Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šla na odpravo dioptrije

šla na odpravo dioptrije

Prvo se izobrazi, kaj sploh laser naredi očesu, potem pa dalje. In moj kirurg očal sigurno ni nosil. In nihče od zaposlenih.

Kolk ste pa kaj cilindrov imeli tisti, ki ste so odločili za operacijo? Fajn bi blo, ko bi vsak napisal dioptrijo in cilindre…čist tko informativno. Saj vem, da v vsakem primeru potrebuješ najprej strokovni pregled, da vidijo, če je sploh možno operirat, pa vseeno…

Sem pred leti tudi razmišljal o operaciji, pa se mi je v roku 7 let 2x “popravila” tako dioptrija, kot cilindri…iz minusa rahlo v plus. Tako da bom verjetno še malo počakal, ali pa sploh ne bom nikoli šel na operacijo. Itak sem na špegle že tako dolgo navajen, da mi je čisto normalno jih imet, saj jih mam že od 4.leta…pa glede na dejstvo, da gre proti nuli vse skupaj, počasi a vztrajno, na stara leta pridem na stanje brez dioptrije haha…trenutno imam pa takele vrednosti:

L sph-3,50 cyl-2,50 axe15
D sph-4,00 cyl-2,00axe160

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Hvala za tvoj podatek ” L sph-3,50 cyl-2,50 axe15
D sph-4,00 cyl-2,00axe160 “. Sem si jo vrgla na roke

Hvala za tvoj podatek ” L sph-3,50 cyl-2,50 axe15
D sph-4,00 cyl-2,00axe160 “. Sem si jo vrgla na roke
[/quote]

🤣flashflood coming soon. Prepare your boats

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Jaz imam pa žal previsoko dioptrijo za laser. -11, -10 pa cilindre tudi.
Pride samo vstavitev leč upoštev :(.

Nekdo zgoraj hvali center VIDIM v Celju, ravno z njimi imam slabo izkušnjo. In to dvakrat, ko sem povpraševala po operaciji. Tako, da so me dvakrat odbili. Če so že na začetku tako nestrokovni, nevedni…

Dejstvo je, da imajo v Celju ta trenutek najboljšo aparaturo za ta poseg. Tja hodijo iz različnih krajev Europe. Če žal nisi primerna kandidatka, je prav da te zavrnejo. Nekateri se preveč obremenjujete z nepomembnimi zadevami tipa – niso prijazni itd., a je daleč bolj pomembna kakovost gole storitve in ne ” okraski ” okoli te.

Če ti očala niso moteča, operacija seveda nima smisla. Jaz sem nosila očala in leče celo življenje. Obojega nisem več prebavljala, zato sem se odločila za operacijo. Cilindra sem imela ogromno, nimam pojma, koliko. Operirana pri 43. Če jutri spet dobim dioptrijo, je bilo vredno biti par le brez očal. Pa tudi finančna računica je, ker so očala draga, menjave vsakih par let, plačilo podaljševanja izpita … Vse skupaj kar nanese. Zdaj me že baše malo vid na blizu, ampak nič, kar poceni očala iz DM-a ne bi rešila. 🙂 Tako operacijo si moraš skratka želet.

Dejstvo je, da imajo v Celju ta trenutek najboljšo aparaturo za ta poseg. Tja hodijo iz različnih krajev Europe. Če žal nisi primerna kandidatka, je prav da te zavrnejo. Nekateri se preveč obremenjujete z nepomembnimi zadevami tipa – niso prijazni itd., a je daleč bolj pomembna kakovost gole storitve in ne ” okraski ” okoli te.
[/quote]

Daj ne govori bedarij, da imajo v Celju najboljšo napravo. Če tako lažejo, se jaz niti u ludilu ne bi operirala pri njih! Pri nas glede teh operacij krepko zaostajamo za Hrvaško, kjer te opravljajo serijsko in množično, ko so bili pri nas še v plenicah, zato imajo lahko boljšo opremo in več izkušenj. In 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev se je doslej operiralo tam, tudi jaz. Kakšno Celje, te prosim. Nočem delati reklame za Hrvaško, tole zavajanje me je pa res pogrelo. Kakor pa vidim, so naši vsaj cene spustili, ker te operacije so bile prej pri nas tako drage, da niso bili sploh konkurenčni. Klinike, kakšne so tam že dolgo – to se šele zdaj pri nas odpira kot po tekočem traku. Prej je bila samo Morela, pa ljudje niso bili prav zadovoljni, cena pa ulala.

