Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šla na odpravo dioptrije

šla na odpravo dioptrije

Od moje laserske operacije je štiri leta. Izvedel jo je dr.Dražen Grgić. Dolga leta sem nosila leče, nekaj časa očala.
Od operacije vidim super, to so mi potrdili tudi na pregledu za podaljšanje vozniške.
Deset minut operacije brez bolečin .
Moj zdravnik: prijazen, profesionalen, zna se pošaliti, (vojsko je služil v Mariboru – kasarna Toneta Tomšiča leta 1986 – mi je povedal…).

https://www.youtube.com/watch?v=1bq6prkrOw0
[/quote]

Enaka zgodba. Šla na pregled za vozniškega in je okulist rekel, da so odlično opravili. Prvič v življenju vozim brez omejitev. Ene pet let bo tega. Da po operaciji nimaš ostrine? To je še ena raca. Jaz razumem strah pred operacijo, sem ga imela tudi sama, ker oči so le oči, ampak koliko enih dezinformacij in strašenja kroži o tem, je pa tudi neverjetno.
P.S. Okulistka, ki je ob moji informaciji, da sem bila na operaciji, samo zmajala z glavo, je zdaj odprla svoj center, kjer nudi točno to – laserske operacije. Ko so videli, da kljub strašenju izgubljajo stranke, so raje pristavili lonček. Kakšne vse so mi nakladali v optiki, pa bolje, da ne povem. Gospa, čez pet let boste spet na očalih. Pet let mimo. Gospa, čez deset let boste spet na očalih, boste videli. Ah.

Ja, dokler so problem leče, mrežnica … Nečakinja ima poškodovan vidni živec, svakinja nekaj podobnega. Njima operacije take in drugačne ne bi čisto nič pomagale, tako da sta obe obsojeni na očala in leče doživljenjsko.


Poškodovan zaradi diabetesa ali česa drugega?


Poškodovan zaradi diabetesa ali česa drugega?
[/quote]

Nobenega diabetesa. Nečakinja je zaradi trisomije X kromosoma med 4 in 10 letom starosti prehitro rasla in živci niso dohitevali rasti, zato je prišlo do poškodbe. Svakinja pa je ob rojstvu imela poškodbo glave zaradi ene smotane babice (bilo pred več kot 50 leti) in ima en živc in del možganov poškodovanih. Svakinja vidi slabo samo na eno oko (poškodovani del glave), nečakinja pa obe očesi. P.s. ne gre za mamo in hči.

Nobenega diabetesa. Nečakinja je zaradi trisomije X kromosoma med 4 in 10 letom starosti prehitro rasla in živci niso dohitevali rasti, zato je prišlo do poškodbe. Svakinja pa je ob rojstvu imela poškodbo glave zaradi ene smotane babice (bilo pred več kot 50 leti) in ima en živc in del možganov poškodovanih. Svakinja vidi slabo samo na eno oko (poškodovani del glave), nečakinja pa obe očesi. P.s. ne gre za mamo in hči.
[/quote]
Hvala za razlago.

New Report

Close