavat.

Da bi se name ali na moje otroke spravil kakšen prijatelj, bi mu jih pošteno napela, če pa bi opazila ne fair odnos drugih otrok do mojih, predvsem pa njihovo napaljenost na nekaj kar je naše v zameno za figo v žepu, bi bila jaz tista, ki bi jim PSP, družabne igre ali kaj drugega vzela ravno takrat, ko bi jim bilo najbolj fino, s kakšno strupeno opazko, da se nesocializiranim smrkavcem, ki ne znajo cenit tuje lastnine, pač ne posoja naših stvari. takim, ki samo nekaj obljubljajo pa v zameno nič ne dajo ali storijo, pa tako ali tako ne.

Iz tega kar si napisala ti lahko samo še pojasnim, da se tvoj sin ne zna postaviti zase, zato ker tega nista sposobna vidva, ki bi mu morala biti za vzgled z lastnim ravnanjem. Tvoj mož je pa slabič, da ima raje alkoholno omamo, kot pa to, da imajo VSI člani družine prijeten dopust.

Posluš ti marjetica al kva že, zakaj bi bli ljudje, ki v napijanju smisla ne vidijo, bolj papeški od papeža – in od tebe takoj označeni s slabšalnico? A sem snob, ker se ne napijam? Al hočeš rečt, da se normalna raja redno opija, pa so tisti, ki se ne opijajo, mal zadeti že po naravi?

Đizs, pa sej ni čudn, da je folk zmeri bolj premaknjen, če pa se tukaj enim babam zdi normaln, da se prbijajo!

A mi lohka en odrasel (!) človek pove, kaj je čar napijanja – sploh, ko si na dopustu, ko maš končno cajt za družino, cajt da skupaj kaj počneš in si fizično aktiven, ne -ti pa otrokom serviraš pijanga fotra pa matko pa kozlanje in zjutraj tečnega mačka.[/quote]

a lohk vprašam,kje je tle kakšna slabšalnica? povedala sem svoje mnenje.
in da bo zadeva jasna – jaz na dopustu v celem tednu mogoče spijem 3 pire. pa še to ne naenkrat. ampak če je pa dobra družba, pa lahko tudi 5 v enem večeru. in? a pol sem tud jaz alkoholik? po MON-ovih standardih že mogoče…

je pa res, da tudi moja predstava dopusta ni maček za zajtrk… pa dobro, zame to ni. nekomu je pa to smisel dopusta. a ni fino, da smo si različni?

moj point je bil, da je tukaj na MON-u en kup enga kritiziranja, obtoževanja in vsiljevanja lastnega “pravega” načina. zato papeštvo. in še vedno trdim, da ga je, kolkor hočeš, pa ne samo na področju alkohola…

Glavno, da se s “prijatelji” niste skregali, a ne! Ste vsi skupaj še vedno ena velika družina in boste naslednje leto spet šli skupaj na dopust, kako lepo!

Oprosti mojemu sarkazmu – vse vzamem nazaj, če se izkaže, da si nema ali pa z prijatelji govorite različne jezike in se zato ne razumete.

Ker drugače res ne razumem, zakaj jim enostavno ne poveš, kaj te moti, otrokom in odraslim!

Več ali manj mi postaja jasno, zakaj na dopuste hodite sami in zakaj to varianto tako hvalite.

Zato vendar, ker nimate prijateljev. Ker vas nihče noče v svoji bližini, ker ste zadrte canakrjanske matere, ki vidijo samo svoje otroke, potem pa eno samo praznino in morda na koncu tunela še moža. Sovražite in oblajate vsakega ki stopi na pot vam ali vašim otrokom, …tašče, prijatelje, nezance na otroških igričih, natakarje in prodajalke, vzgojiteljice in učiteljice, tudi zdravnike in znansvenike…

Za vse ste najpametnejše in vsakdo ki ne živi po vaših merilih, je slabič, slaboumnež in bedak.

Vsak ki pije alkohol je odvisnik, zjutraj kozla in ima mačka. Morda imate slabe izkušnje same, pač ne veste kje vam je mera in kozlate , ampak drage moje, pitje alkohola ni kozlanje, mačkavost, razbijanje in robantenje. Ah pa kaj bi vam človek razlagal, ko pa ve najbolje veste kaj je dobro.

Tisti trenutek, ko se pijančevanje in nesposobnost vzgajanja (ergo neopravljanja starševskih dolžnosti) ne bo tukaj nihče več spotaknil, bomo res globoko zabredli.

Prepričana sem med drugim, da je edini “pravi” način da starši ne popivajo.
Prav nihče me ne bo prepričal v kaj drugega.

Mogoče ti bo pomagalo ponovno branje postov?

Zanimivo, kakšen pogled imaš na otroke. Ja, normalno, da se otrok želi priključiti starejšim, če nima družbe. Ali naj sameva? Če že hodite na dopust z neenako starimi – se pravi za starejše otroke družbo, je logično, da se potem z “nepašejočim” otrokom ukvarjate starši.
Aja, saj res, tudi vi – starši- se morate odpočit, božčki, in to vsak večer s flašami v roki. ….

Mogoče ti bo pomagalo ponovno branje postov?[/quote]

Pa tebi? Lahko sploh še kaj pomaga?

bravo carla, nekako to sem hotla tud sama povedat…
živi in pusti živeti in ravno geslo MON-a 🙂

Mogoče ti bo pomagalo ponovno branje postov?[/quote]

Pa tebi? Lahko sploh še kaj pomaga?[/quote]

No, očitno tebi tudi ne.

U, matr, še eni sodobni matkici je en stopil na rep, a?
A si zacvilila, ker te je požgalo po slabi vesti?

A veš, naša familija tud sama hodi na dopust.
Smo si kar sami izvolili bit sami in imet svoj mir.
Smo tko zajebani, da hočmo bit skupi.
Pa so otroc že kar veliki.
Mogoče zate že kar nenormalni, ker še kar rinejo z nama.
Zdej se jim že splača, da tastari vse plačajo :).
Pa jest zdej nisem Francka, mam pa mularijo rada, ker so moji.
Velik se še pogovarjamo, ov sem mogočem, pa se skregamo, pa debatiramo ure in ure, da mam že polna ušesa.
A je to kaznivo?

Jep, pitje alkohola je umetnost, ampak tale matka iz prvega posta ne ve, kaj je to umetnost, ker opijanje to ni.

Jaz vsakemu – če je treba- povem, kar si mislim.
Pa nekak ljudi ne sovražim.
Če otrok joka, ga probam potolažit, če kuža laja, ga pomirim, ženičko spremim čez cesto, ampak če mi pa kdo utruja – al pa utruja kar tko vsem po malem, mu pa povem, kar mislim, da mu gre.

Jaz mislim, da obstajajo neke osnovne moralne norme, na katere se ljudje zanašamo, ko tkole živimo drug z drugim.
In nekak pričakujemo, da so ljudje pripravljeni jih upoštevat.
Sej to ni narobe?

Mogoče ti bo pomagalo ponovno branje postov?[/quote]

Pa tebi? Lahko sploh še kaj pomaga?[/quote]

No, očitno tebi tudi ne.[/quote]

In še vedno ne vem, kaj je narobe?

New Report

Close