Dejstvo je, da imajo v Celju ta trenutek najboljšo aparaturo za ta poseg. Tja hodijo iz različnih krajev Europe. Če žal nisi primerna kandidatka, je prav da te zavrnejo. Nekateri se preveč obremenjujete z nepomembnimi zadevami tipa – niso prijazni itd., a je daleč bolj pomembna kakovost gole storitve in ne ” okraski ” okoli te.
[/quote]

POklicala sem v ta center.
Povedala kako dioptrijo imam. In so bili tako, da ja super, ni problema. Da lahko pridem na pregled. POtem sem povprašala zakaj mi drugje pravijo, da je ta tip operacije za osebe nad 40. Pa so rekli, da ni problema, mi bodo pa potem še enkrat naredili operacijo (ja, super, dvakrat operacija, dva posega v oči in dvakrat po 4500€). Njim se to ni zdelo problem (ostalim zdravnikom pa ja, samo v tem centru pa ne). Torej niso zanikali, da bom pri 40+ imela ponovno težave in da bo potrebna še ena operacija. Med tem, ko drugi zdravniki so mi vsi svetovali, da naj počakam, da sem še premlada. Stroški so astronomski, to je eno. Drugo pa: vsak poseg na očeh, je rizičen.
Spraševala sem tudi po referencah Dreva. Niso jih znali navesti. Samo trdili so, da ima že ogromno izkušenj s temi operacijami. Center so pa ravno odprli. No ta Drev je v resnici prej delal v SB Celje in na drugačnih operacijah, ne na odpravi dioptrije.

Potem sem še enkrat spraševala na eni predstavitvi njihovega centra. Ženska ni imela pojma o pojmu. Očitno so najeli neko študentko, ki sploh ni poznala zadev. Spet minus.
Pregledi so pa nekje okrog 150€. Ampak tak odnos te odbije, da bi človek šel na pregled. Sploh, ko tako vneto zagovarjajo operacijo, ki jo pa drugi zdravniki odsvetujejo, ker sem še premlada in pravijo, da naj počakam, da bom 40+, da ne bo potrebno dveh operacij.

Daj ne govori bedarij, da imajo v Celju najboljšo napravo. Če tako lažejo, se jaz niti u ludilu ne bi operirala pri njih! Pri nas glede teh operacij krepko zaostajamo za Hrvaško, kjer te opravljajo serijsko in množično, ko so bili pri nas še v plenicah, zato imajo lahko boljšo opremo in več izkušenj. In 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev se je doslej operiralo tam, tudi jaz. Kakšno Celje, te prosim. Nočem delati reklame za Hrvaško, tole zavajanje me je pa res pogrelo. Kakor pa vidim, so naši vsaj cene spustili, ker te operacije so bile prej pri nas tako drage, da niso bili sploh konkurenčni. Klinike, kakšne so tam že dolgo – to se šele zdaj pri nas odpira kot po tekočem traku. Prej je bila samo Morela, pa ljudje niso bili prav zadovoljni, cena pa ulala.
[/quote]

Hja, ko se je ta center odprl, so na veliko trdili, da Drev, ki operira, da ima ogromno teh izkušenj s temi operacijami. Ko sem spraševala po referencah, jih niso znali našteti.
Seveda ne, ker tega prej sploh ni delal, ker je bil zaposlen v SB Celje. Ne vem zakaj taka skrivnost, da nikakor niso hoteli povedat kje je prej delal (jaz sem pričakovala, da je delal pri kakem drugem zdravniku ali v Sloveniji ali v tujini in da je res operiral dioptrijo). Sem potem sama izbrskala podatke kje je prej delal in da res ni delal na operacijah dioptrije. Zato pa nikakor niso hoteli navesti referenc.
Je pa res, da je to že zdaj par let nazaj.
In po mnenjeu ostalih zdravnikov sem tudi sedaj še premlada za tak tik operacije, pri teh bi bila pa že par let nazaj dovolj stara (in potem bi čez nekaj let potegnili še en kup denarja za še eno operacijo).

Klinika Vidim – 25 let izkušenj, ampak oni so odprti od leta 2005. :)) 30.000 opravljenih OČESNIH operacij. Torej ne laserskih. Vse skupaj torej nič v smislu laserskih operacij.

Hja, ko se je ta center odprl, so na veliko trdili, da Drev, ki operira, da ima ogromno teh izkušenj s temi operacijami. Ko sem spraševala po referencah, jih niso znali našteti.
Seveda ne, ker tega prej sploh ni delal, ker je bil zaposlen v SB Celje. Ne vem zakaj taka skrivnost, da nikakor niso hoteli povedat kje je prej delal (jaz sem pričakovala, da je delal pri kakem drugem zdravniku ali v Sloveniji ali v tujini in da je res operiral dioptrijo). Sem potem sama izbrskala podatke kje je prej delal in da res ni delal na operacijah dioptrije. Zato pa nikakor niso hoteli navesti referenc.
Je pa res, da je to že zdaj par let nazaj.
In po mnenjeu ostalih zdravnikov sem tudi sedaj še premlada za tak tik operacije, pri teh bi bila pa že par let nazaj dovolj stara (in potem bi čez nekaj let potegnili še en kup denarja za še eno operacijo).
[/quote]

Tukaj ti pa ne dam prav. Bistvena je stabilnost dioptrije, ne starost. Koliko si pa stara?

Daj ne govori bedarij, da imajo v Celju najboljšo napravo. Če tako lažejo, se jaz niti u ludilu ne bi operirala pri njih! Pri nas glede teh operacij krepko zaostajamo za Hrvaško, kjer te opravljajo serijsko in množično, ko so bili pri nas še v plenicah, zato imajo lahko boljšo opremo in več izkušenj. In 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev se je doslej operiralo tam, tudi jaz. Kakšno Celje, te prosim. Nočem delati reklame za Hrvaško, tole zavajanje me je pa res pogrelo. Kakor pa vidim, so naši vsaj cene spustili, ker te operacije so bile prej pri nas tako drage, da niso bili sploh konkurenčni. Klinike, kakšne so tam že dolgo – to se šele zdaj pri nas odpira kot po tekočem traku. Prej je bila samo Morela, pa ljudje niso bili prav zadovoljni, cena pa ulala.
[/quote]

Ti bedarije kvasiš, aparatura ReLEx SMILE je bil velik napredek laserske očesne korekcije in v tem delu EU jo uporabljajo le v Celju.

https://www.youtube.com/watch?v=ounWODHg9bs

Tukaj ti pa ne dam prav. Bistvena je stabilnost dioptrije, ne starost. Koliko si pa stara?
[/quote]

Torej ti več veš kot zdravniki – oftamologi, ki že več let delajo take operacije? In h katerim hodim že vrsto let na preglede?

mašina, ki stane več miljonov € in ne doktor, ki samo nadzira zadevo.

sem enkrat gledala eno oddajo, da oftalmologi ne gredo na to operacijo za svoje oči.

Če ti očala niso moteča, operacija seveda nima smisla. Jaz sem nosila očala in leče celo življenje. Obojega nisem več prebavljala, zato sem se odločila za operacijo. Cilindra sem imela ogromno, nimam pojma, koliko. Operirana pri 43. Če jutri spet dobim dioptrijo, je bilo vredno biti par le brez očal. Pa tudi finančna računica je, ker so očala draga, menjave vsakih par let, plačilo podaljševanja izpita … Vse skupaj kar nanese. Zdaj me že baše malo vid na blizu, ampak nič, kar poceni očala iz DM-a ne bi rešila. 🙂 Tako operacijo si moraš skratka želet.
[/quote]

Drži, želel sem ji je nekak najbolj zaradi športnih aktivnosti, kjer me očala občasno res motijo, a imam to srečo, da okulist oziroma optik kamor redno hodinm, obvlada svoj posel in mi res dobro zna svetovat. Tako da ponavadi izbiram med kvalitetnimi sončnimi očali kot osnovni okvir, kamor mi nato vstavi leče z dioptrijo. Večje so in bolje zaščitijo oči pred tujki (za na bicikel proti mušicami recimo), moram pa občasno poseči po manj priljubljenih okvirjih, ker mi dioptrija in cilindri omejujejo ukrivljenost in velikost samih očal…za kvaliteten izdelek seveda. Sem bil že pri kakem drugem kdaj, pa je naredil polizdelek, samo da ga mi je prodal, tako da dejansko najraje hodim k enemu in istemu optiku že od malih nog, ker res zna dobro ocenit, kaj se spodobi vzet in kaj ne. Enako pa je očitno tudi z operacijami, ne vem zakaj bi šel nekdo na operacijo, če je čez 5 let spet štala…poleg tega dobimo procentualno glede na stopnjo okvare vida že od ZZZS povrnjen del nabavne cene (ozoroma plačamo manj), ne vem pa kako je z operacijo. Se tam tudi šteje popust zraven ali gre v celoti za samoplačništvo?

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Ti bedarije kvasiš, aparatura ReLEx SMILE je bil velik napredek laserske očesne korekcije in v tem delu EU jo uporabljajo le v Celju.

https://www.youtube.com/watch?v=ounWODHg9bs
[/quote]

Ja, ta laser imajo samo v Celju. Ob vseh klinikah v regiji, ob denarju, ki se ob tem vrti, ob vseh strokovnjakih (Svijetlost ima 12 kirurgov), se je za ta laser odločilo samo Celje. Kaj ti to pove? S tem, da Drev ni nek strokovnjak na tem področju. Ja, SMILE je najnovejša metoda, najbolj prijazna do očesa, ni pa nujno najboljša za vsakega. Tudi kirurgi Svijetlosti so operirali z njim, zdaj pa ne več.

“SMILE is not for everyone. SMILE covers a small frame of specs prescription, not very effective with astigmatism. LASIK specifically Contoura Vision which is the most advanced form of LASIK is a far safer and better option than SMILE.”

Drži, želel sem ji je nekak najbolj zaradi športnih aktivnosti, kjer me očala občasno res motijo, a imam to srečo, da okulist oziroma optik kamor redno hodinm, obvlada svoj posel in mi res dobro zna svetovat. Tako da ponavadi izbiram med kvalitetnimi sončnimi očali kot osnovni okvir, kamor mi nato vstavi leče z dioptrijo. Večje so in bolje zaščitijo oči pred tujki (za na bicikel proti mušicami recimo), moram pa občasno poseči po manj priljubljenih okvirjih, ker mi dioptrija in cilindri omejujejo ukrivljenost in velikost samih očal…za kvaliteten izdelek seveda. Sem bil že pri kakem drugem kdaj, pa je naredil polizdelek, samo da ga mi je prodal, tako da dejansko najraje hodim k enemu in istemu optiku že od malih nog, ker res zna dobro ocenit, kaj se spodobi vzet in kaj ne. Enako pa je očitno tudi z operacijami, ne vem zakaj bi šel nekdo na operacijo, če je čez 5 let spet štala…poleg tega dobimo procentualno glede na stopnjo okvare vida že od ZZZS povrnjen del nabavne cene (ozoroma plačamo manj), ne vem pa kako je z operacijo. Se tam tudi šteje popust zraven ali gre v celoti za samoplačništvo?
[/quote]

Ne, pri operaciji si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} samplačnik, tudi pri visokih dioptrijah.
Za očala jaz recimo dobim 200€ na dve leti. Kontaktne leče pa dobivam vsako leto zastonj (no ja, preko zdravstva, torej ni zastonj, ni pa treba doplačat).

Torej ti več veš kot zdravniki – oftamologi, ki že več let delajo take operacije? In h katerim hodim že vrsto let na preglede?
[/quote]

Poznam ljudi vseh let, ki so se operirali, zato mi nikakor ne gre v račun, ne. Koliko si stara?

Poznam ljudi vseh let, ki so se operirali, zato mi nikakor ne gre v račun, ne. Koliko si stara?
[/quote]

Še enkrat:
nekaj oftamologov, ki izvajajo te operacije, sem povprašala o tej zadevi, k dvema hodim tudi redno na preglede in so mi zagotovili, da je to priporočljivo, ko si vsaj 40 star.
V Celju, Vidim, so pa rekli, da ni problema, ampak, da po 40+ še enkrat, ponovna operacija. Torej?
Brez zamere, ampak ti niti pod razno ne verjamem, da poznaš kaj veliko ljudi, ki so šli na tak tip operacije, ker jih je izredno, izredno malo. Tako, da niti pod razno ne verjamem, da jih ti več poznaš.

Ne, pri operaciji si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} samplačnik, tudi pri visokih dioptrijah.
Za očala jaz recimo dobim 200€ na dve leti. Kontaktne leče pa dobivam vsako leto zastonj (no ja, preko zdravstva, torej ni zastonj, ni pa treba doplačat).
[/quote]

Saj se mi je zdelo, da je tako. Po svoje logično, ker taka operacija ni “muß”. A se ti toliko dioptrija spreminja, da imaš kar na dve leti popust? Jaz si namreč ponavadi izberem take špegle, da mi vsaj pet let držijo, torej tudi od ZZZSja dobim ob nakupu, odstopanja v tem času pa so ponavadi minimalna…zadnje, ki jih imam sem prvič dal delat z zatemnitvijo in se mi zdijo vrhunske, ful happy za ta korak. Verjetno bo to kar stalnica, dokler bom lahko stare uporabljal za delat🤓

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Saj se mi je zdelo, da je tako. Po svoje logično, ker taka operacija ni “muß”. A se ti toliko dioptrija spreminja, da imaš kar na dve leti popust? Jaz si namreč ponavadi izberem take špegle, da mi vsaj pet let držijo, torej tudi od ZZZSja dobim ob nakupu, odstopanja v tem času pa so ponavadi minimalna…zadnje, ki jih imam sem prvič dal delat z zatemnitvijo in se mi zdijo vrhunske, ful happy za ta korak. Verjetno bo to kar stalnica, dokler bom lahko stare uporabljal za delat🤓
[/quote]
Te ne moti, ker se ne osvetlijo takoj ko prideš v notranji prostor ampak so še nekaj časa zatemnjene in počasi prehajajo v brezbarvne? Ali je že kaj novejšega, ki se hitro v brezbarvne spremeni?

Saj se mi je zdelo, da je tako. Po svoje logično, ker taka operacija ni “muß”. A se ti toliko dioptrija spreminja, da imaš kar na dve leti popust? Jaz si namreč ponavadi izberem take špegle, da mi vsaj pet let držijo, torej tudi od ZZZSja dobim ob nakupu, odstopanja v tem času pa so ponavadi minimalna…zadnje, ki jih imam sem prvič dal delat z zatemnitvijo in se mi zdijo vrhunske, ful happy za ta korak. Verjetno bo to kar stalnica, dokler bom lahko stare uporabljal za delat🤓
[/quote]

Po dobrih dveh letih imam ponavadi že čisto spraskane (kupujem plastična ‘steklca’ – da so lažja in da ni nevarnost razbitja), zato rabim nove. Recept pa mi pripada na dve leti. Tako, da če jih prej uničim, imam problem. Če jih imam pa dalj časa, je pa fajn za mojo denarnico, ker je treba še vseeno tam 200-300€ doplačat. To je zaradi visoke dioptrije, ne zaradi preseravanja.

Saj se mi je zdelo, da je tako. Po svoje logično, ker taka operacija ni “muß”. A se ti toliko dioptrija spreminja, da imaš kar na dve leti popust? Jaz si namreč ponavadi izberem take špegle, da mi vsaj pet let držijo, torej tudi od ZZZSja dobim ob nakupu, odstopanja v tem času pa so ponavadi minimalna…zadnje, ki jih imam sem prvič dal delat z zatemnitvijo in se mi zdijo vrhunske, ful happy za ta korak. Verjetno bo to kar stalnica, dokler bom lahko stare uporabljal za delat🤓
[/quote]

Izven teme, ampak vseeno: tale muss me zanima :). Tisti dvojni ss, a se ga da na tipkovnici najti? ü, ö – to znam. Tisti s pa ne. Na telefonu ga obvladam, samo tam imam tudi nemško tipkovnico, da jo lahko izberem :).

New Report

Close